.

KOREA POŁUDNIOWA

Drukuj stronę
19 dni
Korea Południowa
wielkość grupy: 6-12 osób
 • KOREA POŁUDNIOWA

  Na tej wycieczce do Korei Południowej pokażemy Wam, dlaczego nazywa się ją Krajem Spokojnego Poranka. Skosztujecie oryginalnej koreańskiej kuchnii, zwiedzicie malowniczo położone świątynie, zajrzycie do nowoczesnych dzielnic Seulu i Busanu, a także do Parku Narodowego Seoraksan, żeby na koniec odpocząć na wyspie Jeju. Przekonacie się na własnej skórze, że Korea ma swój osobliwy smak, styl i wdzięk.

  1 dzień

  WYLOT DO SEULU

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wspólny lot do Seulu.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  SEUL: PIERWSZE KROKI I WIEŻA N-TOWER

  Przylot do Seulu i transfer do hotelu. Po chwili odpoczynku ruszymy na pierwszy spacer przez miasto, do najbardziej charakterystycznego punktu: wieży telewizyjnej N-Tower. Wjedziemy na punkt widokowy na wieży, z którego rozpościera się wspaniały widok na cały Seul i okolice.
  Przed powrotem do hotelu zjemy kolację w jednej z licznych restauracji z lokalnymi przysmakami.

  3 dzień

  SEUL: PAŁAC KRÓLEWSKI, DZIELNICA BUKCHON

  Tego dnia zwiedzimy jeden z najważniejszych zabytków stolicy Korei Południowej: Pałac Królewski Gyeongbokgung. Rezydencja królewska była wielokrotnie niszczona, jednak do dziś zachwyca swoją architekturą i wielkością. Przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć pałacową zmianę warty.
  Po południu pójdziemy na spacer po najbardziej urokliwej części Seulu – zabytkowej dzielnicy Bukchon. Bukchon uznawany jest za żywy skansen - zobaczymy tu setki tradycyjnych domów nazywanych hanok. W części z nich mieszczą się herbaciarnie, restauracje, kawiarenki i pensjonaty; pozostałe służą dalej jako mieszkania prywatnych właścicieli.

  4 dzień

  SUWON: FORTYFIKACJE - SEUL: TARG GWANGJIANG

  Całodzienna wycieczka do Suwon. Zobaczymy tutaj wspaniałe fortyfikacje, które zostały zbudowane w XVIII wieku przez króla Jeongjo, który chciał tutaj przenieść stolicę z Seulu. Mury okalające miasto co prawda powstały, ale po śmierci władcy plany przeniesienia stolicy upadły.

  Powrót na nocleg do Seulu. Wieczorem chętni będą mogli udać się na nocny market żywnościowy Gwangjiang, gdzie będzie można popróbować specjałów koreańskiej kuchni.

  5 dzień

  PANMUNJOM: STREFA ZDEMILITARYZOWANA

  Całodzienna wycieczka do strefy zdemilitaryzowanej do miejscowości Panmunjom – gdzie podpisano zawieszenie broni w wojnie koreańskiej (wycieczka zależy od aktualnej sytuacji politycznej). Zobaczymy najpilniej strzeżoną granicę na ziemi oddzielającą dwie Koree od 1953 roku. Zwiedzimy też jeden z tuneli, które kopała armia północno-koreańska z zamiarem inwazji na południe.

  6 dzień

  SOKCHO I PARK NARODOWY SEORAKSAN

  Poranek spędzimy jeszcze w Seulu. Po południu przejazd autobusem (ok. 2,5h) do jednego z najładniejszych miejsc w Korei Południowej - w pobliże Parku Narodowego Seoraksan. Zakwaterowanie w Sokcho i spacer po miejskiej plaży.
  Na obiad pójdziemy do jednej z wielu miejscowych restauracji specjalizujących się w grillowanych rybach. Ryby oraz owoce morza są tu świeże i podawane w koreańskim stylu - z wieloma przystawkami.

  7 dzień

  SOKCHO I PARK NARODOWY SEORAKSAN

  Cały dzień spędzimy w Parku Narodowym Seoraksan. Towarzyszyć będzie nam widok na najwyższy szczyt tych gór, Seorak-san. Góra ma 1708 metrów wysokości i jest trzecim najwyższym szczytem Korei Południowej. Chętni będą mogli wspiąć się na okoliczne skały Ulsan Bawi, z których rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę. Opcjonalnie można wjechać na inny z okolicznych szczytów kolejką linową (czynna tylko przy dobrej, bezwietrznej pogodzie).
  Wieczorem powrót na nocleg do Sokcho.

  8 dzień

  ANDONG

  Przejazd autobusem do miejscowości Andong (ok. 5 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście.
  Na kolację wybierzemy się na jeden ze specjałów kuchni Koreańskiej: samoobsługowy grill. W typowej restauracji tego typu w centralnej części stołu znajduje się płyta grillująca, na której umieszczamy zamówione przez nas potrawy.

  9 dzień

  TRADYCYJNA WIEŚ HAHOE

  Zwiedzanie tradycyjnej koreańskiej wioski Hahoe – wpisanej na listę UNESCO. Jest to rodzaj żywego skansenu - wieś jest nadal zamieszkana. Chętni będą mogli wspiąć się na wzgórz, z którego można zobaczyć piękną panoramę. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie pobliskiego muzeum masek. Kolekcja obejmuje zbiory z całej Korei, ale również ze świata.

  Wieczorem przejazd do Daegu na nocleg.

  10 dzień

  ŚWIĄTYNIA HAEINSA

  Rano przejazd do jednej z najbardziej znanych koreańskich świątyń - buddyjskiej świątyni Haeinsa. Pięknie położona na tle majestatycznych gór, robi duże wrażenie. Swoją wyjątkowość zawdzięcza również temu, iż znajdują się tutaj jedne z największych na świecie zbiorów pism buddyjskich, spisanych na drewnianych tabliczkach.
  (Jeżeli będzie to możliwe, zatrzymamy się na noc w świątyni. Wtedy będzie można uczestniczyć w wieczornych i porannych modłach wraz z mnichami. W innym wypadku powrót na nocleg do Daegu.)

  11 dzień

  GYEONGJU: ZABYTKOWA STARÓWKA I KRÓLEWSKIE GROBY

  Przejazd do Gyeongju. Wieczorne zwiedzanie centrum miasta wpisanego na listę UNESCO. Gyeongju było stolicą antycznego królestwa Silla, stąd możemy zobaczyć tutaj między innymi groby królewskie.

  12 dzień

  ŚWIĄTYNIA BULGUKSA I BUDDDA Z SEOKGURAM

  Przejazd i zwiedzanie świątyni buddyjskiej Bulguksa, oraz 2,5 metrowego posągu Buddy w pobliskiej skalnej świątyni Seokguram. Oba te miejsca są wpisane na listę UNESCO już od 1995 roku.
  Powrót na nocleg do Gyeongju.

  13 dzień

  BUSAN: ŚWIĄTYNIA SEOKBULSA, ALEJA FILMOWA

  Rano pojedziemy do drugiego co do wielkości miasta Korei Południowej – Busan. Odwiedzimy małą, ale przepięknie położoną na klifie buddyjską świątynię Seokbulsa. Po południu udamy się na spacer „aleją filmową” gdzie poszukamy gwiazd polskich filmowców. Wieczorem wizyta na słynnym targu rybnym, gdzie będzie można zjeść między innymi fenomenalną zupę rybną.

  14 dzień

  PRZELOT NA WYSPĘ JEJU - SEONGASAN

  transfer na lotnisko i przelot na wyspę Jeju. To wulkaniczna wyspa na południu Korei Południowej, znane miejsce wypoczynku i pięknych górskich trekkingów. Pojedziemy na wschodnią stronę wyspy, do Seongsan, gdzie można podziwiać jeden z najsłynniejszych koreańskich widoków na wygasły wulkan Ilchul-bong (182m). Chętni będą mogli wspiąć się na jego szczyt.

  15 dzień

  WYSPA JEJU: JASKINIE MANJANG-GUL

  Rano przejedziemy do jednego z najbardziej znanych kompleksów jaskiń wulkanicznych Manjang-Gul. Przejdziemy się korytarzem, po którym kiedyś płynęła lawa i zobaczymy jedną z najwyższych na świecie „lawowych maczug”.
  Wieczorem czas wolny i relaks na plaży.

  16 dzień

  WYSPA JEJU: PLAŻA LUB TREKKING NA WULKAN HALLA

  Dzień wolny na odpoczynek na plaży.
  Jeśli jednak wolicie aktywnie spędzić ten czas, będziecie mogli wybrać się na całodzienny trekking na najwyższy szczyt Korei Południowej: Halla-san (1950 m.n.p.m.). Halla-san to wulkan tarczowy, a jego masyw praktycznie tworzy całą wyspę. Na szczycie można zobaczyć krater o średnicy ok. 400m, w którym mieści się jezioro. Podczas trekkingu (przy dobrej pogodzie) towarzyszyć nam będą malownicze widoki na wyspę i morze.

  17 dzień

  PRZELOT DO SEULU

  Przelot do Seulu. Wieczorny spacer po mieście.

  18 dzień

  SEUL: DZIELNICA GANG-NAM, LOTTE TOWER

  Ostatni dzień w Korei Południowej. Odwiedzimy dzielnicę Gang-nam, rozsławionej na cały świat przez K-popowego artystę Psy. Dzielnica uznawana jest za bogatą, przyciąga wielu znanych Koreańczyków i międzynarodowe firmy, a porównywana jest do kalifornijskiego Beverly Hills.
  Chętni będą mogli także podjechać do Parku Olimpijskiego oraz wjechać na najwyższy budynek Korei Południowej Lotte Tower.

  19 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wspólny powrót do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

 • Przejazd kolejką linową w Seoraksan

  Bilet w dwie strony; koszt ok. 8 USD/os.

  Wjazd na Lotte Tower

  Koszt ok. 23 USD/os.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII

  Sprzyjająca podróżom pogoda w Korei Południowej panuje wiosną (kwiecień-czerwiec) oraz jesienią (wrzesień-listopad).
  Są to względnie suche i słoneczne miesiące. Dodatkowo wiosną można zaobserwować kwitnące wiśnie, a jesienią kolorowe liście drzew, którym to okazjom towarzyszą różne festiwale.
  Okres wakacyjny (lipiec-sierpień) charakteryzuje się dużą ilością opadów.
  Zima (grudzień-marzec) potrafi być bardzo chłodna, z ujemnymi temperaturami i opadami śniegu.

terminy i ceny

załóż rezerwację
 CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Seul - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasie Busan - Jeju - Seul

 • transfery z/na lotnisko w Korei

 • 18 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami

 • bilety na transport międzymiastowy autobusami i pociągami wg programu

 • wycieczkę do strefy zdemilitaryzownej i Panmunjon

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za miejskie środki transportu (taxi, metro itd): ok. 220 USD

 • wyżywienia: ok. 30 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 2000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

7 par skarpetek inspirowanych 7 kontynentami zapakowanych na prezent

Idealny pomysł na upominek

Kup teraz