.

PRZEZ CZERWONY KONTYNENT + opcja TASMANIA

Drukuj stronę
24-29 dni
Australia
wielkość grupy: 5-8 osób w samochodzie
 • PRZEZ CZERWONY KONTYNENT + opcja TASMANIA

  „Terra Australis Incognita“, jak nazywana była Australia przez pierwszych żeglarzy, nadal pozostaje jednym z najbardziej niezbadanych i dziewiczych kontynentów. W trakcie naszej wyprawy po Australii przemierzymy czerwony kontynent z północy na południe, co pozwoli nam doświadczyć pełnej gamy klimatycznej, jaką oferuje Australia – od tropikalnego Darwin, przez pustynne Alice Springs, po deszczowy klimat Tasmanii. Zobaczymy też zarówno wschodnie, jak i mniej popularne, za to niesamowicie ciekawe zachodnie wybrzeże. Odwiedzimy największe miasta Australii i poznamy specyficzny styl bycia i kulturę Australijczyków. Zatem „no worries“ i jedziemy!

  1-2 dzień

  PRZELOT DO PERTH

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Perth. Przylot drugiego dnia wieczorem. Transfer do hotelu i odpoczynek.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  3 dzień

  PERTH: ZWIEDZANIE

  Zwiedzamy Perth - największe miasto na wybrzeżu zachodnim Australii. Pospacerujemy po ogrodzie Kings Park, udamy się na wzgórze Mt Eliza z widokiem na rzekę i zatoki, przejdziemy się po centrum miasta. Dla chętnych w zależności od preferencji - zwiedzanie jednego z muzeów lub wypad na miejską plażę.

  4 dzień

  THE WAVE ROCK (SKALNA FALA)

  Jedziemy do sławnej skały the Wave Rock. Granitowa skała swoim kształtem przypomina gigantyczną falę, zastygłą w momencie tuż przed załamaniem. Skała wznosi się na 15m i ma długość 100m. Spacerujemy po okolicy.
  Powrót na nocleg do Perth.

  5 dzień

  PUSTYNIA PINNACLES DESERT

  Ruszamy w drogę! Jedziemy wzdłuż Oceanu Indyjskiego do Pinnacles Desert - piaszczystej pustyni z niesamowitymi wapiennymi "wieżyczkami". Setki tych naturalnych filarów wyrastają z piasków pustyni tworząc osobliwy kamienny ogród. Pustynia znajduje się w Parku Narodowym Nambung.

  6 dzień

  PARK NARODOWY KALBARRI - ZATOKA REKINÓW

  Dzisiaj odwiedzamy wąwóz Murchison w Parku Narodowym Kalbarri. Idziemy na spacer do Nature’s Window - naturalnej formacji skalnej przypominającej okno. Możemy też zażyć kąpieli w krystalicznie czystej wodzie na dnie wąwozu.
  Następnie przejazd do Shark Bay (Zatoka Rekinów). Po drodze postój na pięknej Shell Beach - plaży pokrytej drobnymi muszelkami. Nocleg w Denham.

  7 dzień

  PLAŻA MONKEY MIA I DELFINY

  Odwiedzamy niewielką miejscowość Monkey Mia w Zatoce Rekinów. Jest to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie żyjące na swobodzie delfiny butlonose podpływają blisko brzegu. Tradycja ta trwa od ponad 50 lat, kiedy to pierwszy raz rybacy zaczęli rzucać delfinom resztki z połowów. Obecnie dokarmianiem delfinów zajęli się strażnicy z departamentu Parków Narodowych. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć to wydarzenie.

  8 dzień

  PRZELOT DO DARWIN

  Przelot do Darwin, najbardziej na północ wysuniętego miasta Australii, które z trzech stron otoczone jest wodą. Darwin jest stolicą Terytorium Północnego. Po przylocie zapoznamy się z miastem podczas spaceru po centrum i najbliższej okolicy.

  9 dzień

  PARK NARODOWY LITCHFIELD I KAKADU

  Jedziemy do Parku Narodowego Litchfield, będącego miejscem weekendowych wypadów mieszkańców Darwin. Park słynie z gigantycznych termitier – kopców termitów o fantazyjnych kształtach, a także malowniczych wodospadów i jeziorek, w których będziemy mieli możliwość się wykąpać w fascynującej scenerii przyrody. Dalej ruszymy do Parku Narodowego Kakadu, który jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi Arnhema, czyli terytorium rdzennych mieszkańców Australii - Aborygenów. Po drodze chętni mogą udać się w rejs po rzece aby zobaczyć skaczące krokodyle, tutaj zwane „salties“ (atrakcja dla chętnych, ok. 35 AUD). Nocleg w sercu Parku Narodowego Kakadu.

  10 dzień

  YELLOW WATER BILLABONG - PARK NARODOWY KAKADU

  O wschodzie słońca chętni wybiorą się na dwugodzinną wycieczkę po jeziorze Yellow Water Billabong (110 AUD), gdzie będziemy mogli obserwować pobudkę niezliczonej ilości ptaków i zwierząt (głównie krokodyli) zamieszkujących te podmokłe tereny. Lokalny przewodnik opowie nam o zwyczajach tutejszej fauny.

  Po tak niezwykłym poranku ruszymy do Nulangie. Tutaj zobaczymy malowidła naskalne pozostawione przez rdzennych mieszkańców tego regionu.

  11 dzień

  PRZELOT DO ALICE SPRINGS - PARK NARODOWY WATARRKA

  Przelot do Alice Springs – miasta położonego w centrum kontynentu, zamieszkanego przez liczną społeczność Aborygenów. Przejazd samochodem przez pustynny krajobraz wnętrza Australii do Parku Narodowego Watarrka.

  12 dzień

  KINGS CANYON - ULURU (Ayers Rock): zachód słońca

  Z samego rana udamy się na spacer wzdłuż krawędzi Kings Canyon. Czerwono-pomarańczowe skały i kopulaste formacje wynoszące się ponad kaniony o pionowych ścianach tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Trekking w tej niezwykłej scenerii zajmie nam około 4 godzin.

  Przejazd do Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny. Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca. Będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.

  13 dzień

  ULURU (Ayers Rock): wschód słońca, spacer dookoła skały - KATA TJUTA

  O wschodzie słońca pojedziemy obejrzeć świętą górę Aborygenów z bliska, a chętni będą mogli obejść Uluru dookoła. Następnie pojedziemy podziwiać kolejną znaną formację skalną - Kata Tjuta.

  14 dzień

  ALICE SPRINGS

  Przejazd do Alice Springs. Odwiedzimy Telegraph Station (opcjonalny wstęp na teren zabudowań ok. 12 AUD), krótki spacer po okolicy i szansa na spotkanie oko w oko z kangurami.

  15 dzień

  PRZELOT DO MELBOURNE - WARRNAMBOOL

  Rano przelot do Melbourne, następnie przejazd samochodem do położonego nad oceanem Warrnambool.

  16 dzień

  GREAT OCEAN ROAD: dwunastu apostołów, plaże, paprocie drzewiaste

  Ruszamy w drogę przez słynną Great Ocean Road, czyli drogą, która ciągnie się wzdłuż oceanu i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się przy nietypowych formacjach skalnych – ostańcach, które na skutek erozji wodnej i wiatrowej utworzyły bardzo malowniczy krajobraz. Znak rozpoznawczy drogi to formacja Dwunastu Apostołów. Przy wielu punktach widokowych pójdziemy na krótkie spacery i zejdziemy na plażę. Następnie poszukamy wspinających się po drzewach koali na półwyspie Otway oraz przespacerujemy się przez las deszczowy z olbrzymimi eukaliptusami i paprociami drzewiastymi.

  17 dzień

  MELBOURNE: zwiedzanie

  Od rana będziemy zwiedzać jedno z najbardziej wyluzowanych miast świata - Melbourne. W trakcie całodniowego pobytu w mieście zobaczymy między innymi Queen Victoria Market, Federation Square i ogrody botaniczne. Chętni mogą wjechać na Eureka Tower - najwyższy budynek w mieście, aby podziwiać panoramę (koszt ok. 20 AUD). Wieczorem udamy się na spacer wąskimi uliczkami w dzielnicy, gdzie toczy się nocne życie miasta.

  18 dzień

  PARK NARODOWY DANDENONG RANGES - DOLINA YARRA

  Spacer przez lasy eukaliptusów w Parku Narodowym Dandenong Ranges w towarzystwie papug kakadu, następnie przejazd do doliny Yarra słynącej z najlepszych w tej okolicy win. Chętni mogą skorzystać z degustacji win w winnicach. Dalszy przejazd przez Alpine National Park w stronę Albury.

  19 dzień

  GÓRA KOŚCIUSZKI

  Rano jedziemy do Parku Narodowego Kościuszki na przełęcz Charlotte Pass. Zdobędziemy Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Australii. Podejście jest bardzo łatwe, a drogę można skrócić korzystając z wyciągu krzesełkowego. Następnie przejazd na nocleg w okolice Canberry – stolicy kraju.

  20 dzień

  GÓRY BŁĘKITNE – SYDNEY

  Jedziemy w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Wieczorem zawitamy do Sydney. Spacer dzielnicą portową i kolacja w jednej z licznych pięknie umiejscowionych restauracji.

  21 dzień

  SYDNEY: zwiedzanie

  Dzień przeznaczony na zwiedzanie Sydney. Zobaczymy dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge, a także katedrę św. Marii, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay na plażę w Manly, przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne.

  22 dzień

  SYDNEY: zwiedzanie

  Kolejny dzień na odkrywanie Sydney. Wybierzemy miejsca zgodne z naszymi zainteresowaniami - muzea, akwarium czy wjazd na wieżę widokową. Nasz pilot/pilotka pomogą Wam wybrać atrakcje zgodne z Waszymi zainteresowaniami.

  23-24 dzień

  POWRÓT

  Osoby, które kończą wyprawę w Sydney: przejazd na lotnisko i samodzielny powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

  opcja Tasmania: 23 dzień

  Sydney: czas wolny

  Czas wolny na zakupy, zwiedzanie lub relaks na plaży.

  opcja Tasmania: 24 dzień

  TASMANIA: PORT ARTHUR

  Rano przelot do Hobart na Tasmanii. Zaraz po przylocie udamy się na półwysep Tasmana. Chętni mogą tu zobaczyć Porth Arthur - dawną kolonię karną, obecnie wpisaną na listę UNESCO (wstęp ok. 40 AUD), lub odwiedzić sanktuarium diabła tasmańskiego, gdzie dowiemy się, jak sanktuarium chroni te zwierzaki i poznamy nietypowe zwyczaje życia tego endemicznego gatunku (wstęp ok. 35 AUD). Na trasie punkty widokowe na ocean i klify.

  opcja Tasmania: 25 dzień

  TASMANIA: PARK NARODOWY FREYCINET, ZATOKA WINEGLASS

  Dzień zaczniemy spacerem do pięknej plaży w Wineglass Bay, która ciągnie się przez blisko 3km i tworzy widok, przypominający dno kieliszka od wina. Długość trasy i spaceru zależy od preferencji uczestników. Wieczorem opcjonalna wycieczka na podglądanie pingwinów (koszt ok. 35 AUD).

  opcja Tasmania: 26 dzień

  TASMANIA: ZATOKA BAY OF FIRES

  Jedziemy na plażę Bay of Fires, gdzie pójdziemy na spacer widokową trasą. Chętni mogą wykąpać się w morzu.
  Po południu przejazd do Lauceston – drugiego co do wielkości miasta Tasmanii.

  opcja Tasmania: 27 dzień

  TASMANIA: PARK NARODOWY CRADLE MOUNTAIN lub wodospad Russel

  Przy sprzyjającej pogodzie pojedziemy do Parku Narodowego Cradle Mountain (1545 m. n. p.), gdzie m.in. przespacerujemy się wzdłuż brzegów jeziora Dove (długość trasy zależy od preferencji uczestników; możliwe krótkie trasy jak i 3-godzinny spacer). W parku można spotkać wiele gatunków dziko żyjących zwierząt – np. wombata, dziobaka, a także małe kangury nazywane „wallabies“.
  W przypadku załamania pogody, pojedziemy w pobliże Hobart do wodospadu Russel. Tutaj pójdziemy na spacer wśród bujnych lasów eukaliptusowych. Po południu przejazd do Hobart. Wieczorny spacer po Salamanca Market.

  opcja Tasmania: 28-29 dzień

  POWRÓT

  Przejazd na lotnisko i wylot do Europy. Przylot dzień później. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy. • Skaczące Krokodyle

  Koszt około 35 USD

  Yellow Water Billabong - Wycieczka łodzią

  Koszt około 110 USD 

  Wstęp do Telegraph Station w Alice Springs

  Koszt około 10 USD

  Lot helikopterem nad Uluru

  Lot 15 minut 190 USD
  Lot 30 minut 300 USD

  Lot nad formacjami skalnymi 12 Apostoles (12 Apostołów)

  Lot 10 minut 100 USD

  Wjazd na Eureka Tower

  Koszt około 15 USD

  Degustacja win w dolinie Yarra

  Koszt około 8 USD

  Wstęp do Sanktuarium Diabła Tasmańskiego

  Koszt około 25 USD

   

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Australia – Darwin
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 32 32 32 33 32 31 31 31 33 33 33 33
   średnia min. temp.  °C 25 25 25 24 22 20 19 21 23 25 25 26
  dni z opadem - 15 14 14 5 1 1 0 0 2 4 8 14

   

  Australia – Uluru
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 38 36 34 30 23 20 20 23 26 32 34 37
   średnia min. temp.  °C 21 21 17 13 8 5 3 6 9 14 17 20
  dni z opadem - 4 5 4 3 4 4 3 3 4 4 6 4

   

  Australia – Melbourne
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 26 26 24 20 17 14 13 15 17 19 22 24
   średnia min. temp.  °C 14 14 13 11 8 7 6 6 8 9 11 12
  dni z opadem - 8 7 9 12 14 14 15 16 15 14 12 11

   

  Australia – Hobart (Tasmania)
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 22 22 20 18 15 12 12 14 15 17 19 20
   średnia min. temp.  °C 13 13 11 9 8 5 5 6 7 8 10 11
  dni z opadem - 10 9 11 12 12 12 14 14 16 15 13 12

   

  Australia – Sydney
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 26 26 24 22 19 16 16 17 19 22 23 25
   średnia min. temp.  °C 18 18 17 14 11 9 8 9 11 13 16 17
  dni z opadem - 10 9 10 10 9 8 8 8 8 8 8 9

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE
 • bilety lotnicze na trasie : Warszawa – Perth, Perth - Darwin, Darwin - Alice Springs, Alice Springs - Melbourne, Sydney - Warszawa // z Opcją Tasmania dodatkowo Sydney - Hobart - Sydney

 • 18 noclegów w pokojach 2-os. z łazienką; 2 noclegi w Uluru w domkach 2-4-os. ze wspólnymi łazienkami // z Opcją Tasmania dodatkowo 5 noclegów w pokojach 2-os. (na wyspie możliwe domki kampingowe 4-os.; pokoje zawsze 2-os.)

 • transport samochodem na całej trasie poza Sydney

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz środki transportu w miastach (taxi, prom), kolejki linowe ok. 180 USD // z Opcją Tasmania dodatkowo ok. 50 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 30-35USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera