.

BRAZYLIJSKA SAMBA

Drukuj stronę
12 dni
Brazylia, Argentyna
wielkość grupy: 6-12 osób
 • BRAZYLIJSKA SAMBA

  Ta podróż do Brazylii wyzwoli w nas cały wachlarz emocji. Po kontemplowaniu potęgi natury nad Wodospadami Iguaçu przystaniemy na moment w romantycznym miasteczku Paraty, gdzie ocean wgryza się łapczywie w zielone wzgórza. Później naładujemy się pozytywną energią roztańczonego i barwnego Rio de Janeiro. Dodatkowo możemy wybrać się na lekcję samby!

  1 dzień

  PRZELOT DO FOZ DO IGUAÇU

  Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie, skąd polecimy do Foz do Iguaçu, czyli wrót do najbardziej spektakularnych wodospadów świata. Wieczorem czas wolny na odpoczynek lub na spacer.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  WODOSPADY IGUAZU (ARGENTYNA)

  Jeden z Nowych Siedmiu Cudów Świata dziś przestanie być dla nas tylko marzeniem! Wyruszymy na argentyńską stronę wodospadów, zatrzymując się po drodze w kantorze, by wymienić pieniądze. Tego dnia zobaczymy wodospady z bliska. Dostępne są różne ścieżki spacerowe oraz przejażdżka pociągiem, która robi niesamowite wrażenie! Ujrzymy tam Diabelską Gardziel - najbardziej efektowną część katarakt. Powrót do hotelu w Foz.

  3 dzień

  WODOSPADY IGUAÇU (BRAZYLIA)

  Dzień przeznaczony na brazylijską stronę wodospadów Parku Narodowego Foz do Iguaçu. Tutaj zobaczymy drugie oblicze katarakt - widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty suchsze. Spacerować możemy 11 kilometrami ścieżek przyrodniczych z oszałamiającym widokiem na tę potęgę natury. Powrót do hotelu w Foz.

  4 dzień

  PARATY: KOLONIALNE MIASTECZKO

  Dziś polecimy z Foz do Rio de Janeiro, skąd czeka nas przejazd autobusem do Paraty - klimatycznego, kolonialnego miasteczka, położonego między zatoką a wzgórzami, które porasta bujna roślinność atlantycka. Zakwaterujemy się w pousadzie, czyli tradycyjnym gościńcu w zabytkowych murach. Jako że w historycznym sercu Paraty obowiązuje zakaz ruchu kołowego, to wymarzone miejsce na romantyczne spacery po wąskich, wybrukowanych uliczkach. Uliczki te w odpowiednich fazach księżyca, powodujących przypływy i odpływy, są obmywane wodą z zatoki.

  5 dzień

  PARATY: REJS PO ZIELONYM WYBRZEŻU

  Jeszcze przed południem z portu w Paraty wypłyniemy w rejs wzdłuż atlantyckiego Zielonego Wybrzeża po okolicznych zatokach, plażach i bezludnych wysepkach. Zatrzymamy się w paru malowniczych miejscach na pływanie, snurkowanie wśród rybek lub błogi odpoczynek na plaży. Wierzcie nam, widoki są fenomenalne! Powrót do portu i czas wolny na zachwycanie się kolonialną architekturą.

  6 dzień

  PARATY: NA ZŁOTYM SZLAKU

  Jeepy zabiorą nas dziś w podróż, łączącą naturalne scenerie z fascynującą historią Brazylii. Odwiedzimy las atlantycki w Parku Narodowym Serra da Bocaina, w którym zachwycą nas krajobrazy bliskie (wodospady) i dalekie (rozległe panoramy). Wstąpimy na dawny Złoty Szlak, którym ten cenny kruszec transportowano kiedyś z kopalń w regionie Minas Gerais do portu i dalej do Europy. Na koniec czeka nas wizyta w destylarni tradycyjnego brazylijskiego alkoholu - cachaçy - z opcją degustacji. Powrót do Paraty w godzinach popołudniowych.

  7 dzień

  PRZEJAZD DO RIO DE JANEIRO

  Bom dia, o Cidade Maravilhosa! Czyli: "Dzień dobry, Cudowne Miasto!" Jest wiele powodów, dla których właśnie tak określa się Rio de Janeiro. Podczas tej podróży z pewnością doświadczymy wielu z nich. Przejedziemy z Paraty do Rio de Janeiro i po zakwaterowaniu w naszym hotelu w dzielnicy Copacabana, nie będziemy tracić czasu. Popołudnie wykorzystamy na spacer po zrewitalizowanych dokach portowych wokół Porto Maravilha. Chętni mogą wstąpić na molo do Muzeum Jutra - ekspozycji na temat przyszłości Ziemi, mieszczących się w futurystycznym budynku autorstwa słynnego architekta Santiago Calatravy. 

  8 dzień

  RIO: CUDOWNE MIASTO W PIGUŁCE

  Dziś po śniadaniu dołączymy do międzynarodowej wycieczki po ikonicznych punktach w Rio. Wjedziemy na pomnik Chrystusa Odkupiciela, który rozpościerając ramiona powita Was w swym mieście. Przeprawimy się przez tropikalną puszczę Tijuca z przystankami przy wodospadach. Podejrzymy - przy odrobinie szczęścia - paralotniarzy startujących zz plaży São Conrado. Poznamy kolorową dzielnicę Santa Teresa, przesiąkniętą tradycyjnym i artystycznym duchem cariocas, czyli mieszkańców Rio. A w dzielnicy Lapa usiądziemy na słynnych Schodach Selaróna w kolorze brazylijskiej flagi. Po odpoczynku w hotelu udamy się na celebrowanie zachodu słońca z caipirinhą w ręku w miejscu, w którym zwykle przesiadują cariocas. Jutro nie trzeba wstawać wcześnie.

  3 dzień

  RIO: PLAŻE, GŁOWA CUKRU I SAMBA

  Ten dzień spędzimy na niespiesznym spacerze po falującym deptaku prowadzącym z dzielnicy Copacabana na dzielnicę Ipanema. Wejdziemy też do baru, w którym przesiadywał autor brazylijskiego hitu wszech czasów o "Dziewczynie z Ipanemy" i wstąpimy na taras widokowy na Leblon. Później wybierzemy się do Głowy Cukru (Pao de Açúcar). Drugi z symboli Rio de Janeiro - po pomniku Chrystusa - wymaga wjazdu kolejką linową na szczyt. Warto, bo roztacza się z niego przepiękna panorama na Zatokę Guanabara i kilometry plaż nad Atlantykiem. Wieczorem chętni udadzą się na lekcję samby oraz szaloną zabawę taneczną w klubie.

  10 dzień

  RIO: WZGÓRZE DWÓCH BRACI

  Czas wolny na kąpiele w Atlantyku lub - dla chętnych - piesza wędrówka na Wzgórze Dwóch Braci (Morro Dois Irmãos) z przewodnikiem, który opowie Wam o miejscach w Rio de Janeiro widzianych z wysokości 533 metrów i o życiu na faweli Vidigal, którą będziecie mijać po drodze.

  11-12 dzień

  POWRÓT

  W zależności od godziny wylotu możliwy czas wolny na kąpiele w Atlantyku i ostatnie zakupy. Później wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do kraju, Przylot dzień później.

 • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

   

  Hiking na Wzgórze Dwóch Braci w Rio

  Koszt około 50 USD.

  Lekcja samby i zabawa w klubie w Rio

  Koszt około 50 USD.

   

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

   

  Lot helikopterem na wodospadami Iguazu

  Koszt ok. 150 USD.

  Obiad w Confeitaria Colombo w Rio

  Historia restauracji sięga 1894 roku, co widać po olśniewającym zabytkowym wystroju wnętrz. Cena zawiera bufet z mnogością tradycyjnych potraw do wyboru. Koszt ok. 70 BRL.

  Lot helikopterem nad Rio de Janeiro

  30-minutowy widokowy lot nad Cudownym Miastem. Koszt około 330 USD/os.

  Przeloty odbywają się codziennie od 9:00 rano do zachodu słońca. Do zrealizowania touru potrzeba zebrania się wymaganej liczby uczestników: minimum trzech, a maksimum czterech.
  Przelot 30-minutowy, rekomendowany przez nas, odbywa się na trasie nad miejscami: Lagoa Rodrigo de Freitas - Ogród Botaniczny - Chrystus Odkupiciel - Ogród de Alah - Plaża Ipanema - Plaża Arpoador - Pedra do Arpoador - Plaża Diablo - Fort Copacabana - Plaża Copacabana - Plaża Leme - Plaża Vermelha z widokiem na Głowę Cukru - przelot nad Zatoką Guanabara - Forteca de Santa Cruz - Plaża Icaraí - Muzeum Sztuki Współczesnej w Niterói - Sambodrom - Marcanã - Puszcza Tijuca ze szczytami - Laguny Barra da Tijuca - Plaża Barra da Tijuca - Plaża Joá z widokiem na Skałę Gávea - Plaża São Conrado - Aleja Niemeyera z widokiem na fawelę Rocinha - Plaża Vidigal z widokiem na fawelę Vidigal i Górę Dwóch Braci - Plaża Leblon.
  (Nie zalecamy dokonywania rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem - przede wszystkim z uwagi na niepewność warunków pogodowych.)
  Do wyboru są również krótsze (tańsze) loty.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Brazylia - Iguazu
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 32 31 31 27 24 21 22 24 25 28 30 31
  średnia min. temp. °C 20 20 19 17 13 11 11 12 13 16 18 19
  dni z opadem - 11 12 8 10 10 9 8 8 9 10 11 10

   

  Brazylia - Rio de Janeiro
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 30 29 28 26 25 25 26 25 26 27 29
  średnia min. temp. °C 23 24 23 22 20 19 18 19 19 20 21 22
  dni z opadem - 11 7 8 9 6 6 4 5 7 9 10 11

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Foz do Iguaçu i Rio de Janeiro – Warszawa

 • bilet lotniczy wewnętrzny na trasie Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro

 • transfery z/na lotniska w Brazylii

 • 10 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe)

 • śniadania w hotelach

 • prywatny transport do i z Wodospadów Iguaçu i Parku Ptaków

 • prywatny transport Rio de Janeiro - Paraty - Rio Janeiro

 • wycieczki:

  • Rio w pigułce (transport grupowy, lokalny przewodnik, bilet wstępu na pomnik Chrystusa Odkupiciela)

  • Paraty: rejs szkunerem wzdłuż Zielonego Wybrzeża (rejs grupowy)

  • Paraty: 4x4 po Lesie Atlantyckim (transport grupowy, przewodnik)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi itp.): ok. 100 USD

 • pozostałego wyżywienia: ok. 10-30 USD dziennie na osobę

 • innych atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.