Transport na wyprawie

W zależności od wybranej podróży i kierunku, formy transportu się zmieniają:

1. Większość wypraw odbywa się w duchu "prawdziwej podróży", a więc podróżujemy lokalnymi środkami transportu (autobus, taksówka, metro, pociąg itd.). Na krótszych dystansach korzystamy z typowych lokalnych środków transportu dla pełnego doświadczenia i zbliżenia się do rzeczywistego klimatu danego kraju. Czasami wynajmujemy prywatny transport (minibus tylko dla naszej grupy). Jeśli w programie zawarty jest przejazd nocny, wówczas odbywa się on wygodnym i zazwyczaj klimatyzowanym autokarem lub pociągiem z wagonem sypialnym. 

2. W niektórych krajach, np. USA, Australia, Nowa Zelandia, Norwegia, Islandia, na całej trasie korzystamy z jednego prywatnego środka transportu. Jest to minibus lub wynajęty samochód osobowy. Są to typowe roadtripy, a własne auto daje nam dużą swobodę podróżowania.

3. Są miejsca, gdzie optymalny, lub jedyny możliwy, sposób zwiedzania to prywatny transport z lokalnym kierowcą. Najczęściej w ten sposób organizujemy wyjazdy na Sri Lankę, Safari czy do Gwatemali. Nadal jednak podróżujemy w małej grupie.

4. W naszej ofercie znajdują się również rejsy. W cenie takiej wycieczki zawsze jest zakwaterowanie, wyżywienie i program edukacyjny na statku. Bilet lotniczy najczęściej trzeba zakupić osobno.

Autokarowe wyjazdy dużymi zorganizowanymi grupami nie są w naszym stylu. Jeśli preferujesz taki typ wycieczki, być może nasz styl podróżowania nie przypadnie Tobie do gustu.

Jeśli jednak lubisz doświadczać odwiedzanego miejsca bliżej, zapraszamy do wspólnej podróży!