.

ZAĆMIENIE DOOKOŁA ŚWIATA

Drukuj stronę
32 dni
Malezja, Hong Kong, Japonia, USA, Chile, Peru
wielkość grupy: 5 osób
 • ZAĆMIENIE DOOKOŁA ŚWIATA

  To jedyny taki wyjazd na rynku - wyprawa dookoła świata, podczas której oprócz słynnego Machu Picchu, klimatycznego Kioto oraz malowniczego Wielkiego Kanionu zobaczycie... całkowite zaćmienie słońca! Tacy zachłanni jesteśmy - spełniamy dwa marzenia na raz. :) Po drodze gwarantujemy dużo aktywności, intensywne zwiedzanie i sporo przygód, a przede wszystkim cudne wspomnienia. Tylko jeden termin - jednorazowy wyjazd, który już się nie powtórzy.

  1 dzień

  ROZPOCZYNAMY RTW!

  13 czerwca zapamiętacie na długo - to data rozpoczęcia Waszego RTW (Round the World), jak popularnie jest nazywana wyprawa dookoła świata. :)
  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie i wspólnie lecimy do Doha, gdzie przesiądziemy się na samolot do Kuala Lumpur.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  MALEZJA: PRZYLOT DO KUALA LUMPUR

  Przylatujemy do Kuala Lumpur i jedziemy do hotelu.
  Jeszcze tego samego dnia ruszymy na zwiedzanie Kuala Lumpur. Zobaczymy słynne jaskinie Batu i zwiedzimy hinduskie świątynie do których prowadzą 272 schody. Zobaczymy także centrum miasta - pójdziemy na spacer w okolicach Petronas Towers, a w zależności od dostępności wjedziemy na punkt widokowy Petronas lub na położoną niedaleko Menara Tower, aby zobaczyć panoramę Kuala Lumpur.

  3 dzień

  MALEZJA: PARK NARODOWY TAMAN NEGARA

  Nowoczesną metropolię zostawiamy na kilka dni za sobą i jedziemy do Parku Narodowego Taman Negara. Tutaj zanurzymy się w zielonej dżungli.
  Z Kuala Lumpur pojedziemy do nadbrzeża, skąd wyruszymy łodzią do serca dżungli. Płynąc po rzece będziemy obserwować brzegi w nadziei na spotkanie najdzikszych malezyjskich gatunków. Kolację zjemy na łodzi, po czym udamy się na nocny spacer po dżungli. Nocujemy w drewnianych domkach w dżungli.

  4 dzień

  MALEZJA: PARK NARODOWY TAMAN NEGARA

  Dalszy pobyt w Parku Narodowym Taman Negara. Będziemy poszukiwać dzioborożców, gaurów, tapirów i niedźwiedzi – biruangów malajskich. W tym celu udamy się na pieszą wycieczkę z lokalnym przewodnikiem, wypatrując zwierząt wśród koron drzew i poszycia lasu. odwiedzimy też wioskę, gdzie nauczymy się podstawowych technik przetrwania w dżungli. Poznamy plemię Orang Asli i dowiemy się najważniejszych rzeczy o ich kulturze i stylu życia. Dla chętnych nocne safari.

  5 dzień

  MALEZJA: TAMAN NEGARA - KUALA LUMPUR

  Rano ostatni spacer w dżungli, a następnie transfer łodzią do Kuala Tembeling i podróż powrotna do Kuala Lumpur. W mieście będziemy mieli jeszcze okazję na spacer i zobaczenie świątyń położonych w starej części Kuala Lumpur: Sri Mahamariamman, Sin Sze Si Ya i Guan Di. Zwiedzanie Kuala Lumpur zakończymy wizytą na jednym z najlepszych nocnych targów w Azji – w lokalnym Chinatown. Fani ulicznego jedzenia będą się tu czuli wyśmienicie. ;)

  6 dzień

  HONG KONG

  Żegnamy się z Malezją i lecimy ponad 3000 km na północny-wschód do Hongkongu. Po zakwaterowaniu w hotelu pójdziemy jeszcze na spacer po mieście. Zobaczymy Kowloon – najgęściej zaludnioną część Hong Kongu. Przejdziemy się azjatycką Aleją Gwiazd, sfotografujemy się ze statuą Bruce'a Lee i będziemy podziwiać wieczorny pokaz muzyki, świateł i laserów nad Zatoką Wiktorii.

  7 dzień

  HONG KONG - MAKAO

  Rankiem by uniknąć tłumów popłyniemy na wyspę Hong Kong, gdzie znajdują się najważniejsze centra zakupowe i banki w mieście. Wjedziemy na wzgórze Wiktorii oraz wejdziemy na Peak Tower, skąd rozpościerają się genialne widoki na zatokę, okoliczne wzgórza i centrum Hong Kongu. Wrócimy do dzielnicy Kowloon zabytkowym promem Star Ferry podziwiając kolorowe dżonki kontrastujące z supernowoczesną zabudową Hong Kongu. Po południu rejs do Makao, gdzie zobaczymy największe na świecie kasyna: The Venetian, Grand Lisboa i Galaxy. Chętni będą mieli okazję spróbować swojego szczęścia i wygrać (lub zostawić ;) fortunę. Przejdziemy się poprzez Senado Square i zobaczymy historyczne centrum Makao. Powrót na nocleg do Hongkongu.

  8 dzień

  JAPONIA: KIOTO

  Pokonujemy kolejne 2500 km i lecimy do Osaki skąd od razu udajemy się do dawnej stolicy Japonii, Kioto. Po zakwaterowaniu w hotelu wieczorny spacer po klimatycznym mieście.

  9 dzień

  JAPONIA: KIOTO

  Zwiedzamy Kioto. Udamy się do znanych świątyń Higashi-Hongan-ji, Nishi-Hongan-ji, Zobaczymy Złoty Pawilon, przespacerujemy się uliczkami Sannen-Zaka i Ninen-Zaka, gdzie przeniesiemy się w czasie pośród pięknie odrestaurowanych tradycyjnych domów. Zobaczymy słynny bambusowy las Arashiyama, położoną na górskim zboczu świątynię z 711 roku Fushimi Inari Taisha, oraz srebrny pawilon Ginkaku Ji.

  10 dzień

  JAPONIA: OSAKA

  Wracamy do Osaki. Po zakwaterowaniu idziemy zwiedzać - między innymi Osaka Jo – Złoty Zamek odgrywający znaczną rolę w jednoczeniu kraju w XVI wieku, oraz tysiącletni Sumiyoshi Shrine. Przespacerujemy się też znaną z teatrów, restauracji i rozświetlonych bilboardów dzielnicą Dotonbori.

  11 dzień

  JAPONIA: OSAKA - HAWAJE: HONOLULU

  Rano będziemy mieć jeszcze czas aby wjechać na taras widokowy supernowoczesnego Umeda Sky Building i pospacerować po dzielnicy Umeda. Wieczorem polecimy na Hawaje, pokonując kolejne 6500 km. Tutaj cofniemy się w czasie - przylecimy tego samego dnia... rankiem! Dzięki przekroczeniu linii zmiany daty zyskujemy dodatkowy dzień na Hawajach.

  Na lotnisku w Honolulu przesiadamy się do naszego własnego środka transportu, który towarzyszył nam będzie przez najbliższe dni. Aby wbić się w nowy rytm dnia i uniknąć jet laga pojedziemy od razu na snorkeling do Hanauma Bay – malowniczej zatoki, gdzie można nurkować pośród niezwykle kolorowych ryb. Następnie krótki trekking na Diamond Head – słynny krater widniejący na prawie każdym zdjęciu z Hawajów . Około godzinna wspinaczka na szczyt odwdzięczy nam się wspaniałymi widokami na okoliczne góry oraz panoramą Honolulu. Pospacerujemy też uliczkami miasta w poszukiwaniu najbardziej klimatycznych restauracji i wieczór na plaży Waikiki.

  12 dzień

  HAWAJE: HONOLULU

  Zwiedzamy centrum Honolulu: Pałac Lolani, Aloha Tower i ogrody botaniczne Forstera. Po południu zrelaksujemy się na najpiękniejszych plażach Świata, a chętni mogą wziąć lekcje surfingu, odwiedzić plantację ananasów lub spędzić pełen atrakcji wieczór w świetnie przygotowanym Centrum Kultur Polinezyjskich.

  13 dzień

  HAWAJE: WYSPA OAHU

  Rano pojedziemy do Pearl Harbor zwiedzić pomnik zatopionego okrętu Arizona oraz licznych ekspozycji związanych z historycznym nalotem japońskim.
  Następnie pojedziemy nad zatokę Kailua Bay. Na trasie zatrzymamy się  w punkcie widokowym Pali Lookout. Odpoczniemy na plaży, chętni mogą popłynąć kajakiem na pobliską wyspę Popoia Island, na której znajduje się rezerwat ptaków (wiele okazów występuje tylko na Hawajach) oraz bajeczna plaża. Objedziemy też północno-wschodnią części wyspy, z przystankami na liczne punkty widokowe na ocean. Dla chętnych spacer do Makapuu Point Lighthouse, gdzie na 600-metrowym klifie znajduje się latarnia morska z 1909 r. Rozpościera się stamtąd widok na plażę Makapuu. Na trasie Halona Blowhole, gdzie podczas przypływu woda wdziera się w głąb skał i jest wyrzucana w górę, w postaci słupa przypominającego gejzer.

  14 dzień

  USA: LOS ANGELES

  Pora okrążyć Ziemię o kolejne kilometry. Tym razem lecimy do Los Angeles. Po szybkiej wizycie w centrum pojedziemy w kierunku Doliny Śmierci.

  15 dzień

  USA: DOLINA ŚMIERCI - LAS VEGAS

  Budzimy się w półpustynnym krajobrazie i ruszamy w stronę najgorętszego miejsca na Ziemi (nawet 94 stopnie przy gruncie). Jedziemy przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Zobaczymy kawałek pustyni, który wygląda jak piaszczysta Sahara czyli wydmy Mesquite. Zatrzymamy się w zielonej oazie na środku pustyni - Furnace Creek, gdzie będziemy mieli czas na popas oraz zobaczenie muzeum z najciekawszymi maszynami używanymi do wydobywania boraksu w XIX wieku. Jedziemy w najciekawsze miejsca i punkty widokowe - Zabriskie Point, z którego rozpościera się widok na fantazyjne formacje skalne, Badwater – największa depresja na kontynencie (-85.5 metra pod poziomem morza), oraz przejazd Artist Drive do kolorowych skał.

  Wieczorem dojedziemy do Las Vegas. Po surowych klimatach Doliny Śmierci – światła, bogactwo i harmider. Czeka nas zabawa w najbardziej znanym rozrywkowym mieście świata. Przespacerujemy się deptakiem Las Vegas Boulevard – The Strip. Zobaczymy między innymi New York New York, Paris, Ceasars Palace oraz Belaggio, przy którym cyklicznie rozgrywa się pokaz fontann z towarzyszącą muzyką.

  16 dzień

  USA: PARKI NARODOWE ZION I BRYCE

  Przejedziemy przez kolorowe formacje skalne Parku Zion w kierunku Parku Bryce. Będziemy rozglądać się w poszukiwaniu owiec gruborogich oraz kondorów kalifornijskich. Po południu wizyta w niezwykłym Bryce Canyon - tutaj udamy się na spacer krawędzią kanionu, na którym to szlaku znajdują się genialne punkty widokowe na niesamowite formacje skalne. Trasa nie jest wymagająca, ale ze względu na liczne przystanki na podziwianie i zdjęcia bajkowego kanionu, przeważnie zajmuje sporo czasu. Szybsi piechurzy będą mieli okazję zejść pomiędzy pomarańczowoczerwone hoodo (ostańce) na dno kanionu niezbyt długą, choć odrobinę męczącą, pętlą Navajo Loop. Wieczorny przejazd w kierunku miejscowości Page na nocleg.

  17 dzień

  USA: KANION ANTYLOPY - HORSESHOE BEND - WIELKI KANION

  Wstaniemy wcześnie rano by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju Kanion Antylopy, znajdujący się na ziemiach Indian Navajo. est to tzw. kanion szczelinowy - wąski i dosyć głęboki, powstały na skutek śmiertelnie niebezpiecznych szybkich powodzi, w których woda potrafi osiągnąć prędkość prawie stu kilometrów na godzinę. Woda wypłukiwała piaskowiec, a wiatr i piasek polerowały ściany kanionu. Kanion znajduje się pod ścisłą kontrolą niezwykle przyjaznych Indian Navajo, którzy nas po nim oprowadzą. Następnie udamy się na nie mniej znany punkt widokowy Horseshoe Bend, gdzie kanion rzeki Colorado utworzył niesamowity zakręt, który kształtem przypomina końską podkowę.

  Po południu wizyta w Parku Narodowym Wielkiego Kanionu Kolorado gdzie zobaczymy kilka najważniejszych punktów widokowych. Kanion Kolorado to największy przełom rzeki na Świecie – długi na 445 km, szeroki na 29 km i głęboki na 1867 metrów. Widoki zapierają dech w piersiach. Po południu przejazd w kierunku Los Angeles.

  18 dzień

  PRZELOT DO CHILE

  Do naszego licznika Dookoła Świata dodajemy kolejne 6000 km - lecimy do Chile.

  19 dzień

  CHILE: LA SERENA

  Od razu ruszamy w dalszą drogę. Przelot do La Serena, gdzie będziemy przygotowywać  się na wspaniałe wydarzenie - jedyne w swoim rodzaju całkowite zaćmienie słońca.

  20 dzień

  CAŁKOWITE ZAĆMIENIE SŁOŃCA

  Pożyczamy samochód i zwiedzamy okolice miasteczka oraz zupełnie dzikie plaże, na których spotkać można wylegujące się lwy morskie oraz stada pelikanów. W oczekiwaniu na zaćmienie Słońca wybierzemy się na chwilę do niezwykłej doliny Valle del Elqui gdzie podziwiać będziemy andyjskie klimaty oraz poznamy miejsca skąd pochodzą jedne z najsłynniejszych chilijskich win. Powrócimy w okolice La Serena by oczekiwać na godzinę 4:38 o której słońce będzie całkowicie zasłonięte przez księżyc.

  21 dzień

  CHILE: VALPARAISO

  Jedziemy wzdłuż malowniczych wybrzeży Chile w kierunku Valparaiso. Zobaczymy Puerto Oscuro oraz Los Vilos. Popołudnie spędzimy w kolorowym Valparaiso. Zobaczymy między innymi uliczkę artystów, kolorowe bary i restauracje na wzgórzu Cerro Alegre oraz Playa Torpederas. Śpimy w Valparaiso.

  22 dzień

  CHILE: KANION MAIPO - SANTIAGO

  Przejazd w okolice Santiago de Chile. Zwiedzimy Valle Nevado – snowboardową mekkę Chile z porażającymi widokami Andów a następnie pojedziemy do Cajon del Maipo w nie mniej malownicze tereny. Zwiedzimy starą część Santiago i Plaza del Armas oraz dla kontrastu jego najnowocześniejszą część z niezwykłym budynkiem Costanera Center.

  23 dzień

  PERU: CUZCO

  Dodajemy kolejne 2500 km do naszego licznika. Przejazd na lotnisko w Santiago de Chile i przelot do Cuzco. Transfer do hotelu i wieczorny spacer po brukowanych uliczkach zabytkowego Cuzco.

  24 dzień

  PERU: CUZCO - AGUAS CALIENTES

  Rano zaczniemy zwiedzanie Cuzco. Przemierzymy uliczki tego przyjaznego miasta - dawnej stolicy imperium inków. Wybierzemy się do katedry (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu) i kościoła Sagrada Familia, zwiedzimy Świątynię Słońca Coricancha odkrytą po trzęsieniu ziemi i odwiedzimy artystyczną dzielnicę San Blas. Po południu wsiądziemy w pociąg i pojedziemy wśród majestatycznych gór do Aguas Calientes – miejscowości położonej u stóp Machu Picchu.

  25 dzień

  PERU: MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Picchu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Picchu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do Cuzco. Wieczorem odpoczynek w hotelu - czeka nas kolejna wczesna pobudka.

  26 dzień

  PERU: TĘCZOWE GÓRY VINICUNCA

  Wcześnie rano wyjeżdżamy z Cuzco do punktu startowego na jednodniowy trekking do Tęczowych Gór Vinicunca. Czeka nas kilkugodzinne podejście na punkt widokowy, a trasa wiedzie malowniczym szlakiem.
  Jeśli nie zdecydujecie się na widokowy, ale dość męczący trekking, w tym czasie możecie zwiedzić okoliczne twierdze Cuzco z Sacsayhuaman na czele (również konno), udać się na rafting po rzece Apurimac albo pobuszować po lokalnych targach w poszukiwaniu pamiątek.

  27 dzień

  PERU: PISCO - HUACACHINA

  Lecimy na wybrzeże Peru - do Pisco, a następnie jedziemy do Huacachina – zielonej oazy pośród wydm, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na piasku (samochody terenowe i zjazdy na deskach). Na nocleg jedziemy do Paracas.

  28 dzień

  PERU: ISLAS BALLESTAS

  Rankiem wyruszymy łodzią na wyspy Islas Ballestas, zwane peruwiańskimi Galapagos. Będziemy podziwiać tajemniczy kandelabr - geoglif pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej liczby ptaków morskich, a w zależności od pory roku, możemy też zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Przejazd w kierunku Nazca.

  29 dzień

  PERU: LINIE NAZCA

  Zwiedzamy słynny cmentarz Cementerio de Chauchilla, gdzie zobaczymy stare grobowce ludów Nazca. Po drodze będziemy podziwiać słynne geoglify z punktów widokowych i obalimy niejeden mit dotyczący ich powstania. Odbijemy też na chwilę aby zobaczyć prawdziwą perełkę - prekolumbijską osadę Cahuachi, największy ośrodek kultury Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków.

  30 dzień

  PERU: LIMA

  Poranny przejazd do Limy. Po zakwaterowaniu zwiedzimy stare miasto, centrum - Plaza Mayor, gdzie znajduje się między innymi Pałac Prezydencki oraz katedra z grobem Pizarro, Pałac Arcybiskupa oraz Klasztor Franciszkanów. Wieczorem relaks i pożegnalny drink w jednej z lokalnych knajpek.

  31-32 dzień

  PRZELOT DO WARSZAWY I ZAKOŃCZENIE RTW

  Pora zamknąć pętlę dookoła świata. Z Limy lecimy do Miami.
  Osoby które zdecydowały się na rejs po Karaibach tutaj zmieniają środek transportu i oddają się relaksowi na gigantycznym statku. Pozostali wsiadają w kolejny samolot - do Europy. Na lotnisku w Warszawie zamykamy pętlę i żegnamy się z grupą i pilotem.

 • Malezja - nocne safari

  Wyjście z przewodnikiem w poszukiwaniu zwierząt nokturnalnych. Koszt ok. 8 USD/ os.

  Hawaje - wycieczka kajakowa

  Z przewodnikiem - koszt ok. 179 USD/os.
  Wypożyczenie kajaka+przeszkolenie z trasy - koszt ok. 99 USD/os.

  Hawaje - lekcje surfingu lub SUP

  Koszt od 60 USD/h, 90 USD/2h

  Hawaje - wizyta w Centrum kultur Polinezyjskich

  Tutaj możecie zapoznać się z bogatym dziedzictwem kulturowym regionu Oceanii w ogromnym parku tematycznym. Możecie  odwiedzić wioski 6 wyspiarskich narodów, popłynąć canoe, podziwiać występy taneczne czy zagrać w jedną ze starożytnych gier. Koszt od 90 USD/ os.

  Peru - rafting

  Spływ pontonami po rwącej rzece. Koszt 30 - 80 USD/ os.

  Peru - zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

  Wycieczka konna. Koszt około 10 USD/ os.

  Peru - sandboarding i buggy

  Szaleństwa na piasku specjalnie przygotowanym pojazdem oraz zjazdy z wydm na deskach.
  Koszt około 20 USD/ os.

  Peru - lot nad liniami Nazca

  Koszt około 120 USD/ os.

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze dookoła świata na trasie Warszawa – Kuala Lumpur - Hongkong - Osaka - Honolulu - Los Angeles - Santiago - Cuzco, Lima - Miami - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Santiago - La Serena, Cuzco - Pisco

 • transfery z i na lotniska podczas trwania wyprawy

 • 26 noclegów w hotelach wg programu (pokoje 2-osobowe)

 • prywatny transport wg programu

 • bilety na pociągi i autobusy rejsowe wg programu

 • wycieczkę do Parku Narodowego Taman Negara (2 noclegi, pełne wyżywienie, opieka lokalnych przewodników, transfery łodziami i busami, bilet wstępu)

 • pozostałe wycieczki wg programu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 590 USD

 • wyżywienia: ok. 15-40 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.