Dołącz do grupy

INDONEZJA: PRZYGODA ZE SMOKIEM

Indonezja 17 dni6-12 osób

INDONEZJA: PRZYGODA ZE SMOKIEM

Choć to tylko 17-dniowa wycieczka po Indonezji, czeka na Ciebie cały kalejdoskop wrażeń. Na wyspie Bali zobaczysz hinduistyczne świątynie, położone w cieniu wulkanów i w otoczeniu malowniczych ryżowych pól. Po zwiedzaniu wypoczniesz na przepięknych plażach wysp Gili i zanurkujesz w turkusowej toni, aby podziwiać kolorową rafę wraz z bogatym podwodnym życiem. Na wyspie Lombok pójdziesz na trekking na łonie przyrody. Na koniec spotkasz słynne smoki z Komodo podczas niezapomnianego rejsu.

Polubisz ten wyjazd za:

 • poznanie wysp Bali, Gili, Lombok i Flores
 • rejs na wyspę Comodo i do różowej plaży
 • odpoczynek na plażach wyspy Gili
 • spektakularne widoki na tarasy ryżowe na Bali

Trasa

 • DENPASAR
 • SEMINYAK
 • UBUD
 • JATILUWIH
 • LOVINA
 • KINTAMANI
 • BATUR
 • SIDEMEN
 • WYSPA GILI
 • WYSPA LOMBOK
 • SENGGIGI
 • TETEBATU
 • WYSPA FLORES
 • REJS NA KOMODO
 • LABUAN BAJO
 • SANUR
 • DENPASAR

Plan podróży

 • 1 dzień Wylot z Polski

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

 • 2 dzień PRZYLOT NA BALI - SEMINYAK

  Przylot na wyspę Bali i transfer do hotelu w Seminyak. Czas na odpoczynek po długim locie, a dla chętnych – masaże.

 • 3 dzień WYSPA BALI: WIEŚ BATUBULAN - ŚWIĄTYNIA TIRTA EMPUL - UBUD

  Po śniadaniu w hotelu samochodami w stylu safari (z otwartym lub zamkniętym dachem) udamy się w kierunku Ubud, odwiedzając po drodze Batubulan - wieś, w której funkcjonuje ośrodek tradycyjnego tańca Barong Kris. Barong to zarazem imię bohatera z balijskiej mitologii – króla tamtejszych duchów. Orzeźwimy się przy ukrytym skarbie wioski – wodospadzie Tegenungan – oraz zobaczymy pola ryżowe, malowniczo położone na zboczu wzniesienia. W tym miejscu balijscy farmerzy wspomagają swe uprawy doskonałym systemem irygacji. Inne tutejsze tradycyjne plantacje są typowe dla regionów tropikalnych: pozwalają na pozyskiwanie ziaren kawy, ananasów, gwiezdnego owocu, balijskiego salaku, ziemniaków, kakao i wielu innych. Na miejscu spróbujemy świeżej balijskiej kawy, po czym udamy się do świątyni Tirta Empul, zbudowanej wokół gorącego źródła wody, uznawanej za świętą. Wierni najpierw składają tu ofiarę w świątyni, po czym wspinają się do głównego basenu, by w modlitwie odbyć rytualną kąpiel. Po lunchu i zwiedzaniu pojedziemy do hotelu w Ubud na odpoczynek.

 • 4 dzień WYSPA BALI: ZWIEDZANIE UBUD

  Dzień przeznaczymy na niespieszne odkrywanie Ubud. Miasteczko oferuje cały szereg atrakcji: od balijskich masaży i salonów piękności, przez sesje jogi po gamę straganów z pamiątkami. Warto zatrzymać się w knajpce na świeżego kokosa i wstąpić na miejscowy targ. Chętni z Was mogą wybrać się też do Małpiego Gaju – ważnego dla Balijczyków sanktuarium, zamieszkiwanego przez makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku, znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj to nie tylko atrakcja turystyczna. Jego misję stanowi przede wszystkim ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana. Po południu wypoczynek w hotelu przy basenie. Dla chętnych zajęcia z jogi z lokalnym nauczycielem lub masaże. Jest też możliwość spotkania z lokalnym uzdrowicielem na Bali - Balianem, którego umiejętności lecznicze znane są na całym świecie. Tradycyjne metody leczenia uzdrowiciele przekazują z pokolenia na pokolenie (spotkanie ze znanym Balianem w Denspasar ok. 200 USD). Wieczorem czeka nas wspólne wyjście na pokaz tradycyjnego balijskiego tańca.

 • 5 dzień WYSPA BALI: OKOLICE UBUD NA ROWERACH - RAFTING

  Dziś dla chętnych z Was zapowiada się dzień pełen przygod! Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę rowerową po baliskiej prowincji. Zobaczymy codzienne wiejskie życie rolników i lokalnych rzemieślników. Po lunchu (serwowanym na mecie wycieczki) czeka nas emocjonujące wyzwanie: rafting 12-kilometrowym odcinkiem rzeki Ayung. Wzrost poziomu adrenaliny gwarantowany! Po drodze zachwyci Was intensywna zieleń krajobrazu, rozciągającego bezkreśnie się na lewym i na prawym brzegu rzeki. Po kolacji powrót do hotelu w Ubud na nocleg. (Obydwie fakultatywne propozycje należy zamówić przy rezerwacji wycieczki.)
  Pozostali w tym czasie mogą zrelaksować się w hotelu, pospacerować po miasteczku, skorzystać z lekcji jogi lub masażu.

 • 6 dzień WYSPA BALI: TARASY RYŻOWE JATILUWIH – ŚWIĄTYNIE ULUN DANU I PURA BEJO - LOVINA

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na północ wyspy w kierunku Loviny. Po drodze przystanek na tarasach ryżowych Jatiluwih, otoczonych górską scenerią. Okolica słynie z wysoko rozwiniętego rolnictwa, co zawdzięcza odpowiedniemu klimatowi i znakomitym systemom irygacji. Zobaczymy świątynię Ulun Danu, poświęconą bogini jezior i zbudowaną wewnątrz kaldery wygasłego wulkanu. Po lunchu pojedziemy do świątyni Pura Beji w wiosce Sangsit, gdzie z pewnością rzuci nam się w oczy tradycyjna północno-balijska architektura. Późnym popołudniem przyjaz do Lovina.

 • 7 dzień WYSPA BALI: SAFARI Z DELFINAMI - WODOSPAD SEKUMPUL - KINTAMANI

  Wstaniemy wcześnie, by przygotować się do wypłynięcia w morze na poranne podglądanie delfinów ze wschodzącym słońcem w tle! Okoliczne wody są domem aż dla pięciu gatunków tych ssaków. Później, po śniadaniu, pojedziemy do górskiej wsi Munduk i zobaczymy wodospad Sekumpul, relaksując się w bryzgach wody. Po lunchu udamy sie do Kintamani na nocleg.

 • 8 dzień WYSPA BALI: TREKKING NA WULKAN – SIDEMEN

  Dziś chętnych z Was znowu czeka nas pobudka przed świtem. Warto wstać wcześnie, by wraz ze wschodzącym słońcem wspiąć się na szczyt wulkanu Batur, wyrastający między dwiema kalderami. Trekking zajmie nam mniej więcej 1-2h, a ponieważ droga pnie się pod niewielkim kątem, a ścieżki są dobrze wytyczone, nie powininen on sprawić większego problemu osobom ze słabszą kondycją. Wierzchołek powita nas rewelacyjnym, panoramicznym widokiem na jezioro, krater i soczyście zielone pola rozciągające się u stop wulkanu. Pozostali będą w tym czasie cieszyć się śniadaniem i czasem wolnym z pięknym widokiem na wulkan. Po lunchu udamy się w drogę z Kintamani do Sidemen, spokojnej wioski położonej wśród tarasów ryżowych.

 • 9 dzień WYSPA BALI: SIDEMEN - balijska wieś

  Pora na zasłużony odpoczynek i relaks na łonie natury. Chętni udadzą się na spacer po polach ryżowych wzbogacony o naukę sadzenia ryżu lub wybiorą się na wycieczkę rowerową po sielankowej okolicy.

 • 10 dzień WYSPA GILI

  Po śniadaniu, w poszukiwaniu najpiękniejszych raf koralowych przenosimy się szybką łodzią motorową na wyspy Gili, gdzie można oddawać się kąpielom wodnym i słonecznym, nurkować, a wieczorem eksplorować lokalne knajpki, puby i dyskoteki. Pozostała część dnia pozostaje zatem do Waszej dyspozycji!

 • 11 dzień WYSPA GILI: RELAKS

  Cieszcie się tym rajskim miejscem we własnym tempie i zgodnie z własnymi potrzebami!

 • 12 dzień WYSPA LOMBOK

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do portu i wsiądziemy do motorówki, która pozwoli nam przenieść się na wyspę Lombok, do kurortu Senggigi. Resztę dnia spędzimy leżąc na przyjemnych piaskach plaż, uznawanych za najpiękniejsze w tym zakątku świata.

 • 13 dzień WYSPA LOMBOK: TREKKING W TETEBATU

  Po śniadaniu pojedziemy do wiosek Tetebatu i Loyok, znanych z urokliwych scenerii – wręcz stworzonych do pieszych wycieczek. Nie przepuście okazji, by odbyć wędrówkę do tutejszego lasu zamieszkanego przez czarne małpy oraz porośniętego przez drzewa mahoniowe i uprawy goździków. Odwiedzić możemy też świątynię Lingsar, która symbolizuje harmonię między islamem i hinduzimem. Na noc wrócimy do Senggigi.

 • 14 dzień WYSPA FLORES – REJS: SMOKI Z KOMODO, WYSPA RINCA

  Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko i wsiądziemy do samolotu. Po wylądowaniu w Labuan Bajo na wyspie Flores zaokrętujemy się na drewnianej łodzi i popłyniemy na wyspę Rinca, mijając po drodze szereg mniejszych wysepek. Na miejscu czeka nas obserwacja słynnych smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Często towarzyszą im inne zwięrzęta: jelenie, konie, woły czy ptactwo. Powrót na statek i transfer na wyspę Kalong. Na pokładzie zjemy kolację i tu też spędzimy noc.

 • 15 dzień REJS: SMOKI Z KOMODO, RÓŻOWA PLAŻA – LABUAN BAJO

  Dziś, po zejściu na ląd i spacerze połączonym z wypatrywaniem smoków z Komodo (pierwszy raz opisanych naukowo dopiero 1912 roku) zanurzymy swe stopy w piaskach… Różowej Plaży! Zachwycimy się także rafami, które oferują znakomite warunki do snorkellingu i podglądania podwodnego życia. Po lunchu na pokładzie udamy się w podróż powrotną do Labuan Bajo. Nocleg spędzimy już w hotelu.

 • 16 dzień WYSPA FLORES: JASKINIE BATU CERMIN – WYSPA BALI: SANUR

  tego dnia czeka nas wizyta w Jaskini Batu Cermin, oddalonej 5 km od miasta. Ostatni etap podróży pokonamy pieszo, choć wymagać to będzie od nas wspięcia się po skalnych schodach pod kątem 60-75 stopni. Jaskinia ma 75 m długości na 5 m szerokości i po rozświetleniu wnętrza komnaty latarkami zachwyci nas imponującymi stalaktytami i stalagmitami. Wyjście z groty odbywa się tą samą drogą. Z uwagi na wielkość groty i mikroklimat panujący w pieczarze osoby ze słabszą koordynacją ruchową lub kondycją mogą na miejscu doświadczyć trudności. Następnie transfer na lotnisko i lot na Bali. Po wylądowaniu pojedziemy do Sanur, uznawanego za kapitalne miejsce do podziwiania wschodów i zachodów słońca oraz uprawiania jogi na piaszczystej plaży. Jako jeden z pierwszych kurortów na Bali, Sanur wciąż podtrzymuje swą tradycyjną renomę.

 • 17 dzień POWRÓT DO POLSKI

  I oto nastał nasz ostatni poranek na Bali! Po pełnej przygód wyprawie po indonezyjskim archipelagu pora opuścić te cudowne wyspy. Wylecimy z lotniska w Denpasar. Wspólna podróż do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Denpasar - Warszawa
 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie: Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar
 • transfery z/na lotniska w Indonezji
 • 14 noclegów wg programu w hotelach w pokojach z łazienkami
 • śniadania w hotelach
 • prywatny transport po Bali wg programu
 • transfery łodzią motorową pomiędzy wyspami: Bali, Gili, Lombok
 • rejs na Komodo (2 dni z noclegiem na łodzi i wyżywieniem)
 • trekking na wulkan Batur: bilet wstępu, lunch, opieka lokalnego przewodnika
 • trekking w Tetebatu i Loyok: bilet wstępu lunch, opieka lokalnego przewodnika
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
 • koszulka klubowa
 • worek sportowy
 • etui na bilet
 • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

 • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; opłat wylotowych; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp. (ok. 160 USD)
 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

 

Kiedy jechać

Pogoda

Indonezja - Ubud
miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 31 30 29 29 29 31 31 30
średnia min. temp. °C 25 25 25 25 25 26 25 25 24 25 25 25
dni z opadem   20 18 17 11 7 5 3 1 1 3 8 16

 

Indonezja - Gili
miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia maks. temp. °C 29 30 31 32 33 32 32 33 34 34 33 31
średnia min. temp. °C 25 25 25 26 26 26 25 24 24 25 25 25
dni z opadem - 21 19 18 13 8 6 4 2 2 4 11 18

 

Indonezja – Komodo
miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 32 31 31 31 33 33 33 32
średnia min. temp. °C 24 24 24 24 23 23 22 21 23 24 25 25
dni z opadem - 24 23 14 13 6 5 1 2 1 4 11 18

Atrakcje dla chętnych

Cycling w Ubud

Zwiedzanie wiejskich okolic Ubud na rowerze. Koszt około 40 USD.

Rafting w Ubud

Spływ pontonem po rzece Ayung. Koszt około 40 USD.

Spotkanie z Balianem w Ubud

Spotkanie z lokalnym uzdrowicielem. Koszt około 200 USD.

Snorkelling

Koszt około 15 USD.

Nurkowanie

Koszt około 100 USD.

 

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Indonezja

  • Obywatele polscy mogą wjechać do Indonezji na pobyt turystyczny bez wizy (do 30 dni pobytu na terytorium Republiki Indonezji)  – w ściśle ustalonych punktach przekraczania granic na lotniskach i w portach morskich:
  1.     Soekarno Hatta International Airport, Jakarta
  2.     Ngurah Rai International Airport, Denpasar, Bali
  3.     Kuala Namu International Airport, Medan, North Sumatera
  4.     Juanda International Airport, Surabaya, East Java
  5.     Hang Nadim International Airport, Batam, Riau Islands
  6.     Sri Bintan Pura Seaport, Bintan Island, Riau Islands
  7.     Batam Center Seaport, Batam Island, Riau Islands
  8.     Sekupang Seaport, Batam Island, Riau Islands
  9.     Tanjung Uban Seaport, Bintan Island, Riau Islands
  • Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń