.

LUKSUSOWYM POCIĄGIEM PRZEZ AFRYKĘ: Rovos Rail - Duma Afryki

Drukuj stronę
15 dni
RPA, Botswana, Zimbabwe, Zambia, Tanzania
wielkość grupy: DOWOLNA
 • LUKSUSOWYM POCIĄGIEM PRZEZ AFRYKĘ: Rovos Rail - Duma Afryki

  Zapraszamy Was na unikatową, 15-dniową wyprawę przez Afrykę w pięciogwiazdkowych warunkach! Jednym z najbardziej luksusowych pociągów świata - Rovos Rail - przemierzycie Republikę Południowej Afryki, Botswanę, Zimbabwe, Zambię i Tanzanię. Pociąg Rovos Rail na trasie "Dar es Salaam" rozpoczyna swą podróż w Kapsztadzie u podnóża Góry Stołowej. Stamtąd wyruszycie ku historycznej wsi Matjiesfontein, diamentowemu miastu Kimberley oraz stolicy RPA - Pretorii. Później czeka Was fascynujące dwudniowe safari w słynnym rezerwacie Madikwe. Następnie dotrzecie nad spektakularne Wodospady Wiktorii, po czym malowniczą trasą, wiodącą przez wiadukty i tunele, przekroczycie Wielką Dolinę Ryftową. Podróż przez ponadczasową Afrykę zakończycie w Dar es Salaam. A wszystko to z wyżywieniem all inclusive i w doprawdy ekskluzywnych warunkach zagwarantowanych w wagonach, urządzonych w stylu godnym La Belle Epoque!

  0 dzień

  KAPSZTAD: PRZED PODRÓŻĄ

  Sugerujemy Wam przylot do Kapsztadu co najmniej 1 dzień przed planowanym rozpoczęciem podróży pociągiem Rovos Rail. Po pierwsze: unikniecie dzięki temu stresu związanego z potencjalnym opóźnieniem samolotu. Po drugie: Kapsztad to fascynujące miasto, które zdecydowanie warto poznać. Przylądek Dobrej Nadziei z afrykańskimi pingwinami, Robben Island z więzieniem Nelsona Mandeli, kolejka linowa na Górę Stołową, kolorowa dzielnica Ba-Koop czy gwarne nabrzeże Wiktorii i Alfreda - to tylko niektóre z atrakcji miasta. Nocleg(i) możecie spędzić w rekomendowanym przez Rovos Rail obiekcie St James Guesthouse (rezerwacja na życzenie).

  1 dzień

  KAPSZTAD - MATJIESFONTEIN

  Z dworca kolejowego w Kapsztadzie pociąg wyrusza około 11:00. Czas na odświeżenie się w prywatnych przedziałach przed spotkaniem zapoznawczym z pozostałymi podróżnymi w wagonach lounge lub obserwacyjnym na końcu pociągu. Lunch serwowany w wagonach restauracyjnych w czasie, kiedy pociąg przemierza dolinę rzeki Hex. Przejazd przez 4 tunele i przerwa na herbatę. Popołudniu wysiądziecie w Matjiesfontein i odbędziecie spacer po tej historycznej wiosce. Kolacja i dalsza podróż przez Karoo w kierunku Kimberley. Nocleg na pokładzie pociągu.

  2 dzień

  KIMBERLEY: DIAMENTOWE MIASTO

  Śniadanie i dalsza podróż z malowniczą scenerią za oknem. Po lunchu przyjazd do Kimberley i tour po mieście z wizytą w Muzeum Kopalni Diamentów i w Big Hole - imponującym otworze powstałym w miejscu odkrywkowej kopalni. Pięć minut po ponownym ruszeniu pociągu ujrzycie akwen, nad którym często przebywają flamingi. Kolacja i podróż w kierunku Kleksdorp. Nocleg na pokładzie pociągu.

  3 dzień

  PRETORIA: SERCE RPA I... ROVOS RAIL

  Po śniadaniu przejazd w kierunku północno-wschodnim przez pola złotonośne. Przyjazd na stację Rovos Rail w Pretorii i interesujący tour po budynku dworca i lokomotywach. Po lunchu na peronie spacer po mieście. Powrót do pociągu i kolacja w wagonach restauracyjnych w drodze do Zeerust. Nocleg na pokładzie pociągu.

  4 dzień

  ZEERUST - MADIKWE

  Po śniadaniu wysiądziecie w Zeerust i pojedziecie autokarem do rezerwatu Madikwe, w którym w komfortowej lodge spędzicie dwie noce. Po lunchu i herbacie czas na około 3-godzinny game - czyli safari w prawdziwym, południowoafrykańskim wydaniu. Na sawannach Madikwe, położonych na skraju pustyni Kalahari, występują m.in. słonie, nosorożce, lwy czy antylopy. Kolacja i nocleg w lodge.

  5 dzień

  REZERWAT MADIKWE: SAFARI

  Jeszcze przed śniadaniem safari w rezerwacie, następnie przerwa na posiłki. Popołudniu następny game z dzikimi zwierzętami. Kolacja i nocleg w lodge.

  6 dzień

  MADIKWE - PLUMTREE

  Poranne około 2-godzinne safari w rezerwacie. Po śniadaniu wykwaterowanie z lodge i transfer do Gaborone w Botswanie. Odprawa celna i paszportowo-wizowa na granicy. Wyjazd z Gaborone około 13:30 i dalsza podróż przez Afrykę. Czas na zapoznanie się z wycieczkami fakultatywnymi na pojutrze (Wodospady Wiktorii). Po kolacji nocleg w przedziale w drodze do Zimbabwe.

  7 dzień

  PARK NARODOWY HWANGE

  Dzień przeznaczony na zupełny relaks i cieszenie oczu widokami afrykańskiego interioru. Przejazd najdłuższym na Czarnym Kontynencie prostym odcinkiem torów kolejowych - 114 km - wzdłuż wschodniego krańca Parku Narodowego Hwange (czasami możliwa obserwacja zwierząt). Nocleg na pokładzie pociągu.

  8 dzień

  WODOSPADY WIKTORII

  Około południa przyjazd do nieporównywalnych z żadną inną kaskadą na świecie Wodospadów Wiktorii. Przejście do hotelu Victoria Falls, zakwaterowanie i lunch. Rejs po rzece Zambezi o zachodzie słońca z drinkiem w dłoni. Kolacja i nocleg w hotelu.

  9 dzień

  WODOSPADY WIKTORII

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu czas na dalszy relaks nad spektakularnymi Wodospadami Wiktorii. Popołudniu powrót na peron i wyjazd w kierunku Zambii. Podczas popołudniowej herbaty przejazd przez most do Livingstone. Kolacja i nocleg na pokładzie pociągu.

  10 dzień

  LINIA TAZARA

  Po śniadaniu w wagonie restauracyjnym podróż m.in. przez most kolejowy Kafue - 477-metrową konstrukcję ze stali. Dalsza podróż przez Zambię. Lunch na pokładzie pociągu podczas przejazdu przez stolicę Zambii, Lusakę. Po kolacji wjazd na słynną linię kolejową Tazara, mającą w przeciwieństwie do większości tutejszych linii, szerszy (tzw. przylądkowy) rozstaw torów. Kolacja i afrykański wieczór tematyczny. Nocleg na pokładzie pociągu.

  11 dzień

  OKOLICE SERENJE

  Śniadanie w drodze przez zambijską prowincję w okolicach Serenje. Czas wolny na relaks w podroży i chłonięcie widoków z wagonu obserwacyjnego. Nocleg na pokładzie pociągu.

  12 dzień

  WODOSPADY CHISAMBA

  Po wcześniejszym śniadaniu (od 6:00) wysiadka z pociągu w Kasama i poranna wycieczka do wodospadów Chisamba. Górny wodospad opada z wysokości 20 m, zaś dolny - 30 m! Powrót na peron i dalsza droga do granicy z Tanzanią. Po kolacji... przestawienie godziny na zegarkach. Nocleg na pokładzie pociągu.

  13 dzień

  WIELKA DOLINA RYFTOWA

  Po śniadaniu przyjazd do Makambako i fakultatywnie spacer po miasteczku. Jeszcze przed południem powrót do pociągu i efektowny przejazd przez Wielką Dolinę Ryftową w kierunku Udzungwa. Malowniczy odcinek trasy prowadzi przez tunele, wiadukty, serpentyny i skarpy. Lunch i kolacja na pokładzie. Nocleg na pokładzie pociągu.

  14 dzień

  REZERWAT SELOUS: SAFARI

  Śniadanie i przejazd przez wyżynne i urodzajne terytoria Tanzanii. Przyjazd do największego w Afryce rezerwatu fauny Selous (55 000 km2), zamieszkiwanego licznie m.in. przez słonie, hipopotamy, likaony i inne zwierzęta typowe dla sawanny. Czas na kolejny game! Powrót do pociągu, kolacja i wieczór tematyczny w stylu lat '20. Nocleg na pokładzie pociągu.

  15 dzień

  DAR ES SALAAM

  Po śniadaniu przejazd w kierunku wybrzeża i około 10:00 przyjazd na metę Waszej podróży - do stolicy Tanzanii, Dar es Salaam.  UWAGI DO PROGRAMU:

  1. Jest dostępny również program w wersji odwróconej tj. z Dar es Salaam do Kapsztadu. Zapytaj nas o szczegóły i terminy.

  2. W uzasadnionych okolicznościach (np. zagrożenie bezpieczeństwa lub nadmierne obłożenie torów kolejowych) pociąg Rovos Rail po wyjeździe z Pretorii skieruje się nie do Botswany, ale na północ do granicy z Zimbabwe na moście Beitbridge.

  3. Istnieje możliwość, że safari w RPA odbędzie się w rezerwacie Pilanesberg (zamiast w rezerwacie Madikwe).

 • Kapsztad, RPA
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 28 26 26 21 21 19 19 22 22 27 27
  średnia min. temp. °C 16 16 13 13 9 9 7 7 9 9 13 13
  miesiące deszczowe - NIE NIE NIE TAK TAK TAK TAK TAK NIE NIE NIE NIE

   

  Pretoria, RPA
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 27 27 23 23 22 22 28 28 30 30
  średnia min. temp. °C 18 18 15 15 7 7 4 4 13 13 16 16
  miesiące deszczowe - TAK TAK TAK NIE NIE NIE NIE NIE NIE TAK TAK TAK

   

  Gaborone, Botswana
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 33 33 30 30 25 25 25 25 31 31 33 33
  średnia min. temp. °C 19 19 14 14 7 7 5 5 14 14 18 18
  miesiące deszczowe - TAK TAK TAK NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE TAK

   

  Wodospady Wiktorii, Zimbabwe
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 29 29 29 23 23 27 27 28 28 26 26
  średnia min. temp. °C 15 15 14 14 8 8 7 7 16 16 16 16
  miesiące deszczowe - TAK TAK TAK NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE TAK

   

  Dar es Salaam, Tanzania
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 28 25 25 25 25 23 23 24 24 28 28
  średnia min. temp. °C 16 16 18 18 19 19 18 18 16 16 18 18
  miesiące deszczowe - TAK TAK TAK NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE NIE TAK

   

 • Organizator

  Organizatorem podróży luksusowym pociągiem jest właściciel marki Rovos Rail, zaś Kiribati Club występuje w roli agenta. Nasze ceny są identyczne z cenami organizatora. We wszelkich sprawach dotyczących podróży mają zastosowanie warunki uczestnictwa dostępne na witrynie www organizatora: KLIK!

  Podróżny oświadcza, że posługuje się językiem angielskim w stopniu pozwalającym na zapoznanie się z warunkami organizatora, wskazanymi odnośnikiem w poprzednim zdaniu.

  Płatności

  Z uwagi na szczególny charakter podróży pociągiem Rovos Rail i odrębne przepisy organizatora, wpłaty wymagane są według poniższego harmonogramu:

  • 25% ceny przy potwierdzaniu rezerwacji
  • 100% ceny na 2 miesiące przed podróżą

  Rezygnacje

  Wysokość potrącanych kosztów rezygnacji zależy od terminu, w którym zapada decyzja o rezygnacji:

  • 10% - ponad 90 dni przed podróżą
  • 25% - między 90. a 61. dniem przed podróżą
  • 50% - między 60. a 31. dniem przed podróżą
  • 100% - 30 i mniej dni przed podróżą

  Rovos Rail zastrzega, że każdy pasażer ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Cena takiego ubezpieczenia wynosi ok. 3% ceny imprezy.

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami

 • podróż pociągiem Rovos Rail na trasie "Dar es Salaam" z Kapsztadu do Dar es Salaam (lub odwrotnie)

 • zakwaterowanie w przedziale 2-osobowym wybranej kategorii: Pullman, Deluxe lub Royal

 • noclegi w lodge oraz nocleg w hotelu poza pociągiem według programu

 • pełne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja + napoje alkoholowe i bezalkoholowe (na pokładzie pociągu) lub woda i wino (poza pociągiem)

 • wycieczki lokalne z przewodnikiem według programu

 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie

 • 24-godzinna usługa 'room service'

 • usługa pralni (tylko w niektóre dni)

 • rządowe taksy lokalne

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, BP 1000 PL

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa-Kapsztad i Dar es Salaam-Warszawa lub odwrotnie)

 • noclegów w hotelach przed i po podróży pociagiem Rovos Rail (rezerwacja na życzenie)

 • obowiązkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży (cena to ok. 3% ceny podróży)

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • napiwków dla obsługi pociągu

 • napojów poza pokładem pociągu

 • wydatków własnych

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.