.

PO ŁYK WHISKY: Szkocka w Edynburgu

Drukuj stronę
4 dni
Szkocja
wielkość grupy: 4-8 osób
 • PO ŁYK WHISKY: Szkocka w Edynburgu

  Jęczmień słodowany, woda i karmel – w teorii tylko tyle potrzeba, by wyprodukować szkocką whisky. A w praktyce? Cóż, pora przekonać się o tym na własne oczy, nosy i podniebienia. Zapraszamy Was do Szkocji na wielozmysłowy weekend, podczas którego damy się zauroczyć nie tylko Edynburgowi, ale prowincji w szkockim interiorze. Pozwólcie, by odkryły one przed Wami swe słodkie słodowe sekrety.

  1 dzień

  PRZELOT DO EDYNBURGA

  Spotykamy się z pilotem na lotnisku i wylatujemy do Edynburga.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego lotniska w Polsce, skontaktuj się z nami)

  Po wylądowaniu zostaniemy zawiezieni do centrum miasta i zakwaterujemy się w naszym hotelu. Jeszcze dziś – o ile pozwoli na to nasz rozkład lotów – postaramy się wybrać się na pieszą wędrówkę i zobaczyć dumną stolicę Szkocji z góry. Przemierzając zielony Park Holyrood na dominującym nad miastem wzgórzu, wdrapiemy się na Arthur’s Seat, z którego według zamierzchłych legend słynny król Artur obserwował porażkę swych wojsk w bitwie przeciwko Piktom, przodkom Szkotów.

  2 dzień

  DESTYLARNIE W SERCU SZKOCJI

  Rano z edynburskiego dworca wyruszymy w podróż pociągiem przez środkowe Highlands do Pitlochry. Na dobry początek wizyty w tym urokliwym miasteczku udamy się wzdłuż nurtu rzeki Tummel do destylarni Blair Athol, którą stawia się wśród najstarszych w Szkocji. Zobaczymy tutejsze alembiki, destylujące alkohol, rozlewany potem do znanych blendów Bell’s. Sławę na świecie osiągnęła też tradycyjna destylarnia Edradour – tutaj single malty wciąż produkuje się metodą ręczną i przez zaledwie… trzyosobową załogę. Po degustacji smaków i aromatów typowych dla regionu Highlands wybierzemy się na spacer po miasteczku, a później w podróż powrotną do Edynburga. Tutaj wespniemy się na usłane pomnikami wzgórze Calton Hill, nazywane szkockim Akropolem. Jak na dłoni widać stąd dachy Edynburga.

  3 dzień

  EDYNBURG SZLAKIEM WHISKY I GINU

  Po śniadaniu niespiesznym krokiem wyruszymy na eksplorację serca Edynburga. Spacerując wzdłuż ogrodów przy Princess Street i wpatrując się wulkaniczne skały, na których pobudowano edynburską starówkę, złożymy wizytę pomnikowi Wojtka – niedźwiedziego żołnierza z armii Andersa. Chętni wstąpią do destylarni ginu, poznając edynburskie historyczne dziedzictwo tego trunku i smakując wytworu dwóch miedzianych destylatorów. Później odwiedzimy Dean Village – klimatyczną, młynarską dzielnicę nad rzeką Leith. Przekroczymy też bramę zabytkowego cmentarza Greyfriars Kirkyard i przystaniemy na esplanadzie przed monumentalnym Edynburskim Zamkiem, a po chwili przy królewskim trakcie Royal Mile wstąpimy do The Scotch Whisky Experience – nowoczesnego centrum, w którym wszystkimi zmysłami poznamy historię narodowego szkockiego trunku. Różnica między single maltem a blendem raz na zawsze przestanie być dla nas tajemnicą. Zachód słońca postaramy się złapać na dachu Narodowego Muzeum Szkocji, podziwiając efektowny skyline miasta.

  4 dzień

  WYLOT Z EDYNBURGA

  Jeśli pozwoli na to rozkład lotów, rano wykorzystamy czas wolny na ostatnie spacery po Royal Mile i zakupy pamiątek. Edynburg, oprócz whisky, słynie również z wyrobów tekstylnych w szkocką kratę: szalików, swetrów i oczywiście spódnic. Później transfer na lotnisko i wylot powrotny do Polski.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Edynburg - Warszawa (możliwy lot z przesiadką)

 • transfery z/na lotnisko w Edynburgu

 • 3 noclegi w hotelu w centrum Edynburga

 • śniadania w hotelu

 • bilety kolejowe na trasie Edynburg - Pitlochry - Edynburg

 • opiekę pilota Kiribati Club z pasją do whisky i doświadczeniem sommelierskim

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • transportu w miastach (np. komunikacja miejska, taxi), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie i degustacji w destylarniach - w sumie ok. 50-100 GBP (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)

 • pozostałego wyżywienia

 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia)

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.