.

POWRÓT WIRAKOCZY

Drukuj stronę
17 dni
Peru
wielkość grupy: 6-12 osób
 • POWRÓT WIRAKOCZY

  Ta wycieczka to klasyka Peru zaprawiona kilkoma "smaczkami", które pozwolą Tobie poczuć lokalny koloryt odwiedzanych miejsc. Zobaczysz słynne linie z Nazca, Kanion Colca, jezioro Titicaca i Machu Picchu. A to nie wszystko. Dla miłośników przyrody mamy Islas Ballestas z tysiącami ptaków, pingwinów i lwów morskich, dla szukających mocnych wrażeń - zjazd na desce z wielkich wydm. Pospacerujesz też po ulicach Limy, Cuzco, Arequipy i Puno.

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU DO PERU

  Zasady wjazdu do Peru i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarte dla podróżujących
  WJAZD: negatywny wynik testu PCR wykonany max. 72h przed przylotem oraz wypełnienie deklaracji zdrowotnej online
  NA MIEJSCU: maseczki w publicznych miejscach; restauracje i kawiarnie w większości otwarte; atrakcje turystyczne w większości otwarte
  LOT: z przesiadką

  1 dzień

  PRZYLOT DO LIMY

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Transfer do hotelu w centrum miasta na odpoczynek. Dla chętnych wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  LIMA - PARACAS

  Zwiedzamy historyczne centrum Limy. Zobaczymy m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas, pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka. Po południu transfer prywatnym busem do Paracas (ok. 3-4 h jazdy). Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na ocean.

  3 dzień

  ISLAS BALLESTAS - PUSTYNIA I OAZA HUACACHINA - NAZCA

  Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Tu zobaczymy tajemniczy kandelabr - geoglif pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej ilości ptaków morskich. Zależnie od pory roku możemy również zobaczyć lwy morskie i pingwiny.

  Po południu przejazd do Ica, i do oazy Huacachina , gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach pustyni (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt od ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca na nocleg (ok.2.5h jazdy).

  4 dzień

  NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY, CAHUACHI

  Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Po drodze będziemy podziwiać słynne geoglify z punktów widokowych i obalimy niejeden mit dotyczący ich powstania. Odbijemy też na chwilę aby zobaczyć prawdziwą perełkę - prekolumbijską osadę Cahuachi, największy ośrodek kultury Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD).

  5 dzień

  PRZEJAZD DO AREQUIPY

  Transfer prywatnym busem do Arequipy (przejazd ok. 8 h). Zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. Jesteśmy na wysokości ok. 2300 m n.p.m. aklimatyzujemy się popijając herbatę z liści koki.

  6 dzień

  AREQUIPA: ZWIEDZANIE

  Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta", położonego niedaleko wulkanu Misti. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych. Posileni lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny (Santa Catalina) z jego pięknymi wnętrzami. Poznamy historię mumii Juanity. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado”, czyli lokalnego dania ze świnki morskiej.

  7 dzień

  KANION COLCA

  Wcześnie rano wyjazd prywatnym busem do jednego z najgłębszych na świecie kanionów - Kanionu Colca. Przejazd wzdłuż krawędzi kanionu do słynnego punktu widokowego Cruz del Condor. Tu mamy duże szanse na zobaczenie kondorów szybujących nad kanionem. Następnie zakwaterujemy się w Colca Lodge - inspirowanym preinkaskimi tradycjami 4* obiektem, otoczonym  zachwycającymi górskimi pejzażami. Na terenie lodge możemy skorzystać z kąpieli w gorących źródłach położonych nad brzegiem rzeki Colca.

  8 dzień

  KANION COLCA - PUNO

  Wycieczka do miejsc widokowych kanionu i prywatny transfer busem do Puno (przejazd ok. 5h). Zakwaterowanie w Puno – w mieście  nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m n.p.m.). Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Wieczorem spacer po Puno.

  9 dzień

  JEZIORO TITICACA: WYSPY UROS I TAQUILE

  Rano wycieczka na pływające trzcinowe wyspy Uros, niegdyś zamieszkiwane przez indiańskie plemię Aymara, dzisiaj służące  częściej jako skansen. Następnie popłyniemy motorówką (ok 2h w jedną stronę) na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy podadzą nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Na nocleg wracamy do Puno.

  10 dzień

  CMENTARZ SILLUSTANI - PRZEJAZD DO CUZCO

  Prywatny transfer busem do Cuzco. W drodze zwiedzanie grobowców w Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy monumentalne "kominy" zbudowane ze starannie dopasowanych bloków bazaltu.

  Postoje na punkty widokowe i na lunch. Zakwaterowanie w Cuzco, odpoczynek.

  11 dzień

  ŚWIĘTA DOLINA: PISAC, MORAY, MARAS, OLLANTAYTAMBO

  Wycieczka prywatnym busem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce widowiskowe - maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz, tworzą mozaikowy krajobraz. 
  Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga.
  Zostajemy na noc w Świętej Dolinie, a wieczór spędzimy przy ognisku na farmie.

  12 dzień

  RAFTING LUB KONIE – PRZEJAZD POCIĄGIEM VISTADOME DO AGUAS CALIENTES

  Rano chętni mogą skorzystać z jednej z dodatkowych atrakcji - raftingu po rzece Urabamba (koszt od ok. 45 USD/os),  wycieczki konnej lub rowerowej po wzgórzach Świętej Doliny (koszt od ok. 45 USD/os). Pozostali mają czas żeby dłużej pospać lub pospacerować po okolicy.
  Po południu przejazd przeszklonym luksusowym pociągiem Vistadome do miejscowości Aguas Calientes. Pociąg posiada duże okna również w dachu, pozwalające podziwiać panoramę Andów podczas całej podróży. Nocleg w Aguas Calientes - miejscowości u podnóża Machu Picchu.

  13 dzień

  MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - wciąż kryjącego wiele tajemnic miasta Inków, położonego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót zwykłym pociągiem do Cuzco.

  14 dzień

  CUZCO: ZWIEDZANIE

  Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu) i słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi. Przemierzymy brukowane uliczki podziwiając kolonialną zabudowę przeplatającą się z pozostałościami po mieście Inków. Będzie też chwila czasu na zakup ostatnich pamiątek z podróży lub podejście na punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama miasta.

  15 dzień

  TĘCZOWE GÓRY LUB RUINY SACSAYHUAMAN

  Chętni tego dnia udadzą się na jednodniowy trekking do Tęczowych Gór - Vinicunca. Trekking jest prosty technicznie, ale jego najwyższy punkt przebiega na wysokości ponad 5000m n.p.m. Nagrodą są jednak wspaniałe widoki na kolorowe góry i Czerwoną Dolinę. (koszt od ok. 35 USD/os.)
  Jeśli jednak nie zdecydujesz się na ten trekking, dzień spędzisz odwiedzając ruiny inkaskiej twierdzy Sacsayhuaman, spacerując po artystycznych zakątkach Cuzco lub korzystając z masażu gorącymi kamieniami.

  16-17 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko w Cuzco i wylot do Europy z przesiadką w Limie. Przylot dzień później.
  Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  ZASADY WJAZDU:
  Wymagany negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 72h przed podróżą.

 • Sandboarding i buggy

  Szaleństwa na piasku specjalnie przygotowanym pojazdem oraz zjazdy z wydm na deskach.
  Koszt około 20 USD.

  Lot nad liniami Nazca

  Koszt około 120 USD.

  Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach. 

  Koszt 30 - 80 USD.

  Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

  Koszt około 10 USD

  Trekking do Tęczowych Gór

  Całodniowy trekking koszt od ok. 35 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Peru – Lima
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Peru – Arequipa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 22 21 21 22 22 21 21 22 22 23 23 22
  średnia min. temp. °C 9 9 9 7 6 6 6 6 6 7 7 8
  dni z opadem - 8 9 6 0 0 0 0 0 0 0 0 1

   

  Peru – Puno
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 17 17 17 16 16 17 17 18 19 18
  średnia min. temp. °C 3 3 3 1 -3 -6 -7 -5 -1 0 2 3
  dni z opadem - 16 23 13 7 3 1 2 3 6 7 7 13

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima oraz Cuzco - Lima - Warszawa

 • transfery z/na lotniska w Peru

 • 15 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • śniadania 

 • prywatne transfery na trasie: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa -Kanion Colca - Puno, Puno - Cuzco

 • prywatny transport busem po Świętej Dolinie

 • bilety kolejowe na pociąg Vistadome na trasie Ollantaytambo - Aguas Calientes

 • bilety kolejowe na pociąg turystyczny na trasie Aguas Calientes - Cuzco

 • bilet wstępu na Machu Picchu i przewodnika

 • wycieczki: Islas Ballestas, Cementario de Chauchilla i akwedukty, wyspy Uros i Taquila, cmentarz Sillustani

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdy lokalne (taxi), opłaty dworcowe i promowe: ok. 160 USD/os.

 • wyżywienia poza śniadaniami - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera