.

TOSKANIA pociągiem

Drukuj stronę
8 dni
Włochy
wielkość grupy: dowolna
 • TOSKANIA pociągiem

  Indywidualna wycieczka pociągiem po Toskanii, czyli regionie, w którym winogrono łaknie słońca.

   

  Wyruszcie na poszukiwanie słońca inspirującego, które oświeciło umysły największych geniuszy dawnych wieków: Dantego, Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Machiavellego, Vespucciego i Galileusza. Wyruszcie na poszukiwanie słońca wygrzewającego, które tworząc idealną parę z żyzną glebą, pozwoliło na produkcję niezrównanych czerwonych win. Wyruszcie na poszukiwanie słońca olśniewającego, z którego promieniami sielskie widoki toskańskiej prowincji stają się jeszcze piękniejsze.

   

  Podróż koleją zapewnia Wam malownicze widoki za oknem. Zamieszkacie w ścisłych centrach zabytkowych miast i miasteczek, a program zwiedzania dopasujemy do Waszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i tempa.
  1 dzień

  PRZYLOT DO PIZY

  Przylot do Pizy, transfer do hotelu ​w centrum i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu być może będziecie dysponować czasem wolnym, który możecie przeznaczyć na wycieczkę na obrzeża Pizy na plażę nad Morzem Tyrreńskim, by nabrać sił przed intensywną wyprawą po Toskanii. Na zwiedzanie Pizy przyjdzie jeszcze pora!

  2 dzień

  PIZA - LUKKA - MONTECATINI TERME

  Po wymeldowaniu z hotelu w Pizie samodzielny transfer na dworzec. Porannym pociągiem udacie się do Lukki. Przespacerujecie się po tym wspaniałym, średniowiecznym mieście zamkniętym w potężnych murach obronnych. Zobaczycie m.in. dość osobliwą, bo okrągłą Piazza dell'Anfiteatro, miejscową katedrę i wieże, które oferują zdumiewające widoki z góry. Następnie wsiądziecie do pociągu do Montecatini Terme - miasteczka sanatoryjnego, w którym występują źródła mineralne. Po zakwaterowaniu w hotelu możecie skorzystać z miejscowe atrakcji -  kolejki linowej, która zabierze Was na wzgórze ze starszą częścią miasta, skąd roztacza się kapitalna panorama rodem z toskańskich pocztówek. Chętni z Was mogą wybrać się na kąpiel w basenie termalnym do słynnych eleganckich term Tettuccio, zbudowanych na polecenie samego Wielkiego Księcia Toskanii.

  3 dzień

  MONTECATINI TERME - FLORENCJA

  Po wykwaterowaniu z hotelu samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Florencji. Po zakwaterowaniu w obiekcie w okolicach głównego dworca Santa Maria Novella proponujemy Wam przechadzkę wzdłuż i wszerz historycznego centrum. Wierzcie nam - to, że Florencja stanowiła kolebkę renesansu widać tu gołym okiem na każdym kroku! Zobaczycie m.in. oszałamiającą katedrę Santa Maria del Fiore z baptysterium i kampanilą Giotta, słynny Palazzo Vecchio na Piazza della Signoria, Bazylikę Santa Croce czy interesujący pasaż pomiędzy dwiema częściami Galerii Uffizi. Po przerwie na typowego florenckiego sandwicha zaprosimy Was na dalszy, niespieszny spacer po uroczych zakątkach naprzeciwległego nabrzeża rzeki Arno. Zaczniecie od Mostu Złotników, ujrzycie zabytkowe kościoły, pałace i ogrody, by dzień zakończyć na widokowym wzniesieniu z placem Piazzale Michelangelo. Pobliski panoramiczny cmentarz San Miniato to zaś miejsce pochówku wielu wybitnych florentczyków m.in. Carla Collodiego - autora opowieści o Pinokio. Na tarasach przy Piazzale Michelangelo warto spędzić cały wieczór, leniwie obserwując zachód słońca.

  4 dzień

  FLORENCJA - AREZZO - SINALUNGA

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec i poranny pociąg do Arezzo. W Arezzo wyruszycie na wędrówkę po zabytkowym centrum, którego oś stanowi opadająca pod kątem Piazza Grande, i na którym… prawie nigdy nie ma tłumów! Wskażemy Wam miejsce, z którego nadgryzione zębem czasu zabudowania prezentują się najurokliwiej! Następnie wsiądziecie do regionalnego pociągu do Sinalungi - miejscowości, która rozrosła się wokół medycejskich fortyfikacji na toskańskim wzgórzu. Po zakwaterowaniu w hotelu zabłądzicie w labiryncie klimatycznych uliczek, które prędzej czy później i tak doprowadzą Was do Palazzo Pretorio - charakterystycznego gmachu administracyjnego.

  5 dzień

  SINALUNGA - SIENA - (SAN GIMIGNANO)

  Wykwaterowanie z hotelu i samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Sieny. O tym mieście, otoczonym bezkresem pól z uprawą winorośli, mawia się, że to serce Toskanii! Po zakwaterowaniu odbędziecie spacer przez fascynującą średniowieczną starówkę: od przepięknego Il Campo (czyli głównego placu zaprojektowanego na planie muszli), przez zachwycającą katedrę po dom, w którym mieszkała święta Katarzyna Sieneńska.
  Popołudniu możecie skorzystać z naszych propozycji dla chętnych: wyprawić się bezpośrednim autobusem podmiejskim do San Gimignano na mniej więcej 3-godzinne zwiedzanie tego zapierającego dech tzw. „Manhattanu średniowiecza” (ok. 20 EUR) lub wziąć udział w degustacji klasycznych, regionalnych win produkowanych w okolicznych winnicach (ok. 50 EUR).

  6 dzień

  SIENA - GROSSETO - CECINA i MORZE TYRREŃSKIE

  Po wykwaterowaniu z hotelu samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Grosseto. Na miejscu wstąpicie na wspaniałą Piazza Dante Alighieri, którą otaczają reprezentatywne budowle: m.in. Katedra św. Wawrzyńca i Pałac Aldobrandeschi, który z pewnością od razu przykuje Waszą uwagę. Później wsiądziecie do pociągu kursującego malowniczą trasą wzdłuż Wybrzeża Etruskiego i wysiądziecie w Cecinie. Jeśli dopiszą warunki pogodowe, po zakwaterowaniu wykąpiecie się w Morzu Tyrreńskim lub leniwie spędzicie czas na plaży. Chętni z Was mogą wykupić też popołudniowy bilet wstępu do rewelacyjnego aquaparku (ok. 20 EUR).

  7 dzień

  CECINA - PIZA

  Po wykwaterowaniu z hotelu samodzielny transfer na dworzec na poranny pociąg do Pizy. Wreszcie czeka Was spacer po mieście, które wieki temu - śladami innych włoskich republik morskich - wykorzystało swe geostrategiczne położenie na skrzyżowaniu światów Wschodu i Zachodu i wzbogaciło się na handlu. Spacerując przez gwarne bulwary nad rzeką Arno dotrzecie do tutejszego klejnotu z białego marmuru - Campo dei Miracoli, czyli Pola Cudów, na które składają się Katedra, Baptysterium, Cmentarz i - oczywiście - słynna Krzywa Wieża.

  8 dzień

  WYLOT Z PIZY

  ​Wykwaterowanie z hotelu i w zależności od godziny wylotu powrotnego czas wolny np. na zakupy. ​Transfer na lotnisko i powrót do Polski.  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

 • Basen termalny Tettuccio w Montecatini

  Już w epoce Medyceuszy zostały zauważone właściwości lecznicze źródeł mineralnych w Montecatini. Później ranga tego miejsca systematycznie wzrastała aż w końcu Wielki Książę Toskanii w XVIII wieku polecił budowę szykownych basenów. Jeden z nich możecie odwiedzić i wykąpać się w wodzie, która ma zbawienny wpływ na zdrowie. Koszt: ok. 15 EUR.

  Wycieczka do San Gimignano ze Sieny

  Wycieczka autobusem podmiejskim do San Gimignano, które z powodu wysokich wież nazywa się często "średniowiecznym Manhattanem". Na miejscu czasu na zwiedzenie miasteczka będziecie mieli wystarczająco (ponad 3h), by się w nim zakochać, po czym wrócicie na wieczór do Sieny. Cena (bilety autobusowe i nasz spacerownik) to ok. 20 EUR (konieczność wcześniejszego zakupu w biurze).

  Degustacja toskańskich win w Sienie

  Zapraszamy Was do Toskanii w butelce, czyli na spróbowanie win z najwybitniejszych toskańskich apelacji - m.in. Chianti Classico, Brunello di Montalcino, Nobile di Montepulciano czy Vernaccia di San Gimignano. Dwugodzinna degustacja to nie tylko przyjemna uczta dla podniebienia, ale i nauka odpowiedniego łączenia smaków: z oliwą z oliwek, tradycyjnym chlebem, serem pecorino czy czekoladą. Cena: ok. 50 EUR.

  Aquapark Acqua Village w Cecinie

  Jeśli przybywacie do Toskanii w sezonie letnim (albo późnowiosennym lub wczesnojesiennym), zamiast odpoczynku na plaży w Cecinie być może skusicie się na aktywną zabawę w lokalnym aquaparku stylizowanym na Hawaje. Cena za bilet popołudniowy (od 14:30): ok. 20 EUR.

  Polski przewodnik po Florencji

  We Florencji możecie skorzystać z usług profesjonalnego polskiego przewodnika, który z pasją opowie Wam o swym mieście i zabierze Was do sekretnych zakątków. Cena za 6h zwiedzania to ok. 140-170 EUR (konieczność wcześniejszej rezerwacji).

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Toskania charakteryzuje się umiarkowanym klimatem, z  temperaturami od ok. 5 stopni zimą do 30 stopni latem.
  Sezon turystyczny trwa od połowy kwietnia do końca października. Lipiec i sierpień są uznawane za szczyt sezonu - ceny wtedy rosną, jak również wydłużają się kolejki do znanych muzeów.
  Od kwietnia do czerwca oraz od września do października trwa średni sezon. Pogoda zazwyczaj jest wtedy dobra, a ceny niższe.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie plan swojej podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu (propozycje tras zwiedzania wraz z mapkami, godziny otwarcia atrakcji itp.)

 • prywatne transfery z/na lotnisko w Pizie

 • noclegi wg programu w​ hotelach B&B, pokoje 2-os. z łazienką

 • śniadania w hotelach

 • bilety kolejowe na przejazdy na trasie Piza - Lukka - Montecatini Terme - Florencja - Arezzo - Sinalunga - Siena - Grosseto - Cecina - Piza

 • zdalną, telefoniczną pomoc opiekuna Twojego wyjazdu w pilnych sprawach

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, BP 1000 PL

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Włoch (Warszawa / Kraków / Gdańsk / Berlin - Piza w dwie strony od ok. 250 PLN)

 • biletów wstępu, przechowalni bagażu i transportu lokalnego w miastach (taxi, autobusy, kolejka linowa itp.)

 • pozostałego wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.