.

JAPONIA: TOKIO I OKOLICE indywidualnie

Drukuj stronę
8 dni
Japonia
wielkość grupy: dowolna
 • JAPONIA: TOKIO I OKOLICE indywidualnie

  W tym krótkim programie bierzemy pod lupę atrakcje regionu Kanto, czyli okolice metropolii tokijskiej, w południowo-wschodniej części wyspy Honshu.

  Zagłębicie się w miejską dżunglę japońskiej stolicy, gdzie nowoczesne wieżowce sąsiadują z wiekowymi świątyniami, tradycja współegzystuje ze współczesnością. Odwiedzicie nowoczesne dzielnice, zatłoczone i rozświetlone krzykliwymi neonami po zmroku, czarujące japońskie ogrody - zielone enklawy spokoju, oraz świątynie, w których zatrzymał się czas. Zobaczycie wiele ikonicznych miejsc (poszukiwacze tropów kulturowych odnajdą tu zapewne lokalizacje znane z kart książek, czy szklanego ekranu), a pilot bezpiecznie przeprowadzi Was zarówno przez gąszcz ulic, jak i kulturowych zawiłości.

  Poza Tokio czeka Was wizyta w słynącej z posągu Wielkiego Buddy Kamakurze, kunsztownym, pełnym przepychu mauzoleum Tokugawy Ieyasu w Nikko oraz w malowniczym regionie Pięciu Jezior, rozciągającym się u stóp majestatycznego szczytu Fuji.

  1 dzień

  PRZYLOT DO TOKIO

  Przylot na lotnisko Narita, transfer wygodnym autokarem do Tokio, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny - pierwsze kroki w Tokio.

  2 dzień

  TOKIO: DZIELNICA SHIBUYA, DZIELNICA SHINJUKU

  Dziś rozpoczniecie zwiedzanie ekscytującej metropolii. Polskojęzyczny pilot odbierze Was z hotelu i razem ruszycie w drogę. Na początek czeka Was wizyta w dzielnicy Shibuya – staniecie pod popularnym pomnikiem wiernego psa Hachiko oraz będziecie mieć okazję, aby zanurzyć się w szalonym tłumie przechodniów na ikonicznym przejściu dla pieszych Shibuya Crossing. Zaglądniecie na Harajuku i jego najsłynniejszą uliczkę – Takeshita-dori – kolorową promenadę fanów japońskiej popkultury, oraz do jednej z najważniejszych świątyń Tokio -  Meiji-jingu – shintoistycznego chramu dedykowanego cesarzowi Meiji i jego małżonce. Następnie skierujecie się do tętniącej życiem dzielnicy wysokościowców Shinjuku, słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w interesujące architektonicznie budynki (m.in. słynny „kokon”). Odwiedzicie tu największy sklep z elektroniką Yodobashi Camera, Shinjuku NS Building – budynek z gigantycznym zegarem wahadłowym, a na zachód słońca wyjedziecie na jedną z wież Tokyo Metropolitan Government Offices, skąd rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Po zmroku przejście do dzielnicy rozrywek Kabukicho.

  3 dzień

  TOKIO: DZIELNICA ASAKUSA, PARK UENO, DZIELNICA AKIHABARA

  Dalsze zwiedzanie pod opieka polskojęzycznego pilota. Spacer po świątyniach w dzielnicy Asakusa (słynne Senso-ji), podziwianie 634-metrowej wieży telewizyjnej i widokowej Skytree (możliwość wyjazdu na platformę widokową). Przejazd do Parku Ueno. Na terenie rozległego parku, oprócz malowniczego jeziora, mieszczą się zoo oraz liczne muzea (chętni mogą odwiedzić n.p.: Tokyo National Museum, Tokyo Metropolitan Museum of Art, lub niewielkie, lecz interesujące Shitamachi Museum). 

  Wieczorem spacer po rozświetlonej neonami Akihabarze – dzielnicy słynącej ze sklepów z elektroniką oraz artykułami dla fanów mangi i anime.

  4 dzień

  NIKKO: MAUZOLEUM TOKUGAWY IEYASU

  Całodzienna wycieczka z polskojęzycznym pilotem do Nikko, gdzie w XVII wieku 15 tysięcy artystów i rzemieślników wzniosło grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Najsłynniejszym wśród nich jest Toshogu – mauzoleum założyciela dynastii Tokugawa – Ieyasu. Styl świątyni określa się czasem mianem 'baroku japońskiego' z racji niezwykle bogatych, barwnych dekoracji rzeźbiarskich. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokio.

  5 dzień

  PIĘĆ JEZIOR FUJI

  Fujigoko – czyli 'Pięć Jezior Fuji' - to region rozpościerający się u stóp najwyższej, świętej góry Japonii. Wizyta w Fujigoko to nie tylko okazja do podziwiania oszałamiających widoków szczytu Fuji wyrastającego dumnie nad taflą jeziora; znajdują się tu także liczne atrakcje turystyczne, muzea oraz gorące źródła (onseny).

  Czeka Was całodzienna wycieczka pod opieką polskojęzycznego pilota po atrakcjach znajdujących się wkoło jeziora Kawaguchiko. Odwiedzicie świątynię Arakura Sengen z przepiękną pagodą (pagoda z górą Fuji w tle przedstawia niesamowity widok, chętnie utrwalany na zdjęciach), wjedziecie kolejką gondolową na szczyt wzgórza, by podziwiać panoramę, odwiedzicie muzeum kimon, lub niewielki park tematyczny poświęcony zautomatyzowanym instrumentom muzycznym. Chętni mogą odwiedzić onsen i zrelaksować się w gorącej wodzie. Polecamy także spróbować lokalnej specjalności – makaronu hoto.

  6 dzień

  KAMAKURA: ŚWIĄTYNIE, WIELKI BUDDA lub WIZYTA W TOKIO DISNEYLAND

  Dziś, w zależności od preferencji, możecie wybrać się do pełnej historycznego czaru Kamakury, zaszaleć w tokijskim Disneylandzie, bądź kontynuować zwiedzanie Tokio. Podczas zwiedzania towarzyszyć Wam będzie polskojęzyczny pilot.

  Położona na południe od Tokio, na wybrzeżu zatoki Sagami, Kamakura pod koniec XII wieku została siedzibą feudalnego rządu wojskowego (z shogunem na czele). Do upadku shogunatu w Kamakurze w 1333 r. miasto było prężnym centrum politycznym, ekonomicznym i kulturowym. Dziś możemy oglądać tam liczne świątynie oraz słynną statuę Wielkiego Buddy z Kamakury – imponujący, mierzący ponad 11 metrów wysokości posąg z brązu przedstawiający medytującego buddę Amidę.

  7 dzień

  TOKIO: TARG TSUKIJI/ WYSPA ODAIBA, OGRODY CESARSKIE, DZIELNICA GINZA

  Rano w towarzystwie polskojęzycznego pilota pójdziecie na Tsukiji Market (największy na świece hurtowy targ rybny), lub na nowoczesną Odaibie (sztuczna wyspa wzniesiona na Zatoce Tokijskiej). Potem udacie się do ekskluzywnej handlowej dzielnicy Ginza, gdzie oprócz luksusowych sklepów znajduje się wiele galerii sztuki, kawiarni i restauracji. Zobaczycie symbole Tokio: budynki domu towarowego Wako i teatru kabuki. Czeka Was także spacer w okolicach Pałacu Cesarskiego (można zwiedzić wschodni ogród pałacowy).

  8 dzień

  WYLOT

  Transfer na lotnisko, pożegnanie z pilotem, wylot. • Disneyland w Chiba

  Park rozrywki. Koszt ok. 67 USD/os. dorosła, 44 USD/ dziecko

  Onseny

  Kąpiel w gorących źródłach. Wstęp ok. 10 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Ze względu na pogodę Tokio i okolice można odwiedzać przez cały rok. Wiosną (od marca do maja), oraz jesienią (od września do listopada) pogoda uznawana jest za optymalną, z małą ilośćia opadów i przyjaznymi temperaturami.
  Lato (od czerwca do sierpnia) to pora deszczowa. Jest gorąco, a wilgotność powietrza wzrasta. Jest to też wysoki sezon ze względu na wakacje.
  Zimą (od grudnia do lutego) jest chłodno, ale nie tak chłodno, żeby nie można było podróżować.

  Planując termin swojego wyjazdu oprócz pogody weźcie pod uwagę ciekawe święta w Tokio i okolicach:

  Hanamai - święto oglądania kwitnących wiśni: koniec marca - początek kwietnia
  Sanja Matsuri - jeden z największych festiwali shintoistycznych w Japonii: 3 weekend maja
  Sumida-gawa Fireworks Festival - festiwal sztucznych ogni: ostatnia sobota lipca
  Momijigari - oglądanie kolorowych liści, głównie klonu: listopad

   

 • JAK TO DZIAŁA

  • wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
  • organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
  • ruszacie na gotową wyprawę

  WYJAZD INDYWIDUALNY
  Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.

  W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.

  WIELKOŚĆ GRUPY
  Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.

  CENA
  Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).

  Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

  PROGRAM
  Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.

  Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.

  W opisie znajdą się następujące informacje:

  • ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
  • TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
  • INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.

  OPCJE
  Program jest dość elastyczny.

  • dowolny termin
  • dowolna wielkość grupy
  • możliwość modyfikacji programu

  Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.

  DODATKOWO
  Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.

  ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ

  • pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
  • doradztwo w zakresie przygotowań do wyprawy

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej

 • 7 noclegów w hotelach w pokojach 2 os

 • transfery z i na lotnisko Narita w Tokio

 • 3-dniowy bilet sieciowy na metro w Tokio

 • 3-dniowy bilet sieciowy na pociąg JR w Tokio i okolicy

 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania (wg programu, do ok.8h dziennie)

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa - Tokio - Warszawa od ok. 4500-5500 PLN)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz na pozostałe środki transportu (autobus itp.): ok. 150 USD

 • wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej