.

INDIE i NEPAL na zamówienie

Drukuj stronę
29 dni
Indie, Nepal
wielkość grupy: dowolna
 • INDIE i NEPAL na zamówienie

  Jeśli zdecydujesz się na wyprawę do Indii, czeka Cię wędrówka po górach Nepalu z widokiem na ośnieżone himalajskie szczyty, podziwianie klejnotów architektury oraz relaks na rajskich plażach. Zobaczysz różowy Jaipur, kolorowe sari w Waranasi, zaklętą w kamień historię miłosną z Taj Mahal i rzeźbioną Kamasutrę w Khajuraho. Na koniec wybrzeże Goa: rozkoszne smaki owoców morza, harmonizujące masaże ajurwedyjskie i lekcje jogi.

  1 dzień

  Przelot do Delhi

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przelot do Delhi, nocleg.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  DELHI - ZWIEDZANIE MIASTA

  Zwiedzanie Delhi: Czerwony Fort, Jama Masjid (meczet piątkowy), świątynia dżinijska, Raj Ghat (miejsce kremacji Gandhi’ego), Brama Indii, Birla Mandir (świątynia Kriszny).

  3 dzień

  JAIPUR I FORT AMBER

  Wcześnie rano przejazd do Jaipuru. Tam zwiedzimy malowniczo położony fort Amber. Po drodze do fortu przystanek przy pałacu na wodzie. A zachód słońca będziemy podziwiać w Monkey Temple. Nocleg.

  4 dzień

  JAIPUR - ZWIEDZANIE MIASTA

  Dalsze zwidzanie Jaipuru: Pałac Maharadży (zbrojownia, sale z strojami, rękodzielnictwo ludowe), Obserwatorium Astronomiczne Jantar Mantar z kolekcją wielkich zegarów słonecznych, Hawa Mahal (Pałac Wiatrów) symbol miasta z fasadą w kształcie plastra miodu. Nocleg.

  5 dzień

  AGRA - CZERWONY FORT I TAJ MAHAL

  Przejazd do Agry. Zwiedzając miasto nie nie ominiemy jego największych atrakcji: Czerwonego Fortu i legendarnego mauzoleum Taj Mahal – uważanego za jeden z 7 cudów świata. Tam zostaniemy aż do zachodu słońca. Nocleg.

  6 dzień

  SIKANDRA I ORCHHA - ATMOSFERA DAWNYCH INDII

  Przejazd do Sikandry, gdzie zobaczymy grobowiec najwybitniejszego władcy mogolskiego - Akbara. Popołudniu przejazd pociągiem do Jhansi, a stamtąd do spokojnego miasteczka Orchha, które zachowało atmosferę XVI-wiecznych Indii. Tu odpoczniemy z dala od zgiełku miast. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Ostatnią atrakcją wieczoru będzie pokaz światło i dźwięk w pobliskim forcie.

  7 dzień

  ORCHHA - ZWIEDZANIE

  Zwiedzanie Orchhy, cichej spokojnej wioski z dala od utartych szlaków turystycznych, w której można odpocząć od zgiełku wielkich miast. Wybierzemy się do opuszczonych pałaców - Raj Mahal i Jehangir Mahal, malowniczo poożonych nad rzeką i schowanych za potężnymi murami. Po południu zobaczymy świątynię Chatarbhuj ze strzelistymi wieżami i świątynię Ram Raja. Wieczorem udamy się na obrzeża Orchhy, aby podziwiać chhatri (symboliczne grobowce). Nocleg.

  8 dzień

  KHAJURAHO - SŁYNNE ŚWIĄTYNIE Z RZEŹBAMI Z KAMASUTRY

  Rano przejazd samochodami do Khajuraho. Zwiedzanie okolicznych świątyń - zobaczymy zachodnią grupę świątyń, które są pokryte znanymi rzeźbami przedstawiającymi motywy z Kamasutry. Wycieczka rowerowa do starej części Khajuraho, gdzie dominują świątynie dżinijskie. Wizyta w lokalnej szkole. Nocleg.

  9 dzień

  KHAJURAHO - REZERWAT NAD RZEKĄ KENN

  Rano przejazd do rezerwatu nad rzeką Kenn, gdzie będzeimy mogli obserwować dzikie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dotrzemy do koryta rzeki Kann, której koryto leży w skałach wulkanicznych. Powrót do hotelu, skad czeka nas przejazd jeepami do Satny i dalej nocnym pociągiem do Varanasi.

  10 dzień

  VARANASI - MISTYCZNA PUDŻA NAD GANGESEM

  Zwiedzanie najświętszego miasta hinduizmu. Spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta. Przepłyniemy Gangesem wzdłuż ghatów (kamiennych schodów prowadzących ku rzece). Podglądając codzienne życie mieszkańców, zobaczymy Manikarnika Ghat – miejsce kremacji hindusów. Wieczorem weźmiemy udział w mistycznym nabożeństwie odprawianym nad brzegiem Gangesu.

  11 dzień

  BUDDYJSKI SARNATH - PARK JELENI

  Przejazd i zwiedzanie Sarnath - Park Jeleni, w którym Budda po osiągnięciu stanu oświecenia wygłosił swoje pierwsze kazanie na temat "Wprawienia w Ruch Koła Dharmy", zwane Dharmaczakraprawartana. Powrót do Varanasi. Wieczorem nocny przejazd pociągiem do Gorakhpur.

  12 dzień

  NEPAL - PRZYJAZD DO POKHARY

  Przejazd jeepem z Gorakhpur do granicy z Nepalem. Po przekroczeniu granicy i lunchu, dalszy przejazd do Pokhary, zakwaterowanie, nocleg.

  13 dzień

  POKHARA - JEZIORO PHEWA I STUPA POKOJU

  Odpoczynek w Pokharze, mieście położonym nad jeziorem u stóp masywu Annapurny. Dla chętnych lot z instruktorem na paralotni z widokiem na majestatyczne, ośnieżone Himalaje. Po południu rejs łodzią wiosłową po Jeziorze Phewa z widokiem na święta górę Nepalczyków: Machhapuchhre i spacer do punktu widokowego przy Word Peace Pagoda (Stupa Pokoju), skąd rozpościera się widok na Himalaje i taflę jeziora w dole. Wizyta w klasztorze buddyjskim. Powrót do hotelu, nocleg.

  14 dzień

  TREKKING NA PUNKT WIDOKOWY SARANGKOT

  Wcześnie rano wyjazd na Sarangkot, podziwianie wschodu słońca na tle Himalajów. Z tego miejsca widać dwa ośmiotysięczniki, a przy dobrej widoczności nawet trzy. Mamy dwie możliwości powrotu: zejście w dół do Pokhary i czas wolny lub łatwy trekking z Sarangkot przez Deurali do Naudanda (przejście po łagodnym grzebiecie przez tradycyjne wioski nepalskie z widokiem na Himalaje). Nocleg.

  15 dzień

  PARK NARODOWY CHITWAN

  Przejazd z Pokhary do Parku Narodowego Chitwan. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w bungalowach. Po południu wizyta w lokalnej wiosce oraz spacer nad rzeką na punkt widokowy. Nocleg.

  16 dzień

  DŻUNGLA - SPŁYW PO RZECE RAPTI

  Liczne atrakcje w Parku Chitwan: spływ canoe o świcie po rzece Rapti, obserwowanie ptaków, spacer po dżungli, obserwacja krokodyli, nosorożców i słoni. Nocleg.

  17 dzień

  DŻUNGLA - JEEP SAFARI

  Kolejny dzień atrakcji i wypoczynku w Parku Narodowym Chitwan. Tym razem weźmiemy udział w safari jeepami po parku i dżungli, aby kolejny raz podziwiać dzikie zwierzęta zamieszkujące ten teren. Nocleg.

  18 dzień

  KATHMANDU - PLAC DURBAR

  Przejazd do Kathmandu, zakwaterowanie w kolorowej, turystycznej dzielnicy Thamel. Po południu spacer na Durbar Square, jeden z trzech placów królewskich w Dolinie Kathmandu z świątyniami w kształcie pagód. Nocleg.

  19 dzień

  KATHMANDU - STUPY I KRÓLEWSKIE MIASTO PATAN

  Zwiedzanie Kathmandu: Swayambhunath (Świątynia Małp, wielka stupa buddyjska, symbol miasta), Bodhnath (największa stupa buddyjska w Nepalu, ozdobiona flagami modlitewnymi, otoczona przez osiedle uchodźców tybetańskich), Pasupatinath (największa i najważniejsza świątynia hinduistyczna w Nepalu, nazywana małym Varanasi), Patan (drugie co do wielkości miasto królewskie z wielkim Placem Królewskim w centrum). Nocleg na Thamelu.

  20 dzień

  BHAKTAPUR, MOŻLIWOŚĆ LOTU NAD HIMALAJAMI

  Dla chętnych o świcie przelot samolotem nad Himalajami z widokiem na Mount Everest. Po śniadaniu przejazd do Bhaktapur, trzeciego miasta królewskiego w Dolinie Kathmandu. Zwiedzimy główny Plac Królewski tego miasta z wieloma jego świątyniami o wielokondygnacyjnych dachach. Powrót do centrum Kathmandu, czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg na Thamelu.

  21 dzień

  PRZELOT DO BOMBAJU

  Rano możliwość zrobienia ostatnich zakupów na Thamelu. Następnie udamy się na lotnisko, skąd przelecimy do Bombaju. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych seans kina Bollywood lub zakupy na pobliskich bazarach.

  22 dzień

  BOMBAJ - ZWIEDZANIE MIASTA

  Zwiedzanie miasta: wiktoriańskie budynki, Gate of India (Brama Indii) - symbol Indii, Dworzec kolejowy Victoria – perła architektoniczna Bombaju, nadmorska promenada Marine. Przejazd promem na wyspę Elephanta do wykutej w skale jaskini poświęconej Sziwie. Świątynia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocny pociąg na Goa.

  23 dzień

  PRZYJAZD NA GOA

  Przyjazd na Goa, Zakwaterowanie w hotelu (chatki).

  24 dzień

  GOA - RAJSKA PLAŻA, delfiny

  Wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka łodzią motorową na obserwację delfinów.

  25 dzień

  GOA - RAJSKA PLAŻA

  Przejazd rikszami na plażę (tu od grudnia do marca żółwie składają jaja). Kąpiel w morzu i degustacja ostryg (w sezonie luty-marzec) lub innych ryb i owoców morza. Możliwość samodzielnego zwiedzania okolicznych plaż i miasteczek na skuterku lub motorze (wymagane międzynarodowe prawo jazdy).

  26 dzień

  STARE GOA

  Całodniowa wycieczka do Starego Goa, zwiedzanie dawnej stolicy, monumentalnych kościołów: klasztor św. Moniki, ruiny kościoła św. Augustyna i replikę Bazyliki św. Piotra w Rzymie, czyli kościół św. Kajetana. Dodatkowo można odwiedzić największy pchli targ w Indiach, który znajduje się w Adjunie na północy Goa. Opcjonalnie wycieczka na największy wodospad w Indiach.

  27 dzień

  GOA - RAJSKA PLAŻA

  Odpoczynek na plaży. Dla chętnych masaże ajurwedyjskie lub lekcje jogi.

  28 dzień

  PRZELOT DO DELHI

  Wylot do Delhi. Zwiedzimy nowoczesną część miasta: okolic Parlamentu i Pałacu Prezydenckiego oraz Bramę Indii.

  29 dzień

  POWRÓT DO POLSKI

  Wylot do Polski. Po przylocie na lotnisko w Warszawie pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  Zobacz też NIESAMOWITE INDIE Złoty Trójkąt i Goa>>

 • Skok na bungee

  Koszt około 100 USD.

  Lot nad Himalajami z widokiem na Mount Everest

  Koszt około 160 USD.

  Rafting

  Koszt około 40 USD.

  Lot na paralotni w tandemie w Pokharze

  Koszt około 90 USD.

  Nurkowanie na Goa

  Koszt około 100 USD.

  Wizyta u lekarzy Ajurwedy

  Koszt około 30 USD.

 • Indie - Delhi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 21 24 30 36 40 40 35 34 34 33 28 23
  śr. min. temp. °C 8 10 15 22 26 28 27 26 25 19 13 8
  dni z opadem - 3 4 3 3 5 7 12 12 8 2 1 1

   

  Indie - Jaipur
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 22 25 31 37 40 40 34 32 34 34 29 24
  śr. min. temp. °C 8 11 16 22 26 28 26 25 23 19 13 9
  dni z opadem - 1 1 1 1 2 3 10 10 4 1 0 0

   

  Indie - Agra
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 22 26 32 38 42 41 35 33 34 34 29 24
  śr. min. temp. °C 8 10 16 22 27 29 27 26 24 19 13 8
  dni z opadem - 1 1 0 0 1 4 11 11 6 1 0 0

   

  Indie - Varanasi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 23 27 33 39 41 39 34 33 33 33 29 25
  śr. min. temp. °C 9 11 16 22 26 28 26 26 25 21 14 10
  dni z opadem - 2 7 6 3 3 11 14 19 16 6 2 3

   

  Nepal - Pokhara
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 19 25 28 30 29 29 28 28 27 23 19
  średnia min. temp. °C 2 4 7 12 16 19 20 20 19 13 7 3
  dni z opadem - 2 2 2 3 5 11 16 15 10 3 1 1

   

  Nepal - Katmandu
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 17 21 25 26 26 26 26 25 23 20 16
  średnia min. temp. °C 4 6 10 13 17 20 21 21 19 15 9 5
  dni z opadem - 25 26 26 24 11 10 13 10 12 26 24 26

   

  Indie - Bombaj
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 31 31 33 33 33 32 30 30 30 33 34 32
  śr. min. temp. °C 17 18 21 24 26 26 25 25 24 23 21 18
  dni z opadem - 2 0 0 0 4 20 28 27 19 5 1 1

   

  Indie - Goa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 31 31 33 33 33 32 30 30 31 33 34 32
  śr. min. temp. °C 20 20 23 26 28 27 26 26 27 25 23 21
  dni z opadem - 1 1 1 1 4 22 27 13 14 6 3 1

terminy i ceny

CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - New Delhi - Warszawa, Kathmandu - Bombaj oraz Goa - Delhi

 • transfery z/na lotniska

 • 25 noclegów w hotelach i pensjonatach (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • bilety kolejowe

 • przejazd Raxaul - Pokhara (bus lub jeep)

 • wycieczkę do Chitwan

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, pozostałych przejazdów (riksze, taxi itd), wynajęcia loklanych przewodników: ok. 390 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok.15-20 USD

 • kosztów wizy do Indii: e-wiza 80 USD

 • kosztów wizy do Nepalu: 25 USD (płatne na granicy)

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz