Świadoma turystyka

Kochamy świat – dlatego podróżujemy świadomie. Szanujemy lokalną kulturę i zwyczaje, korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców i nie traktujemy zniewolonych zwierząt jako atrakcji turystycznej.

Świadoma i odpowiedzialna turystyka jest dla nas ważnym tematem. Bardzo. I dlatego zaczęliśmy od siebie.

PILOCI Z MISJĄ

Nasz zespół łączy nie tylko wspólna pasja, ale również podejście do podróżowania. Kochamy świat, więc naturalnie chcemy o niego dbać. Podczas szkoleń i warsztatów rozmawiamy o tym, jak podróżować odpowiedzialnie, i jak budzić tą świadomość w innych podróżujących.

WSPIERAMY LOKALSÓW

Dbamy, aby nasze pieniądze wsparły lokalną gospodarkę, a nie wielki międzynarodowy koncern. Dlatego podczas naszych wypraw śpimy w lokalnych hotelach, jadamy w lokalnych restauracjach i korzystamy z usług lokalnych przedsiębiorców. Z niektórymi z nich nawiązaliśmy długoletnie przyjaźnie! (Hola Leoncio! Hola Evelin!)

ZWIERZĘTA TYLKO NA WOLNOŚCI

Unikamy miejsc, które traktują zwierzęta jako atrakcję turystyczną. Nasze programy zakładają, że odwiedziny w takich miejscach są zawsze opcjonalne – wybór należy do Ciebie. Jeśli masz wątpliwości, czy dane miejsce dobrze traktuje zwierzęta, nasz pilot udzieli Ci szczegółowych informacji.

PODRÓŻUJEMY Z REFLEKSJĄ

Podróżujemy świadomie, a więc z refleksją na temat naszego wpływu na otaczającą nas kulturę, ludzi, środowisko. Analizujemy nasze zachowanie i jego konsekwencje.

DZIAŁAMY!

Refleksja budzi w nas chęć działania! Pomagamy w różnych częściach świata, zwłaszcza tych, które są nam szczególnie bliskie. Wspieramy sierocińce, szkoły, fundacje, ale organizujemy też akcje pomocy poszkodowanym podczas kataklizmów. Ważne jest dla nas to, aby pomoc była dedykowana i trafiona – zamiast przywozić cukierki czy długopisy zrealizować faktyczne potrzeby dzieci i osób, które spotykamy na naszej drodze w podróży.
Sierociniec w Mto Wam Mbu w Tanzanii otoczyliśmy stałą opieką. Przychód ze sprzedaży książki Historie z Podróży przeznaczamy w całości dla dzieciaków z sierocińca. Do działania przyłączają się również uczestnicy wyjazdów!

A co Ty możesz zrobić przed i podczas wyprawy? Zajrzyj do działu WSPARCIE DLA ŚWIATA oraz PORADNIK ODPOWIEDZIALNEGO TURYSTY.