.

REJS SPITSBERGEN

Drukuj stronę
10 dni
Norwegia
 • REJS SPITSBERGEN

  Rejs wokół norweskiego Spitsbergen to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i ornitologów. Podczas tej podróży poznasz świat zwierząt dalekiej północy. Wśród fal Morza Arktycznego zaobserwujesz foki, płetwale karłowate, delfiny, morświny, walenie i orki. Na wyspach będziesz wypatrywać niedźwiedzi polarnych, lisów arktycznych oraz reniferów. Masz szansę spotkać ponad sto gatunków ptaków. Spędzisz tydzień wśród niezwykłych krajobrazów: spienionej wody, skalistych szczytów, majestatycznych gór lodowych i niskopiennej roślinności tundry.

  1 dzień

  Longyearbyen

  Samodzielny przyjazd do Longyearbyen, administracyjnej stolicy Spitsbergenu. We wczesnych godzinach wieczornych zaokrętowanie i rozpoczęcie rejsu.

  2 dzień

  Krossfjorden

  Rejs na północ, wzdłuż zachodniego wybrzeża. W godzinach porannych przybycie do Krossfjorden i wycieczka wzdłuż ściany lodowca 14th of July. Na zielonych wzgórzach wokół lodowca można podziwiać różnokolorowe kwiaty i niezliczone ptasie gniazda. Po południu płyniemy do Ny Alesund, najbardziej wysuniętej na północ osady na świecie.

  3 dzień

  Wyspa Andora

  Trekking po porośniętej tundrą wyspie Andora. Wpływając do fiordu przepłyniemy kolo imponującego lodowca Monaco. Wody spływające z lodowca to ulubione miejsce ptaków, a przy odrobinie szczęścia można tu spotkać niedźwiedzie polarne.

  4 dzień

  Phippsoya

  Docieramy do najbardziej na północ wysuniętego miejsca naszej wyprawy Phippsoya na wyspie Seven na północ od Nordaustlandet. Znajdziemy się za 81 równoleżnikiem, zaledwie około 850 km od Bieguna Północnego. Jest to kraina lodu i niedźwiedzi polarnych. Stąd rozpoczniemy drogę na południe.

  5 dzień

  Laagoya

  Tego dnia odwiedzimy Laagoya, wyspę z dużą laguną, gdzie zazwyczaj gromadzą się duże stada morsów. Są tu też liczne gniazda mew. Nad Sorgfjiord odwiedzimy groby XVII-wiecznych wielorybników.

  6 dzień

  Hinlopenstrait

  Dalszy rejs do Hinlopen Strat, krainy fok, niedźwiedzi polarnych i mew. Będziemy śledzić lodowe kry i obserwować klify z tysiącami gniazd arktycznych ptaków. Na wschodniej stronie Hinlopenstrait podejmiemy próbę przybicia do brzegu na Augustabukta na Nordaustlandet - jest to królestwo reniferów, gęsi różowostopych, mew i morsów. Następnie zobaczymy polarną pustynię. Trekking malowniczym wybrzeżem, które usiane jest gładkimi skałami szlifowanymi przez morze. Tu również można spotkać morsy.

  7 dzień

  Sundneset

  Planujemy przybić do brzegu w Sundneset na wyspie Barentsoya i odwiedzić stare chaty traperów. Trekking przez tundrę w poszukiwaniu reniferów i tutejszych gęsi. Rejs na południe, gdzie odwiedzimy płytką zatokę z plażą. Możemy tutaj wspiąć się na brzeg, na którym znajdziemy tysiące ptasich gniazd.

  8 dzień

  Hornsund

  Spokojny rejs po fiordzie, wzdłuż malowniczych terenów południowej Hornsund na Spitsbergenie. Podziwiając szczyty górujące nad okolicą. Hornsundtind wznosi się na 1431 m n.p.m., zrozumiemy, dlaczego holenderscy badacze nazwali wyspę Spitsbergen „szpiczastymi górami”. Okolica obfituje w lodowce (jest ich tam aż 14) i znakomite tereny łowieckie na foki i niedźwiedzie polarne.

  9 dzień

  Ahlstrandhalvoya

  Przybijamy do brzegu na Ahlstrandhalvoya, u ujścia Van Keulenfjorden. Można tu obejrzeć stosy szkieletów białych wielorybów – bieług pozostałości po bestialskim uboju w XIX wieku. Po południu dotrzemy do tundry na końcu fiordu.

  10 dzień

  Longyearbyen

  Powrót do Longyearbyen, zejście na ląd i transfer na lotnisko.

 • Atrakcje

  Powiedz nam co Cię interesuje, jakie jest Twoje hobby, a sprawdzimy, jakie są możliwości realizacji Twoich pasji podczas tej podróży!

 • Pogoda w rejonie Spitsbergenu jest bardzo zmienna. Opady są dość niskie, średnio od 200 do 300 mm rocznie, a wilgotność powietrza, nawet nad morzem zwykle bardzo mała. Wody wzdłuż zachodnich wybrzeży Spitsbergenu są wolne od lodu przez większą część lata, co sprawia, że jest to najbardziej na północ wysunięty obszar Arktyki dostępny dla zwykłych statków. W porze zimowej, kiedy kontrasty temperatury są znaczne (zdarzają się zmiany o ponad 20 stopni w ciągu doby), wyzwalane są ogromne ilości energii, co powoduje częste występowanie sztormowych wiatrów. W lecie wiatry są na ogół słabsze, natomiast często występują mgły. Średnia roczna temperatura wynosi - 4,7°C. Miesiące najzimniejsze to: grudzień, styczeń, luty i marzec, z najniższą temperaturą od -15 do -25°C, natomiast najcieplejsze to: lipiec i sierpień, z temperaturą najwyższą od 9 do 12°C, z przypadkami spadku temperatury poniżej 0°. Przymrozki częściej występują w sierpniu, a rzadziej w lipcu.

   

  Średnie temperatury powietrza w poszczególnych miesiącach na Spitsbergenie

  Miesiąc

  Temperatura w °C

  Miesiąc

  Temperatura w °C

  Styczeń

  -12,5

  Lipiec

  3,9

  Luty

  -9,4

  Sierpień

  4,2

  Marzec

  -9,8

  Wrzesień

  4,1

  Kwiecień

  -3,7

  Październik

  -0,9

  Maj

  -1,6

  Listopad

  -3,8

  Czerwiec

  3,2

  Grudzień

  -4,6

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
 • Cena podana w EUR zależy od terminu rejsu i wyboru kabiny na statku. Szczegóły w zakładce INFORMACJE.

 • UWAGA! Dostępność i ceny kabin potwierdzamy po dokonaniu wstępnej rezerwacji.

 • Jeśli cena paliwa wzrośnie do 120 USD za baryłkę, 90 dni przed rejsem organizator zastrzega sobie prawo podniesienia ceny 25 USD/18 EUR od pasażera za noc

CENA OBEJMUJE:
 • rejs statkiem

 • zakwaterowanie w wybranej kabinie

 • posiłki w czasie całego rejsu, w tym przekąski, kawa, herbata

 • zejścia na ląd w zodiakach (specjalnych pontonach)

 • program wykładów prowadzonych przez doświadczoną załogę

 • transfery pomiędzy lotniskiem a statkiem w Longyearbyean na Spitsbergenie (wyłącznie w dniu zaokrętowania/wyokrętowania)

 • opłaty portowe

 • wypożyczenie specjalnych butów potrzebnych do chodzenia po lądzie (butów na śnieg oraz butów na wodę)

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych Warszawa-Longyearbyen-Warszawa (ok. 1500-3000 zł)

 • ubezpieczenia NNW i KL (ok. 135 EUR)

 • 1 noclegu w hotelu w Longyearbyen (ok. 250 zł)

 • zwyczajowych napiwków dla załogi po zakończeniu rejs

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej