.

LUKSUSOWYM POCIĄGIEM PRZEZ RPA: Shongololo Express

Drukuj stronę
15 dni
RPA, Suazi
wielkość grupy: DOWOLNA
 • LUKSUSOWYM POCIĄGIEM PRZEZ RPA: Shongololo Express

  Wyruszcie w 15-dniową podróż przez zapierające dech w piersi krajobrazy Republiki Południowej Afryki na pokładzie stylowego pociągu Shongololo Express! Sunąc po torach na trasie "Good Hope" ujrzycie Kapsztad zdominowany przez Górę Stołową, oczarujecie się kosmpolitycznym i nadoceanicznym Durbanem, powypatrujecie Wielkiej Piątki podczas safari w najsłynniejszym z tutejszych rezerwatów - Parku Narodowym Krugera, postawicie stopę w barwnym mini królestwie Suazi oraz przemierzycie śladami Nelsona Mandeli i apartheidu Soweto i Pretorię. Zachwycając się widokami afrykańskiej prowincji za oknem, poznacie tutejsze dziedzictwo natury, historii i architektury. Sama podróż upłynie Wam w komfortowych warunkach i z wygodną opcją wyżywienia HB, serwowanego w eleganckim wagonie restauracyjnym.

  0 dzień

  KAPSZTAD: PRZED PODRÓŻĄ

  Sugerujemy Wam przylot do Kapsztadu co najmniej 1 dzień przed planowanym rozpoczęciem podróży pociągiem Shongololo Express. Po pierwsze: unikniecie dzięki temu stresu związanego z potencjalnym opóźnieniem samolotu. Po drugie: Kapsztad to fascynujące miasto, które zdecydowanie warto poznać również na własną rękę. Przylądek Dobrej Nadziei z afrykańskimi pingwinami, Robben Island z więzieniem Nelsona Mandeli, kolejka linowa na Górę Stołową, kolorowa dzielnica Ba-Koop czy gwarne nabrzeże Wiktorii i Alfreda - to tylko niektóre z atrakcji miasta. Nocleg(i) możecie spędzić w rekomendowanym przez operatora Shongolo obiekcie St James Guesthouse (rezerwacja na życzenie).

  1 dzień

  KAPSZTAD: CITY TOUR

  Dzień pełen wrażeń. O 8:00 spotykacie się z pozostałymi uczestnikami w strefie lounge dworca kolejowego w Kapsztadzie i odprawiacie się na podróż pociągiem Shongololo. Jednak zanim wsiądziecie na pokład, czeka Was półdniowa przechadzka po tym przepięknym mieście. Odwiedzicie Ogrody Kompanii i Muzeum Bo-Kaap. Spędzicie czas na nabrzeżu Wiktorii i Alfreda z przerwą na lunch i z wizytą w warsztacie obróbki diamentów. Zobaczycie też Zamek Dobrej Nadziei, najstarszą przetrwałą budowlę w RPA, pełniącą dawniej rolę przysiółka dla statków Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Popołudniu powrócicie na dworzec kolejowy i... Shongololo Express z Wami na pokładzie ruszy w drogę. Kolacja i nocleg w pociągu.

  2 dzień

  HERMANUS: WINNICA

  Po śniadaniu w wagonie restauracyjnym, przesiądziecie się do autokaru, który niezwykle malowniczą trasą zabierze Was do Hermanus - popularnego miejsca do wypatrywania wielorybów. Opodal, w okolicznej winnicy Zandvliet, weźmiecie udział w degustacji południowoafrykańskich win. Ponownie na pokład Shongololo wsiądziecie w Ashton, skąd wyruszycie w dalszą drogę. Kolacja i nocleg na pokładzie pociągu.

  3 dzień

  KNYSNA: REJS PO LAGUNIE

  Śniadanie i transfer do portu w Knysna, położonego w samym sercu Ogrodowego Szlaku pomiędzy Górami Outeniqua na północy a Oceanem Indyjskim na południu. Stąd odbędziecie rejs po lagunie. Na nabrzeżu będziecie mieć czas wolny na zakupy i lunch. Powrót do pociągu i przejazd na kolację do posiadłości Fancourt Golf Estate. Nocleg na pokładzie pociągu.

  4 dzień

  JASKINIE CANGO I FARMA STRUSI

  Po śniadaniu na pokładzie pociągu Shongololo czeka Was wizyta na farmie strusi (ich hodowanie to tutaj styl życia!) oraz w Jaskiniach Cango w okolicach miasteczka Oudtshoorn, usytuowanych w półpustynnym miejscu u stóp majestatycznego łańcucha górskiego Swartberg. Jaskinie Cango zachwycą Was swymi barwnymi wnętrzami komnat i formacjami wapiennymi. Kolacja i nocleg w pociągu.

  5 dzień

  RELAKS W POCIĄGU

  Dzień w drodze do Kimberley przeznaczony na odpoczynek. Wszystkie posiłki - śniadanie, obiad i kolacja - serwowane są na pokładzie pociągu Shongololo Express.

  6 dzień

  KIMBERLEY: DIAMENTOWE MIASTO

  Po śniadaniu nastawcie się na co najmniej 5h zwiedzania Kimberley - miasta założonego w XIX wieku po odkryciu tu złóż diamentów. Na własne oczy ujrzycie m.in. rozległy otwór pozostały po kopalni odkrywkowej - zwany powszechnie "Big Hole" - oraz odwiedzicie Muzeum Kopalni Diamentów. Popołudniu wrócicie do pociągu i ruszycie ku Bloemenfontein. Kolacja i nocleg na pokładzie Shongololo.

  7 dzień

  BLOEMFONTEIN: MIASTO RÓŻ

  Śniadanie w pociągu, a później zwiedzanie Bloemfontein, którego nazwa oznacza dosłownie "kwitnącą fontannę". Dotrzecie pod Memoriał Kobiet w Muzeum Wojen Anglo-Burskich, będący świadectwem życia w obozach koncentracyjnych i upamiętniający 27000 burskich kobiet i dzieci, które zmarły w takich obozach. Przed południem powrót do pociągu. Lunch i kolacja w drodze. Nocleg na pokładzie pociągu.

  8 dzień

  LADYSMITH: POLA BITEWNE

  Po śniadaniu wysiądziecie w Ladysmith, gdzie zwiedzicie Muzeum Oblężenia oraz odbędziecie historyczną wycieczkę po polach bitewnych, które na przełomie XIX i XX wieku spłynęły krwią, bo toczyły się na nich Wojny Burskie. Brytyjczycy ostatecznie zawładnęli Południową Afryką, tworząc z terytorium Kraju Przylądkowego, Transwalu i Oranii swe dominium. Zjecie lunch u podnóża wzgórza Spionkop i wrócicie do pociągu. Kolacja i nocleg na pokładzie.

  9 dzień

  DURBAN: CITY TOUR

  Dziś po śniadaniu czeka Was tour po przemysłowym i plażowym Durbanie - trzecim największym mieście w RPA. Zobaczycie m.in. ogrody botaniczne, słynną promenadę Golden Mile oraz uShaka Marine World - największy w Afryce morski park tematyczny (wstęp dodatkowo płatny). Popołudniu na pokładzie Shongololo udacie się w dalszą drogę. Kolacja i nocleg w pociągu.

  10 dzień

  ST LUCIA: REZERWAT MOKRADEŁ

  Śniadanie i około 1,5-godzinny transfer do rezerwatu St Lucia Wetland Park (zwanego też iSimangaliso) - wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i ciągnącego się aż do granicy z Mozambikiem. Wypłyniecie tu w rejs łodzią po mokradłach i będziecie mieli okazję wypatrywać osobliwości tutejszej fauny i flory: ptactwo wodne, wykluwające się żółwie czy porośnięte roślinnością wydmy. Powrót do pociągu. Kolacja i nocleg na pokładzie.

  11 dzień

  HLUHLUWE-IMFOLOZI: SAFARI

  Po wczesnym śniadaniu serwowanym od 5:00 przyjazd do Parku Hluhluwe-Imfolozi - najstarszego rezerwatu ochrony przyrody w Afryce. Pagórkowata powierzchnia prawie 100 000 ha skrywa wiele gatunków dzikich zwierząt m.in. największą populację białych nosorożców na świecie. Uwaga! Szczęśliwcy natrafią nawet na tzw. afrykańską Wielką Piątkę! Po powrocie do pociągu czekają Was formalności związane z przekroczeniem granicy z Królestwem Suazi. Kolacja i nocleg na pokładzie pociągu Shongololo.

  12 dzień

  SUAZI: MINI KRÓLESTWO

  Po śniadaniu w wagonie restauracyjnym wyruszycie na zwiedzanie Królestwa Suazi - drugiego najmniejszego państwa w Afryce. Wstąpicie do warsztatu, produkującego miejscowe wyroby: świece, tekstylia czy kosze, oraz na lokalne targowisko, na którym te rękodzieła można kupić. Mijając królewską rezydencję Ludzidzini dotrzecie do stolicy królestwa - Mbabane i odwiedzicie fabrykę szkła Ngwenya. Powrót do Shongololo i kolacja w drodze. Nocleg na pokładzie pociągu.

  13 dzień

  PARK KRUGERA: SAFARI

  Dziś warto wstać o świcie na wczesne śniadanie i wyjazd do Parku Narodowego Krugera - dumy RPA - na około 8-godzinne safari. Powierzchnia parku liczy sobie aż 2 miliony hektarów, na których spotyka się zdumiewające zróżnicowanie form życia - drzew, ryb, gadów, ptaków i ssaków (z Wielką Piątką na czele). Park Krugera to także lider we wprowadzaniu zaawansowanych i innowacyjnych technik ochrony przyrody. Popołudniu powrót na peron i dalsza podróż. Kolacja i nocleg w pociągu.

  14 dzień

  SZLAK PANORAMICZNY

  Po śniadaniu wybierzecie się na wycieczkę po historycznych i krajobrazowych miejscach położonych na tzw. Szlaku Panoramicznym. Pilgrim's Rest w Mpumalanga to żywe muzeum, będące spuścizną po czasach, w których w okolicy odkryto złoto. Po przerwie na lunch Waszym oczom ukaże się fascynujący twór - Bourke's Luck Potholes - czyli cylindryczne otwory powstałe wskutek erozji wirującej wody. Jeden z punktów widokowych nad Kanionem Rzeki Blyde uzmysłowi Wam potęgę sił natury. Powrót do pociągu i ostatnia kolacja w wagonie restauracyjnym. Nocleg na pokładzie pociągu.

  15 dzień

  PRETORIA I SOWETO

  Ostatni dzień podróży pociągiem Shongololo rozpoczniecie od śniadania, po którym wysiądziecie na dworcu Rovos Rail w Pretorii (Rovos Rail to zarazem nazwa siostrzanego projektu kolejowego). Po wykwaterowaniu z pociągu i zdeponowaniu bagaży na stacji odbędziecie tour na zakończenie. Najpierw śladami Nelsona Mandeli i biskupa Desmonda Tutu - dwóch laureatów Pokojowej Nagrody Nobla -  zwiedzicie Soweto, w którym miały miejsce dramatyczne wydarzenia związane z walką z apartheidem. Następnie przemierzycie Pretorię - administracyjną stolicę Republiki Południowej Afryki. Po powrocie na stację Rovos Rail i odbiorze bagaży Wasza przygoda dobiegnie końca.  UWAGI DO PROGRAMU:

  1. Jest dostępny również program w wersji odwróconej tj. z Pretorii do Kapsztadu. Zapytaj nas o szczegóły i terminy.

  2. W uzasadnionych okolicznościach (np. zagrożenie bezpieczeństwa lub nadmierne obłożenie torów kolejowych) pociąg Shongololo Express może zmienić trasę lub mogą zostać wycofane (lub zastąpione innymi) wycieczki odbywające się poza pokładem pociągu.

 •  

  Kapsztad, RPA
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 28 26 26 21 21 19 19 22 22 27 27
  średnia min. temp. °C 16 16 13 13 9 9 7 7 9 9 13 13
  miesiące deszczowe - NIE NIE NIE TAK TAK TAK TAK TAK NIE NIE NIE NIE

   

  Pretoria, RPA
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 27 27 23 23 22 22 28 28 30 30
  średnia min. temp. °C 18 18 15 15 7 7 4 4 13 13 16 16
  miesiące deszczowe - TAK TAK TAK NIE NIE NIE NIE NIE NIE TAK TAK TAK

   

   

   

 • Organizator

  Organizatorem podróży luksusowym pociągiem jest firma Rovos Rail, właściciel marki Shongololo, zaś Kiribati Club występuje w roli agenta. Nasze ceny są identyczne z cenami organizatora. We wszelkich sprawach dotyczących podróży mają zastosowanie warunki uczestnictwa dostępne na witrynie www organizatora: KLIK!

  Podróżny oświadcza, że posługuje się językiem angielskim w stopniu pozwalającym na zapoznanie się z warunkami organizatora, wskazanymi odnośnikiem w poprzednim zdaniu.

  Płatności

  Z uwagi na szczególny charakter podróży pociągiem Shongololo Express i odrębne przepisy organizatora wpłaty wymagane są według poniższego harmonogramu:

  • 25% ceny przy potwierdzaniu rezerwacji
  • 100% ceny na 2 miesiące przed podróżą

  Rezygnacje

  WysokoŚć potrącanych kosztów rezygnacji zależy od terminu, w którym zapada decyzja o rezygnacji:

  • 10% - ponad 90 dni przed podróżą
  • 25% - między 90. a 61. dniem przed podróżą
  • 50% - między 60. a 31. dniem przed podróżą
  • 100% - 30 i mniej dni przed podróżą

  Shongololo Express zastrzega, że każdy pasażer ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Cena takiego ubezpieczenia wynosi ok. 3% ceny imprezy.

ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • plan Twojej podróży dzień po dniu z praktycznymi informacjami

 • podróż pociągiem Shongololo Express na trasie "Good Hope" z Kapsztadu do Pretorii (lub odwrotnie)

 • zakwaterowanie w przedziale 2-osobowym wybranej kategorii: Gold lub Emerald

 • wyżywienie: śniadanie, lunch (gdzie wskazano w programie) i kolacja

 • kawa, herbata i woda (1l/osoba/dzień)

 • wycieczki lokalne z przewodnikiem według programu

 • bilety wstępu do miejsc wymienionych w programie

 • rządowe taksy lokalne

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, BP 1000 PL

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych (Warszawa-Kapsztad i Pretoria-Warszawa lub odwrotnie)

 • noclegów w hotelach przed i po podróży pociągiem Shongololo Express (rezerwacja na życzenie klienta)

 • obowiązkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży (cena to ok. 3% ceny podróży)

 • alkoholowych i bezalkoholowych napojów do posiłków (oprócz wliczonych w cenę herbaty, kawy i wody)

 • napiwków dla obsługi pociągu, usługi pralni, wydatków własnych, partii gry w golfa i innych atrakcji dla chętnych

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazd indywidualny - dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.