.

SŁONIE NA CEJLONIE

Drukuj stronę
16 dni
Sri Lanka
wielkość grupy: 6-12 osób
 • SŁONIE NA CEJLONIE

  Krótka wycieczka na Sri Lankę, zwaną dawniej Cejlonem, podczas której zobaczysz słonie i inne zwierzaki w naturze, zwiedzisz rowerem ruiny dawnych stolic i pójdziesz na Koniec Świata. Czeka Cię też trekking po plantacjach herbaty, nurkowanie na rafie, rejs w poszukiwaniu wielorybów i delfinów oraz słodki relaks na słonecznej plaży. Przeżyjesz niezapomniane chwile na wyspie przyrównywanej do rajskiego ogrodu. Bujna roślinność, tropikalne owoce, pola ryżowe, wonne curry, barwne ptaki i smak doskonałej cejlońskiej herbaty będą prawdziwą ucztą dla wszystkich Twoich zmysłów.

  1 dzień

  Wylot na Sri Lankę

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  COLOMBO - ANURADHAPURA

  Rano przylatujemy do Colombo, gdzie czeka na nas nasz lokalny przewodnik, po powitaniu pakujemy sie do naszego busa. Ruszamy w podróż do Anuradhapury - jednej z historycznych stolic królestwa syngaleskiego.

  3 dzień

  ANURADHAPURA i park narodowy Minneriya

  Rankiem będziemy poznawać zabytki Anuradhapury. Zatrzymamy się m.in. przy świętym drzewie Bodhiklasztorze Abhayagiri oraz dagobach Jetavanarama i Ruvanvelisaya. Anurathapura to jeden z wielu obiektów na Sri Lance wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Następnie udamy się do parku narodowego Minneriya, gdzie żyje ok.250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Po wycieczce pojedziemy w kierunku Sigiriyi na nocleg.

  4 dzień

  POLONNARUWA - WYCIECZKA ROWEROWA, DAMBULLA

  Dziś na rowerach przemierzymy ruiny Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy syngaleskiej. Znajduje się ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Wycieczka rowerowa w Habaranie. Następnie pojedziemy do Dambulli, do buddyjskiej Złotej Świątyni Jaskiniowej. W Dambulii pomedytujemy podziwiając tchnące spokojem posągi Buddy i freski na sufitach schronisk skalnych (o rekordowej powierzchni 2000 metrów kwadratowych). Na noc wracamy do Sigiriyi.  Chętni będą mogli zrelaksować ciało poddając się ajurwedyjskiemu masażowi (około 40 USD). Wycieczka rowerowa tego dnia nie jest obowiązkowa, dla osób rezygnujących z przejazdu rowerem zapewniony transport samochodem lub tuktukiem. 

  5 dzień

  SIGIRIYA, NALANDA GEDIGE, MATALE

  Wcześnie rano wchodzimy na Sigiriyę - Lwią Skałę, gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzymy przepiękne freski przedstawiające postaci kobiece. Przy zejściu zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których, u stóp fortecy, żyli mnisi. Powrót do hotelu i przed południem wyjazd w stronę Kandy.  Na trasie odwiedzimy Nalanda Gedige - jedyne sanktuarium na Sri Lance z erotycznymi rzeźbami oraz jednen z ogrodów przypraw w okolicy Matale, gdzie będziemy dociekać jak rośnie pieprz i wanilia oraz z czego składa się lankijskie curry. Na koniec obejrzymy kolorową świątynię hinduistyczną w Matale. Przejazd na nocleg do Kandy.

  6 dzień

  KANDY, ŚWIĄTYNIA ZĘBA BUDDY

  Dzień zaczniemy od wizyty w Świątyni Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Zanurzymy się w barwny zgiełk miasta i poszukamy ciekawych wyrobów rzemiosła.  Popołudniu wybierzemy się na spacer po ogrodzie botanicznym Peradeniya, uważany za najpiękniejszy w południowo-wschodniej Azji. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców. Przenocujemy w Kandy.

  7 dzień

  PLANTACJA HERBATY, NUWARA ELIYA

  Rano przejazd do Nuwara Eliya - najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m n.p.m), które ze  względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Zwiedzimy jedną z fabryk słynnej cejlońskiej herbaty w okolicy i zobaczymy, jakie tanie sportowe ubrania sprzedają na lokalnym bazarze.

  8 dzień

  MARSZ NA KONIEC ŚWIATA

  Przed świtem wyruszymy na Koniec Świata… nie wierzysz? Znajduje się on w parku narodowym Równiny Hortona - Horton Plains. Krajobraz tego płaskowyżu, położonego na wysokości od 2100 do 2300 m n.p.m., jest naprawdę wyjątkowy: porastają go głównie ostre górskie trawy, rododendrony i fragmenty chmurowego lasu, a urozmaicają strumienie oraz wodospady. W 2010 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tutaj o 6.00 rano zaczniemy 4-godzinny trekking. Zrobimy pętlę po parku, docierając do Wodospadów Bakera i staniemy na Końcu Świata, czyli na szczycie 900 metrowego skalnego urwiska, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć południowe wybrzeże Sri Lanki. Po zakończeniu marszu przejedziemy do Nuwara Ellya skad dalej ruszymy do Elli. Uroczej wioski porównywanej do tropikalnego ogrodu. Obejrzymy pobliski wodospad Rawana Ella, a potem odpoczniemy i przenocujemy w tym uroczym zakątku. Chętni mogą się oddać relaksowi podczas ajurwedyjskiego masażu.

  9 dzień

  TREKKING PO PLANTACJACH HERBATY, ELLA

  Dziś czeka nas fantastyczny trekking wśród malowniczych plantacji herbaty. Rano pojedziemy do Haputale i dalej do Dambatenne, gdzie rozpoczniemy naszą wycieczkę. Dojdziemy do punktu widokowego Lipton`s Seat, następnie przejście przez pola herbaciane i piknik po drodze. Na nocleg wracamy do Elli.

  10 dzień

  JEEP SAFARI - PARK YALA

  Rano wyruszymy do Tissamaharamy, aby po południu udać się na jeep safari po parku narodowym Yala West – Ruhunu, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziemy wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy – ssaków z rodziny niedźwiedziowatych. Wielka przyjemność czeka także na miłośników ptaków – w parku Yala West zaobserwowano 142 gatunki. Po zmroku zakończymy foto safari i powrócimy do Tissamaharamy na nocleg.

  11 dzień

  FORT W GALLE

  Zbliżamy się do oceanu. Będziemy dziś podróżować wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża Sri Lanki. Zwiedzimy Galle, holenderski fort z XVII wieku, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Po południu udamy się do naszego hotelu w okolicach Hikkaduwy, mekki surferów na zachodnim wybrzeżu. Tam będziemy nocować.  

  12 dzień

  Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim // rejs po oceanie

  Od grudnia do kwietnia u południowego wybrzeża Sri Lanki można zaobserwować walenie: płetwala błękitnego, kaszalota oraz delfina długoszczękiego. Przy sprzyjającej porze, wcześnie rano chętni wyruszą na rejs po Oceanie Indyjskim, aby wypatrywać wielkich morskich ssaków (koszt ok. 120 USD). Pozostali relaksują się na plaży nad Oceanem Indyjskim w okolicy Hikkaduwy.

  13 dzień

  Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim

  Czas na odpoczynek po podróży i nacieszenie się słońcem. Relaksujemy się na plaży nad Oceanem Indyjskim. Spragnieni ruchu mogą wziąć lekcję surfingu (ok 25 USD) lub, jeśli już umieją surfować, po prostu wypożyczyć deskę. Można się też wybrać na snorkeling (ok 15 USD), nurkowanie na rafie (ok 35 USD) lub na wraku (ok 170 USD).

  14 dzień

  Odpoczynek nad Oceanem Indyjskim // rejs po rzece Maadu

  Chętni mogą udać się w rejs po rzece Maadu, który trwa około 3 i pół godziny (dodatkowo 15 USD). Popłyniemy łodzią wśród lasów namorzynowych, przystając na wysepkach – na jednej z nich uprawia się cynamon, na drugiej stoi mały buddyjski klasztor, gdzie można zobaczyć, jak żyją mnisi. Po rejsie udamy się do pobliskiej wylęgarni żółwi morskich w Kosgodzie i odwiedzimy kopalnię kamieni księżycowych (moonstone) w Meetiyagodzie. Te kamienie półszlachetne występują w dwóch barwach – mlecznobiałej i niebieskawej, z czego drugi kolor występuje tylko na Sri Lance. Będzie możliwość zakupu jubilerskiej pamiątki.
  Pozostali kontynuują relaks na plaży, lub korzystają z dostępnych na miejscu atrakcji.

  15-16 dzień

  Powrót

  Wylot z Colombo. Wspólny przylot do Polski. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z pilotem. Zakończenie wyprawy.  Dłuższa wersja programu: Herbaciana Kraina

 • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

  Wakacje na Malediwach

  Możecie przedłużyć swój wyjazd o indywidualny pobyt na Malediwach. Chęć przedłużenia wyjazdu należy zgłosić przy rezerwacji.
  WAKACJE NA MALEDIWACH >> 8-dniowy pobyt na wyspie Thinadhoo.
  WAKACJE NA MALEDIWACH PREMIUM >> 8-dniowy pobyt na atolu Raa.

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

  Rejs - oglądanie wielorybów i delfinów

  Koszt około 120 USD.

  Masaż ajurwedyjski - Masaż całego ciała

  Koszt około 25 USD.

  Snorkeling/nurkowanie w Hikkaduwie

  Snorkeling około 15 USD.

  Nurkowanie

  około 25 USD.

  Nurkowanie na wraku

  około 170 USD.

  Rejs rzeką Maadu

  Koszt około 15 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Sri Lanka - Colombo
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 30 30 29 29 29 29 29 30
  średnia min. temp. °C 23 24 25 26 26 26 26 26 26 25 25 24
  dni z opadem - 5 5 9 14 16 16 12 11 15 17 15 10

   

  Sri Lanka - Anuradhapura
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 32 34 34 33 33 33 33 33 32 31 29
  średnia min. temp. °C 21 22 23 24 25 25 25 24 24 23 23 22
  dni z opadem - 6 4 5 12 6 2 3 3 6 14 16 14

   

  Sri Lanka - Ella
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 19 20 21 22 21 18 18 18 18 19 19 19
  średnia min. temp. °C 9 9 10 11 12 12 12 12 11 11 11 11
  dni z opadem - 11 9 13 16 19 23 21 20 21 22 20 19

   

  Sri Lanka - Hikkaduwa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 31 31 30 30 30 30 30 30 30
  średnia min. temp. °C 22 22 23 24 25 25 25 25 24 24 23 22
  dni z opadem - 5 5 7 12 12 13 10 10 13 14 14 10

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa

 • 13 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

 • transport minibusem na całej trasie wg programu

 • opiekę lokalnego przewodnika/kierowcy

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • wizy, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, wypożyczenia rowerów, napiwków dla kierowcy i lokalnych przewodników, pozostałych przejazdów: ok. 380 USD

 • pozostałych posiłków

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera