.

SZCZĘŚLIWE WYSPY NA KRAŃCU ŚWIATA

Drukuj stronę
25 dni
Australia, Vanuatu, Fiji
wielkość grupy: 6-12 osób
 • SZCZĘŚLIWE WYSPY NA KRAŃCU ŚWIATA

  Są takie wyspy, gdzie gościom podaje się rytualny, uspokajający napój kava. Gdzie czynny wulkan wyrzuca wysoko w górę jęzory lawy, gdzie turkusowa woda kryje światowej sławy miejsca nurkowe, gdzie miejscowi ludzie – nie skażeni jeszcze masową turystyką, nie będą za nami wołać „One dollar, mister“. Zapraszamy na rajskie wyspy Pacyfiku – Vanuatu i Fiji.

  1 dzień

  Przelot z Polski do Sydney

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot przez jedno z europejskich miast do Azji, a następnie do Sydney. Po wylądowaniu w Sydney i zakwaterowaniu w centrum miasta, udamy się na spacer pod słynną operę, która stała się symbolem nie tylko Sydney, ale całego kontynentu.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  Australia: Sydney

  Wejdziemy na Harbour Bridge – jeden z największych mostów łukowych na świecie, skąd rozpościera się wspaniały widok na zatokę, wieżowce dzielnicy finansowej i oczywiście samą operę. Ponad 12-metrowe fundamenty z granitu i betonu dźwigają olbrzymi most o długości 1150 metrów.

  3 dzień

  Australia: Sydney

  „Wielki Dym“ – tak Aborygeni nazywali pierwsze miasto w Australii – Sydney. Ślady jego początków odnajdziemy w zabytkowej dzielnicy The Rocks i portowym nabrzeżu Circular Quay. Ponad 200 lat temu kapitan Arthur Philipp w imieniu króla Anglii ogłosił tutaj powstanie kolonii. Tego dnia zobaczymy jeszcze Queen Victoria Building – gdzie w XIX odbywał się targ produktów rolnych, teraz zamieniony na galerię handlową, a następnie pojedziemy na słynną Bondi Beach, gdzie obserwując surferów będziemy walczyć z jet lagiem.

  4 dzień

  Vanuatu: Luganville

  Rano czeka nas lot z Sydney do miasteczka Luganville na wyspie Espiritu Santo w archipelagu Vanuatu. Luganville to jedyne miasteczko na wyspie, gdzie życia skupia się przy jednej, głównej ulicy. W trakcie II wojny światowej na wyspie Espiritu Santo stacjonowały wojska alianckie, o czym przypominają rozrzucone po całej wyspie wraki wojskowych sprzętów – kilka z takich pozostałości zobaczymy również w Luganville, m.in. w nabrzeżnym Unity Park.  Po zakwaterowaniu odwiedzimy lokalny targ, gdzie sprzedawane są m.in. olbrzymie korzenie roślin yam i taro.

  5 dzień

  Vanuatu: Luganville - nurkowanie na wrakach

  Rano udamy się do miejsca nazywanego Million Dollar Point – to tu po zakończeniu wojny, podczas ewakuacji z wyspy, Amerykanie zatopili tysiące ton sprzętu wojskowego, który - doskonale widoczny zarówno dla nurków jak i dla pływających z maską – jest teraz domem dla kolonii kolorowych, tropikalnych ryb.
  Dla chętnych możliwość nurkowania na dwóch, doskonale zachowanych wrakach – oba są zatopione na niewielkiej głębokości i blisko wybrzeża wyspy – ekskluzywny liniowiec SS President Coolidge oraz niszczyciel USS Tucker. (Koszt około 80 USD.)

  6 dzień

  Vanuatu: Port Orly

  Jedziemy na północ wyspy do niewielkiej, rybackiej wioski Port Orly. Po drodze zatrzymujemy się na pięknych plażach Champagne i Lonnoc oraz odwiedzamy ukryte w dżungli spektakularne blue holes – głębokie, błękitne jeziorka wapienne, z lodowatą, krystalicznie czystą wodą. Nocleg w bungalowach w Port Orly.

  7 dzień

  Vanuatu: Port Orly - relaks

  Wypoczynek w Port Orly. Z pięknej plaży można obserwować żółwie, a w czasie odpływu przejść na piechotę na pobliską bezludną wysepkę. Wieczorem udamy się do lokalnego baru, gdzie podawana jest tradycyjna kava – cierpki w smaku napój, otrzymywany z korzeni rośliny kavy, o działaniu lekko uspokajającym i relaksującym, który jest integralną częścią kultury mieszkańców Vanuatu. Nocleg w bungalowach w Port Orly.

  8-10 dzień

  Vanuatu: Trekking po wyspie Espiritu Santo

  Z Port Orly wracamy do Luganville, gdzie możemy się przepakować, zostawić część bagażu i zaopatrzyć przed trekkingiem. Około południa ruszamy na 3-dniowy trekking z lokalnymi przewodnikami w głąb wyspy Espiritu Santo. Przez kolejne 3 dni będziemy wędrować przez dżunglę w centralnej części wyspy, gdzie odwiedzimy tradycyjne wioski zamieszkane przez lokalne plemiona. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się codziennemu życiu ni-Van (mieszkańcy Vanuatu), weźmiemy udział w ceremonii picia kavy i spróbujemy lokalnych potraw takich jak lap-lap. Ostatniego dnia trekkingu czeka na nas Millenium Cave – potężna jaskinia odkryta dopiero w 2000 roku. Brodząc po pas w wodzie, z latarkami w rękach, przejdziemy przez jaskinię, a następnie spłyniemy ukrytym w dżungli kanionem, skąd jeep zabierze nas z powrotem do Luganville.

  11 dzień

  Vanuatu: wyspa Pentecost

  Lot z Lugenville do Lonoro na kolejnej wyspie archipelagu Vanuatu – Pentecost. Z lotniska jedziemy do niewielkiej wioski Pangi. Po południu udamy się na krótki trekking do wodospadów w głębi wyspy. Zakwaterowanie w bungalowach w Pangi.

  12 dzień

  Vanuatu: wioska Pangi

  Tego dnia obejrzymy spektakularną ceremonię land-diving (naghol), która odbywa się co roku na wyspie Pentecost, na zakończenie zbiorów rośliny yam. Mężczyźni własnoręcznie budują drewniane, wysokie nawet na 20 metrów wieże z platformami umieszczonymi na różnych wysokościach. Z niższych platform będą skakać – często po raz pierwszy w życiu – mali chłopcy. Z najwyższych platform skaczą – zabezpieczeni tylko lianami przywiązanymi do kostek – doświadczeni mężczyźni. Skoczkowie uderzają głową o ziemię – liany tylko w niewielkim stopniu amortyzują upadek. Skokom towarzysza tradycyjne śpiewy i tańce. Nocleg w bungalowach w Pangi.

  13 dzień

  Vanuatu: Port Vila

  Transfer jeepem na lot z Lonoro do stolicy Vanuatu – Port Vila, na wyspie Efate. Stolica Vanuatu położona jest nad urokliwą, lazurową zatoką. W Port Vila zwiedzimy centrum kultury Vanuatu, oraz pójdziemy na kolorowy targ z lokalnymi produktami.

  14 dzień

  Vanuatu: wyspa Tanna

  Lot z Port Vila na wysepkę Tanna – kolejną w archipelagu Vanuatu. Tego samego dnia udamy się jeszcze pod największy żyjący organizm na ziemi - gigantyczne drzewo banyan, które ze wszystkimi swoimi konarami ma wielkość boiska do piłki nożnej. To tu mieszkańcy okolicznych wiosek zbierają się aby tańczyć i pić kavę. Wieczorem obejrzymy pokaz tradycyjnego tańca (kastom dance) w jednej z okolicznych wiosek. Dla chętnych możliwość jazdy konnej.

  15 dzień

  Vanuatu: Yakel - jaskinia i nurkowanie

  Rano wizyta w tradycyjnej wiosce Yakel, zamieszkiwanej przez plemię Nambas. Będziemy mieli okazję przyjrzeć się jak żyje plemię, którego przodkowie byli kanibalami. Popołudniu pojedziemy do kolejnej, niezapomnianej blue hole, pełnej kolorowych ryb i koralowców skąd łodzią przepłyniemy do podwodnej jaskini Lemnap. Odważni mogą przepłynąć pod klifem aby znaleźć się w gigantycznej jaskini, oświetlonej przez wpadające od góry promienie słońca. Dla chętnych możliwość nurkowania na wraku The Fijian, który zatonął w 1916 roku i leży na głębokości tylko 20 metrów. (Koszt około 80 USD.)

  16 dzień

  Vanuatu: Zatoka Rekinów

  Rano udamy się na wschodnie wybrzeże wyspy, do Zatoki Rekinów, gdzie z wysokiego klifu będziemy mogli obserwować te drapieżniki. Popołudniu lot do Port Vila na wyspie Efate. Czas wolny w stolicy Vanuatu.

  17 dzień

  Fiji - Nadi

  Lot z Port Vila do Nadi na głównej wyspie archipelagu Fidżi – Viti Levu. Nadi to trzecie co do wielkości miasto archipelagu Fidżi, w którym mieszka duża społeczność Hindusów. Tego dnia zobaczymy jeszcze świątynię Sri Siva Subramaniya – największą świątynię hinduistyczną na południowej półkuli.
  Dla chętnych wycieczka do wioski Viseisei – pierwszego miejsca na Fidżi, do którego zgodnie z legendą dotarli Melanezyjczycy.
  Nocleg w Nadi.

  18-22 dzień

  Fiji - wyspy Yasawa - relaks

  Rano przejazd do portu w Denarau, gdzie wsiądziemy na pokład słynnej „żółtej łodzi“ czyli Yasawa Flyer. Następne 5 dni (4 noce) spędzimy na rajskich wysepkach Yasawa, wchodzących w skład archipelagu Fidżi. Dzięki zakupionemu na miejscu karnetowi będziemy mogli przemieszczać się między wyspami katamaranem Yasawa Flyer oraz nocować na dwóch różnych wyspach, gdzie będziemy mieli zapewnione również wyżywienie. Czekają na nas plaże jak z pocztówki, turkusowa woda i gościnni tubylcy. Ostatniego dnia powrót do Nadi.

  23 dzień

  Australia: Brisbane

  Lot z Nadi do Brisbane na wschodnim wybrzeżu Australii. Brisbane, które powstało jako osada karna, teraz przoduje wśród australijskich miast pod względem liczby muzeów. My zobaczymy m.in. ratusz miejski, budynek skarbca i budynek parlamentu. Popołudniu damy się do Lone Pine Koala Sanctuary na spotkanie z kangurami, misiami koala, strusiami emu i wombatami.

  24-25 dzień

  Powrót do Polski

  Wspólna podróż powrotna do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

 • Nurkowanie

  Zarówno Vanuatu jak i Fiji oferują kilka światowej sławy miejsc do nurkowania, m.in. nurkowanie na wraku SS President Coolidge.
  Koszt ok. 80 USD

  Snorkeling oraz pływanie kajakiem morskim.

  Koszt ok. 20 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

   

  Australia – Sydney
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 26 26 24 22 19 16 16 17 19 22 23 25
   średnia min. temp.  °C 18 18 17 14 11 9 8 9 11 13 16 17
  dni z opadem - 10 9 10 10 9 8 8 8 8 8 8 9

   

  Vanuatu – Luganville
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 29 29 28 28 27 26 26 26 26 27 28 28
   średnia min. temp.  °C 23 23 23 23 23 22 22 21 22 22 23 23
  dni z opadem - 16 19 20 19 16 14 13 12 10 11 14 16

   

  Vanuatu – Port Vila
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 30 30 29 28 27 26 25 25 26 27 28 29
   średnia min. temp.  °C 22 23 22 22 20 18 18 17 17 18 20 21
  dni z opadem - 18 17 20 17 14 13 12 12 12 12 13 14

   

  Fiji – Nadi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 31 31 31 31 30 28 28 29 29 30 30 30
   średnia min. temp.  °C 22 22 22 21 20 18 17 18 19 20 20 21
  dni z opadem - 13 10 15 8 5 4 1 2 3 6 6 8

terminy i ceny

załóż rezerwację

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej