.

BAJKOWE CHINY

Drukuj stronę
24 dni
Chiny
wielkość grupy: 6-12 osób
 • BAJKOWE CHINY

  Ta wyprawa zabierze Cię w najpiękniejsze zakątki Chin. Czeka na Ciebie piękna architektura, zabytkowa oraz nowoczesna, a także zachwycające cuda natury. Zwiedzimy Pekin, przespacerujemy się po zachodnim krańcu Wielkiego Muru, zobaczymy pięknie zachowane Suzhou, odwiedzimy pandy w Czengdu i będziemy podziwiać Wielkiego Buddę w Leshan. Miłośnicy niezwykłych krajobrazów zachwycą się Tęczowymi Górami Danxia, formacjami skalnymi Parku Narodowego Zhangjiajie i górami nad rzeką Li, a entuzjaści nowoczesnych miast świetnie odnajdą się w Szanghaju i Hong Kongu.

  1 dzień

  WYLOT DO PEKINU

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  PEKIN: HUTONGI

  Przylot do Pekinu, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po dzielnicy hutongów. Spróbujemy tradycyjnej kaczki po pekińsku.

  3 dzień

  PEKIN: ZAKAZANE MIASTO, PAŁAC LETNI

  Pierwszy przystanek dnia to Plac Tiananmen. Następnie zwiedzimy Zakazane Miasto - miejsce, skąd cesarzowie rządzili imperium. Jest to jeden z najbardziej imponujących kompleksów na świecie - całość składa się z ok. 800 pałaców. Następnie przejedziemy do Pałacu Letniego, który miał służyć przede wszystkim wypoczynkowi cesarza. Otacza go piękny ogród - arcydzieło chińskiej sztuki ogrodniczej.

  4 dzień

  WIELKI MUR CHIŃSKI W JINSHANLING

  Wycieczka na Wielki Mur Chiński. Dojedziemy do oddalonej od Pekinu części Jinshanling, dzięki czemu uciekniemy od tłumów. Na murze urządzimy sobie około 2 godzinny trekking. Wieczorem chętni będą mogli się udać na przedstawienie tradycyjnej opery chińskiej, pokaz Kung Fu lub  akrobatów.

  5 dzień

  PEKIN: ŚWIĄTYNIA NIEBA - LUOYANG

  Rano udamy się do Świątyni Nieba, która jest jednym z symboli Pekinu i najważniejszym z cesarskich miejsc kultu, cesarz bowiem uważany był za Syna Niebios. Przy wyjściu znajduje się olbrzymi targ pereł, gdzie chętni będą mogli zrobić zakupy.
  Po południu przejazd szybkim pociągiem do Luoyang (ok. 4 godzin).

  6 dzień

  KLASZTOR SZAOLIN

  Przejazd (ok 2 godzin) do Klasztoru Szaolin, legendy Kung Fu. Obecnie szkoli się tu wielu adeptów kung-fu, a liczni odwiedzający mogą zobaczyć pokaz sztuk walki. Spędzimy tu większość dnia zwiedzając kompleks świątynny. Chętni będą mogli wyjechać kolejką gondolową w góry na krótki trekking w malowniczej scenerii. Wieczorem powrót do Luoyang.

  7 dzień

  GROTY LONGMEN - XI'AN

  Udamy się za miasto podziwiać niesamowite Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów w Longmen. Przekształcane przez setki lat w buddyjskie świątynie, groty te mieszczą tysiące wykutych w skałach przez mnichów płaskorzeźb.
  Po południu przejazd pociągiem do Xi'an. Wieczorem przespacerujemy się po zabytkowym centrum miasta i dzielnicy muzułmańskiej popróbować lokalnych specjałów kulinarnych.

  8 dzień

  XI'AN: TERAKOTOWA ARMIA

  Rano udamy się do najsłynniejszego zabytku miasta - Muzeum Armii Terakotowej. Gliniana armia powstała w III wieku przed naszą erą i liczy ponad 7 tysięcy naturalnej wielkości żołnierzy. Mieli oni strzec cesarza i pomóc mu uzyskać władzę po śmierci. Każda postać ma indywidualne rysy twarzy, posiada inne uzbrojenie i fryzurę. Do dnia dzisiejszego odkryto i odrestaurowano zaledwie niewielką część figur.

  9 dzień

  PRZEJAZD DO ZHANGYE

  Przejazd superszybkim pociągiem do Zhangye (ok. 7h).

  10 dzień

  GÓRY TĘCZOWE DANXIA

  Dzień przeznaczony na spacery wśród tęczowych gór – Danxia Landform. Góry Tęczowe w Chinach to bez wątpienia jeden z cudów natury. W roku 2010 zostały wpisane na listę UNESCO. W 2009 roku „Chinese National Geography” uznał Góry Tęczowe za „szósty najpiękniejszy krajobraz” w Chinach, a od 2011 roku jest to park narodowy. Najintensywniejsze kolory Uzyskują tuż po deszczu, ale i bez wzmocnienia ze strony natury zachwycają swoim kolorytem i nietuzinkową formą.
  Po południu wsiadamy w nocny sypialny pociąg do Chengdu (ok. 18 godzin).

  11 dzień

  CHENGDU: INSTYTUT HODOWLI PANDY WIELKIEJ

  Udamy się do Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej. Tutaj dowiemy się wszystkiego o tych pociesznych zwierzakach, oraz jak instytut chroni ten endemiczny gatunek. Teren instytutu przypomina park, na którym stworzono duże wybiegi (Instytut to nie jest zoo, i mimo iż spotkamy tam innych turystów, głównym celem instytutu jest rozmnażanie pand i wypuszczanie ich na wolność; zwierząt nie wolno dotykać, brać na ręce ani stresować). Pospacerujemy między wybiegami, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy jak te z natury leniwie zwierzaki się bawią. Jest to również jedno z nielicznych miejsc, gdzie można zobaczyć jeszcze rzadszą pandę czerwoną (firefox).

  12 dzień

  LESHAN: WIELKI BUDDA

  W pobliżu miasta Leshan znajduje się największy na świecie posąg Buddy - mierzy 71 metrów wysokości. Przyjedziemy do niego wcześnie rano, aby móc pospacerować wokół tego niezwykłego posągu i po otaczającym go parku bez tłumu turystów. Po południu powrót do Chengdu.

  13 dzień

  SZANGHAJ: BUND, STARE MIASTO

  Rano przelot do Shanghaju. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie miasta: Bund - promenada przy rzece Huangpu, Stare Miasto.

  14 dzień

  SZANGHAJ - SUZHOU: ogrody, pawilony, pagody

  Zwiedzanie i spacery po Szanghaju, miejski relaks i czas na złapanie oddechu.
  Chętni mogą ten dzień wykorzystać na zobaczenie pięknie położonego miasteczka Suzhou. Zwiedzimy charakterystyczne pagody, pawilony i ogrody. Miasto to znane jest jako Wenecja Wschodu - znajdują się tu 24 kanały wodne. Miasto przez wieki zajmowało się produkcją jedwabiu. Zyski przeznaczane były na zakładanie ogrodów, których powstało tu aż 287. Część z nich przetrwała do naszych czasów i w 1997 roku zostały wpisane na listę UNESCO. Powrót do Szanghaju.

  15 dzień

  PRZELOT DO ZHANGJIAJIE

  Przelot do Zhangjiajie.

  16 dzień

  PARK NARODOWY ZHANGJIAJIE

  Odwiedziny w Parku Narodowym Zhangjiajie. Miejsce to znane jest z bajkowych krajobrazów, które posłużyły jako sceneria do filmu Avatar. Niesamowite krajobrazy, przepaście i skalne słupy spowite delikatną mgiełką to niezapomniany widok. Park Narodowy został wpisany na listę UNESCO w 1992 roku.

  17 dzień

  TARASY RYŻOWE W LONGJI

  Przejazd do Changsha (ok.4,5 godziny) i do GuilIn (ok. 3,5 godziny) – przejazd na tarasy ryżowe (ok 2-3 godziny), nocleg na tarasach.

  18 dzień

  LONGJI - PLEMIĘ YAO - SPŁYW PO RZECE LI

  Rano budzimy się w Longji - gdzie zobaczymy niesamowicie malownicze tarasy ryżowe oraz złożymy wizytę w wiosce plemienia Yao, którzy słyną z wyjątkowo długich włosów swoich mieszkanek.
  Po południu przejazd do Yangshuo. Po drodze zatrzymamy się na około 1,5 godzinny spływ tratwą po rzece Li. Zobaczymy tutaj widoki z banknotu 20 juanowego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i spacer po centrum.

  19 dzień

  YANGSHUO: RELAKS LUB WYCIECZKA ROWEROWA

  Dzień na odpoczynek w Yangshuo, spacery po miasteczku czy zakup pamiątek.
  Dla chętnych, którzy nie potrzebują odpoczynku, proponujemy wycieczkę, podczas której zwiedzimy największe atrakcje okolicy. Rowerem dojedziemy do oddalonej o kilka kilometrów rzeki. Tam przesiądziemy się na bambusowe tratwy i wyruszymy na relaksujący spływ (ok.45 minut). Następnie pojedziemy do jaskini, gdzie będzie można zażyć równie relaksującej błotnej kąpieli. Wieczorem dla chętnych udział w mega widowisku - Light show (Impression Liu Sanjie). Jest to przedstawienie na otwartym powietrzu z udziałem 600 aktorów i miejscowych rybaków w bajkowej scenerii gór i rzeki Li.

  20 dzień

  PLANTACJA HERBATY - GUILIN

  Po drodze do Guilin zatrzymamy si e na plantacji herbaty, gdzie poznamy sekrety jej uprawy, będzie można też wziąć udział w degustacji tego napoju. Wejdziemy także na punkt widokowy na rzekę Li i otaczające ja góry. Wieczorem spacer po Guilin.

  21 dzień

  KANTON

  Przejazd szybkim pociągiem do Kantonu (Guangzhou). Wieczorne zwiedzanie miasta.

  22 dzień

  HONG KONG: WZGÓRZE WIKTORII, STARR FERRY, ALEJA GWIAZD

  Przekraczamy granicę i wjeżdżamy do Hong Kongu. udamy się na wycieczkę po mieście. Pierwsze kroki skierujemy na wzgórze Wiktorii. Wjedziemy kolejką na Peak Tower, skąd rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta.
  Wracając do naszego hotelu przepłyniemy z wyspy Hong Kong na Kowloon promem Starr Ferry - charakterystycznym, zabytkowym, ale używanym na co dzień. Wieczorem z promenady Alei Gwiazd zobaczymy pokaz świateł i laserów w wykonaniu wieżowców Hong Kongu. Ze względu na ilość budynków biorących udział w tym wydarzeniu, pokaz został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

  23 dzień

  HONG KONG: WYSPA LANTAU I WIELKI BUDDA

  Rano pojedziemy na wyspę Lantau, gdzie gondolową kolejką uciekniemy od gwaru wielkiego miasta, wjeżdżając na wzgórze Ngong Ping z wielkim posągiem Buddy. Jeżeli pogoda nam na to pozwoli, ze wzgórza zjedziemy na plażę, gdzie będzie można się zrelaksować przed powrotem do domu.
  W zależności od rozkładu lotów - wylot do Polski w późnych godzinach nocnych lub rano następnego dnia.

  24 dzień

  POWRÓT

  Wspólny powrót do Europy. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.  Krótsza wersja programu: Z WIZYTĄ U CESARZA >>

 • Pokaz Kung Fu, opera chińska, Tang Show, akrobaci, Impression Liu Sanjie.

  Pokazy artystyczne w różnych częściach Chin. Koszt około 50 USD za każdy pokaz.

  Wstęp na wieżę lub wieżowiec w Szanghaju.

  Wjazd na taras widokowy. Koszt około 50 USD.

  Wycieczka do Suzhou.

  Bilet na pociąg do Suzhou i z powrotem. Koszt około 50 USD.

  Pociąg Maglev

  Bilet na pociąg magnetyczny rozpędzający się do 430 km/h. Koszt około 15 USD.

  Wycieczka rowerowa w Yangshuo.

  Całodiowa wycieczka rowerowa, spływ tratwą i wizyta w jaskini. Koszt około 90 USD.

 • Chiny - Pekin
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 1 3 11 19 25 29 30 29 25 18 9 2
  śr. min. temp. °C -8 -5 -2 8 13 18 22 12 15 8 1 -5
  dni z opadem - 1 2 2 3 4 6 10 9 4 3 1 1

   

  Chiny - Pingyao
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 1 4 11 18 25 28 29 27 22 17 9 2
  śr. min. temp. °C -12 -9 -3 -4 10 14 18 16 10 4 -3 -9
  dni z opadem - 2 3 5 6 6 9 14 13 11 7 4 2

   

  Chiny - Xi'an
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 3 7 12 20 25 30 30 29 24 18 11 5
  śr. min. temp. °C -3 -1 3 10 14 19 21 21 16 10 3 -2
  dni z opadem - 2 3 4 6 7 7 10 9 11 7 4 2

   

  Chiny - Szanghaj
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 7 8 11 18 23 27 31 30 26 22 16 10
  śr. min. temp. °C 1 2 5 11 16 20 25 25 20 15 8 2
  dni z opadem - 11 12 14 15 15 15 12 11 13 12 11 11

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa – Pekin, Hong Kong – Warszawa

 • bilety lotnicze na przeloty wewnętrzne: Chengdu - Szanghaj, Szanghaj - Zhangjiajie

 • transfery z/na lotniska w Chinach

 • 21 noclegów w hotelach, guesthousach i hostelach (zawsze pokoje 2-os. z łazienkami)

 • bilety kolejowe na trasach: Pekin – Luoyang, Luoyang - Xi'an, Xi'an – Zhangye, Zhangye - Chengdu, Guilin - Kanton

 • wycieczki: na Wielki Mur, do klasztoru Szaolin, do jaskiń Longmen, do Terakotowej Armii, do Gór Tęczowych, do Leshan, do Instytutu Pandy, na plantację herbaty

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • K-box - zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz transportu na miejscu (taxi, metro itp.): ok. 290 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

 • wizy do Chin

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.