.

GRUZJA: U STÓP KAUKAZU

Drukuj stronę
13 dni
Gruzja
wielkość grupy: 6-12 osób
 • GRUZJA: U STÓP KAUKAZU
  Trasa naszego wyjazdu po Gruzji stawia na górskie krajobrazy Kaukazu i odkrywanie historii i wielokulturowości tego pięknego kraju. Spędzimy dużo czasu na świeżym powietrzu podziwiając okolice podczas pieszych wędrówek, przejazdów samochodami 4x4 lub wycieczek konnych. Rozsmakujemy się w lokalnych specjałach i pobuszujemy na kolorowych straganach. Jeśli urok górskich wiosek i zabytkowej zabudowy jest Wam bliższy niż nowoczesna miejska dżungla - dołączcie do nas! Jak zawsze możecie liczyć na małą grupę i dodatkowe "smaczki" w programie. :)
  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU DO GRUZJI

  Zasady wjazdu do Gruzji i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: osoby zaszczepione bez testów - wymagane zaświadczenie w jęz. angielskim o przyjęciu dwóch dawek szczepienia. W pozostałych przypadkach wymagany negatywny wynik testu PCR wykonany 72h przed wylotem oraz po 3 dniach na miejscu.
  NA MIEJSCU: maseczki w publicznych miejscach, restauracje otwarte, atrakcje turystyczne w większości otwarte
  LOT: bezpośredni lub z przesiadką

  1 dzień

  PRZELOT

  Spotkanie z pilotem na lotnisku w Warszawie, wylot do Gruzji.

  2 dzień

  TBILISI: ZWIEDZANIE GRUZIŃSKIEJ STOLICY

  Przylot w godzinach porannych. Po złożeniu bagaży w hotelu, spacer po zabytkowym mieście Tbilisi (z przerwą na krótką sjestę i odświeżenie się w hotelu). Zwiedzanie rozpoczniemy od największej prawosławnej świątyni na Kaukazie, soboru Św. Trójcy. Następnie wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, zwaną "gruzińskim Kremlem", skąd rozpościera się piękny widok na stolicę. Spacerując pośród kolorowych domów zejdziemy do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów. Zobaczymy również synagogę, kawiarniane uliczki Chardin, katedrę Syoni z pięknymi freskami, awangardową wieżę zegarową i bazylikę Anchiskhati. Wieczorem udamy się do lokalnej restauracji na Wieczór Gruziński - powitalną kolację z pokazem tradycyjnych ludowych tańców i narodowymi śpiewami. Nocleg w hotelu.

  3 dzień

  TBILISI - MCCHETA - GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA - KAZBEGI

  Po przedpołudniowym spacerze po miescie wyruszymy do Stepantsmindy. Po drodze zatrzymamy się w pierwszej stolicy Gruzji -  Mchcecie, przechadzając się wąskimi uliczkami będziemy podziwiać średniowieczną architekturę. Mieszczą się tutaj gruzińskie zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W samym sercu Mcchety mieści się jeden z najważniejszych zabytków sakralnych w Gruzji: Sweti Cchoweli, a także świątynia Samtawro. Następnie przejedziemy słynną Gruzińską Drogą Wojenną podziwiając piękne krajobrazy Kaukazu, monastyr Jvari (UNESCO) i XVII-wieczny kompleks architektoniczny Ananuri. Po przyjeździe do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi nocleg w pensjonacie.

  4 dzień

  KAZBEGI: TREKKING, CERKIEW CMINDA SAMEBA

  Po śniadaniu możemy wybrać się na malowiczy trekking doliną Truso lub pod dające orzeźwienie wodospady Gveleti. Po obiedzie wybierzemy się pod słynną świątynię Cminda Sameba (Świętej Trójcy). Tajemnicza cerkiew usytuowana jest na szczycie góry, na tle majestatycznego Kazbeku (5047 m.n.p.m). Przy odrobinie szczęścia chmury odsłonią szczyt i uczynią pejzaż niezwykle pocztówkowym. Nocleg w pensjonacie w Stepantsmindzie.

  5 dzień

  SIGHNAGHI: MIASTO MIŁOŚCI

  Po śniadaniu przejedziemy do regionu Kachetii, słynącego z gościnności i tradycji winiarskich. Zatrzymamy się w urokliwym Sighnaghi, które na przełomie wieków zachowało swój oryginalny styl z tradycyjnymi balkonami, unikalnymi murami obronnymi, wieżami i brukowanymi uliczkami. To piękne, najmniejsze miasto Gruzji znane jest również jako “miasto miłości”. Po spacerze chętni mogą wziąć udział w warsztatach robienia czurczcheli czyli „gruzińskiego snikersa”. Wieczorem możemy spróbować lokalnych win w urokliwych knajpkach. Nocleg w hotelu.

  6 dzień

  PRZEJAZD DO WIOSKI OMALO

  Po śniadaniu wyjazd w stronę najtrudniej dostępnego regionu Gruzji - Tuszetii. Odbędziemy widowiskowy off-road w głąb grzbietu Kaukazu Wielkiego krętymi, stromymi drogami przez kaukaskie przełęcze. Zakwaterowanie w pensjonacie w wiosce Omalo. Wieczorem czas na odpoczynek i spacery po okolicy, która zachwyci nas dziewiczą naturą.

  7 dzień

  OMALO: TREKKING LUB WYCIECZKA KONNA

  Wioska Omalo to mekka wszystkich piechurów i wspinaczy. Bierze tu początek większość szlaków trekkingowych w regionie. Ten dzień spędzimy aktywnie podążając jednym z nich. Na zasłużony odpoczynek w pensjonacie wrócimy wieczorem. Chętni mogą podziwiać okolicę z końskiego grzbietu.

  8 dzień

  OMALO - TBILISI

  Po śniadaniu przejazd do Tbilisi przez malownicze górskie wioski. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

  9 dzień

  SKALNE MIASTO UPLISCYCHE - GORI - MESTIA

  Po śniadaniu wyjedziemy z Tbilisi w kierunku regionu Górnej Swanetii. Po drodze zatrzymamy się w pobliżu Gori, gdzie zwiedzimy starożytne skalne miasto Upliscyche (UNESCO). Jest to dawna siedziba władców, centrum religii przedchrześcijańskiej i jeden z najważniejszych zabytków Kaukazu, datowany na ponad 3000 lat. Następnie krótki spacer po głównym placu Gori, gdzie możecie zobaczyć dom rodzinny Stalina. Zakwaterowanie w pensjonacie w Mestii. Malownicze, wysokogórskie miasteczko słynie z kamiennych wież obronnych oraz różnorodnych szlaków pieszych, które zapraszają do spacerów i odkrywania okolicy.

  10 dzień

  USHGULI: WIOSKA ZAGUBIONA W GÓRACH

  Po śniadaniu przejedziemy w kierunku drugiego, najbardziej znanego miasta Swanetii - Uszguli. Po drodze przystanek i wjazd na jedną z najwyższych przełęczy Kaukazu - Zagaro (2623 m n.p.m.). Następnie zwiedzimy malowniczo położonego Uszguli - wpisanego na listę UNESCO. Wioska znajduje się u stóp najwyższej góry Gruzji i trzeciego najwyższego szczytu Kaukazu - Szchary (5068 m n.p.m.). Słynie ono z charakterystycznych wież mieszkalno-obronnych, które już od XII w. zamieszkują te same rody. Do dziś przetrwało ponad 200 zabytków tego typu. Powrót na nocleg do Mestii.

  11 dzień

  TREKKING DO JEZIOR KORULDI

  Dzień na łonie natury. Odbędziemy całodzienny trekking nad jeziorka Koruldi, położone u stóp lodowca Chalaadi. Szlak prowadzi przez rozległe polany z oszałamiającymi widokami. Odpoczywając na łące będziemy podziwiać otaczające krajobrazy z odbiciem ośnieżonych szczytów w tafli jeziorek. Zejście do Mestii tym samym szlakiem. Odpoczynek w pensjonacie. Pod wieczór wybierzemy się na spacer - pięknie oświetlone kamienne wieże i uliczki dodają miastu uroku.

  12 dzień

  MESTIA - JASKINIA PROMETEUSZA - TBILISI

  Całodzienny przejazd z Mestii do Tbilisi. Po drodze zatrzymamy się, by zwiedzić Jaskinię Prometeusza - jedną z największych i najpiękniejszych w Europie. Ciekawe, pięknie oświetlone formy naciekowe uruchomią naszą wyobraźnię. W zależności od poziomu wody będzie również możliwość odbycia krótkiego rejsu podziemną rzeką. Przyjazd do Tbilisi wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu. Wczesna pobudka, ok.02.00 i transfer na lotnisko.

  13 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Po przylocie pożegnanie i zakończenie wyprawy.  ZASADY WJAZDU:
  Wymagane zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepienia. W pozostałych przypadkach wymagany negatywny wynik testu PCR wykonany 72h przed wylotem oraz po 3 dniach na miejscu.

 • ATRAKCJE DO WYKUPIENIA PRZED WYJAZDEM:

  Indywidualny pobyt w Batumi nad Morzem Czarnym

  Pobyt wymaga przedłużenia wyprawy o 2 dni:

  11 DZIEŃ: MESTIA - BATUMI

  Po śniadaniu przejazd do Batumi - Perły Morza Czarnego (5-6 godz.). Po zakwaterowaniu w hotelu czas na samodzielne zwiedzanie miasta i odpoczynek.

  12-13 dzień: ODPOCZYNEK W BATUMI

  Czas wolny. Odpoczynek nad Morzem Czarnym. Czas na zwiedzanie nowoczesnej części miasta z bulwarem nadmorskim, Piazzy, statui Medei, portu Batumi, Wieży Alfabetu, ruchomej rzeźby Ali i Nino. Chętni mogą spędzić czas aktywnie w Aquaparku lub spacerując po położonym na wzgórzu ogrodzie botanicznym. Nocleg w hotelu.

  14 dzień: POWRÓT DO POLSKI

  Przejazd do Tbilisi (6-7 godzin). Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

  Koszt 280 EUR/os. (przy 2 osobach)

  W cenie: prywatny przejazd na trasie Mestia - Batumi - Tbilisi, 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu 4* w Batumi.

  Każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wycieczki w podanym terminie i cenie.

   

  ATRAKCJE DO WYKUPIENIA NA MIEJSCU:

  Degustacja win w Sighnaghi

  Koszt około 15 EUR/os.

  Warsztaty kulinarne w Sighnaghi

  Koszt około 15 EUR/os.

  Przejażdżka konna po okolicy Omalo

  Koszt około 20 EUR/os./1 godz.

  Rejs łódką w Jaskini Prometeusza

  Koszt około 5 EUR/os.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Gruzja - Tbilisi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 7 8 13 19 23 28 31 31 26 20 13 8
   średnia min. temp.  °C -1 0 3 8 12 16 20 20 15 10 5 1
  dni z opadem - 4 5 6 8 10 9 6 6 5 6 4

  4

   

  Gruzja - Omalo
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 6 4 12 16 21 25 28 29 25 19 11 7
   średnia min. temp.  °C -2 1 3 6 11 14 18 19 14 10 8 3
  dni z opadem - 4 4 5 7 9 8 5 5 5 5 4 4

   

  Gruzja - Mestia
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 10 11 14 19 24 28 29 31 27 22 16 12
   średnia min. temp.  °C 4 4 6 9 14 18 20 21 18 14 9 5
  dni z opadem - 5 4 7 6 8 6 2 1 6 5 7 9

   

  Gruzja - Batumi
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 3 4 5 9 13 17 19 19 16 13 9 6
   średnia min. temp.  °C 9 10 11 15 18 22 25 25 22 19 15 11
  dni z opadem - 20 18 18 17 15 16 17 17 16 17 18 19

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety na lot na trasie Warszawa -  Tbilisi - Warszawa 

 • transfery z/na lotnisko w Gruzji

 • 11 noclegów: w Tblisi i Sighnaghi w hotelu lub w apartamentach - w pokojach 2 os. z łazienką, w pozostałych lokalizacjach w pensjonatach w pokojach 2-osobowych z łazienkami

 • wyżywienie: 8 śniadań (poza Tbllisi)

 • Wieczór Gruziński - kolacja z pokazem tańców w lokalnej restauracji

 • prywatny transport wynajętym busem wg programu

 • przejazd samochodami 4x4 do Uszguli

 • całodzienny trekking z lokalnym przewodnikiem do Jezior Koruldi

 • bilety wstępu do Upliscyche, muzeum Stalina, Jaskini Prometeusza oraz bilety na kolejkę linową w Tbilisi

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałego wyżywienia

 • biletów wstępu do miejsc zwiedzanych w czasie wolnym, transportu lokalnego w miastach (taxi itp.), zwyczajowych napiwków: ok. 50 EUR/os.

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera