.

PORTUGALIA pociągiem

Drukuj stronę
8 dni
Portugalia
wielkość grupy: dowolna
 • PORTUGALIA pociągiem

  Prywatna wycieczka pociągiem po Portugalii - kraju, który tęsknie wzdycha do Atlantyku.

   

  Istnieje takie portugalskie słowo, które niełatwo przetłumaczyć na inne języki. To "saudade", którym Portugalczycy opisują swe głębokie uczucie melancholii i zadumy nad tym, co przeminęło. By odkryć podobną nostalgię w swych duszach wybierzcie się z nami w podróż pociągiem przez Portugalię - świat, "gdzie ląd się kończy, a morze zaczyna".

   

  Podróże koleją zapewnią Wam malownicze widoki za oknem. Zamieszkacie w ścisłych centrach zabytkowych miast i miasteczek, a program zwiedzania dopasujemy do Waszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i tempa.

  1 dzień

  PRZYLOT DO PORTO

  Przylot do Porto, transfer do hotelu ​w centrum i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu, możecie udać się na wycieczkę zabytkowym tramwajem na wietrzną, atlantycką plażę w dzielnicy Foz, by nabrać sił przed intensywną wyprawą po Portugalii. Na zwiedzanie Porto przeznaczycie przecież cały następny dzień.

  2 dzień

  PORTO - VILA NOVA DE GAIA - PORTO

  Po śniadaniu odbędziecie spacer klimatycznymi uliczkami starówki. Odwiedzicie m.in. dworzec São Bento (ze ścianami pokrytymi mozaikami z ceramiki azulejos), targowisko Bolhão, kościół ze słynną, smukłą Wieżą Kleryków (ikoną miasta) i księgarnię Lello (która posłużyła za inspirację J.K. Rowling, autorce "Harry'ego Pottera"). ​Zajrzycie do kater​y Sé​​ ​i na pobliskie miradouro, czyli taras widokowy. Później ​mostem Dom Luís I -​​​​​ inżynieryjnym arcydziele grupy Gustave'a Eiffle'a​ - przeprawicie się na przeciwległe nabrzeże rzeki do Vila Nova de Gaia - ​miejsca winem ​porto ​płynącego​. To tu - w winiarniach Sandemana, Taylor'sa czy Crofta - produkowane są najsłynniejsze butelki tego​ bordowego​ trunku. Chętnym z Was gorąco rekomendujemy przejażdżkę​ ​podniebną, panoramiczną ​kolejką linową teleférico z wliczoną w cenę symboliczną degustacją ​w pobliskiej winnicy (ok. 9 EUR za podróż w dwie strony). Wieczór polecamy spędzić przy kieliszku porto na Ribeirze - gwarnym deptaku nad rzeką Douro.

  3 dzień

  PORTO - AVEIRO - COIMBRA

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec i poranny pociąg do Aveiro. Jest to miasto, które wielu określa „Wenecją Portugalii”. I rzeczywiście - na miejscu zastaniecie wspaniały świat kanałów, mostów i barwnych łódek zwanych moliceiros, nasuwających skojarzenia z gondolami. Później wsiądziecie do pociągu, który zabierze Was do Coimbry. Po zakwaterowaniu w hotelu wybierzecie się na wędrówkę po mieście. Ta dawna stolica Portugalii oczaruje Was swą wybrukowaną starówką, zabytkową romańską katedrą i - przede wszystkim - zabudowaniami najstarszego uniwersytetu w Portugalii ze słynną, barokową Biblioteką Joanina.

  4 dzień

  COIMBRA - (FATIMA) - TOMAR

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec i poranny pociąg do Tomaru. W Tomarze ruszycie na przechadzkę po mieście, nad którym dominuje imponujący i tajemniczy zamek Templariuszy i ich tutejszych spadkobierców - Zakonu Chrystusowego. Są tacy, którzy twierdzą, że to tu został przewieziony legendarny majątek zakonu, który posłużył później do sfinansowania wypraw Vasca da Gama i Pedra Cabrala w epoce wielkich odkryć. Poznacie też zaciszne zakątki starówki, gdzie życie toczy się w spowolnionym tempie, oraz wybierzecie się na 3-kilometrowy spacer za miasto, by z bliska obejrzeć monumentalny akwedukt Pegões.

  Jeśli natomiast zdecydujecie się na prywatną wycieczkę fakultatywną do Fatimy i Ourém (ok. 40 EUR), ten dzień będzie wyglądał odrobinę inaczej: wyruszycie pociągiem z Coimbry i wysiądziecie na stacji pod Fatimą, gdzie odbierze Was nasz kierowca-przewodnik. Odwiedzicie z nim słynne na cały świat sanktuarium pielgrzymkowe wzniesione w miejscu objawień maryjnych, po czym udacie się do gotyckiego zamku w Ourém. Później kierowca odwiezie Was do hotelu w Tomarze, a po zakwaterowaniu udacie się na samodzielne zwiedzanie wspomnianego tutejszego kompleksu warownego Templariuszy.

  5 dzień

  TOMAR - LIZBONA: CENTRUM

  Wykwaterowanie z hotelu, samodzielny transfer na dworzec i poranny pociąg do Lizbony. Po zakwaterowaniu odbędziecie kojący południowy lub wieczorny spacer wąskimi, a czasem i stromymi uliczkami ​Alfamy - nasiąkniętej unikatowym klimatem dzielnicy, pozostającej spuścizną wielokulturowej przeszłości miasta. Rzucicie okiem na najważniejsze zabytki lizbońskiej architektury m.in. Katedrę Sé i Zamek św. Jerzego. Zamiast własnych stóp możecie skorzystać też z wycieczki słynnym oldschoolowym tramwajem 28. Tu i ówdzie natraficie zapewne na azulejos - biało-niebieskie ceramiczne kafle, stanowiące dumne dziedzictwo Portugalczyków. Później krocząc przez Plac Handlowy (Praça do Comércio), dotrzecie na śródmieście, gdzie zobaczycie m.in. przemysłową windę Santa Justa i górujące nad nią ruiny Klasztoru Karmelitów, będącego świadectwem tragicznego trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku, obracając w perzynę całą starówkę. Wypijecie kawę w niezwykłej scenerii restauracji inspirowanej tradycjami mauretańskimi i wdrapiecie się na szereg miradouros, czyli osławionych tarasów widokowych, oferujących zapierające dech w piersiach widoki na miasto i rzekę Tag. Warto spędzić tu wieczór, obserwując zachodzące słońce!

  6 dzień

  LIZBONA - SINTRA - LIZBONA

  Po śniadaniu udacie się na dworzec i pojedziecie do okolicznej Sintry - baśniowego miasteczka, które zapewni Waszym oczom prawdziwą ucztę! Dreptając niespiesznie przez miasteczko będziecie podziwiać finezyjne i eklektyczne rezydencje i fortyfikacje wzniesione pośród widowiskowych wzgórz. Po powrocie do Lizbony, chętni mogą wziąć udział w koncercie fado, podczas którego w akompaniamencie gitary zachwycicie się głosami niezrównanych fadistas (koszt ok. 50 EUR z kolacją w cenie). Wieczorem sugerujemy Wam​ łyk tradycyjnej portugalskiej wiśniówki - ginjinhi - przy placu Rossio, ulubionym miejscu schadzek lizbończyków.

  7 dzień

  LIZBONA: BELÉM - CARCAVELOS I OCEAN ATLANTYCKI - LIZBONA

  Rano wybierzecie się żółtym tramwajem do dzielnicy Belém, skąd dawniej odpływały karawele i karaki, wyruszające na odkrywanie i konkwistę Indii i Nowego Świata. Zobaczycie tu m.in. bogaty w dekoracje manueliński Klasztor Hieronimitów oraz Wieżę Belem, postawioną we wstędze Tagu (oba wpisane na listę UNESCO). Możecie skosztować lokalnych ciastek Pastéis de Belém, których sekretne tajniki produkcji przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Następnie udacie się do kurortu Carcavelos na błogi relaks na atlantyckim wybrzeżu. Po powrocie do Lizbony polecamy Wam spacer po nowoczesnej dzielnicy Park Narodów (która została zaprojektowana na wystawę Expo'98 - na pięćsetną rocznicę odkrycia szlaku morskiego do pachnących przyprawami Indii) i wizytę w rewelacyjnym lizbońskim oceanarium z bogactwem fauny i flory ze wszystkich oceanów.

  8 dzień

  WYLOT Z LIZBONY

  Wykwaterowanie z hotelu i w zależności od godziny wylotu powrotnego czas wolny np. na zakupy. ​Transfer na lotnisko i powrót do Polski.  Szczegóły naszej propozycji zwiedzania znajdziesz w Twoim planie podróży dzień po dniu.

 • Kolejka linowa w Porto z mini degustacją

  Przejazd wagonikiem Teleférico de Gaia gwarantuje oszałamiający widok na rzekę Douro i tarasowo położone, najstarsze dzielnice Porto z charakterystyczną linią dachów, przeciętą przez Wieżę Kleryków. Cena biletu w tę i z powrotem zawiera też degustację słynnego wina porto - do wyboru tawny, ruby lub LBV - w winnicy sąsiadującej z dolną stacją kolejki (1 kieliszek na osobę). Cena: ok. 9 EUR/os.

  Wycieczka do Fatimy w drodze do Tomaru

  Jedno z największych chrześcijańskich sanktuariów pielgrzymkowych możecie odwiedzić w drodze do Tomaru z naszym sprawdzonym anglojęzycznym kierowcą-przewodnikiem. Prywatny tour zajmie mniej więcej 4h, a zanim dotrzecie do Tomaru zobaczycie też wieś, w której wychowali się Pastuszkowie, i okoliczny monumentalny zamek w Ourém, którego epokę świetności przerwało trzęsienie ziemi z 1755 roku. Cena: ok. 40 EUR/os. (konieczność wcześniejszej rezerwacji)

  Kolacja z koncertem fado w Lizbonie

  Polecimy Wam sprawdzone miejsca, w których będziecie mogli rozkoszować się tą piękną, nostalgiczną muzyką, wypływającą prosto z serc i dusz Portugalczyków. A z co posłuży za najlepsze towarzystwo dla portugalskich dźwięków? Naturalnie portugalska kuchnia, składająca się z tradycyjnych dań, w tym z dorsza, którego tutejsi kucharze potrafią serwować podobno na 365 sposobów. Cena: ok. 50 EUR/os. (konieczność wcześniejszej rezerwacji)

  Zwiedzanie Lizbony z polskim przewodnikiem

  W Lizbonie możecie skorzystać z usług profesjonalnego polskiego przewodnika, który z pasją opowie Wam o swym mieście i zabierze Was do sekretnych zakątków. Cena: ok. 120-150 EUR/ 6h zwiedzania (konieczność wcześniejszej rezerwacji).

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Od czerwca do września trwa sezon wysoki. Słoneczna pogoda przyciąga sporo turystów, ceny często idą w górę.
  Jeśli nie przepadasz za upałami i tłumami, warto rozważyć kwiecień, maj i październik.
  Od listopada do marca trwa sezon niski. Na ten okres przypada najwięcej opadów.

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • transfery z/na lotniska w Portugalii

 • noclegi wg programu w​ hotelach B&B, pokoje 2-os. z łazienką

 • śniadania w hotelach

 • bilety kolejowe na przejazdy na trasie Porto - Aveiro - Coimbra - Tomar - Lizbona - Sintra - Lizbona

 • zdalną, telefoniczną pomoc opiekuna Twojego wyjazdu w pilnych sprawach

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletu lotniczego do Portugalii (Warszawa / Kraków / Katowice / Berlin - Porto i Lizbona - Warszawa / Kraków / Katowice / Berlin od ok. 250 PLN)

 • biletów wstępu, przechowalni bagażu i transportu lokalnego w miastach (taxi, autobusy, tramwaje, metro, kolejka linowa itp.)

 • pozostałego wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • opcjonalnie: opieki pilota Kiribati Club

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera