.

KARNAWAŁOWA SAMBA

Drukuj stronę
12 dni
Brazylia, Argentyna
wielkość grupy: 6-12 osób
 • KARNAWAŁOWA SAMBA

  Ta podróż do Brazylii wyzwoli w nas cały wachlarz emocji. Po kontemplowaniu potęgi natury nad Wodospadami Iguaçu przystaniemy na moment w romantycznym miasteczku Paraty, gdzie ocean wgryza się łapczywie w zielone wzgórza. Później naładujemy się pozytywną energią roztańczonego i barwnego Rio de Janeiro w karnawale! Chętni wezmą udział w Paradzie Mistrzów, czyli pokazie zwycięskich szkół samby na słynnym Sambodromie!

  1 dzień

  PRZELOT DO FOZ DO IGUAÇU

  Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie, skąd polecimy do Foz do Iguaçu, czyli wrót do najbardziej spektakularnych wodospadów świata. Przylot wieczorem lub w nocy, transfer do hotelu i nocleg.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  WODOSPADY IGUAZÚ W ARGENTYNIE

  Jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata dziś przestanie być dla Was tylko marzeniem! Zostaniemy odebrani z hotelu i wyruszymy na argentyńską stronę kaskad, zatrzymując się po drodze w kantorze, by wymienić pieniądze. Po wykupieniu biletów wstępu do parku udamy się na zwiedzanie wodospadów z bliska. Dostępne są różne ścieżki spacerowe oraz przejażdżka pociągiem, która wywrze na Was niesamowite wrażenie! Ujrzymy Diabelską Gardziel - najbardziej efektowną część katarakt. Powrót do Foz.

  3 dzień

  BRAZYLIJSKIE IGUAÇU I PARK PTAKÓW

  Dzień przeznaczymy na brazylijską stronę wodospadów w Parku Narodowym Iguaçu. Tutaj zobaczymy drugie oblicze katarakt - widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty suchsze. Spacerować możemy 11 kilometrami ścieżek przyrodniczych z oszałamiających widokiem na tę potęgę natury. Wracając do hotelu w Foz odwiedzimy fantastyczny Park Ptaków występujących tylko w Ameryce.

  4 dzień

  PARATY: KOLONIALNE MIASTECZKO

  Dziś polecimy z Foz do Rio de Janeiro, skąd czeka nas transport do Paraty - klimatycznego, kolonialnego miasteczka, położonego między zatoką a wzgórzami, które porasta bujna roślinność atlantycka. Zakwaterujemy się w pousadzie, czyli tradycyjnym gościńcu w zabytkowych murach. Jako że w historycznym sercu Paraty obowiązuje zakaz ruchu kołowego, to wymarzone miejsce na romantyczne spacery po wąskich, wybrukowanych uliczkach. Uliczki te w odpowiednich fazach księżyca, powodujących przypływy i odpływy, są obmywane wodą z zatoki.

  5 dzień

  PARATY: REJS PO ZIELONYM WYBRZEŻU

  Jeszcze przed południem z portu w Paraty wypłyniemy w rejs wzdłuż atlantyckiego Zielonego Wybrzeża po okolicznych zatokach, plażach i bezludnych wysepkach. Zatrzymamy się w paru malowniczych miejscach na pływanie, snurkowanie wśród rybek lub błogi odpoczynek na plaży. Jedząc tropikalne owoce i racząc się tradycyjną kawą będziemy podziwiać piękno wybrzeża, wyrzeźbionego przez naturę. Wierzcie nam, widoki są fenomenalne! Powrót do portu w Paraty i czas wolny na zachwycanie się kolonialną architekturą.

  6 dzień

  PARATY: ZŁOTY SZLAK I MATA ATLÂNTICA

  Jeepy zabiorą nas dziś w podróż, łączącą naturalne scenerie z fascynującą historią Brazylii. Odwiedzimy las atlantycki (Mata Atlântica) w Parku Narodowym Serra da Bocaina, w którym zachwycą nas krajobrazy bliskie (wodospady) i dalekie (otwarte przestrzenie). Wstąpimy na dawny Złoty Szlak, którym ten cenny kruszec transportowano kiedyś z kopalń w regionie Minas Gerais do portu i dalej do Europy. Na koniec czeka nas wizyta w destylarni tradycyjnego brazylijskiego alkoholu - cachaçy - z opcją degustacji. Powrót do Paraty w godzinach popołudniowych.

  7 dzień

  RIO DE JANEIRO: CUDOWNE MIASTO!

  Bom dia, o Cidade Maravilhosa! Czyli: "Dzień dobry, Cudowne Miasto!" Jest wiele powodów, dla których właśnie tak określa się Rio de Janeiro. Podczas tej podróży z pewnością doświadczymy wielu z nich. Przejedziemy z Paraty do Rio de Janeiro i po zakwaterowaniu w naszym hotelu w dzielnicy Copacabana, nie będziemy tracić czasu. Popołudnie wykorzystamy na spacer po zrewitalizowanych dokach portowych wokół Porto Maravilha ze słynnym Muralem Etnicznym. Chętni mogą wstąpić na molo do Muzeum Jutra - ekspozycji na temat przyszłości Ziemi, mieszczących się w futurystycznym budynku autorstwa słynnego architekta Santiago Calatravy. Po odpoczynku w hotelu udamy się na celebrowanie zachodu słońca z caipirinhą w ręku w miejscu, w którym zwykle przesiadują cariocas, czyli mieszkańcy Rio.

  8 dzień

  RIO: OD CORCOVADO DO GŁOWY CUKRU

  Dziś po śniadaniu weźmiemy udział w wycieczce po pocztówkowych miejscach w Rio. Wjedziemy na pomnik Chrystusa Odkupiciela, który rozpościerając ramiona powita Was w swym mieście. Przeprawimy się przez soczyście zieloną, tropikalną puszczę Tijuca, należącą do największych na świecie parków narodowych położonych w miejskich granicach administracyjnych. Podejrzymy - przy odrobinie szczęścia - paralotniarzy startujących z plaży São Conrado. Poznamy tradycyjną i kolorową dzielnicę Santa Teresa, przesiąkniętą artystycznym duchem cariocas. A w dzielnicy Lapa usiądziemy na słynnych Schodach Selaróna, wyłożonych ceramiką w kolorze brazylijskiej flagi: zielonym, żółtym i niebieskim. Na zakończenie wysiądziemy u podnóża Głowy Cukru - akurat w porze zachodu słońca. Kolejką liniową wjedziemy na szczyt, z którego roztacza się przepiękna panorama na metropolię, Zatokę Guanabara i kilometry plaż nad Atlantykiem.

  9 dzień

  RIO: KARNAWAŁOWA PARADA MISTRZÓW

  Ten dzień spędzimy na niespiesznym spacerze po falującym deptaku prowadzącym z dzielnicy Copacabana na dzielnicę Ipanema. Wejdziemy też do baru, w którym przesiadywał autor brazylijskiego hitu wszech czasów o "Dziewczynie z Ipanemy" i wstąpimy na taras widokowy na Leblon. Czas wolny na relaks na piaskach i na kąpiele w Oceanie Atlantyckim. Wieczorem chętni, którzy wykupili wcześniej bilety, udadzą się na Sambodrom na karnawałową Paradę Mistrzów, czyli pokaz szkół samby, które triumfowały w tegorocznych rywalizacjach.

  10 dzień

  RIO: WZGÓRZE DWÓCH BRACI I FAWELA

  Czas wolny na kąpiele w Atlantyku lub - dla chętnych - opcjonalna piesza wędrówka na Wzgórze Dwóch Braci (Morro Dois Irmãos) z przewodnikiem, który opowie Wam o miejscach w Rio de Janeiro widzianych z wysokości 533 metrów i o życiu na faweli Vidigal, którą będziecie mijać po drodze.

  11-12 dzień

  POWRÓT

  W zależności od godziny wylotu możliwy czas wolny na kąpiele w Atlantyku i ostatnie zakupy. Później wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do kraju. Przylot dzień później. • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

   

  Bilet na Paradę Mistrzów na Sambodromie

  Koszt od ok. 100 USD do 200 USD/os. (w zależności od sektora).

  Hiking na Wzgórze Dwóch Braci w Rio

  Koszt około 55 USD/os.

  Lekcja samby i zabawa w klubie w Rio

  Koszt około 55 USD/os.

   

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

   

  Lot helikopterem nad Wodospadami Iguaçu

  Koszt ok. 150 USD/os.

  Lot helikopterem nad Rio de Janeiro

  Koszt ok. 330 USD/os. (za 30-minutowy widokowy lot nad Cudownym Miastem; do wyboru są również krótsze i tańsze loty).

  Przeloty odbywają się codziennie od 9:00 rano do zachodu słońca. Do zrealizowania touru potrzeba zebrania się wymaganej liczby uczestników: minimum trzech, a maksimum czterech. Przelot 30-minutowy, rekomendowany przez nas, odbywa się na trasie nad miejscami: Lagoa Rodrigo de Freitas - Ogród Botaniczny - Chrystus Odkupiciel - Ogród de Alah - Plaża Ipanema - Plaża Arpoador - Pedra do Arpoador - Plaża Diablo - Fort Copacabana - Plaża Copacabana - Plaża Leme - Plaża Vermelha z widokiem na Głowę Cukru - przelot nad Zatoką Guanabara - Forteca de Santa Cruz - Plaża Icaraí - Muzeum Sztuki Współczesnej w Niterói - Sambodrom - Marcanã - Puszcza Tijuca ze szczytami - Laguny Barra da Tijuca - Plaża Barra da Tijuca - Plaża Joá z widokiem na Skałę Gávea - Plaża São Conrado - Aleja Niemeyera z widokiem na fawelę Rocinha - Plaża Vidigal z widokiem na fawelę Vidigal i Górę Dwóch Braci - Plaża Leblon. 

  (Nie zalecamy dokonywania rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem - przede wszystkim z uwagi na niepewność warunków pogodowych.)

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Brazylia - Iguazu
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 32 31 31 27 24 21 22 24 25 28 30 31
  średnia min. temp. °C 20 20 19 17 13 11 11 12 13 16 18 19
  dni z opadem - 11 12 8 10 10 9 8 8 9 10 11 10

   

  Brazylia - Rio de Janeiro
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 30 29 28 26 25 25 26 25 26 27 29
  średnia min. temp. °C 23 24 23 22 20 19 18 19 19 20 21 22
  dni z opadem - 11 7 8 9 6 6 4 5 7 9 10 11

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Foz do Iguaçu i Rio de Janeiro - Warszawa

 • bilet lotniczy wewnętrzny na trasie Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro

 • transfery z/na lotniska w Brazylii

 • 10 noclegów w hotelach (pokoje 2-osobowe)

 • śniadania w hotelach

 • prywatny transport do i z Wodospadów Iguaçu i Parku Ptaków

 • prywatny transport Rio de Janeiro - Paraty - Rio Janeiro

 • wycieczki:

  • Rio de Janeiro: od Corcovado do Głowy Cukru (transport grupowy, lokalny przewodnik, bilet wstępu na pomnik Chrystusa Odkupiciela)

  • Paraty: rejs szkunerem wzdłuż Zielonego Wybrzeża (rejs grupowy, tropikalne owoce i kawa w cenie)

  • Paraty: 4x4 po Mata Atlântica i Złotym Szlaku (transport grupowy, przewodnik, bilet wstępu do parku, degustacja cachaçy)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • wstępów do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi itp.): ok. 100 USD

 • pozostałego wyżywienia: ok. 10-30 USD dziennie na osobę

 • biletu wstępu na karnawałową Paradę Mistrzów na Sambodromie: od ok. 100 USD

 • trekkingu na Wzgórze Dwóch Braci z wizytą na faweli Vidigal: ok. 55 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • innych atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej