.

JAPONIA: TOKIO I OKOLICE indywidualnie

Drukuj stronę
8 dni
Japonia
wielkość grupy: dowolna
 • JAPONIA: TOKIO I OKOLICE indywidualnie

  W tym krótkim programie bierzemy pod lupę atrakcje regionu Kanto, czyli okolice metropolii tokijskiej, w południowo-wschodniej części wyspy Honshu.

  Zagłębicie się w miejską dżunglę japońskiej stolicy, gdzie nowoczesne wieżowce sąsiadują z wiekowymi świątyniami, tradycja współegzystuje ze współczesnością i zobaczycie wiele ikonicznych miejsc (poszukiwacze tropów kulturowych odnajdą tu zapewne lokalizacje znane z kart książek, czy szklanego ekranu). Odwiedzicie nowoczesne dzielnice, zatłoczone i rozświetlone krzykliwymi neonami po zmroku oraz świątynie, w których zatrzymał się czas. 

  Poza Tokyo czeka Was wizyta w słynącej z posągu Wielkiego Buddy Kamakurze, kunsztownym, pełnym przepychu mauzoleum Tokugawy Ieyasu w Nikko oraz w malowniczym regionie Pięciu Jezior, rozciągającym się u stóp majestatycznego szczytu Fuji - rejs po jeziorze, wizyta w onsenie oraz nocleg w tradycyjnym japońskim domu - to tylko próbka atrakcji, które tam na Was czekają.

  1 dzień

  PRZYLOT DO TOKYO

  Przylot na lotnisko, przejazd komunikacją miejską do Tokyo, zakwaterowanie w hotelu. Przygodę z Tokyo rozpoczniecie od spaceru po rozświetlonej neonami Akihabarze – dzielnicy słynącej ze sklepów z elektroniką oraz artykułami dla fanów mangi i anime (szczegółowy plan tego dnia zależny od godziny przylotu).

  2 dzień

  TOKYO: DZIELNICA SHIBUYA, DZIELNICA SHINJUKU

  Dziś wyruszycie na zwiedzanie ekscytującej metropolii. Na początek czeka Was wizyta w dzielnicy Shibuya – staniecie pod popularnym pomnikiem wiernego psa Hachiko oraz będziecie mieć okazję, aby zanurzyć się w szalonym tłumie przechodniów na ikonicznym przejściu dla pieszych Shibuya Crossing. Zaglądniecie na Harajuku i jego najsłynniejszą uliczkę – Takeshita-dori – kolorową promenadę fanów japońskiej popkultury, oraz do jednej z najważniejszych świątyń Tokio -  Meiji-jingu – shintoistycznego chramu dedykowanego cesarzowi Meiji i jego małżonce. Następnie skierujecie się do tętniącej życiem dzielnicy wysokościowców Shinjuku, słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w interesujące architektonicznie budynki (m.in. słynny „kokon”). Odwiedzicie tu największy sklep z elektroniką Yodobashi Camera, Shinjuku NS Building – budynek z gigantycznym zegarem wahadłowym, a na zachód słońca wyjedziecie na jedną z wież Tokyo Metropolitan Government Offices, skąd rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Po zmroku przejście do dzielnicy rozrywek Kabukicho.

   

   

  3 dzień

  TOKYO: DZIELNICA ASAKUSA, TOKYO SKYTREE, WYSPA ODAIBA

  Dziś wybierzecie się do serca dawnego Tokyo - dzielnicy Asakusa. Przespacerujecie się gwarnym bulwarem od bramy Kaminarimon do najsłynniejszej świątyni w mieście – Senso-ji, po czym ruszycie ku 634-metrowej wieży telewizyjnej i widokowej Skytree (możliwość wyjazdu na platformę widokową). Następnie wsiądziecie w wodny tramwaj i przyglądając się miastu z nowej perspektywy, wyruszycie w rejs rzeką Sumida ku nowoczesnej Odaibie. Ta sztuczna wyspa wzniesiona w Zatoce Tokijskiej jest popularnym centrum rozrywkowo-handlowym; znakomitym miejscem na relaks i zakupy. Wyruszycie tu na spacer, podczas którego przekonacie się, że Statuę Wolności zobaczyć można nie tylko w Nowym Yorku oraz staniecie pod słynną statuą robota Gundam. Na miłośników najnowszych technologii czekają National Museum of Emerging Science and Innovation (Miraikan) oraz showroom Toyoty (Megaweb Toyota City Showcase). Alternatywnie, możecie odwiedzić niesamowite interaktywne multimedialne teamLab Borderless museum, w którym zanurzycie się w przestrzeń sztuki i wejdziecie z nią w osobisty dialog.

  4 dzień

  NIKKO: MAUZOLEUM TOKUGAWY IEYASU

  Całodzienna wycieczka z polskojęzycznym pilotem do Nikko, gdzie w XVII wieku 15 tysięcy artystów i rzemieślników wzniosło grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Najsłynniejszym wśród nich jest Toshogu – mauzoleum założyciela dynastii Tokugawa – Ieyasu. Styl świątyni określa się czasem mianem 'baroku japońskiego' z racji niezwykle bogatych, barwnych dekoracji rzeźbiarskich. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokyo.

  5 dzień

  U STÓP FUJI: REJS PO JEZIORZE, GORĄCE ŹRÓDŁA (ONSEN) I JAPOŃSKI GRILL

  Wycieczka z przewodniczką w okolice Fujigoko czyli 'Pięciu Jezior Fuji' - to region rozpościerający się u stóp najwyższej, świętej góry Japonii. Wizyta w Fujigoko to nie tylko okazja do podziwiania oszałamiających widoków szczytu Fuji wyrastającego dumnie nad taflą jeziora; znajdują się tu także liczne atrakcje turystyczne, muzea oraz gorące źródła (onseny).

  Odbiór z hotelu przez przewodniczkę i przejazd w okolice Fujigoko (prywatny transport samochodem). Odwiedziny w malowniczej wiosce Oshinohakkai, gdzie domki w tradycyjnym stylu przycupnęły wśród ośmiu stawów wypełnionych stopionymi śniegami spod Fuji, następnie rejs amfibią po jeziorze Yamanakako (przy dobrej pogodzie szansa na podziwianie Fuji w pełnej krasie) oraz relaks w onsenie. Zwieńczeniem dnia będzie lekcja gotowania domowej japońskiej kuchni i grill w stylu japońskim z widokiem na Fuji. Nocleg w tradycyjnym japońskim domu (2 pokoje z tatami i futonami), wspólna łazienka.

  6 dzień

  U STÓP FUJI: PAGODA CHUREITO, PARK OISHI, JASKINIA LODOWA, AOKIGAHARA/SKANSEN IYASHI NO SATO

  Przed Wami dzień pełen atrakcji - odwiedzicie świątynię Arakura Sengen z przepiękną pagodą Chureito (pagoda z górą Fuji w tle przedstawia niesamowity widok, chętnie utrwalany na zdjęciach), kwiatowy park Oishi oraz udacie się na eksplorację jaskini lodowej Narusawa Hyoketsu. Na koniec do wyboru: spacer przez niesławny Las Samobójców - Aokigahara, lub wizyta w skansenie Iyashi no Sato, gdzie wśród pięknie odrestaurowanych tradycyjnych chat możecie poznać tajniki życia dawnej rolniczej społeczności oraz lokalnego rzemiosła, zakupić lokalne rękodzieło, lub zapozować do efektownych zdjęć w kimonie, lub samurajskiej zbroi. Przejazd samochodem do Tokyo na nocleg.

  7 dzień

  KAMAKURA: ŚWIĄTYNIE, WIELKI BUDDA

  Położona na południe od Tokyo, na wybrzeżu zatoki Sagami, Kamakura pod koniec XII wieku została siedzibą feudalnego rządu wojskowego (z shogunem na czele). Do upadku shogunatu w Kamakurze w 1333 r., miasto było prężnym centrum politycznym, ekonomicznym i kulturowym. Dziś możemy oglądać tam liczne świątynie oraz słynną statuę Wielkiego Buddy  z Kamakury – imponujący, mierzący ponad 11 metrów wysokości posąg z brązu przedstawiający medytującego buddę Amidę.
  Po południu powrót do Tokyo – szansa na ostatnie kulinarne doświadczenia i zakupy.

  8 dzień

  WYLOT

  Przejazd na lotnisko, wylot. • Disneyland w Chiba

  Park rozrywki. Koszt ok. 67 USD/os. dorosła, 44 USD/ dziecko

  Onseny

  Kąpiel w gorących źródłach. Wstęp ok. 10 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Ze względu na pogodę Tokio i okolice można odwiedzać przez cały rok. Wiosną (od marca do maja), oraz jesienią (od września do listopada) pogoda uznawana jest za optymalną, z małą ilośćia opadów i przyjaznymi temperaturami.
  Lato (od czerwca do sierpnia) to pora deszczowa. Jest gorąco, a wilgotność powietrza wzrasta. Jest to też wysoki sezon ze względu na wakacje.
  Zimą (od grudnia do lutego) jest chłodno, ale nie tak chłodno, żeby nie można było podróżować.

  Planując termin swojego wyjazdu oprócz pogody weźcie pod uwagę ciekawe święta w Tokio i okolicach:

  Hanamai - święto oglądania kwitnących wiśni: koniec marca - początek kwietnia
  Sanja Matsuri - jeden z największych festiwali shintoistycznych w Japonii: 3 weekend maja
  Sumida-gawa Fireworks Festival - festiwal sztucznych ogni: ostatnia sobota lipca
  Momijigari - oglądanie kolorowych liści, głównie klonu: listopad

   

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • 7 noclegów: 6 noclegów w hotelach w pokojach 2 os. w pokoju z prywatną łazienką, 1 w tradycyjnym japońskim domu, ze śniadaniem (w tradycyjnych pokojach z tatami, ze wspólną łazienką)

 • prywatną wycieczkę w okolice Fuji (dni 5,6) – opieka polskojęzycznej przewodniczki, transport samochodem/ vanem, nocleg w tradycyjnym japońskim domu, grill w stylu japońskim

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych Warszawa - Tokyo - Warszawa (od ok. 2200-3000 PLN)

 • biletów na środki transportu (metro, pociąg, tramwaj wodny, amfibia itp.) oraz wstępu do miejsc i atrakcji wymienionych w programie: ok. 230 USD/os. (dokładna kwota będzie zależała od stylu zwiedzania i indywidualnych preferencji uczestników)

 • wyżywienia (poza wspomnianym w programie), kosztu produktów na grilla - ok. 20-30 USD/os. wraz z mięsem, owocami morza, warzywami, winem śliwkowym, piwem, napojami, itp.)

 • opieki przewodnika podczas pozostałej części wyjazdu - możliwość dodatkowego zaangażowania polskojęzycznego przewodnika na czas zwiedzania (wg programu, do ok. 8 h dziennie) za dodatkową opłatą

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 7 PLN/os.

 • opcjonalnych atrakcji dodatkowych i wydatków osobistych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

 

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.