.

KOLUMBIJSKI KARTEL ADRENALINY Strefa Młodych

Drukuj stronę
14 dni
Kolumbia
wielkość grupy: max. 12 osób
 • KOLUMBIJSKI KARTEL ADRENALINY Strefa Młodych

  Z czym kojarzy Wam się Kolumbia? Pewnie pomyśleliście o Escobarze i jego biznesie... Ta wyprawa do Kolumbii sprawi, że odtąd będzie Wam się kojarzyła ze sportami ekstremalnymi, klimatycznymi miasteczkami i morzem Karaibskim! Spróbujemy raftingu, pojeździmy na rowerach po malowniczych okolicach Villa de Leyva, spędzimy noc w hamaku i zawitamy do uroczej Barichary. A że jest to wyjazd Strefy Młodych, możecie też spodziewać się spontanu, przygody i wyjątkowych towarzyszy podróży.

  1 dzień

  PRZELOT DO BOGOTY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Lecimy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Do Bogoty przylecimy jeszcze tego samego dnia. Po zakwaterowaniu w hostelu w miarę sił spędzimy wieczór na intergracji.

  2 dzień

  BOGOTA

  Przy śniadaniu wspólnie podejmiemy decyzję, co chemy zobaczyć w Bogocie. Możliwości jest mnóstwo. Do wyboru mamy wizytę w słynnym Muzeum Złota, wycieczkę na wzgórze Monserrate, skąd można zobaczyć całą Bogotę z góry, czy muzeum Botero – znanego kolumbijskiego rzeźbiarza/ malarza. Spacer po mieście z pewnością zaczniemy od głównego placu Bolivara. Może znajdziemy tutaj kogoś, kto zechce z nami porozmawiać o Pablo Escobarze?
  Po południu ruszamy na północ do uroczego miasteczka Villa de Leyva na nocleg.

  3 dzień

  VILLA DE LEYVA: rowery

  Pożyczamy rowery i ruszamy na zwiedzanie okolicy. Wystartujemy z Plaza Mayor (największego placu w Kolumbii) i pojedziemy do intrygującego starożytnego obserwatorium astrologicznego ludu Muisca, w którym zobaczymy ogromne fallusy. Kolejnym przystankiem będzie El Fosil - skamienielina Kronosaurusa wielkości małego autobusu. Jeśli apetyt na rowery będzie nam dopisywał, możemy pojechac bardziej na północ, do klasztoru Ecce Homo, malowniczo położonego na wzgórzu. Wracając w kierunku Villa de Leyva zahaczymy o Pozos Azules - błękitne oczka, w których schłodzimy się po trudach rowerowej jazdy. (trasa od ok. 24-45 km).
  Wieczorem relaks na Plaza Mayor.

  4 dzień

  VILLA DE LEYVA - SAN GIL

  Łapiemy autobus i jedziemy do San Gil - stolicy sportów ekstremalnych w Kolumbii. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek w hotelu. Dzisiaj podejmiemy decyzję, jak wypełnimy sobie następny dzień: rafting, lot paralotnią, canyoning, kajaki, a może hydrospeed? W miarę chęci pójdziemy na spacer po miasteczku i do parku El Gallineral z drzewami przypominającymi Entów z Władcy Pierścieni. Wieczorem poszukamy typowej cancha de tejo - miejscowego przybytku z typowo kolumbijską grą. Tejo polega na rzucaniu odważnikami w tarczę z przymocowanymi celami z prochem. Gdy uda nam się trafić w cel, proch wybucha.

  5 dzień

  SAN GIL: rafting lub inne sporty ekstremalne

  Dzień pod znakiem adrenaliny. Razem lub w mniejszych grupach korzystamy z ekstremalnych opcji, które oferują okolice San Gil: rafting rzeką Suarez (ok. 40USD) lub nieco spokojniejszy rafting rzeką Fonce (ok. 10 USD), lot paralotnią przy kanionie Chicamocha lub w Curti, przeprawa przez błotną Jaskinię Krowy (będzie ciemno, ale dostaniemy latarki), zjazd po linie z wodospadu Juan Curi lub canyoning z wizytą w Starej Jaskini (La Cueva Antigua). Jest w czym wybierać. Wieczorem relaks i czas na podzielenie się wrażeniami.

  6 dzień

  BARICHARA: SPACER CAMINO REAL DO GUANE - BUCARAMANGA

  Barichara często opisywana jest jako idealne miejsce do filmów kostiumowych - zachowała pewien kolonialny urok. Z San Gil złapiemy lokalnego busa i pojedziemy odwiedzić to miasteczko. Powłóczymy się po brukowanych uliczkach i poszukamy lokalnego przysmaku: prażonych tłustych mrówek. Tak "posileni" ruszymy na spacer Camino Real, które prowadzi wzdłuz malowniczej doliny do miasteczka Guane (ok. 8km). Z Guane lokalnym busikiem wrócimy do Barichary, i dalej do San Gil. Następnie przejazd do Bucaramangi na nocleg.

  7 dzień

  SANTA MARTA

  Rano lecimy do Santa Marty (lub Barichary i jedziemy do Santa Marty). Spacerujemy po miasteczku i nad zatoką.

  8 dzień

  PARK TAYRONA: TREKKING

  Wcześnie rano jedziemy busem do Calabazo, jednego z wejść do Parku Tayrona. park ten to oaza zieleni, a że leży and wybrzeżem karaibskim, znajdziemy też w nim piękne plaże i kąpieliska.
  Czeka nas niemałe wyzwanie - około 4-godzinny trekking w tropikalnej pogodzie. Pierwszym naszym przystankiem będzie urokliwe Pueblito. Zobaczymy tam ruiny wioski indiańskiej i dawne tarasy uprawne. Po kolejnych 2 godzinach marszu po 1500-letniej drodze, docieramy do Cabo San Juan, naszej noclegowni. Śpimy w hamakach, z widokiem na morze. Resztę dnia będziemy rozkoszować się pięknem Karaibów i kąpielami w ciepłym morzu.

  9 dzień

  PARK TAYRONA

  Odpoczywamy nad morzem Karaibskim. Nocleg w hamakach.

  10 dzień

  PARK TAYRONA - SANTA MARTA

  Rano dalszy relaks w hamaku i kąpiele w morzu. Po południu ruszamy w dorgę powrotną - 2h marsz przez dżunglę, plaże Arrecifes i Cañaveral. Zamiast siły własnych mięśni można skorzystać z przejażdżki konnej (koszt ok. 20 USD). Następnie pworót busem do Santa Marty na nocleg.

  11 dzień

  SANTA MARTA - CARTAGENA

  Łapiemy lokalnego busa i jedziemy do Cartageny, czyli jednego z najpiękniejszych miasteczek nad morzem Karaibskim. Albo w ogóle. ;) Sami ocenicie. Po szybkim zakwaterowaniu ruszamy na spacer po starych uliczkach z rzędami kolorowych domów o kolonialnej zabudowie, upiększonych girlandami kwiatów. Przejdziemy się murami obronnymi, z których pięknie widać starówkę  i fort Castillo San Felipe. Poszukamy też stoisk ze street foodem - smażonymi platanami, arepami czy dedillo de queso - paluchami serowymi. Cartagena to szalone miasto rozrywki. Często odbywają się tu zabawne parady, jest wiele barów i dyskotek i życie nocne do białego rana!

  12 dzień

  CARTAGENA

  Wspólnie decydujemy jak wykorzystać ostatni dzień. Możemy kontynuować zwiedzanie miasta leniwie spacerując po starówce i murach obronnych i przyglądając się wszystkim małym kolumbijskim absurdom, wybrać się do fortu San Felipe de Barajas lub odpocząć na miejskiej plaży. Aktywni moga skorzystać z wycieczki łódką na snorkeling na wyspy Colares de Rosario (ok. 20 USD).
  Wieczorem pożegnamy się z Cartageną, i Kolumbią, w jednej z lokalnych knajp.

  13-14 dzień

  POWRÓT

  Jedziemy na lotnisko. Lot powrotny do Europy z przesiadkami.  Wyjazdy Strefy Młodych to wyprawy dla otwartych i ciekawych świata ludzi w wieku 18-30+.
  Więcej o stylu podróżowania Strefy Młodych tu>>

 • SPORTY EKSTREMALNE W SAN GIL

  Rafting rzeką Suarez (do poziomu V): ok. 40 USD
  Rafting rzeką Fonce (do poziomu III): ok. 10 USD
  Lot paralotnią w Curiti: ok. 25 USD
  Lot paralotnią w Chicamocha: ok. 55 USD
  Zip-lining: ok. 10 USD
  Canyoning: ok. 22 USD
  Trekking do jaskinii z przewodnikiem: ok. 10 USD

  REJS ŁODZIĄ NA ISLAS ROSARIOS

  Snorkeling, rejs łodzią: ok. 25USD

   

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Na wybrzeżu karaibskim (Cartagena, Santa Marta, Park Tayrona) pora sucha trwa mniej więcej od listopada do kwietnia.

  W regionie wyżynnym i Andów występują dwie pory suche: od grudnia do marca, oraz od lipca do sierpnia.

  W okresie świątecznym (Boże Narodzenie, Wielkanoc, karnawał) ceny rosą znacząco (hotele, transport).

terminy i ceny

załóż rezerwację
Jesteście paczką znajomych i chcecie lecieć w swoim gronie do Kolumbii lub w inny zakątek świata? Przygotujemy wyjazd specjalnie dla Was! Piszcie na info@kiribaticlub.pl
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Bucaramanga - Santa Marta (lub Barranquilla +bilet na bus)

 • 10 noclegów w hostelach

 • przejazdy wg programu

 • wynajem rowerów w Villa de Leyva

 • pobyt w Parku Tayrona: bilet wstępu, przewodnik, 2 noclegi w hamaku, wyżywienie

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • przedwyjazdowe spotkanie integracyjne z warsztatami

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa - Bogota, Cartagena - Warszawa (ceny zaczynają się od ok. 2800 PLN - pomożemy Wam znaleźć najkorzystniejszy cenowo przelot!)

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach (taxi): ok. 60 USD (niezbędne do realizacji programu)

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 500 pln

UWAGA! Termin wyjazdu może się nieznacznie zmienić - będziemy szukać najkorzystniejszych cenowo lotów, w związku z czym zostawiamy pewną elastyczność. Bilety kupujemy dla wszystkich po potwierdzeniu grupy. Każdy uczestnik zostanie przez nas poinformowany o cenie lotu przed jego zakupem.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.