.

NAMIBIA roadtrip

Drukuj stronę
19 dni
Namibia
wielkość grupy: 3-7 osób w aucie
 • NAMIBIA roadtrip

  Ta wyprawa do Namibii to przygoda w formie kameralnego roadtripu. Będziemy podziwiać harmonijne krajobrazy pustyni Namib i Dead Valley, zobaczymy jeden z największych kanionów świata - Fish River Canyon, i poznamy historię kraju w mieście duchów Kolmanskop. Złapiemy oddech nad Oceanem Atlantyckim, by ruszyć w dalszą drogę - na spotkanie z oryginalną kulturą i dziedzictwem Namibii: odwiedzimy plemię Himba, wioski Herero oraz living museum ludu Damara. Po lekcji historii i kultury udamy się na prawdziwą lekcję biologii - obserwację dzikich zwierząt w Parku Narodowym Etosha.

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU DO NAMIBII

  Zasady wjazdu do Namibii i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: negatywny wynik testu PCR wykonany max. 168h przed przylotem
  NA MIEJSCU: maseczki w publicznych miejscach; restauracje otwarte; parki narodowe otwarte
  LOT: z przesiadką

  1 dzień

  Wylot

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Windhoek w Namibii.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  Windhoek

  Przylot na międzynarodowe lotnisko Hosea Kutako w Namibii. Przejazd z lotniska do centrum stolicy - Windhoek; objazdowe zwiedzenie najważniejszych punktów miasta (stary dworzec, Christ Church, Parliament Garden).

  3 dzień

  Keetmanshoop - Fish River Canyon

  Odebranie samochodów, wspólne zakupy jedzeniowe i wyjazd w stronę Fish River Canyon. Tego dnia mamy do przejechania długi dystans by jak najszybciej znaleźć się na południu Namibii, jednak po drodze zatrzymamy się na posiłek w Keetmanshoop - małym miasteczku farmerów. Jeśli czas pozwoli zjedziemy z trasy by zobaczyć Quiver Tree Forest. Po obiedzie powinniśmy być gotowi na dalszą drogę w stronę naszego campingu w pobliżu Fish River Canyon. Z radia będą płynąć afrykańskie rytmy, a i droga z olbrzymią przestrzenią dookoła da nam czas na przestawienie się z europejskiego pędu w afrykański luz. Fish River Canyon (Kanion Rzeki Rybnej) jest drugim co do wielkości kanionem na Świecie, największym na kontynencie afrykańskim.
  Wieczorem będziecie mogli podziwiać Krzyż Południa na niebie.

  4 dzień

  Fish River Canyon - Luderitz

  Nasz camping wybraliśmy blisko bramy wjazdowej do parku, by rano mieć możliwość zrobienia cudownych zdjęć podczas wschodu słońca.
  Po porannej wizycie w Kanionie udamy się do najstarszego miasta Namibii – Luderitz. Znajduje się tu port, leżący na jednym z najmniej przyjaznych wybrzeży Afryki. Trasę uatrakcyjnią nam dzikie konie w rejonie Aus, które lubią podchodzić do asfaltowej drogi zasypywanej fragmentami przez piasek pustyni. Na noc zatrzymamy się w guest house w Luderitz. Zobaczymy tam osiemnastowieczną niemiecką architekturę, zjemy pyszne owoce morze na kolację i będziemy mogli podziwiać szalejący ocean nocą (w tym rejonie dość silnie wieje, warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni strój).

  5 dzień

  Miasto duchów Kolmanskop - pustynia Namib

  Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie miasta duchów czyli Kolmanskop. Jeśli będziecie mieć szczęście może uda Wam się znaleźć diament ;) Legalnie będzie Wam trudno go wywieźć - tym bardziej warto odwiedzić muzeum, w którym można poznać metody przemytnicze stosowane w czasach świetności tego miasta. Następnie udamy się w rejon najpiękniejszej pustyni Afryki i najstarszej pustyni świata – Namib. Słynie ona z niezwykłego krajobrazu, wypełnionego zaskakującymi formami skalnymi, najwyższymi wydmami świata, a wszystko w przeróżnych odcieniach czerwieni.

  6 dzień

  KANION SESRIEM

  Dalszy przejazd przez pustynię. Popołudniu dojeżdżamy na camping na obrzeżach pustyni Namib, wspólne grillowanie i wieczorne słuchanie afrykańskich opowieści. Przed zachodem słońca zwiedzimy kolejny kanion - Sesriem. Tym razem udamy się na spacer do jego koryta.

  7 dzień

  Pustynia Namib - wydmy - Swakopmund

  Wczesna pobudka i wjazd do Parku Narodowego Namib-Naukluft. Bramy otwierane są jeszcze przed świtem dlatego nie pośpimy za długo, ale poranną pobudkę wynagrodzi wyjątkowy wschód słońca w magicznej scenerii najstarszej pustyni świata. Przespacerujemy się wśród najwyższych wydm pustyni, w tym słynnej Dune 45. Wspólne śniadanie przygotujemy sobie w miejscu z przepięknymi widokami przy Dead Valley. Po południu przejazd w stronę wybrzeża do Swakopmund przez Kuiseb Pass z licznymi punktami widokowymi.

  8 dzień

  Swakopmund - wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim

  Dzień na odpoczynek, który każdy może wykorzystać w ulubiony dla siebie sposób - wylegując się na plaży i mocząc stopy w zimnym oceanie lub korzystając z możliwości odwiedzenia muzeum kamieni szlachetnych, oceanarium lub parku węży. Tego dnia będzie możliwość wykupienia fakultatywnie: rejsu po oceanie (koszt ok. 40 EUR), wyprawę w poszukiwaniu pustynnej „małej piątki” (koszt ok. 40 EUR) lub, dla zainteresowanych codziennym życiem miejscowych, można odbyć kulturalną wycieczkę po jednej z dzielnic Swakopmund. Wieczorem odwiedzimy znaną na wybrzeżu restaurację by spróbować tutejszych owoców morza.

  9 dzień

  Swakopmund - Zatoka Hentis - Cape Cross - Spitzkoppe

  Rano opuścimy miasto by przejechać drogami solnymi  w okolicę Zatoki Henties, gdzie będziemy mogli podziwiać najbardziej kojarzony z wybrzeżem szkieletów wrak statku, a w mieście szubienice. Tego dnia zobaczymy również Cape Cross, który znany jest z kolonii uchatek oraz krzyży postawionych przez portugalskiego odkrywcę Diogo Cao. Pożegnamy ocean i udamy się szutrową drogą w stronę Spitzkoppe, gdzie w otoczeniu pięknych skał spędzimy popołudnie na campingu. Korzystając z lokalnych przewodników (Buszmenów) będzie można wybrać się na krótki trekking po górach by zobaczyć malowidła naskalne wykonane przez lud San (dla chętnych. koszt ok. 10 EUR). Wieczór przy ognisku.

  10 dzień

  Spitzkoppe - wioski Herero - skalne rysunki - Damaraland

  Ruszamy w dalszą drogę pod osłoną chłodu poranka. W trakcie przejazdu zobaczymy pierwsze wioski ludu Herero. To dobra okazja do zakupu lokalnych wyrobów. Odwiedzając Twyfelfontein udamy się na wspólny spacer po górach do miejsca, które zasłynęło z rysunków naskalnych i zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Również tego dnia udamy się z wizytą do living museum ludu Damara, gdzie młode pokolenie przybliży nam dawne tradycje, śpiewy i tańce. Będzie to świetna okazja do wspólnych tańców w afrykańskich rytmach. Po południu udamy się na camping i wieczorne ognisko. 

  11 dzień

  Damaraland - przejazd przez rezerwat - Opuwo

  Ruszamy w drogę do największego miasta tego regionu - Opuwo, gdzie zapoznamy się z kultura tutejszych ludów. Zanim jednak tam dotrzemy przejedziemy przez olbrzymi rezerwat dzikich zwierząt. Trasę będziemy pokonywać spokojnie, gdyż może się zdarzyć, iż zebry lub żyrafy, korzystając z przywileju pierwszeństwa, wejdą nam na drogę. W zależności od chęci grupy, zrobimy postoje w lokalnych sklepikach. Malowniczą górzystą trasą dotrzemy do Opuwo - miasta, w którym mieszają się różne kultury, a widok kobiety Himba spacerującej z Herero po ulicy jest codziennością.

  12 dzień

  Epupa - wizyta u Himba - Góry Zebrowe

  Odwiedzimy plemię Himba w ich wiosce nieopodal wodospadów Epupa. Będzie okazja do zawarcia ciekawych znajomości i kupienia Himbowego rękodzieła. Popołudniu udamy się na spacer po Górach Zebrowych. Wieczorem zrelaksujemy się na campingu przy szumie wodospadów.

  13 dzień

  Wizyta u gepardów

  Wczesnym rankiem opuścimy nasze miejsce noclegowe w sąsiedztwie rzeki Kunene i wzgórz Angoli, cofniemy się do Opuwo, zatankujemy samochody i udamy się na farmę, na której para miłośników gepardów przeznaczyła znaczną część swojej ziemi dla tych pięknych kotów, a znaczną część swojego życia na ich ratowanie. Dowiemy się jak i dlaczego postanowili pomóc tym przepięknym wielkim kotom, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy i samych kuracjuszy - gepardy, które z różnych względów nie przetrwałyby już na wolności i znalazły permanentne schronienie na farmie. Popołudniowy relaks w basenie na campingu i wieczór przy ognisku.

  14 dzień

  Park Narodowy Etosha

  Poranek na farmie zawsze jest pełen ciekawych odgłosów perliczki, tukany to stali mieszkańcy tego miejsca. Pożegnamy ich i po śniadaniu udamy się do największego w Namibii parku ze zwierzętami. Park Narodowy Etosha zajmuje ponad 22 tys.m2, a w jego wnętrzu znajduje olbrzymia przestrzeń solniska, która po deszczu sprawia wrażenie olbrzymiego jeziora. Mieszka w nim ponad 140 gatunków ssaków i niewątpliwie robi na odwiedzających duże wrażenie. Nocleg na campingu.

  15-16 dzień

  Park Narodowy Etosha

  Podczas kolejnych dni zwiedzania parku przydadzą się lornetki i sokoli wzrok. Safari będzie przeplatane pobytami w zamkniętych strefach wypoczynkowych dla ludzi. Wieczorem możemy podglądać zwierzęta przy oczku wodnym. Nocleg na campingu.

  17 dzień

  Meteoryt Hoba - Waterberg

  Opuszczając rejon Etoszy udamy się do jednego z najważniejszych historycznie miejsc dla Namibijczyków - Waterberg. Po drodze zjedziemy na farmę, gdzie znajduje się największy znany meteoryt w całości - meteoryt Hoba. Ten imponujący meteoryt żelazny szacuje się na masę ponad 60 ton!
  Waterberg kojarzy się tutejszej ludności z buntem przeciw kolonizacji, heroiczną walką i niesamowitą odwagą. Tego dnia udamy się na spacer po płaskowyżu by podziwiać rozpościerające się z niego widoki, a przy kolacji poznamy historię tego miejsca.

  18 dzień

  Waterberg - Windhoek - wylot

  Rano pakujemy się i jedziemy do stolicy, by po wspólnym obiedzie udać się na lotnisko i pożegnać z Namibią. Wylot.

  19 dzień

  Powrót

  Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.  ZASADY WJAZDU:
  Wymagany negatywny wynik testu PCR wykonany w ciągu ostatnich 168h przed podróżą.

 • Rejs po oceanie - Mola Mola (Walvis Bay)

  Koszt ok. 40 EUR

  Wycieczka w poszukiwaniu "Little Five"

  Poszukiwanie pustynnej małej piątki, koszt ok. 40 EUR

  Wycieczka do malowideł naskalnych

  Koszt ok. 10 EUR

  Bushmen walk

  Koszt ok. 25 EUR

  Nocne safari

  Game drive w poszukiwaniu zwierząt, koszt ok. 25-50 EUR

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Namibia – Windhoek
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 28 27 26 25 22 20 20 22 26 27 29 30
  średnia min. temp. °C 20 18 17 15 11 8 7 10 15 17 20 21
  dni z opadem - 11 10 9 5 1 0 0 1 1 4 5 6

   

  Namibia – Swakopmund
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 20 21 20 18 18 20 18 16 16 16 18 19
  średnia min. temp. °C 15 16 15 13 11 11 9 9 10 11 13 14
  dni z opadem - 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0

   

  Namibia – Epupa
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 27 24 24 28 26 26 25 29 30 32 30
  średnia min. temp. °C 17 14 13 11 12 11 9 7 10 12 17 16
  dni z opadem - 3 7 3 2 0 2 0 0 0 2 1 0

   

  Namibia – Tsumeb (Etosha National Park)
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 30 29 28 26 24 24 27 31 33 32 31
  średnia min. temp. °C 18 18 17 15 11 8 8 10 15 18 18 18
  dni z opadem - 12 12 9 5 1 0 0 0 0 3 6 11

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Windhoek - Warszawa

 • transfery z/na lotnisko w Namibii

 • 6 noclegów w lodgach i guesthousach ze śniadaniem

 • 10 noclegów na campingach (w namiotach)

 • wyżywienie: śniadania, lunchboxy (przeważnie kanapki), kolacje (z wyjątkiem dni 2,4,7,8)

 • transport na całej trasie wg programu (lokalny kierowca, samochód typu Toyota Land Cruiser)

 • sprzęt kampingowy: butla gazowa, śpiwory, poduszki, pościel i prześcieradło, krzesła i stół, sprzęt kuchenny, lampy i wiele innych niezbędnych na campingu rzeczy

 • bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • ewentualne przejazdy w miastach: ok. 50 EUR

 • wizy do Namibii (od ok. 61 EUR)

 • pozostałego wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera