.

W (W)INNYM KIERUNKU: Porto w Porto

Drukuj stronę
4 dni
Portugalia
wielkość grupy: 4-8 osób
 • W (W)INNYM KIERUNKU: Porto w Porto

  Kieliszek porto w Porto? Jeśli na te słowa pociekła Wam ślinka, a na kubkach smakowych poczuliście charakterystyczną winną słodycz o dębowych, orzechowych i owocowych nutach, powinniście zapoznać się z naszym enoturystycznym programem i czym prędzej wyruszyć z nami na winny szlak! Będziemy smakować, spacerować, napawać się widokami o soczystych barwach i spędzać czas na rozmowach o winie – wszystko w ponadprzeciętnych ilościach.

  1 dzień

  PRZELOT DO PORTO

  Spotykamy się z pilotem na lotnisku i wylatujemy do Porto.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego lotniska w Polsce, skontaktuj się z nami)

  Po wylądowaniu zostaniemy zawiezieni do centrum miasta i zakwaterujemy się w naszym hotelu. Jeszcze dziś – o ile pozwoli na to nasz rozkład lotów – będziemy kluczyć w labiryncie gwarnych uliczek na nabrzeżu Ribeira wśród knajpek, wypełnionych zapachami smażonego dorsza, grillowanych sardynek i zapiekanych tostów a’la francesinha. Wieczorem być może skusimy się na nasz pierwszy kieliszek porto w Porto.

  2 dzień

  POCIĄGIEM PRZEZ DOLINĘ DOURO

  Rano z dworca São Bento, wyłożonego biała-niebieską ceramiką azulejos, wyruszymy pociągiem w niezapomnianą podróż wzdłuż rzecznego nurtu Douro. Malownicze krajobrazy za oknem – zielone wzgórza porośnięte winną latoroślą – wprawią nas w iście sielankowe nastroje. Nasz przystanek docelowy – niewielkie, ale niezwykle urokliwe Pinhão – to miejsce z marzeń miłośników win. Spożyjemy tu lunch i udamy się na degustację miejscowych win w którejś z quintas, czyli tradycyjnych winiarskich posiadłości. Później chętni wyruszą na pięciokilometrową wędrówkę przez okoliczne wzgórza na zachwycające miradouro, czyli taras z widokiem na meandrujące Douro i odbijające się w nim uprawy winnych latorośli. Po powrocie do Porto wybierzemy się na wspólną kolację.

  3 dzień

  PORTO I GAIA - ŹRÓDŁA PORTUGALII

  Po śniadaniu niespiesznym krokiem przemierzymy zabytkową starówkę Porto. Zobaczymy okazałą katedrę-fortecę zwaną Sé, kościół ze smukłą Wieżą Kleryków – symbolem Porto – i targowisko Bolhão. Chętni z Was wstąpią do zaczarowanych wnętrz księgarni Lello, która inspirowała J. K. Rowling przy pisaniu scen do powieści o Harrym Potterze. Po przerwie na lunch – być może z kieliszkiem orzeźwiającego vinho verde, dla odmiany – przekroczymy rzekę Douro słynnym Mostem Ludwika I, zaprojektowanym przez grupę Gustave’a Eiffle’a, i odkryjemy Gaia, czyli winiarską dzielnicę Porto. To w tutejszych piwnicach są produkowane i beczkowane najsłynniejsze z win porto: Sandeman, Cockburn’s, Croft, Graham’s, Offley czy Taylor’s. Wstąpimy na degustację kilku gatunków porto, rzucając wyzwanie naszym podniebieniom. Przy okazji dowiemy się, czym różnią się od siebie tawny, ruby i vintage oraz dlaczego nazwy portowych marek brzmią tak angielsko. Później zasiądziemy do pożegnalnej kolacji na nabrzeżu w Gaia, przy którym cumują barcos rabelos – tradycyjne łodzie służące w dawnych czasach do transportowania rzeką beczek z winem. Roztacza się stąd zjawiskowa panorama Porto. 

  4 dzień

  WYLOT Z PORTO

  Jeśli pozwoli na to rozkład lotów, rano wykorzystamy czas wolny na ostatnie spacery i zakupy pamiątek. Porto, oprócz win porto, słynie również z ceramiki azulejo i z produktów z kory dębu korkowego, czyli z korka. Później transfer na lotnisko i wylot powrotny do Polski.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Porto - Warszawa (możliwy lot z przesiadką)

 • transfery z/na lotnisko w Porto

 • 3 noclegi w hotelu w centrum Porto

 • śniadania w hotelu

 • bilety kolejowe na trasie Porto – Pinhão – Porto

 • opiekę pilota Kiribati Club z pasją do win i doświadczeniem sommelierskim

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • transportu w miastach (np. metro, tramwaje, taxi), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie i degustacji w winnicach - w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)

 • pozostałego wyżywienia

 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia)

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.