Dołącz do grupy

KITESURFING W PORTUGALII: Widowiskowe Wybrzeża

Portugalia 11 dnimax. 6 os. w aucie

KITESURFING W PORTUGALII: Widowiskowe Wybrzeża

Wykorzystajcie urlop na 120%! W tym programie stawiamy na to, co Kiribati lubi najbardziej – czyli aktywny wypoczynek, łącząc praktyczną naukę kitesurfingu oraz eksplorację atrakcji centralnej Portugalii. Będziecie mieć szansę na zdobycie nowych umiejętności (lub szlifowanie tych, które już posiadacie) i zrobienie zakończonego certyfikatem kursu kitesurfingowego. Oprócz tego zobaczycie perełki regionu – fascynującą Lizbonę, baśniową Sintrę, tajemniczą twierdzę Templariuszy i oszałamiające krajobrazy portugalskiego  wybrzeża z jego urokliwymi formacjami skalnymi.

Polubisz ten wyjazd za:

 • aktywny, przygodowy program
 • 15-godzinny kurs kitesurfingu
 • zwiedzanie Portugalii
 • jaskinię Boca de Inferno

Trasa

 • LIZBONA
 • OKOLICE LAGUNY OBIDOS
 • TOMAR
 • BATALHI
 • NAZARE
 • SINTRA
 • CABO DA ROCA
 • AZENHAS DO MAR
 • LIZBONA
 • CASCAIS

Plan podróży

 • 1 dzień KURS PORTUGALIA! PRZELOT DO LIZBONY, PRZEJAZD W OKOLICE LAGUNY OBIDOS

  Spotkanie z pilotem Kiribati Club na lotnisku w Warszawie. Wspólny przelot do Lizbony. Przejazd w okolice Laguny Obidos (ok. 1 godz jazdy). Tutaj w urokliwej scenerii, z daleka od głównego nurtu ruchu turystycznego, będziecie mogli zrelaksować się i rozwinąć skrzydła. Płytka laguna o spokojnych wodach stwarza idealne warunki dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kitesurfingiem.
  Po przyjeździe i zakwaterowaniu czas wolny; możecie udać się na spacer po przepięknej okolicy, lub na pierwsze spotkanie z wyśmienitą portugalską kuchnią w jednej z lokalnych restauracji.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

 • 2-6 dzień KURS KITESURFINGU

  Czas na praktykę - czeka Was intensywne 15 godzin nauki kitesurfingu według programu realizującego standardy IKO (International Kiteboarding Organisation) pod okiem doświadczonych, certyfikowanych instruktorów.

  Program pozwala zdobyć podstawowe umiejętności, które umożliwią Wam zostanie samodzielnymi kitesurferami!
  Proponujemy lekcje w formule semi-private: dwóch kursantów dzieli jeden komplet sprzętu (deska + latawiec), podczas treningu zmieniając się co ok. 10 min. – w międzyczasie mamy chwilę na złapanie oddechu, możemy także uczyć się poprzez obserwację drugiej osoby. Standardowo lekcja trwa 3 godz. (instruktorzy zalecają 1 lekcję dziennie z racji intensywności treningu, choć można podkręcić tempo, jeśli czujecie się na siłach). Dla efektywnej komunikacji i bezpieczeństwa podczas treningu kursanci korzystają z komunikacji radiowej z instruktorem, w pogotowiu jest też łódź ratunkowa.*

  UWAGA!
  Program treningowy jest ułożony tak, by przygotować kursanta do samodzielnego uprawiania kitesurfingu, jednak tempo opanowania nowej umiejętności zależy także od indywidualnych predyspozycji.

  Skontaktuj się z nami jeśli:

  - jesteś zainteresowany/a szczegółowym programem kursu
  - miałeś/aś już do czynienia z kitesurfingiem i nie chcesz realizować całego kursu od podstaw (istnieje także możliwość lekcji w mniejszym wymiarze godzinowym i wypożyczenia sprzętu do samodzielnego użytku)

  - jesteś zainteresowany/a prywatnymi lekcjami

  PAMIĘTAJMY:
  Choć lokalizacja szczyci się dobrymi warunkami wiatrowymi, nie jesteśmy (jeszcze ;) ) zaklinaczami pogody - musimy zachować pewną programową elastyczność. Dokładne godziny lekcji kitesurfingu są ustalane z dziennym wyprzedzeniem, w oparciu o aktualne prognozy pogody. Program został tak zaplanowany, żeby w razie niesprzyjających warunków pogodowych zachować możliwość poprzestawiania kolejności realizowanych atrakcji i zminimalizować ryzyko, że lekcja nam przepadnie (w przypadku, gdy mimo wszelkich starań część zajęć nie będzie mogła się odbyć, zapewniamy zwrot kosztów niezrealizowanych lekcji).

  Po zakończonej sesji treningowej, możecie do woli korzystać z uroków idyllicznej okolicy i poczuć na własnej skórze klimat zachodniego wybrzeża Portugalii; nadmorska ścieżka przyrodnicza, oferuje oszałamiającą panoramę rozciągającą się ze szczytu klifowego wybrzeża, plaże Bom Sucesso i Foz de Arelho zapraszają do kąpieli i wypoczynku a lokalne restauracje kuszą przysmakami. Warto odwiedzić pobliskie nadmorskie miasteczko Peniche oraz urokliwe Obidos, przyciągające odwiedzających czarem wąskich brukowanych uliczek i białych krytych dachówkami domków. Nazwa Obidos zdradza nam jego korzenie – powstało ono jako ufortyfikowana osada (łac. oppidum – cytadela) i do dziś zachowało średniowieczny klimat. Można tu odwiedzić imponujący zamek oraz przespacerować się główną uliczką Rua Direita wśród sklepików, restauracji i lokalnych barów (nie zapomnijcie skosztować lokalnej specjalności - ginjinha d’Obidos, słodkiego wiśniowego likieru, który jest tu serwowany w niewielkich wykonanych z czekolady kubeczkach).

  Jeśli wciąż mało Wam aktywności fizycznej, możecie wypożyczyć rowery lub wziąć udział w lekcjach surfingu. Pilot pomoże Wam zagospodarować czas wolny.

 • 7 dzień TWIERDZA TEMPLARIUSZY W TOMAR - KLASZTOR W BATALHI - NAZARE

  Dziś odwiedzimy Tomar, miasteczko słynące z wzniesionego w XII w. ufortyfikowanego klasztoru - imponującej siedziby Templariuszy oraz ich portugalskich następców - Zakonu Chrystusowego. Twierdzę, uznawaną za perłę stylu manuelińskiego, otacza aura tajemnicy – krążą opowieści, że został tu ukryty legendarny skarb zakonu. Niezależnie, czy dacie się porwać legendzie, kompleks klasztorny jest skarbem sam w sobie. Na szczególną uwagę zasługuje okrągła kaplica (tzw. Charola) - romańska budowla, wzorowana na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie, krużganki wzniesione za czasów księcia Henryka Żeglarza - wielkiego mistrza zakonu i słynnego mecenasa wypraw żeglarskich oraz misternie zdobione manuelińskie okna dekorujące fasadę sali kapituły.

  Następnie przejedziemy do Batalhi, gdzie zobaczymy jeden z najbardziej efektownych przykładów  architektury gotyckiej w Portugalii – Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej. Podobnie jak twierdza w Tomarze znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO.

  Stamtąd udamy się do nadmorskiej miejscowości Nazare, słynącej z olbrzymich fal przyciągających zarówno odważnych surferów jak i ciekawskich turystów. Najwyższe fale można podziwiać w sezonie jesienno-zimowym - dochodzą wtedy nawet do 30 m. Zanim wrócimy do miejsca zakwaterowania staniemy na szczycie klifu, chłonąc rozciągający się z punktu widokowego zapierający dech w piersiach widok.

 • 8 dzień PAŁACE SINTRY I ZACHODNIE WYBRZEŻE

  Zwiedzanie Sintry – miasteczka, gdzie fantazja miesza się z rzeczywistością. Spacerując wśród malowanych domków, urokliwych ogrodów oraz pałaców i rezydencji wzniesionych przez ekscentrycznych właścicieli, poczujemy się jak w bajce.

  Następnie udamy się podziwiać spektakularne krajobrazy zachodniego wybrzeża – staniemy na smaganym wiatrami przylądku Cabo da Roca  - najdalej wysuniętym na zachód punkcie stałego lądu Europy, zobaczymy Praia da Ursa – jedną z najpiękniejszych plaż Portugalii, zawdzięczającą nazwę kształtowi jednej z niesamowitych formacji skalnych przypominającej niedźwiedzia (urso), a na koniec odpoczniemy w miasteczku Azenhas do Mar malowniczo usytuowanym na szczycie nadmorskiego klifu.

  Powrót na nocleg w okolice Laguny Obidos.

 • 9 dzień LIZBONA: ALFAMA, BAIXA

  Przejazd do Lizbony, zakwaterowanie w hotelu.
  Zwiedzanie portugalskiej stolicy rozpoczniemy od jej najstarszej części - zagłębimy się w labirynt wąskich, krętych uliczek klimatycznej Alfamy. Ta niegdyś szemrana dzielnica zamieszkana przez przedstawicieli niższych warstw społecznych, dziś jak magnes przyciąga odwiedzających. Położona na skalistym zboczu, szczęśliwie przetrwała trzęsienie ziemi w 1755 r., zachowując swój unikalny charakter. Odwiedzimy górujący nad dzielnicą Zamek św. Jerzego oraz nacieszymy oczy pocztówkowymi widokami rozciągającymi się z tarasów Miradouro das Portas do Sol i Miradouro de Santa Luiza, wstąpimy do Katedry Sé i wsiądziemy na pokład kultowego tramwaju 28.

  Położona w sercu miasta Baixa kontrastuje z chaotyczną Alfamą przejrzystym układem zabudowy; odbudowana po zniszczeniach z 1755 r.  w nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań antysejsmicznych, przeciwpożarowych i sanitarnych, zaprasza odwiedzających szerokimi alejami i rozległymi placami. Przemierzymy rozległy plac Praça do Comércio, a następnie przespacerujemy Rua Augusta  - biegnącą od imponującego łuku triumfalnego ku placowi Rossio gwarną promenadą, pełną sklepów, restauracji i kawiarni.

 • 10 dzień LIZBONA: BELÉM - CASCAIS

  Kontynuujemy eksplorowanie portugalskiej stolicy. Dziś skierujemy się do dzielnicy Belém, gdzie zobaczymy arcydzieło architektury manuelińskiej - Klasztor Hieronimitów oraz wzniesioną u ujścia Tagu XVI-wieczną Wieżę Belem – obie budowle wpisane są na listę UNESCO oraz należą do Siedmiu Cudów Portugalii.

  Po południu odwiedzimy tętniące życiem nadmorskie miasteczko Cascais o pięknych plażach. Przespacerujemy się po starówce oraz nadmorską promenadą, podziwiając mury XVI-wiecznej cytadeli. Zobaczymy także efektowną nadmorską jaskinię o sugestywnej nazwie Boca do Inferno („Usta Piekieł”), gdzie spienione fale rozbijają się widowiskowo o skały wybrzeża.

  Powrót na nocleg do Lizbony.

 • 11 dzień POWRÓT

  Przejazd na lotnisko w Lizbonie, wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa
 • opłata za bagaż rejestrowany 20kg
 • transport minibusem wg programu
 • 8 noclegów w okolicy Laguny Obidos w domkach 4 os. z osobnymi pokojami 2 os., ze wspólną łazienką, kuchnią i pokojem dziennym
 • 2 noclegi w Lizbonie w hotelu 3* w pokojach 2 os. z prywatną łazienką
 • kurs kitesurfingu - prowadzony przez certyfikowanych przez IKO instruktorów ze szkoły kitesurfingowej Kite Control: 15 godzin w formule semi-private (1 instruktor oraz zestaw sprzętu deska + latawiec na 2 kursantów)*, cały niezbędny sprzęt kitesurfingowy, komunikacja radiowa oraz łódź ratunkowa podczas treningów
 • opiekę pilota Kiribati Club, pasjonata sportów ekstremalnych
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN; dodatkowe ubezpieczenie OC 50 000 EUR, NNW 160 000 EUR, KL 28 000 EUR podczas lekcji kitesurfingu obejmujące sporty ekstremalne
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie i transportu miejskiego
 • wyżywienia
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os
 • atrakcji dla chętnych
 • dodatkowych lekcji kitesurfingu

Zaliczka

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Kiedy jechać

Pogoda

najlepszadobraśrednianiekorzystna
 • I
 • II
 • III
 • IV
 • V
 • VI
 • VII
 • VIII
 • IX
 • X
 • XI
 • XII

Sezon na kitesurfing w Portugalii trwa mniej więcej od maja do września. Maj, czerwiec i wrzesień są sezonem przejściowym, z mniejszą ilością turystów na plaży i niższymi cenami. Szczyt sezonu przypada na lipiec i sierpień, kiedy to plaże zapełniają sie ludźmi, a ceny idą w górę.

Atrakcje dla chętnych

Lekcje surfingu 

Koszt ok. 30 €/os./ lekcja (ok. 2 godz)

Wypożyczenie roweru górskiego 

Koszt ok. 17€/dzień

Dodatkowe lekcje kitesurfingu

Dodatkowe (wykraczające poza godziny kursu) wypożyczenie sprzętu kitesurfingowego (tylko dla samodzielnych kitesurferów): 70€/ pół dnia, 90€/ cały dzień

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Portugalia

  Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) do 90 dni na terytorium Republiki Portugalskiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty.Podobne wyjazdy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń