.

POWRÓT WIRAKOCZY

Drukuj stronę
16 dni
Peru
wielkość grupy: 6-12 osób
 • POWRÓT WIRAKOCZY

  Ta wycieczka to klasyka Peru zaprawiona kilkoma "smaczkami", które pozwolą Tobie poczuć lokalny koloryt odwiedzanych miejsc. Zobaczysz słynne linie z Nazca, Kanion Colca, jezioro Tititaca i Machu Picchu. A to nie wszystko. Dla miłośników przyrody mamy Islas Ballestas z tysiącami ptaków, pingwinów i lwów morskich, dla szukających mocnych wrażeń - zjazd na desce z wielkich wydm. Pospacerujesz też po ulicach Limy, Cuzco, Arequipy i Puno.

  1 dzień

  Wylot z Polski i przylot do Limy

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  Lima

  Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas, pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Pisco, gdzie będziemy nocować.

  3 dzień

  ISLAS BALLESTAS - ICA

  Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Tu zobaczymy tajemniczy kandelabr pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej ilości ptaków morskich. Zależnie od pory roku możemy również zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca.

  4 dzień

  NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY, CAHUACHI

  Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Po drodze będziemy podziwiać słynne geoglify z punktów widokowych i obalimy niejeden mit dotyczący ich powstania. Odbijemy też na chwilę aby zobaczyć prawdziwą perełkę - prekolumbijską osadę Cahuachi, największy ośrodek kultury Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

  5 dzień

  AREQUIPA

  Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m n.p.m. popijając herbatę z liści koki. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych. Posileni lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny (Santa Catalina) z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado”, czyli lokalne dania ze świnki morskiej.

  6 dzień

  KANION COLCA

  Wcześnie rano wyjazd do jednego z najgłębszych na świecie kanionów - Kanionu Colca. Przejazd wzdłuż krawędzi kanionu do słynnego punktu widokowego Cruz del Condor. Tu mamy duże szanse na zobaczenie kondorów szybujących nad kanionem. Następnie możemy wybrać się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach w Chivay. 

  7 dzień

  PUNO

  Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m n.p.m.). Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Udamy się na wycieczkę do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy monumentalne "kominy" zbudowane ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. Wieczorem spacer po Puno.

  8 dzień

  JEZIORO TITICACA

  Rano wycieczka na pływające, trzcinowe wyspy Uros, niegdyś zamieszkiwane przez indiańskie plemię Aymara, dzisiaj służące  częściej jako skansen. Następnie popłyniemy motorówką (ok 2h w jedną stronę) na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy podadzą nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. Na nocleg wracamy do Puno.

  9 dzień

  PUNO - CUZCO

  Całodzienny przejazd autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: muzeum ludu Pukara, przełęcz La Raya, świątynia Wirakoczy w Raqchi, kościół w Checacupe, kościół św. Piotra Apostoła w Andahuaylillas zwany Kaplica Sykstyńską Ameryki. W południe zjemy lunch w miasteczku Sicuani (w cenie).

  10 dzień

  CUZCO

  Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi.

  Osoby zainteresowane INCA TRAIL (górskim trekkingiem do Machu Picchu), mogą go rozpocząć już 10. dnia wyprawy. Dzień 11. i 12. to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 13. to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać pisemnie z dużym wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

  11 dzień

  ŚWIĘTA DOLINA INKÓW - MORAY i MARAS

  Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Następnie obok znajduje się Salineras de Maras, miejsce wód pełnych solanek, gdzie od dawnych czasów czerpie się sól. Miejsce magiczne, maleńkie tarasy wypełnione solanką w różnych odcieniach - od bieli po brąz. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

  12 dzień

  MACHU PICCHU

  Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - wciąż kryjącego wiele tajemnic miasta Inków, położonego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Pichcu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Jeśli czas pozwoli możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupu pamiątek.

  13 dzień

  CUZCO

  Wcześnie rano powrót pociągiem i autobusem do Cuzco. Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła. Dla chętnych rafting, wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich lub zakupy i odpoczynek.
  (Powrót uczestników Inka Trail).

  14 dzień

  LIMA - MIRAFLORES

  Przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę, położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

  15 dzień

  Wylot z Limy

  16 dzień

  Przylot do Europy

  Powrót do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  Dłuższa wersja programu: Śladem Pumy

 • Sandboarding i buggy

  Szaleństwa na piasku specjalnie przygotowanym pojazdem oraz zjazdy z wydm na deskach.
  Koszt około 20 USD.

  Lot nad liniami Nazca

  Koszt około 120 USD.

  Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach. 

  Koszt 30 - 80 USD.

  Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

  Koszt około 10 USD

  Trekking szlakiem Inków Inka-Trail

  4 dniowy trekking szlakiem Inków do Machu Picchu

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Peru – Lima
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 26 27 26 24 22 20 19 18 19 20 22 24
  średnia min. temp. °C 19 19 19 18 16 15 15 15 15 15 16 18
  dni z opadem - 22 23 22 21 19 19 18 17 17 17 19 21

   

  Peru – Arequipa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 22 21 21 22 22 21 21 22 22 23 23 22
  średnia min. temp. °C 9 9 9 7 6 6 6 6 6 7 7 8
  dni z opadem - 8 9 6 0 0 0 0 0 0 0 0 1

   

  Peru – Puno
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 17 17 17 17 17 16 16 17 17 18 19 18
  średnia min. temp. °C 3 3 3 1 -3 -6 -7 -5 -1 0 2 3
  dni z opadem - 16 23 13 7 3 1 2 3 6 7 7 13

   

  Peru – Cuzco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 19 19 19 19 19 19 20 20 21 21 20
  średnia min. temp. °C 7 7 6 5 3 1 1 2 5 6 6 7
  dni z opadem - 18 13 11 8 3 2 2 2 7 8 12 16

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Lima - Warszawa oraz Cuzco - Lima,

 • transfery z/na lotniska w Peru

 • 13 noclegów w hotelach (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • śniadania 

 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - Cuzco, Ollantaytambo - Cuzco

 • transport wynajętym busem na trasie Paracas - Ica i Arequipa - kanion Colca

 • bilety kolejowe Ollantaytambo - Aguas Calentes - Ollantaytambo

 • transport busem po Świętej Dolinie

 • bilet wstępu na Machu Picchu 

 • wycieczki: Islas Ballestas, Cementario de Chauchilla i akwedukty, wyspy Uros i Taquila, Sillustani

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdy lokalne (taxi), opłaty dworcowe i promowe: ok. 160 USD/os.

 • wyżywienia poza śniadaniami - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 20 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz