OSTATNIE MIEJSCA na wakacyjny wyjazd do Sri Lanki! Zarezerwuj miejsce i zobacz słonie na Cejlonie »
Krajobraz i przestrzeń

Kierunki zagraniczne idealne dla aktywnych

4 listopada 2020
Szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane wakacje? Podpowiadamy, co wybrać!

Szukasz miejsca, w którym spędzisz niezapomniane wakacje? Jako aktywna osoba na pewno masz duże oczekiwania względem tej wyprawy. Możesz pokusić się na zwiedzanie w stylu slow travel, lecz zapewne bardziej zainteresują Cię pełne adrenaliny wyjazdy zakładające aktywny wypoczynek. Niektóre z nich organizowane są do najdalszych zakątków świata, inne koncentrują się na mniej egzotycznych kierunkach, ale uwzględniają szereg dodatkowych atrakcji, jak choćby kurs wspinaczki, nurkowania czy kitesurfingu. Podpowiadamy, co wybrać!Wspinaczka w Tyrolu

Skałki w Tyrolu

Rafting, downhill czy skałki – te i wiele innych atrakcji czeka na podróżujących do Tyrolu. W ramach oferty Experience Travel można jeździć rowerami po Włoszech, pokonać via ferratę w kanionie Galitzenkamm, spłynąć pontonem po rzece Isel, a to wszystko w otoczeniu krajobrazów, które zapierają dech w piersiach.

Kitesurfing u wybrzeży Portugalii

 

Ten, kto lubi zwiedzać i spędzać czas na wodzie, na pewno będzie zachwycony możliwością uczestniczenia w kursie kitesurfingu w Portugalii. Tutejsze wybrzeże jest wymarzonym miejscem dla uprawiających sporty wodne. Wyprawa połączona ze zwiedzaniem Lizbony, Sintry i twierdzy Templariuszy na pewno zainteresuje aktywnych młodych ludzi.

Spotkanie z żywiołami na Islandii

 

Kto powiedział, że na urlopie musi być ciepło? Młodzi podróżnicy chętnie eksplorują miejsca, które są mniej popularnymi kierunkami turystycznymi. Jednym z nich jest bez wątpienia chłodna Islandia, która zachwyca różnorodnością krajobrazów. Wspinaczka po lodowcu i lot paralotnią – to tylko niektóre z atrakcji czekających na przybywających z Polski.

Kostaryka dla aktywnych

 

Chcesz wyruszyć nieco dalej? Czeka na Ciebie przepiękna Kostaryka – miejsce, w którym nie sposób się nie uśmiechać! Według dewizy tutejszych mieszkańców: PURA VIDA, czyli podchodź do życia z radością i entuzjazmem. Spędzisz wakacje w takim właśnie klimacie – czeka na Ciebie zjazd w koronach drzew, rafting w kanionie, surfing nad Morzem Karaibskim, a także niezapomniany snorkeling wśród koralowców. Brzmi jak przepis na wakacje idealne!

Mazury – joga i żagle

 

Pasjonujące wakacje można spędzić także w Polsce. Wybierając się do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich możesz oczekiwać nie tylko atrakcji związanych z żeglowaniem, ale też medytacją.

Wakacyjne propozycje dla młodych nie kończą się tylko na aktywnym wypoczynku. Osoby szukające spokoju i oddechu od wielkiego miasta, mogą spędzić urlop na Kanarach, gdzie będą medytować i ładować akumulatory lub wybrać się na degustację win w hiszpańskich winiarniach.