.

WIELKANOC W PĘPKU ŚWIATA

Drukuj stronę
16 dni
Peru
wielkość grupy: 6-12 osób
 • WIELKANOC W PĘPKU ŚWIATA

  Wielkanoc w Pępku Świata to podróż przez Peru połączona z uczestnictwem w barwnych obchodach świąt Wielkiej Nocy. W Cuzco, czyli Pępku Świata, obchody te przyjmują szczególną formę, z codziennymi procesjami, modłami i świątecznymi obiadami. Zobaczysz też słynne linie z Nazca, Kanion Colca, jezioro Tititaca i Machu Picchu. W Ica zaszalejesz na wielkich wydmach, a podczas rejsu na Islas Ballestas przyjrzysz się ptakom morskim, a przy odrobinie szczęścia również lwom morskim i pingwinom.

  1 dzień

  WYLOT Z POLSKI I PRZYLOT DO LIMY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Wieczorem możliwość spaceru po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  CUZCO - świąteczna procesja

  We wczesnych godzinach porannych przelot do Cuzco. Zakwaterowanie w hotelu.

  Następnie ruszamy w poszukiwaniu tradycyjnego świątecznego posiłku. W Cuzco istnieje zwyczaj jedzenia 12 potraw w Wielki Piątek; są to potrawy bezmięsne, np. zupa kukurydziana, ryż z owocami morza, desery na bazie jabłek i kukurydzy. Dla chętnych msza święta w katedrze o godz 15.00. Popołudniu dołączymy do barwnych obchodów Wielkiego Piątku. Razem z procesją przejdziemy z Bazyliki Miłosierdzia (Basílica Menor de La Merced) do Grobu Pańskiego w towarzystwie przedstawicieli władz miasta oraz.... relikwiarza z lignum crucis (relikwia drewna z krzyża Chrystusowego), uroczyście niesionego przez arcybiskupa. W świątecznym orszaku wypatrywać będziemy Chrystusa leżącego w odświętnej trumnie oświetlonej latarniami, noszonej przez Bractwo Rycerzy Grobu Świętego.

  3 dzień

  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW: PISAC, MARAS, MORAY, OLLANTAYTAMBO

  Wielką Sobotę spędzimy na wycieczce do Świętej Doliny Inków. Zwiedzimy twierdzę Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Będą nam towarzyszyły widoki na imponujące tarasy uprawne Inków. Zawitamy też  do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie, jak twierdzą niektórzy, można czerpać energię z kosmosu. Stamtąd udamy się do Salineras de Maras - solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce niezwykle malownicze, z maleńkimi tarasami wypełnionymi solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Dalej busem pojedziemy do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę będziemy wypatrywać w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Powrót na nocleg do Cuzco.

  4 dzień

  WIELKANOC W CUZCO

  Pierwszy dzień świąt spędzamy w Cuzco (Pępku Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Udamy się do katedry z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu. Czas wolny na świętowanie na malowniczych uliczkach, w pięknych kolonialnych kościołach Cuzco lub okolicznych inkaskich ruinach.

  5 dzień

  AGUAS CALIENTES

  Przejazd pociągiem z Cuzco do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

  6 dzień

  MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - wciąż kryjącego wiele tajemnic miasta Inków, położonego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Picchu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta, lub Wayna Picchu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). W godzinach wieczornych powrót pociągiem do Cuzco.

  7 dzień

  PUNO

  Całodzienny przejazd luksusowym autokarem malowniczą drogą do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: muzeum ludu Pukara, przełęcz La Raya, świątynia Wirakoczy w Raqchi, kościół w Checacupe, kościół św. Piotra Apostoła w Andahuaylillas zwany Kaplica Sykstyńską Ameryki. W południe zjemy lunch w miasteczku Sicuani (w cenie). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i spacer po Puno.

  8 dzień

  JEZIORO TITICACA: wyspy uros, wyspa Taquile

  Rano wycieczka na pływające trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez indiańskie plemię Aymara oraz dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy zaserwują nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji nad najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Powrót na nocleg do Puno.

  9 dzień

  CHIVAY

  Przejazd z Puno do Chivay. W drodze odwiedzimy Sillustani - wioskę nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy monumentalne "kominy" zbudowane ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. W Chivay chętni spędzą wieczór relaksując się w gorących źródłach.

  10 dzień

  KANION COLCA

  Wcześnie rano pojedziemy do jednego z najgłębszych na świecie kanionów - Kanionu Colca. Przejedziemy wzdłuż krawędzi kanionu do słynnego punktu widokowego Cruz del Condor. Tu mamy duże szanse na zobaczenie kondorów szybujących nad kanionem. Następnie prywatnym busem udamy się do Arequipy. Nocleg w Arequipie.

  11 dzień

  AREQUIPA - NAZCA

  Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych. Posileni lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny (Santa Catalina) z jego kolorowymi ścianami i ciekawymi wnętrzami. Na obiad udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado”, czyli lokalne dania ze świnki morskiej. Wieczorem przejazd wygodnym nocnym autobusem do Nazca.

  12 dzień

  NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY, CAHUACHI

  Przyjazd do Nazca. Rano odpoczynek i śniadanie. Następnie zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Po drodze będziemy podziwiać słynne geoglify z punktów widokowych i obalimy niejeden mit dotyczący ich powstania. Odbijemy też na chwilę, aby zobaczyć prawdziwą perełkę - prekolumbijską osadę Cahuachi, największy ośrodek kultury Nazca.

  13 dzień

  ICA: WYDMY - PARACAS

  Wcześnie rano możliwość dodatkowej atrakcji - lotu małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacji tajemniczych rysunków z nieba (koszt ok. 120 USD). Następnie przejazd autobusem liniowym do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Paracas na nocleg.

  14 dzień

  ISLAS BALLESTAS – LIMA

  Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Tu zobaczymy tajemniczy geoglif kandelabr pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej ilości ptaków morskich. Zależnie od pory roku możemy również zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Limy. Nocleg w Miraflores – ekskluzywnej dzielnicy, położonej nad brzegiem oceanu. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

  15 dzień

  LIMA: ZWIEDZANIE - WYLOT

  Rano przejedziemy do centrum, gdzie zwiedzimy historyczne centrum Limy, m.in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas, pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

  16 dzień

  PRZYLOT

  Powrót do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 • Sandboarding i buggy

  Szaleństwa na piasku specjalnie przygotowanym pojazdem oraz zjazdy z wydm na deskach.
  Koszt około 20 USD

  Lot nad liniami Nazca

  Koszt około 120 USD

  Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

  Koszt około 10 USD

   

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Peru – Lima
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Peru – Arequipa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 22 21 21 22 22 21 21 22 22 23 23 22
  średnia min. temp. °C 9 9 9 7 6 6 6 6 6 7 7 8
  dni z opadem - 8 9 6 0 0 0 0 0 0 0 0 1

   

  Peru – Puno
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 17 17 17 16 16 17 17 18 19 18
  średnia min. temp. °C 3 3 3 1 -3 -6 -7 -5 -1 0 2 3
  dni z opadem - 16 23 13 7 3 1 2 3 6 7 7 13

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima - Warszawa oraz Lima - Cuzco,

 • transfery z/na lotniska w Peru

 • 13 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • śniadania 

 • bilety autobusowe: Cuzco – Puno, Arequipa - Nazca, Nazca – Ica, Paracas - Lima

 • transport wynajętym busem na trasie Puno – Chivay - kanion Colca – Arequipa i Ica-Paracas

 • bilety kolejowe Cuzco - Aguas Calientes - Cuzco

 • transport busem po Świętej Dolinie

 • bilet wstępu na Machu Picchu 

 • wycieczki: Islas Ballestas, Cementario de Chauchilla i akwedukty, wyspy Uros i Taquila, Sillustani

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdy lokalne (taxi), opłaty dworcowe i promowe: ok. 130 USD/os.

 • wyżywienia poza śniadaniami - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.