W tym krótkim programie bierzemy pod lupę atrakcje regionu Kanto, czyli okolice metropolii tokijskiej, w południowo-wschodniej części wyspy Honshu.
Zagłębicie się w miejską dżunglę japońskiej stolicy, gdzie nowoczesne wieżowce sąsiadują z wiekowymi świątyniami, tradycja współegzystuje ze współczesnością i zobaczycie wiele ikonicznych miejsc (poszukiwacze tropów kulturowych odnajdą tu zapewne lokalizacje znane z kart książek, czy szklanego ekranu). Odwiedzicie nowoczesne dzielnice, zatłoczone i rozświetlone krzykliwymi neonami po zmroku oraz świątynie, w których zatrzymał się czas.
Poza Tokyo czeka Was wizyta w słynącej z posągu Wielkiego Buddy Kamakurze, kunsztownym, pełnym przepychu mauzoleum Tokugawy Ieyasu w Nikko oraz w malowniczym regionie Pięciu Jezior, rozciągającym się u stóp majestatycznego szczytu Fuji - rejs po jeziorze, wizyta w onsenie oraz nocleg w tradycyjnym japońskim domu - to tylko próbka atrakcji, które tam na Was czekają.
Przylot na lotnisko, przejazd komunikacją miejską do Tokyo, zakwaterowanie w hotelu. Przygodę z Tokyo rozpoczniecie od spaceru po rozświetlonej neonami Akihabarze – dzielnicy słynącej ze sklepów z elektroniką oraz artykułami dla fanów mangi i anime (szczegółowy plan tego dnia zależny od godziny przylotu).
2 dzień
TOKYO: DZIELNICA SHIBUYA, DZIELNICA SHINJUKU
Dziś wyruszycie na zwiedzanie ekscytującej metropolii. Na początek czeka Was wizyta w dzielnicy Shibuya – staniecie pod popularnym pomnikiem wiernego psa Hachiko oraz będziecie mieć okazję, aby zanurzyć się w szalonym tłumie przechodniów na ikonicznym przejściu dla pieszych Shibuya Crossing. Zaglądniecie na Harajuku i jego najsłynniejszą uliczkę – Takeshita-dori – kolorową promenadę fanów japońskiej popkultury, oraz do jednej z najważniejszych świątyń Tokio - Meiji-jingu – shintoistycznego chramu dedykowanego cesarzowi Meiji i jego małżonce. Następnie skierujecie się do tętniącej życiem dzielnicy wysokościowców Shinjuku, słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w interesujące architektonicznie budynki (m.in. słynny „kokon”). Odwiedzicie tu największy sklep z elektroniką Yodobashi Camera, Shinjuku NS Building – budynek z gigantycznym zegarem wahadłowym, a na zachód słońca wyjedziecie na jedną z wież Tokyo Metropolitan Government Offices, skąd rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Po zmroku przejście do dzielnicy rozrywek Kabukicho.
3 dzień
TOKYO: DZIELNICA ASAKUSA, TOKYO SKYTREE, WYSPA ODAIBA
Dziś wybierzecie się do serca dawnego Tokyo - dzielnicy Asakusa. Przespacerujecie się gwarnym bulwarem od bramy Kaminarimon do najsłynniejszej świątyni w mieście – Senso-ji, po czym ruszycie ku 634-metrowej wieży telewizyjnej i widokowej Skytree (możliwość wyjazdu na platformę widokową). Następnie wsiądziecie w wodny tramwaj i przyglądając się miastu z nowej perspektywy, wyruszycie w rejs rzeką Sumida ku nowoczesnej Odaibie. Ta sztuczna wyspa wzniesiona w Zatoce Tokijskiej jest popularnym centrum rozrywkowo-handlowym; znakomitym miejscem na relaks i zakupy. Wyruszycie tu na spacer, podczas którego przekonacie się, że Statuę Wolności zobaczyć można nie tylko w Nowym Yorku oraz staniecie pod słynną statuą robota Gundam. Na miłośników najnowszych technologii czekają National Museum of Emerging Science and Innovation (Miraikan) oraz showroom Toyoty (Megaweb Toyota City Showcase). Alternatywnie, możecie odwiedzić niesamowite interaktywne multimedialne teamLab Borderless museum, w którym zanurzycie się w przestrzeń sztuki i wejdziecie z nią w osobisty dialog.
4 dzień
NIKKO: MAUZOLEUM TOKUGAWY IEYASU
Całodzienna wycieczka z polskojęzycznym pilotem do Nikko, gdzie w XVII wieku 15 tysięcy artystów i rzemieślników wzniosło grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Najsłynniejszym wśród nich jest Toshogu – mauzoleum założyciela dynastii Tokugawa – Ieyasu. Styl świątyni określa się czasem mianem 'baroku japońskiego' z racji niezwykle bogatych, barwnych dekoracji rzeźbiarskich. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokyo.
5 dzień
U STÓP FUJI: REJS PO JEZIORZE, GORĄCE ŹRÓDŁA (ONSEN) I JAPOŃSKI GRILL
Wycieczka z przewodniczką w okolice Fujigoko czyli 'Pięciu Jezior Fuji' - to region rozpościerający się u stóp najwyższej, świętej góry Japonii. Wizyta w Fujigoko to nie tylko okazja do podziwiania oszałamiających widoków szczytu Fuji wyrastającego dumnie nad taflą jeziora; znajdują się tu także liczne atrakcje turystyczne, muzea oraz gorące źródła (onseny).
Odbiór z hotelu przez przewodniczkę i przejazd w okolice Fujigoko (prywatny transport samochodem). Odwiedziny w malowniczej wiosce Oshinohakkai, gdzie domki w tradycyjnym stylu przycupnęły wśród ośmiu stawów wypełnionych stopionymi śniegami spod Fuji, następnie rejs amfibią po jeziorze Yamanakako (przy dobrej pogodzie szansa na podziwianie Fuji w pełnej krasie) oraz relaks w onsenie. Zwieńczeniem dnia będzie lekcja gotowania domowej japońskiej kuchni i grill w stylu japońskim z widokiem na Fuji. Nocleg w tradycyjnym japońskim domu (2 pokoje z tatami i futonami), wspólna łazienka.
6 dzień
U STÓP FUJI: PAGODA CHUREITO, PARK OISHI, JASKINIA LODOWA, AOKIGAHARA/SKANSEN IYASHI NO SATO
Przed Wami dzień pełen atrakcji - odwiedzicie świątynię Arakura Sengen z przepiękną pagodą Chureito (pagoda z górą Fuji w tle przedstawia niesamowity widok, chętnie utrwalany na zdjęciach), kwiatowy park Oishi oraz udacie się na eksplorację jaskini lodowej Narusawa Hyoketsu. Na koniec do wyboru: spacer przez niesławny Las Samobójców - Aokigahara, lub wizyta w skansenie Iyashi no Sato, gdzie wśród pięknie odrestaurowanych tradycyjnych chat możecie poznać tajniki życia dawnej rolniczej społeczności oraz lokalnego rzemiosła, zakupić lokalne rękodzieło, lub zapozować do efektownych zdjęć w kimonie, lub samurajskiej zbroi. Przejazd samochodem do Tokyo na nocleg.
7 dzień
KAMAKURA: ŚWIĄTYNIE, WIELKI BUDDA
Położona na południe od Tokyo, na wybrzeżu zatoki Sagami, Kamakura pod koniec XII wieku została siedzibą feudalnego rządu wojskowego (z shogunem na czele). Do upadku shogunatu w Kamakurze w 1333 r., miasto było prężnym centrum politycznym, ekonomicznym i kulturowym. Dziś możemy oglądać tam liczne świątynie oraz słynną statuę Wielkiego Buddy z Kamakury – imponujący, mierzący ponad 11 metrów wysokości posąg z brązu przedstawiający medytującego buddę Amidę. Po południu powrót do Tokyo – szansa na ostatnie kulinarne doświadczenia i zakupy.
8 dzień
WYLOT
Przejazd na lotnisko, wylot.
Zakwaterowanie
Sprawdzone hotele - pokoje 2-os. z prywatną łazienką. Podczas wycieczki w okolice Fujigoko nocleg w tradycyjnym japońskim domu - podłoga wyłożona matami ze słomy ryżowej tatami (chodzimy po niej bez butów), do spania wygodne materace futon, wspólna łazienka.
Po Tokyo poruszacie się głównie pociągami JR/metrem oraz, na krótszych dystansach, pieszo. Do Nikko oraz Kamakury jedziecie pociągiem. Podczas wycieczki w okolice Fujigoko prywatny transfer samochodem/vanem. W programie przewidziano także rejs tramwajem wodnym po rzece Sumida oraz rejs widokowy amfibią Kaba po jeziorze Yamanakako.
Przewodnik
Program realizujecie w oparciu o szczegółowe praktyczne informacje dostępne w wygodnej aplikacji mobilnej. Japonia posiada bardzo dobrze zorganizowany system transportu publicznego, a popularne turystyczne atrakcje są coraz lepiej dostosowane dla turysty zagranicznego. Japończycy są z reguły bardzo uprzejmi i, nawet gdy występuje bariera językowa, starają się być pomocni, gdy zapytacie o drogę, czy zwrócicie się do nich z jakimś problemem.
Jeśli wciąż czujecie się niepewnie, istnieje także możliwość zaangażowania polskojęzycznego przewodnika podczas pozostałych dni wyjazdu na czas zwiedzania, w odpowiadającym Wam wymiarze (do ok. 8 h/dziennie). Zwyczajowo, oprócz stawki przewodnickiej, opłacacie wtedy także koszt posiłku przewodnika oraz jego wstępów do odwiedzanych atrakcji. Koszt dodatkowych usług przewodnika będzie zależał od wielkości grupy - jeśli jesteście zainteresowani takim rozwiązaniem, dajcie nam znać.
Przydatne wyposażenie
Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą). W Japonii kradzieże są raczej niespotykane; saszetka nie jest niezbędna, ale ułatwia organizację.
Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub sportowe, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
Polecamy zabranie walizki lub miękkiej torby na kółkach (ewentualnie dużego plecaka) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie.
Informacje zdrowotne
Apteczka poza lekami osobistymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Więcej informacji w naszym poradniku uczestnika >>>
Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.
Dokumenty
Paszport (powinien być ważny min.3 miesięce od daty wyjazdu z Japonii).
Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC.
Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.
Pieniądze
Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
W większości miejsc można bez problemu płacić kartą.
Tylko niektóre bankomaty w Japonii obsługują europejskie karty płatnicze.
Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie, to pamiętaj że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by, gdyby jedna karta była wypukła.
dobrze nosić przy sobie trochę drobnych monet - w Japonii na każdym kroku napotkacie automaty z przekąskami/napojami. Drobne przydadzą się też jeśli np.: będziecie chcieli skorzystać z szafki do przechowywania bagażu, lub automatu do zakupu biletów na środki komunikacji
Napięcie
Napięcie elektryczne 100 V/ 50 Hz. Gniazdka amerykański standard (dwa płaskie bolce). Potrzebna przejściówka, którą można kupić np. w sklepie Kiribati Club>>>
Japonia
Zniesiony został obowiązek wizowy między Polską a Japonią w przypadkach pobytu do 90 dni w celu turystycznym, prywatnym lub służbowym.
Przy wjeździe do Japonii wszystkie osoby powyżej 16. roku życia poddawane są procedurze imigracyjnej, która polega na pobraniu odcisków palców, wykonaniu fotografii twarzy oraz rozmowie z urzędnikiem imigracyjnym. Odmowa poddania się tej procedurze uniemożliwi wjazd do tego kraju.
Przy wjeździe nie wymaga się posiadania biletu powrotnego albo środków na jego zakupienie, może to mieć jednak wpływ na decyzję o pozwoleniu na wjazd, podejmowaną przez urzędnika imigracyjnego na przejściu granicznym.
Obywatele polscy nie mają formalnego obowiązku dysponowania określoną kwotą pieniędzy na każdy dzień pobytu. Urzędnicy imigracyjni mogą jednak zażądać udokumentowania posiadania środków finansowych i ocenić, czy są one wystarczające na pokrycie kosztów pobytu w Japonii, zgodnie z deklarowanym celem podróży. Cudzoziemcy, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi na cały okres pobytu, mogą być posądzeni o przyjazd w celach zarobkowych i w konsekwencji urzędnik imigracyjny może nie wyrazić zgody na ich wjazd i pobyt na terytorium Japonii.
Przy wjeździe bezwizowym - do 90 dni - paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Japonii.
Disneyland w Chiba
Park rozrywki. Koszt ok. 67 USD/os. dorosła, 44 USD/ dziecko
Onseny
Kąpiel w gorących źródłach. Wstęp ok. 10 USD
najlepszadobraśrednianiekorzystna
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Ze względu na pogodę Tokio i okolice można odwiedzać przez cały rok. Wiosną (od marca do maja), oraz jesienią (od września do listopada) pogoda uznawana jest za optymalną, z małą ilośćia opadów i przyjaznymi temperaturami. Lato (od czerwca do sierpnia) to pora deszczowa. Jest gorąco, a wilgotność powietrza wzrasta. Jest to też wysoki sezon ze względu na wakacje. Zimą (od grudnia do lutego) jest chłodno, ale nie tak chłodno, żeby nie można było podróżować.
Planując termin swojego wyjazdu oprócz pogody weźcie pod uwagę ciekawe święta w Tokio i okolicach:
Hanamai - święto oglądania kwitnących wiśni: koniec marca - początek kwietnia Sanja Matsuri - jeden z największych festiwali shintoistycznych w Japonii: 3 weekend maja Sumida-gawa Fireworks Festival - festiwal sztucznych ogni: ostatnia sobota lipca Momijigari - oglądanie kolorowych liści, głównie klonu: listopad
JAK TO DZIAŁA
wybieracie jeden z gotowych programów indywidualnych
organizujemy Waszą podróż od A do Z - transport, zakwaterowanie, atrakcje, zwiedzanie
ruszacie na gotową wyprawę
WYJAZD INDYWIDUALNY Wyprawa realizowana jest bez pilota. Ruszacie sami sprawdzoną przez nas trasą. Wszystkie świadczenia (transport, zakwaterowanie, wycieczki lokalne według programu) są zarezerwowane i opłacone.
W podróży indywidualnej przydatna jest znajomość języka angielskiego. W krajach Ameryki Południowej i Środkowej dobrze jest znać podstawy języka hiszpańskiego.
WIELKOŚĆ GRUPY Wyprawy indywidualne nie mają ograniczeń grupowych.
CENA Oferta cenowa na naszej stronie skalkulowana jest dla 2 osób (zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienką).
Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.
PROGRAM Wybieracie jeden z gotowych programów z oferty INDYWIDUALNIE.
Przed wyjazdem otrzymacie Plan Podróży dzień po dniu w wygodnej aplikacji Vamoos - jest to plan podróży z dokładnym opisem przebiegu każdego dnia.
W opisie znajdą się następujące informacje:
ZAKWATEROWANIE - zarezerwowane miejsca noclegowe;
TRANSPORT - zarezerwowany transport, w tym bilety wewnętrzne (bilety lotnicze, autobusowe, promowe) oraz transport prywatny; wskazówki dotyczące transportu;
INFO DODATKOWE - dokładny opis trasy, informacje jak optymalnie spędzić dzień w danym miejscu (co warto zobaczyć, jak się poruszać itp.), wcześniej zarezerwowane wycieczki zgodnie z programem, wycieczki dla chętnych, oraz kosztorys.
OPCJE Program jest dość elastyczny.
dowolny termin
dowolna wielkość grupy
możliwość modyfikacji programu
Modyfikacje mogą wiązać się ze zmianą ceny.
DODATKOWO Każdy uczestnik indywidualnej wyprawy otrzymuje K-Box: koszulkę klubową, worek sportowy, etui na bilety, kartę ubezpieczeniową, plan podróży dzień po dniu oraz vouchery.
ZAPEWNIAMY RÓWNIEŻ
pomoc w zakupie biletu lotniczego lub w wyszukaniu najlepszej opcji lotów
plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami w wygodnej aplikacji mobilnej
7 noclegów: 6 noclegów w hotelach w pokojach 2 os. w pokoju z prywatną łazienką, 1 w tradycyjnym japońskim domu, ze śniadaniem (w tradycyjnych pokojach z tatami, ze wspólną łazienką)
prywatną wycieczkę w okolice Fuji (dni 5,6) – opieka polskojęzycznej przewodniczki, transport samochodem/ vanem, nocleg w tradycyjnym japońskim domu, grill w stylu japońskim
biletów lotniczych Warszawa - Tokyo - Warszawa (od ok. 2200-3000 PLN)
biletów na środki transportu (metro, pociąg, tramwaj wodny, amfibia itp.) oraz wstępu do miejsc i atrakcji wymienionych w programie: ok. 230 USD/os. (dokładna kwota będzie zależała od stylu zwiedzania i indywidualnych preferencji uczestników)
wyżywienia (poza wspomnianym w programie), kosztu produktów na grilla - ok. 20-30 USD/os. wraz z mięsem, owocami morza, warzywami, winem śliwkowym, piwem, napojami, itp.)
opieki przewodnika podczas pozostałej części wyjazdu - możliwość dodatkowego zaangażowania polskojęzycznego przewodnika na czas zwiedzania (wg programu, do ok. 8 h dziennie) za dodatkową opłatą
obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 7 PLN/os.
opcjonalnych atrakcji dodatkowych i wydatków osobistych
Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.