.

DOBRA PORA NA... LIZBONĘ!

Drukuj stronę
4 dni
Portugalia
wielkość grupy: 6-10 osób
 • DOBRA PORA NA... LIZBONĘ!

  Był moment, w którym Lizbona - piękna i kusicielska dama na skraju Europy - wydawała się zmęczona. Zatłoczona i zadeptana miała serdecznie dość nadmiaru urzeczonych nią turystów. Jednak krzywdy te zatarły się, a przerwa sprawiła, że Lizbona złapała oddech i nabrała nowego powabu. Zatęskniła swym portugalskim saudade za czasami, w których czuła się doceniana i podziwiana. Znów odezwajemnia uczucie zauroczenia i otwiera serce na nowych amantów. Czy to nas tak wabi?

  1 dzień

  PRZELOT DO LIZBONY, ULICZKI ALFAMY

  Spotykamy się z pilotem na lotnisku w Krakowie. Przelot do Lizbony. Po wylądowaniu zostaniemy zawiezieni do naszego hotelu w okolicach centrum. Jeszcze dziś udamy się na spacer po najstarszych dzielnicach Lizbony. Klucząc w labiryncie klimatycznych i momentami niezwykle wąskich uliczek Alfamy, ujrzymy warowną katedrę zwaną Sé i mury Zamku św. Jerzego. Wdrapiemy się też na któryś ze słynnych alfamskich tarasów widokowych (zwanych miradouros), z których roztacza się iście romantyczny widok na stolicę Portugalii. Wieczorem - dziś lub w następne dni - chętni mogą wybrać się na kolację i wieczór z muzyką fado na żywo - nostalgicznym brzmieniem Portugalii.

  2 dzień

  BAJKOWA SINTRA I LIZBOŃSKA BAIXA

  Pieszo udamy się na lizboński dworzec, z którego pojedziemy pociągiem do Sintry. To malownicze, śródgórskie miasteczko zachwyci nas pałacami i zamkami z baśni rodem. Później wrócimy do Lizbony i kontynuując zwiedzanie przemierzymy amfiteatralne śródmieście Baixa, odbudowane przez Markiza Pombala po wielkim trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Spacerując po deptakach wyłożonych tzw. chodnikiem portugalskim przyjrzymy się ocalałym ruinom Klasztoru Karmelitów, wstąpimy na ikoniczne place Rossio i Comércio oraz zachwycimy nasze oczy urokliwą panoramą Lizbony z widokiem na zamek, Alfamę i wstęgę Tagu.

  3 dzień

  IMPERIALNE DZIEDZICTWO W BELEM

  Po śniadaniu wsiądziemy do tramwaju, który zabierze nas wzdłuż Tagu do dawnego lizbońskiego awanportu w Belém, skąd w epoce konkwisty oceanów statki pod portugalską banderą wypływały na odkrywanie Nowego Świata. Po tamtym złotym dla historii Portugalii okresie pozostało niezwykłe świadectwo w postaci majestatycznego Klasztoru Hieronimitów oraz Wieży Belem – obydwie budowle zostały wpisane na listę Światego Dziedzictwa UNESCO. Przystaniemy też przed socrealistycznym Pomnikiem Odkrywców, wpatrując się w mapę świata i sylwetki portugalskich pionierów, a międzyczasie skosztujemy lizbońskich słodkości zwanych pastéis de nata. Po powrocie do centrum udamy się na pożegnalną kolację.

  4 dzień

  WYLOT DO POLSKI

  Pora żegnać się z Lizboną. Po transferze na lotnisko wylecimy do Polski zgodnie z naszym rozkładem lotów.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Kraków - Lizbona - Kraków

 • transfery z/na lotnisko w Lizbonie

 • 3 noclegi w hotelu w Lizbonie w okolicy centrum

 • śniadania w hotelu

 • bilety kolejowe do Sintry

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

 CENA NIE OBEJMUJE:
 • transportu w miastach (np. tramwaje, metro, taxi), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie - w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)

 • pozostałego wyżywienia

 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia)

 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej