Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »
Niezwykłe miasta

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży. Czy to się opłaca?

3 sierpnia 2020
Choć konieczności rezygnacji z wakacyjnej wyprawy większość urlopowiczów chciałaby uniknąć, to warto się na taką ewentualność odpowiednio przygotować. Może posłużyć do tego oferowane przez nas ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, które warto zakupić na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Jakie wydatki zostaną wówczas zwrócone?

Podróż za kilka tysięcy złotych – upewnij się, że ich nie utracisz

 

Polacy coraz częściej wybierają bardziej egzotyczne kierunki wypraw, których cena wynosi od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych za jedną osobę. Niestety życie jest nieprzewidywalne i może okazać się, że w związku z różnymi okolicznościami, udanie się w podróż nie będzie możliwe.

Aby zabezpieczyć się na taką okoliczność, warto wykupić razem z naszą wycieczką nasze ubezpieczenie od rezygnacji z kosztów podróży. Będzie ono przydatne wtedy, gdy nagłe oraz losowe okoliczności zmuszą do całkowitej rezygnacji z wyprawy, anulowania wykupionych biletów oraz anulowania zarezerwowanych noclegów.

W jakich sytuacjach zwracane są koszty?

 

Zakres każdego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży może nieco się różnić, jednak zazwyczaj obejmuje ono takie sytuacje jak:

  • śmierć oraz nagła choroba osoby bliskiej, jak i choroba samego podróżującego,
  • szkoda wymagająca interwencji na miejscu zdarzenia, np. zalanie domu,
  • kradzież dokumentów osobistych,
  • wypowiedzenie umowy przez pracodawcę.

Osoba, która wykupiła naszą podróż może również rozszerzyć pakiet, w zależności od swoich potrzeb. Poniesione koszy będzie można uzyskać również w przypadku egzaminu poprawkowego na studiach czy konieczności stawienia się na rozprawie sądowej.

Co w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej?

 

Niestety podstawowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży zazwyczaj nie obejmuje sytuacji, gdy osoba planująca wyprawę doświadcza zaostrzenia objawów przewlekłej choroby. Jeśli jednak planujący wyprawę ma przewlekłe dolegliwości, które mogą nieoczekiwanie się nasilić, może zgłosić się do naszego biura podróży, my zaś postaramy się zaproponować najlepsze rozwiązanie, w tym odpowiedni cel podróży szytej na miarę.

Bezpieczna podróż w dobie pandemii

 

Warto wspomnieć również o bezpieczeństwie podróży w dobie pandemii. W przypadku naszego biura nie pobieramy od podróżujących zaliczek kilka tygodni wcześniej i robimy to dopiero wtedy, gdy odbycie wyprawy jest możliwe i co najważniejsze dla naszych klientów – bezpieczne.

Przezorny podróżnik zawsze powinien dbać nie tylko o bezpieczeństwo swoje oraz swojej rodziny, ale także o zabezpieczenie finansowe, na wypadek konieczności odwołania wyprawy w związku z nieprzewidzianymi okolicznościami. Dlatego też z naszej strony zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży, które w skrajnych sytuacjach może uchronić przed utratą nawet kilkunastu tysięcy złotych.