.

PRZEZ CZERWONY KONTYNENT

Drukuj stronę
24 dni
Australia
wielkość grupy: 5-8 osób
 • PRZEZ CZERWONY KONTYNENT

  „Terra Australis Incognita“, jak nazywana była Australia przez pierwszych żeglarzy, nadal pozostaje jednym z najbardziej niezbadanych i dziewiczych kontynentów. W trakcie naszej wyprawy po Australii przemierzymy czerwony kontynent z północy na południe, co pozwoli nam doświadczyć pełnej gamy klimatycznej, jaką oferuje Australia – od tropikalnego Darwin, przez pustynne Alice Springs, po deszczowy klimat Tasmanii. Ponadto odwiedzimy największe miasta Australii i poznamy specyficzny styl bycia i kulturę Australijczyków. Zatem „no worries“ i jedziemy!

  1-2 dzień

  Przelot na trasie Warszawa - Darwin

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  3 dzień

  Darwin

  Naszą australijską przygodę zaczynamy w tropikalnym Darwin, najbardziej na północ wysuniętym mieście Australii, które z trzech stron otoczone jest wodą. Darwin – stolica Terytorium Północnego, słynie m.in. z „salties“, czyli krokodyli słonowodnych, które żyją w otaczających miasto wodach. Tego dnia zobaczymy port Fishermans Wharf i przespacerujemy się po głównym deptaku miasta.

  4 dzień

  Park Narodowy Litchfield i Kakadu

  Jedziemy do Parku Narodowego Litchfield, będącego miejscem weekendowych wypadów mieszkańców Darwin. Park słynie z gigantycznych termitier – kopców termitów o fantazyjnych kształtach, a także malowniczych wodospadów i jeziorek. W jednym z nich – Florence Falls lub Wangi Falls – będziemy mieli możliwość się wykąpać. Dalej ruszymy do Parku Narodowego Kakadu, który jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi Arnhema, czyli terytorium rdzennych mieszkańców Australii - Aborygenów. Po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć wspomniane „salties“ (krokodyle) w akcji (atrakcja dla chętnych. ok. 35 USD). Kolejne przystanki na naszej trasie to Ubir Rock, a także Nulangie słynące z liczących kilkaset lat malowideł naskalnych. Nocleg w samym sercu Parku Narodowego Kakadu.

  5 dzień

  YELLOW WATER BILLABONG - PARK NARODOWY KAKADU

  O wschodzie słońca chętni wybiorą się na dwugodzinną wycieczkę po jeziorze Yellow Water Billabong (110 USD), gdzie będziemy mogli obserwować pobudkę niezliczonej ilości ptaków i zwierząt (głównie krokodyli) zamieszkujących te podmokłe tereny. Lokalny przewodnik opowie nam o zwyczajach tutejszej fauny. Po niezwykłej, pełnej ptactwa i krokodyli wycieczce ruszymy w samo serce czerwonego kontynentu przemierzając deszczowe lasy, gigantyczne rozlewiska i suchą jak pieprz pustynię, w stronę Alice Springs.

  6 dzień

  ALICE SPRINGS - KINGS CANYON

  Dalszy przejazd do miejscowości Alice Springs, zamieszkanej przez liczną społeczność Aborygenów. Po drodze zobaczymy słynne Diabelskie Marmury – Devils Marbles – zaprzeczające grawitacji granitowe skały, a w samym Alice Springs ANZAC Hill. Chętni mogą również odwiedzić Telegraph Station (ok. 8 USD). W mieście zrobimy ostatnie przed Adelaide zakupy w cywilizowanym markecie i udamy się do Kings Canyon Resort. Po drodze odwiedzimy jeszcze miejsce, w którym znajdują się liczne kratery po upadku meteorytów Henbury Craters, których wiek szacuje się na od kilkuset do kilku tysięcy lat. Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z piękną panoramą płaskowyżu, której częścią jest Kings Canyon, lub spędzimy miło czas w lokalnej knajpce na kolacji przy dźwiękach muzyki na żywo.

  7 dzień

  ULURU (Ayers Rock)

  Z samego rana udamy się na spacer wzdłuż krawędzi Kings Canyon. Kings Canyon to część Parku Narodowego Watarrka i ostoja dla ponad 600 gatunków rodzimych roślin i zwierząt. Czerwono-pomarańczowe skały i kopulaste formacje wynoszące się ponad kaniony o pionowych ścianach tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Trekking w tej niezwykłej scenerii zajmie nam około 4 godzin. Po trekkingu ruszymy w stronę Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny. Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca i będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.

  8 dzień

  ULURU (Ayers Rock)

  O wschodzie słońca pojedziemy obejrzeć świętą górę Aborygenów z bliska, a chętni będą mogli obejść Uluru dookoła. Następnie wrócimy do centrum Yulary, aby przeczekać największy upał. Wieczorem udamy się na obserwację zachodu słońca nad inną formacją skalną - Kata Tjuta.

  9 dzień

  COOBER PEDY

  Z samego rana wyruszymy w drogę do Coober Pedy. Czeka nas blisko 800 km pustyni z ledwie kilkoma zajazdami po drodze. W trakcie naszego przejazdu spotkamy road trains – wielkie, długie na blisko 50m, sunące z północy na południe ciężarówki. Przejedziemy też w sąsiedztwie jednej z największych farm bydła, której powierzchnia wynosi ponad 100 tys. km kwadratowych!
  Coober Pedy jest światową stolicą opalu i jednym z najbardziej odizolowanych miast Australii. Ze względu na bardzo duże dobowe wahania temperatur (od +50 do -3 stopni Celsjusza) część ludzi mieszka pod ziemią w dawnych kopalniach. My również spać będziemy w podziemnym hotelu.

  10 dzień

  MOON PLAIN

  Rano odwiedzimy kościół katolicki, a także serbską cerkiew prawosławną. Następnie wyruszymy zobaczyć równinę Moon Plain, gdzie kręcono takie filmy jak Prisilla Królowa Pustyni i Mad Max, a także zobaczymy tzw. „dog fence“ – ciągnący się przez wiele tysięcy kilometrów płot, który miał odizolować psy dingo od farm owiec na południu kraju. Później ruszamy w drogę do Adelaide. Po drodze zobaczymy kilka słonych jezior, z których największe to Lake Hart.

  11 dzień

  ADELAIDE

  Z samego rana odwiedzimy targ Adelaide Central Market, a także kościół św. Franciszka Ksawerego i bibliotekę miejską. Następnie udamy się w kierunku południowych brzegów Australii.

  12 dzień

  GREAT OCEAN ROAD

  Przejazd słynną Great Ocean Road, czyli drogą, która ciągnie się wzdłuż oceanu i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się przy nietypowych formacjach skalnych – ostańcach, które na skutek erozji wodnej i wiatrowej utworzyły bardzo malowniczy krajobraz. Zatrzymamy się przy Dwunastu Apostołach, a także Tower Bridge. Po drodze będziemy też robić postoje, aby wypatrywać żyjących w koronach drzew eukaliptusowych misiów koala.

  13 dzień

  MELBOURNE

  Od rana będziemy zwiedzać jedno z najbardziej wyluzowanych miast świata - Melbourne. Po tym drugim co do wielkości mieście Australii będziemy poruszać się zabytkowym tramwajem. W trakcie całodniowego objazdu zobaczymy między innymi Queen Victoria Market, Federation Square i budynki wystawy światowej. Chętni mogą wjechać na Eureka Tower - najwyższy budynek w mieście, aby podziwiać panoramę (koszt ok. 15 USD). Wieczorem udamy się na spacer wąskimi uliczkami w dzielnicy, gdzie toczy się nocne życie miasta.

  14 dzień

  PARK NARODOWY WILSONS PROMONTORY - DOLINA YARRA

  Wycieczka do Parku Narodowego Wilsons Promontory. Będziemy podziwiać różnorodne gatunki flory i fauny australijskiej, m.in. kangury, koala, wombaty, strusie emu, papugi. Być może uda nam się zobaczyć pingwiny. Po południu przejazd do doliny Yarra słynącej z najlepszych w tej okolicy win. Chętni mogą skorzystać z degustacji win w winnicach (koszt ok. 8 USD). Dalszy przejazd przez Alpine National Park w stronę Albury.

  15 dzień

  GÓRA KOŚCIUSZKI

  Poranny przejazd do Parku Narodowego Kościuszki na przełęcz Charlotte Pass. Zdobędziemy Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Australii. Następnie przejazd do Canberry i zwiedzanie stolicy Australii: Stary i Nowy Parlament, łuk triumfalny (Pomnik Ofiar Wojen), dzielnica ambasad, spacer nad brzegiem jeziora Burley Griffin, wjazd na wzgórze Mt Black (punkt widokowy na miasto).

  16 dzień

  GÓRY BŁĘKITNE - SYDNEY

  Wyjazd w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Chętni mogą udać się do Parku Safari Featherdale, gdzie mieszkają charakterystyczne zwierzaki Australii (koszt ok. 23 USD). Wieczorem zawitamy do Sydney. Spacer dzielnicą portową i kolacja w jednej z tysiąca pięknie umiejscowionych restauracji.

  17 dzień

  SYDNEY

  Zwiedzanie Sydney spacerowym tempem i odpoczynek od samochodu :) Zobaczymy dzielnicę portową Darling Harbour (wizyta w Akwarium), Muzeum Australijskie, katedrę św. Marii, wjedziemy na wieżę widokową Sydney Tower, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly (piękne plaże i historyczna zabudowa), przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i  obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne (podziwianie panoramy miasta z „fotela Mrs Macquaire”). Zobaczymy również dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge.

  18 dzień

  TASMANIA: PORT ARTHUR

  Rano przelot do Hobart na Tasmanii. Zaraz po przylocie udamy się w drogę do Porth Arthur - dawnej kolonii karnej, obecnie wpisanej na listę UNESCO. Po drodze chętni mogą odwiedzić sanktuarium diabła tasmańskiego - dowiemy się, jak sanktuarium chroni te zwierzaki i poznamy nietypowe zwyczaje życia tego endemicznego gatunku (wstęp ok. 30 USD). Po zwiedzeniu Port Arthur dalszy przejazd do Bicheno.

  19 dzień

  TASMANIA: ZATOKA WINEGLASS I HONEYMOON

  Dzień zaczniemy długim spacerem po pięknej plaży Wineglass Bay, która ciągnie się przez blisko 3km i tworzy widok, przypominający dno kieliszka od wina. Zatrzymamy się jeszcze w przepięknej zatoczce Honeymoon Bay i udamy się w drogę do położonego na północy wyspy Launceston.

  20 dzień

  TASMANIA: PARK NARODOWY CRADLE MOUNTAIN

  Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Cradle Mountain (1545 m. n. p.), gdzie m.in. przespacerujemy się wzdłuż brzegów jeziora Dove (3-godzinny spacer). W parku można spotkać wiele gatunków dziko żyjących zwierząt – np. wombata, a także małe kangury nazywane „wallabies“.

  21 dzień

  CAIRNS

  Przelot do Cairns. Prosto z lotniska udamy się do Kurandy (możliwy przejazd kolejką linową ponad lasem deszczowym) a następnie do Daintree National Park gdzie wybierzemy się na krótki spacer po lesie deszczowym. W drodze powrotnej zwiedzimy centrum Cairns i będziemy mieć czas na zakup pamiątek dla przyjaciół. (UWAGA: program dnia zależy od rozkładu lotów - Kurandę możemy odwiedzić 22 dnia wyprawy po powrocie z rafy koralowej lub przed wylotem do Polski).

  22 dzień

  WIELKA RAFA KORALOWA

  Fakultatywna wycieczka katamaranem lub inną łodzią na Wielką Rafę Koralową (koszt od 90 do 300 USD). Jest to jeden z najwspanialszych naturalnych cudów świata. Będziemy mieli możliwość rejsu przeszkloną łodzią, nurkowania, snorkelingu oraz wypoczynku na plaży. Będziemy mogli spotkać niezliczone formacje korali, rybek a być może spotkamy nawet żółwie morskie. Pozostali wypoczywają w tym czasie na plaży w Cairns.

  23-24 dzień

  Powrót

  Wylot z Cairns i przylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

 • Skaczące Krokodyle

  Koszt około 35 USD

  Yellow Water Billabong - Wycieczka łodzią

  Koszt około 110 USD 

  Wstęp do Telegraph Station w Alice Springs

  Koszt około 10 USD

  Lot helikopterem nad Uluru

  Lot 15 minut 190 USD
  Lot 30 minut 300 USD

  Lot nad formacjami skalnymi 12 Apostoles (12 Apostołów)

  Lot 10 minut 100 USD

  Wjazd na Eureka Tower

  Koszt około 15 USD

  Degustacja win w dolinie Yarra

  Koszt około 8 USD

  Park Safari Featherdale

  Koszt około 33 USD

  Wstęp do Sanktuarium Diabła Tasmańskiego

  Koszt około 25 USD

  Wycieczka na WIELKĄ RAFĘ KORALOWĄ

  koszt od ok. 90 do 300 USD

  Przejazd pociagiem do Kurandy

  koszt ok. 30 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Australia – Darwin
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 32 32 32 33 32 31 31 31 33 33 33 33
   średnia min. temp.  °C 25 25 25 24 22 20 19 21 23 25 25 26
  dni z opadem - 15 14 14 5 1 1 0 0 2 4 8 14

   

  Australia – Uluru
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 38 36 34 30 23 20 20 23 26 32 34 37
   średnia min. temp.  °C 21 21 17 13 8 5 3 6 9 14 17 20
  dni z opadem - 4 5 4 3 4 4 3 3 4 4 6 4

   

  Australia – Melbourne
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 26 26 24 20 17 14 13 15 17 19 22 24
   średnia min. temp.  °C 14 14 13 11 8 7 6 6 8 9 11 12
  dni z opadem - 8 7 9 12 14 14 15 16 15 14 12 11

   

  Australia – Hobart (Tasmania)
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 22 22 20 18 15 12 12 14 15 17 19 20
   średnia min. temp.  °C 13 13 11 9 8 5 5 6 7 8 10 11
  dni z opadem - 10 9 11 12 12 12 14 14 16 15 13 12

   

  Australia – Sydney
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 26 26 24 22 19 16 16 17 19 22 23 25
   średnia min. temp.  °C 18 18 17 14 11 9 8 9 11 13 16 17
  dni z opadem - 10 9 10 10 9 8 8 8 8 8 8 9

   

  Australia – Cairns
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 31 31 30 28 27 25 25 26 27 29 30 31
   średnia min. temp.  °C 23 23 22 21 20 17 17 17 18 20 22 23
  dni z opadem - 19 19 19 19 16 12 11 10 9 10 12 16

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE
 • bilety lotnicze na trasie : Warszawa – Darwin, Cairns – Warszawa, Sydney – Hobart,  Hobart – Cairns,

 • 17 noclegów w pokojach 2-os. z łazienkami, 3 noclegi pokoje wieloosobowe w Uluru i Kings Canyon 

 • transport samochodem na całej trasie poza Sydney

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz środki trasportu w miastach (taxi, prom), kolejki linowe ok. 180 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-30 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • wycieczki na rafę od ok. 90 USD i innych atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.