.

SYBERIADA Ałtaj dla aktywnych

Drukuj stronę
15 dni
Rosja-Syberia
wielkość grupy: 8-20 osób
 • SYBERIADA Ałtaj dla aktywnych

  Ałtaj dla aktywnych to ucieczka od cywilizacji i całkowity reset na Syberii. Zaczniemy konno przez Ałtaj, pośród pięknych polan z widokami na góry. Dalej czeka nas ekscytujący rafting po rzece Czuja i Katuń. Na koniec przemierzymy odległe zakątki Ałtaju samochodami terenowymi. Zmęczymy się, nieraz będziemy mokrzy lub niedospani po nocy w namiocie, za to dotrzemy w miejsca absolutnie fantastyczne. Wyjazd dla prawdziwych poszukiwaczy przygód :)

  1 dzień

  Barnauł - Kamłak

  Przylot do Barnauł. Spotkanie z pilotem wyprawy na lotnisku. Transport do bazy CAT (Centrum Aktywnej Turystyki) w Kamłak.

  2 dzień

  Górnoałtajsk

  Pierwszy dzień po długiej podróży zaczniemy spokojnie. Zwiedzimy muzeum w Górnoałtajsku, w którym znajduje się znana mumia Księzniczka Ukok (Syberyjska Lodowa Dziewica) - mumia kobiety z 5 wieku p.n.e. Po obiedzie przejazd do bazy CAT - głównego opiekuna wyprawy.

  3 dzień

  Na końskim grzbiecie: Jemurliński Wodospad

  Pakujemy rzeczy, które przydadzą nam się podczas wyprawy na koniach i ruszamy w drogę do punktu startowego (ok.30 km autem). Po szkoleniu ruszamy w trasę. Pierwszy dzień przeznaczamy na rozruch. Odwiedzimy polanę przy Jemurlińskim wodospadzie i zejdziemy podziwiać jego szmaragdowe wody. Obozowisko rozbijemy na polanie.

  4 dzień

  Na końskim grzbiecie: Uroczysko Akkiem

  Drogą wiodącą przez wierzchołki grzbietów górskich i malownicze przełęcze dotrzemy do uroczyska Akkiem, czyli "Białe Rzeki". Nocujemy w tajdze i gotujemy nad ogniskiem.

  5 dzień

  Na końskim grzbiecie: Uroczysko Czaptyjach

  Zostawiamy uroczysko Akkiem za sobą i ruszamy w stronę innego pięknego miejsca - uroczyska Czaptyjach. Przejeżdżamy przez tereny zamieszkałe przez marale - szlachetne jelenie syberyjskie. Przy odrobinie szczęścia spotkamy kilka przedstawicieli tego gatunku. Dalej wspinamy się w górę uroczyska przez kiedracz, czyli tajgę cedrową. Znajdziemy tu wiele przytulnych polanek - jedna z nich posłuży nam za miejsce na obozowisko.

  6 dzień

  Na końskim grzbiecie: Tujukskije Jeziora

  Zostawiamy rzeczy w obozie i  na lekko udajemy się do podnóża góry Sarłyk. Stąd rozpościera się piękny widok na jeziora Tujukskije. W sumie jezior jest z siedem, z których zobaczymy te położone poniżej skalnych moren. Powrót do obozowiska na nocleg.

  7 dzień

  Na końskim grzbiecie: Apszujacht

  Zwijamy obóz i udajemy się do Apszujachta. Tam będzie czekał na nas transport do bazy CAT - Centrum Aktywnej Turystyki. Zrelaksujemy się w gorącej rosyjskiej bani. Nocleg w namiotach.

  8 dzień

  Rafting: oswajamy się z rzeką Czują

  Wysypiamy się - energia będzie nam potrzebna podczas spływu. Po sprawdzeniu sprzętu rozpoczynamy pierwszy dzień raftingu. Na spokojnie oswajamy się z wodą i zgrywamy w swoich zespołach. Tego dnia pokonamy progi klasy 4: Mroczny oraz Burzyk. Sprawdzamy czy próg klasy 5 Hipopotam jest spływny i ewentualnie pokonujemy go. Po rozbiciu obozu czas na kolację i odpoczynek przy ognisku i piosenkach na gitarze.

  9 dzień

  Rafting: wpływamy na rzekę Katuń

  Tego dnia czekają nas kolejne wymagające progi: Slalomowy, Klasyczny i Turbina, wszystkie klasy 4. Tuż po tym ostatnim wpadniemy na Horyzont - próg klasy 5 pięknie położony w kanionie. Przerwę obiadową zrobimy w miejscu, gdzie rzeka Czuja wpada do Katuni. Po obiedzie dopływamy do Kadyni, gdzie na dużej polanie rozbijamy obóz, dla chętnych możliwa bania.

  10 dzień

  Rafting: spływ Katunią

  Czeka nas ekscytujący dzień pełen ciekawych progów. Zaczynamy od progu Ilgumien (4 kl.), potem długi próg Kadrinskaja rura (3 kl.) i Grzyby Niejadalne (4 kl.). Na przytulnej polanie Kyzył-karaczi zatrzymujemy się na obiad. Po obiedzie kontynuujemy naszą drogę po Katuni. Jeśli stan wód na to pozwoli, pokonujemy jeden z najciekawszych progów – Szabasz (4 kl.). Przechodzimy jeszcze przez trzy progi: Kajancza- 1 (4 kl.), Kajancza- 2 (3 kl.) i Ajulinskij (Lewatywa) (4 kl.) i zatrzymujemy się na nocleg na postoju Megafon. Wieczór spędzimy przy ognisku.

  11 dzień

  Rafting: spływ do Jełandy - Kamłak

  Podczas ostatniego dnia raftingu czekają nas spokojniejsze progi klasy 3 i 4. Miniemy dwa progi powstałe poprzez ruchy tektoniczne: Tieldiektien’- 1 (4 kl.) oraz Tieldiektien’- 2 (4 kl.). Dalej już spokojne przejścia przez Bijkę (2 kl.), Czeburach (3 kl.) i Jełandinskij (3 kl.). Rafting kończymy Jełandzie, skąd udamy się do bazy CATu (Centrum Aktywnej Turystyki). W bazie  będzie czekała na nas najgorętsza bania w całym górskim Ałtaju. Nocleg w namiotach.

  12 dzień

  Off-road: Kamłak - uroczysko Sargat - Karakolskije jeziora

  Po śniadaniu pakujemy rzeczy na 2 dni i ruszamy w drogę - tym razem na jeep tour. Samochodami terenowymi udamy się traktem czemalskim do bazy Karakolskije jeziora. Po drodze robimy przystanki w Elekmonar i na uroczysku Sargat. Nasza baza znajduje się nad brzegiem 5 z serii jezior. Tu przeorganizowujemy się i ruszamy pieszo na  zwiedzanie okolicy. Wieczorem wracamy do bazy i relaksujemy się przy ognisku. Można też skorzystać z bani. Nocujemy w domkach.

  13 dzień

  Off-road: górskie grzbiety i kamienna wioska

  Nasza trasa tego dnia wiedzie pod górę. Ostatni fragment dzielący nas od grzbietu górskiego pokonamy pieszo. Odwiedzimy też kamienną wioskę i zjemy obiad na łonie przyrody. Po obiedzie udajemy się w drogę powrotna autami do bazy w Kamłaku. Wspólny wieczór z kolacją i slajdowiskiem, wspominaniem przygód z wyprawy i dzielenie się wrażeniami. I oczywiście bania :)

  14 dzień

  Kamłak: odpoczynek

  Czas wolny. Odpoczywamy po emocjonujących dwóch tygodniach i czekającym nas lotem powrotnym do Polski. Jeśli jednak nie będziesz mieć dość aktywności, możesz wspiąć się na jedną z pobliskich gór. Wieczorem ostatnia bania i wspólna kolacja.

  15 dzień

  Nowosybirsk - wylot

  Transfer do Nowosybirska na lotnisko. Pożegnanie z pilotem. Wylot.terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • transfery z/na lotniska w Rosji

 • 9 noclegów w namiotach, 5 noclegów w domkach w bazach turystycznych

 • wyżywienie podczas 12 dni w dziczy (dwa posiłki dziennie, przekąska)

 • transport podczas wyprawy

 • 5 dni trekkingu konnego (wynajem koni oraz opieka lokalnego przewodnika)

 • 5 dni raftingu po rzece Czuja i górnej Katuni (sprzęt oraz opieka lokalnego przewodnika)

 • 2 dni wycieczki off-road jeepami

 • opiekę polskiego pilota podczas realizacji programu na miejscu

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych do Rosji (Berlin - Barnauł - Berlin od ok. 1500 PLN)

 • pozostałego wyżywienia

 • wizy do Rosji

 • ubezpieczenia

DODATKOWO ZAPEWNIAMY:
 • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najkorzystniejszych opcji lotów

 • doradztwo w zakresie przygotowań do wyjazdu

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.