Dołącz do grupy

INDONEZJA: PRZYGODA ZE SMOKIEM

Indonezja 17 dni6-12 osób

Terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!
Dostosujemy termin do Ciebie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00

INDONEZJA: PRZYGODA ZE SMOKIEM

Choć to tylko 17-dniowa wycieczka po Indonezji, czeka na Ciebie cały kalejdoskop wrażeń. Na wyspie Bali zobaczysz hinduistyczne świątynie, położone w cieniu wulkanów i w otoczeniu malowniczych ryżowych pól. Po zwiedzaniu wypoczniesz na przepięknych plażach wysp Gili i zanurkujesz w turkusowej toni, aby podziwiać kolorową rafę wraz z bogatym podwodnym życiem. Na wyspie Lombok pójdziesz na trekking na łonie przyrody. Na koniec spotkasz słynne smoki z Komodo podczas niezapomnianego rejsu.

Polubisz ten wyjazd za:

 • poznanie wysp Bali, Gili, Lombok i Flores
 • rejs na wyspę Comodo i do różowej plaży
 • odpoczynek na plażach wyspy Gili
 • spektakularne widoki na tarasy ryżowe na Bali

Trasa

 • DENPASAR
 • SEMINYAK
 • UBUD
 • JATILUWIH
 • LOVINA
 • KINTAMANI
 • BATUR
 • SIDEMEN
 • WYSPA GILI
 • WYSPA LOMBOK
 • SENGGIGI
 • TETEBATU
 • WYSPA FLORES
 • REJS NA KOMODO
 • LABUAN BAJO
 • SANUR
 • DENPASAR

Plan podróży

 • 1 dzień Wylot z Polski

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

 • 2 dzień PRZYLOT NA BALI - SEMINYAK

  Przylot na wyspę Bali i transfer do hotelu w Seminyak. Czas na odpoczynek po długim locie, a dla chętnych – masaże.

 • 3 dzień WYSPA BALI: WIEŚ BATUBULAN - ŚWIĄTYNIA TIRTA EMPUL - UBUD

  Po śniadaniu w hotelu samochodami w stylu safari (z otwartym lub zamkniętym dachem) udamy się w kierunku Ubud, odwiedzając po drodze Batubulan - wieś, w której funkcjonuje ośrodek tradycyjnego tańca Barong Kris. Barong to zarazem imię bohatera z balijskiej mitologii – króla tamtejszych duchów. Orzeźwimy się przy ukrytym skarbie wioski – wodospadzie Tegenungan – oraz zobaczymy pola ryżowe, malowniczo położone na zboczu wzniesienia. W tym miejscu balijscy farmerzy wspomagają swe uprawy doskonałym systemem irygacji. Inne tutejsze tradycyjne plantacje są typowe dla regionów tropikalnych: pozwalają na pozyskiwanie ziaren kawy, ananasów, gwiezdnego owocu, balijskiego salaku, ziemniaków, kakao i wielu innych. Na miejscu spróbujemy świeżej balijskiej kawy, po czym udamy się do świątyni Tirta Empul, zbudowanej wokół gorącego źródła wody, uznawanej za świętą. Wierni najpierw składają tu ofiarę w świątyni, po czym wspinają się do głównego basenu, by w modlitwie odbyć rytualną kąpiel. Po lunchu i zwiedzaniu pojedziemy do hotelu w Ubud na odpoczynek.

 • 4 dzień WYSPA BALI: ZWIEDZANIE UBUD

  Dzień przeznaczymy na niespieszne odkrywanie Ubud. Miasteczko oferuje cały szereg atrakcji: od balijskich masaży i salonów piękności, przez sesje jogi po gamę straganów z pamiątkami. Warto zatrzymać się w knajpce na świeżego kokosa i wstąpić na miejscowy targ. Chętni z Was mogą wybrać się też do Małpiego Gaju – ważnego dla Balijczyków sanktuarium, zamieszkiwanego przez makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku, znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj to nie tylko atrakcja turystyczna. Jego misję stanowi przede wszystkim ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana. Po południu wypoczynek w hotelu przy basenie. Dla chętnych zajęcia z jogi z lokalnym nauczycielem lub masaże. Jest też możliwość spotkania z lokalnym uzdrowicielem na Bali - Balianem, którego umiejętności lecznicze znane są na całym świecie. Tradycyjne metody leczenia uzdrowiciele przekazują z pokolenia na pokolenie (spotkanie ze znanym Balianem w Denspasar ok. 200 USD). Wieczorem czeka nas wspólne wyjście na pokaz tradycyjnego balijskiego tańca.

 • 5 dzień WYSPA BALI: OKOLICE UBUD NA ROWERACH - RAFTING

  Dziś dla chętnych z Was zapowiada się dzień pełen przygod! Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę rowerową po baliskiej prowincji. Zobaczymy codzienne wiejskie życie rolników i lokalnych rzemieślników. Po lunchu (serwowanym na mecie wycieczki) czeka nas emocjonujące wyzwanie: rafting 12-kilometrowym odcinkiem rzeki Ayung. Wzrost poziomu adrenaliny gwarantowany! Po drodze zachwyci Was intensywna zieleń krajobrazu, rozciągającego bezkreśnie się na lewym i na prawym brzegu rzeki. Po kolacji powrót do hotelu w Ubud na nocleg. (Obydwie fakultatywne propozycje należy zamówić przy rezerwacji wycieczki.)
  Pozostali w tym czasie mogą zrelaksować się w hotelu, pospacerować po miasteczku, skorzystać z lekcji jogi lub masażu.

 • 6 dzień WYSPA BALI: TARASY RYŻOWE JATILUWIH – ŚWIĄTYNIE ULUN DANU I PURA BEJO - LOVINA

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na północ wyspy w kierunku Loviny. Po drodze przystanek na tarasach ryżowych Jatiluwih, otoczonych górską scenerią. Okolica słynie z wysoko rozwiniętego rolnictwa, co zawdzięcza odpowiedniemu klimatowi i znakomitym systemom irygacji. Zobaczymy świątynię Ulun Danu, poświęconą bogini jezior i zbudowaną wewnątrz kaldery wygasłego wulkanu. Po lunchu pojedziemy do świątyni Pura Beji w wiosce Sangsit, gdzie z pewnością rzuci nam się w oczy tradycyjna północno-balijska architektura. Późnym popołudniem przyjaz do Lovina.

 • 7 dzień WYSPA BALI: SAFARI Z DELFINAMI - WODOSPAD SEKUMPUL - KINTAMANI

  Wstaniemy wcześnie, by przygotować się do wypłynięcia w morze na poranne podglądanie delfinów ze wschodzącym słońcem w tle! Okoliczne wody są domem aż dla pięciu gatunków tych ssaków. Później, po śniadaniu, pojedziemy do górskiej wsi Munduk i zobaczymy wodospad Sekumpul, relaksując się w bryzgach wody. Po lunchu udamy sie do Kintamani na nocleg.

 • 8 dzień WYSPA BALI: TREKKING NA WULKAN – SIDEMEN

  Dziś chętnych z Was znowu czeka nas pobudka przed świtem. Warto wstać wcześnie, by wraz ze wschodzącym słońcem wspiąć się na szczyt wulkanu Batur, wyrastający między dwiema kalderami. Trekking zajmie nam mniej więcej 1-2h, a ponieważ droga pnie się pod niewielkim kątem, a ścieżki są dobrze wytyczone, nie powininen on sprawić większego problemu osobom ze słabszą kondycją. Wierzchołek powita nas rewelacyjnym, panoramicznym widokiem na jezioro, krater i soczyście zielone pola rozciągające się u stop wulkanu. Pozostali będą w tym czasie cieszyć się śniadaniem i czasem wolnym z pięknym widokiem na wulkan. Po lunchu udamy się w drogę z Kintamani do Sidemen, spokojnej wioski położonej wśród tarasów ryżowych.

 • 9 dzień WYSPA BALI: SIDEMEN - balijska wieś

  Pora na zasłużony odpoczynek i relaks na łonie natury. Chętni udadzą się na spacer po polach ryżowych wzbogacony o naukę sadzenia ryżu lub wybiorą się na wycieczkę rowerową po sielankowej okolicy.

 • 10 dzień WYSPA GILI

  Po śniadaniu, w poszukiwaniu najpiękniejszych raf koralowych przenosimy się szybką łodzią motorową na wyspy Gili, gdzie można oddawać się kąpielom wodnym i słonecznym, nurkować, a wieczorem eksplorować lokalne knajpki, puby i dyskoteki. Pozostała część dnia pozostaje zatem do Waszej dyspozycji!

 • 11 dzień WYSPA GILI: RELAKS

  Cieszcie się tym rajskim miejscem we własnym tempie i zgodnie z własnymi potrzebami!

 • 12 dzień WYSPA LOMBOK

  Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do portu i wsiądziemy do motorówki, która pozwoli nam przenieść się na wyspę Lombok, do kurortu Senggigi. Resztę dnia spędzimy leżąc na przyjemnych piaskach plaż, uznawanych za najpiękniejsze w tym zakątku świata.

 • 13 dzień WYSPA LOMBOK: TREKKING W TETEBATU

  Po śniadaniu pojedziemy do wiosek Tetebatu i Loyok, znanych z urokliwych scenerii – wręcz stworzonych do pieszych wycieczek. Nie przepuście okazji, by odbyć wędrówkę do tutejszego lasu zamieszkanego przez czarne małpy oraz porośniętego przez drzewa mahoniowe i uprawy goździków. Odwiedzić możemy też świątynię Lingsar, która symbolizuje harmonię między islamem i hinduzimem. Na noc wrócimy do Senggigi.

 • 14 dzień WYSPA FLORES – REJS: SMOKI Z KOMODO, WYSPA RINCA

  Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko i wsiądziemy do samolotu. Po wylądowaniu w Labuan Bajo na wyspie Flores zaokrętujemy się na drewnianej łodzi i popłyniemy na wyspę Rinca, mijając po drodze szereg mniejszych wysepek. Na miejscu czeka nas obserwacja słynnych smoków z Komodo w ich naturalnym środowisku. Często towarzyszą im inne zwięrzęta: jelenie, konie, woły czy ptactwo. Powrót na statek i transfer na wyspę Kalong. Na pokładzie zjemy kolację i tu też spędzimy noc.

 • 15 dzień REJS: SMOKI Z KOMODO, RÓŻOWA PLAŻA – LABUAN BAJO

  Dziś, po zejściu na ląd i spacerze połączonym z wypatrywaniem smoków z Komodo (pierwszy raz opisanych naukowo dopiero 1912 roku) zanurzymy swe stopy w piaskach… Różowej Plaży! Zachwycimy się także rafami, które oferują znakomite warunki do snorkellingu i podglądania podwodnego życia. Po lunchu na pokładzie udamy się w podróż powrotną do Labuan Bajo. Nocleg spędzimy już w hotelu.

 • 16 dzień WYSPA FLORES: JASKINIE BATU CERMIN – WYSPA BALI: SANUR

  tego dnia czeka nas wizyta w Jaskini Batu Cermin, oddalonej 5 km od miasta. Ostatni etap podróży pokonamy pieszo, choć wymagać to będzie od nas wspięcia się po skalnych schodach pod kątem 60-75 stopni. Jaskinia ma 75 m długości na 5 m szerokości i po rozświetleniu wnętrza komnaty latarkami zachwyci nas imponującymi stalaktytami i stalagmitami. Wyjście z groty odbywa się tą samą drogą. Z uwagi na wielkość groty i mikroklimat panujący w pieczarze osoby ze słabszą koordynacją ruchową lub kondycją mogą na miejscu doświadczyć trudności. Następnie transfer na lotnisko i lot na Bali. Po wylądowaniu pojedziemy do Sanur, uznawanego za kapitalne miejsce do podziwiania wschodów i zachodów słońca oraz uprawiania jogi na piaszczystej plaży. Jako jeden z pierwszych kurortów na Bali, Sanur wciąż podtrzymuje swą tradycyjną renomę.

 • 17 dzień POWRÓT DO POLSKI

  I oto nastał nasz ostatni poranek na Bali! Po pełnej przygód wyprawie po indonezyjskim archipelagu pora opuścić te cudowne wyspy. Wylecimy z lotniska w Denpasar. Wspólna podróż do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

Cena obejmuje

Cena obejmuje

  • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Denpasar - Warszawa
  • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie: Denpasar - Labuan Bajo - Denpasar
  • transfery z/na lotniska w Indonezji
  • 14 noclegów wg programu w hotelach w pokojach z łazienkami
  • śniadania w hotelach
  • prywatny transport po Bali wg programu
  • transfery łodzią motorową pomiędzy wyspami: Bali, Gili, Lombok
  • rejs na Komodo (2 dni z noclegiem na łodzi i wyżywieniem)
  • trekking na wulkan Batur: bilet wstępu, lunch, opieka lokalnego przewodnika
  • trekking w Tetebatu i Loyok: bilet wstępu lunch, opieka lokalnego przewodnika
  • opiekę pilota Kiribati Club
  • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN
  • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

Cena nie obejmuje:

  • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; opłat wylotowych; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp. (ok. 160 USD)
  • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
  • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

 

Kiedy jechać

Pogoda

Indonezja - Ubud
miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 31 30 29 29 29 31 31 30
średnia min. temp. °C 25 25 25 25 25 26 25 25 24 25 25 25
dni z opadem   20 18 17 11 7 5 3 1 1 3 8 16

 

Indonezja - Gili
miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia maks. temp. °C 29 30 31 32 33 32 32 33 34 34 33 31
średnia min. temp. °C 25 25 25 26 26 26 25 24 24 25 25 25
dni z opadem - 21 19 18 13 8 6 4 2 2 4 11 18

 

Indonezja – Komodo
miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 32 31 31 31 33 33 33 32
średnia min. temp. °C 24 24 24 24 23 23 22 21 23 24 25 25
dni z opadem - 24 23 14 13 6 5 1 2 1 4 11 18

Atrakcje dla chętnych

Cycling w Ubud

Zwiedzanie wiejskich okolic Ubud na rowerze. Koszt około 40 USD.

Rafting w Ubud

Spływ pontonem po rzece Ayung. Koszt około 40 USD.

Spotkanie z Balianem w Ubud

Spotkanie z lokalnym uzdrowicielem. Koszt około 200 USD.

Snorkelling

Koszt około 15 USD.

Nurkowanie

Koszt około 100 USD.

 

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Indonezja

  WIZA: Wymagana jest wiza po przylocie, opłata wizowa wynosi 35 USD.

  Paszport musi być ważny 6 miesięcy.Blog

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń