Dołącz do grupy

SZWAJCARIA - LICHTENSTEIN - MONT BLANC

Szwajcaria, Francja, Włochy, Lichtenstein 13 dnimax. 7 os. w aucie

Terminy i ceny

Nie mamy już terminów dla tej wyprawy.

Ale jeśli interesuje Cię ten program – napisz do nas!
Dostosujemy termin do Ciebie.

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310

Podobne wyjazdy

SZWAJCARIA - LICHTENSTEIN - MONT BLANC

Niesamowite górskie krajobrazy, czekolada i klimatyczne kurorty - poznaj Szwajcarię na kameralnym roadtripie!
Skupimy się na górskich widokach i urokliwych górskich miasteczkach. Wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy na 3000m n.p.m., odwiedzimy Lichtenstein, Mont Blanc, Zermatt, Saas Fee, Appenzel i inne ciekawe miasteczka, skosztujemy wina w Lavaux i zrobimy pamiątkowe zdjęcie z Matterhornem w tle. Jak w pozostałych europejskich roadtripach, stawiamy tutaj na elastyczność i małą grupkę.

Polubisz ten wyjazd za:

 • wygodną formę kameralnego roadtripu
 • świetny, przebogaty program!
 • wjazd kolejką na górę Titlis
 • widoki na Matternhorn
 • zwiedzanie i aktywność

Trasa

 • ZURYCH
 • WODOSPADY RENU
 • STEIN AM RHEIN
 • ST.GALLEN
 • APPENZEL
 • LICHTENSTEIN
 • LOCARNO
 • LODOWIEC ALETSCH
 • SAAS FEE
 • ZERMATT
 • MONT BLANC
 • GENEWA
 • BERNO
 • LAUTERBRUNNEN
 • JEZ. OESCHINEN
 • LUCERNA
 • ZURYCH

Plan podróży

 • 1 dzień PRZELOT DO ZURYCHU

  Przelot do Zurychu, zakwaterowanie w hotelu. Jeśli czas pozwoli, wyruszymy na zwiedzanie tego największego miasta Szwajcarii, znanego z urokliwej starówki. Zanurzymy się tu w plątaninę klimatycznych uliczek, odwiedzimy kościół Fraumunster z witrażami zaprojektowanymi przez Marca Chagalla oraz Grossmunster - imponującą świątynię zwiazaną z historią ewangeliciej reformacji. Przespacerujemy się długą na prawie dwa kilometry Bahnhofstrasse - elegancką ulicą pełną modnych butików i sklepów oferujących luksusową biżuterię oraz słynne szwajcarskie zegarki.

 • 2 dzień ZURICH, WODOSPADY RENU, STEIN, SANKT GALLEN

  Rano usłyszymy ryk wody spadającej na skały, gdy zbliżymy się do największych wodospadów w Europie, Wodospadów Renu w Schaffhausen. Nie są tak olbrzymie jak Niagara ale mają swój urok. Chętni będą mogli skorzystać z wycieczki łodzią pod same wodospady (ok 15 CHF) i przespacerować się na skały na środku rzeki.

  Następnie udamy się do słynnego z pięknie zachowanego średniowiecznego starego miasta Stein Am Rhein. Wybierzemy się na spacer po Rathausplatz, gdzie zachwycą nas kolorowe fasady średniowiecznych budynków wymalowane w scenki rodzajowe z zamierzchłych czasów. 
  Po południu przejedziemy średniowiecznego miasteczka Sankt Gallen gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe opactwo St. Gall z jego niezwykłą biblioteką (12CHF) i katedrą.

 • 3 dzień   EBENALP - LICHTENSTEIN - LOCARNO

  Przejazd w okolice Appenzell. wjazd  kolejką na Ebenalp (34 CHF) spacer górskim szlakiem do słynnego, wtulonego w pionową skalistą ścianę schroniska Aescher. Droga przebiega przez jaskinie Wildkirchli, noszące ślady paleolitycznego osadnictwa, gdzie znalezniono szczątki niedźwiedzia jaskiniowego. Miniemy też XVII-wieczną kaplicę mieszczącą się w jednej z grot. 
  Możliwość dodatkowych spacerów po okolicznych szczytach. W dalszej kolejności przejdziemy przez malutkie księstwo Lichtensteinu, gdzie będziemy podziwiać malownicze widoki na rzekę Ren i zamki.

  Na trasie zatrzymamy się aby zobaczyć słynny pociąg Bernina pokonujący podparty sześcioma łukami, wysoki na 65 metrów wiadukt kolejowy u wylotu tunelu Landwasser. Następnie przejazd do urokliwego miasta Locarno, gdzie spróbujemy włoskich przysmaków w okolicach pięknego Piaza Grande.

   

   

 • 4 dzień VERZASCA i LODOWIEC ALETSCH

  Rano zatrzymamy się w dolinie Verzasca, aby zobaczyć zabytkowy kamienny most i wykąpać się w szmaragdowej rzece. Zobaczymy też tamę z filmu Goldeneye –  skok na bungee z 220 metrów kosztuje tutaj ok. 225 CHF (jeśli chciałbyś/chciałabyś pójść w ślady Jamesa Bonda i skoczyć, daj nam znać wcześniej, zarezerwujemy go dla Ciebie!).

  Następnie odwiedzimy jeden z najbardziej spektakularnych punktów na mapie Szwajcarii - największy, liczący prawie 24 kilometry lodowiec alpejski – Aletsch. Kolejka linowa zabierza nas w okolicę szczytu Eggishorn (2927 m.n.p.m.). Chętni zdobędą wierzchołek, a wszyscy mogą się fascynować się widokiem, który na zawsze zostanie w ich pamięci. Przejazd do Saas Fee, jednego z najbardziej znanych szwajcarskich miasteczek górskich. Stare drewniane domki z barwnymi kwiatami w oknach oraz tradycyjne spichlerze prezentują się tu szczególnie urokliwie na tle imponujących alpejskich szczytów.

 • 5 dzień KURORT SAAS FEE I GÓRSKIE SZLAKI

  Dzień spędzamy w okolicach górskiego kurortu Saas Fee w Valais. Uroku miasteczku dodaje fakt, że podobnie jak Zermatt pozbawione jest ruchu samochodowego. Czekają na nas liczne kolejki, które zabiorą nas na stacje położone wysoko w górach (wjazd na Langfluh lub Felskin), skąd będziemy mogli przespacerować się wśród wszędobylskich świstaków oraz niezapomnianych widoków na ośnieżone czterotysięczniki. Popołudnie spędzimy na jednym ze szlaków, relaksując się w licznych lokalnych kawiarenkach, albo jeżdżąc tam i z powrotem kolejkami linowymi podziwiając górskie krajobrazy.

 • 6 dzień ZERMATT I MATTERHORN

  Dziś czeka nas całodniowa wyczekiwana od początku wyprawy wycieczka do słynnego kurortu naricarskiego i wspinaczkowego Zermatt. Urokliwe miasteczko bez ruchu samochodowego otoczone jest przez szereg wspaniałych gór, wśród których znajdują się najwyższe szczyty Szwajcarii: Monte Rosa i słynny Matterhorn. Cieszymy się spacerami po starych dzielnicach i odkrywamy piękno miasteczka.

  Przejdziemy się także szlakiem dookoła Zermatt, gdzie towarzyszyć nam będą pocztówkowe widoki na górujący nad krajobrazem trójkątny ząb Matterhornu. Chętni będą mogli wybrać się w wycieczkę kolejką do Schwarzsee (54 CHF), lub na lodowiec Matterhorn Glacier Paradise który jeszcze bardziej przybliży ich do najpiękniejszej góry Świata (ok. 114 CHF).

 • 7 dzień PODZIEMNE JEZIORO, PRZEŁĘCZ ŚW. BERNARDA, AOSTA

  Dzisiaj odwiedzimy ukryty pod powierzchnią ziemi skarb - największe podziemne jezioro Europy – Lac Leonard (12 CHF). Popłyniemy łodzią podziwiając krystalicznie czyste wody jeziora oraz wypatrując tęczowych pstrągów przemykających w jego tajemniczych głębinach.
  Po południu zobaczymy słynną Przełęcz Świętego Bernarda, z której rozciągają się oszałamiające widoki i zjedziemy na włoską stronę Alp do doliny Aosty - słynnego rejonu turystycznego z bardzo bogatą historią liczącą ponad 2000 lat

 • 8 dzień W CIENIU MONT BLANC

  Dzisiaj wielki dzień! Wjedziemy kolejką Skyway Monte Bianco na Punta Helbronner zobaczyć najwyższy szczyt Alp (4804 m.n.p.m.) Wielkie lodowce i majstatyczne szczyty. 
  Następnie przejazd tunelem pod Mont Blanc do Chamonix i dalej do Genewy - wieczorny spacer po mieście.  • 9 dzień JEZIORO GENEWSKIE, WINNICE I CZEKOLADA

  Rano krótka wizyta w CERN gdzie dowiemy się więcej na temat badań nad cząstkami elementarnymi oraz zobaczymy jak działa wielki zderzacz hadronów. Po południu zwiedzanie wpisanych na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO tarasów winnych Lavaux, rozciągających się malowniczo na nasłonecznionych stokach opadających do Jeziora Genewskiego. To największy w Szwajcarii region winiarski obejmujący powierzchnią prawie 850 hektarów. Chętni zatrzymają się na degustację trunków w jednej z licznych winiarni.

  Po południu czas na spróbowanie kolejnej ze szwajcarskich specjalności - czekoladek! Wyruszamy w przyjemną podróż przez historię, tradycję i sztukę produkcji czekolady najstarszej szwajcarskiej marki czekolady – Cailler (16 CHF). 

 • 10 dzień BERNO - LAUTERBRUNNEN: WODOSPADY TRUMMELBACH

  Zwiedzamy stolicę Konfederacji Szwajcarskiej, Berno, którego starówka wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To urocze miasto usiane jest fontannami, znajdziemy tu zegar astronomiczy i 6 km zadaszonych arkad, w cieniu których mieszczą się sklepy i restauracje. Przepiękne Marktgasse, Kramgasse, katedra z ponad 100-metrową wieżą, oraz fantastyczne Muzeum Sztuk Pięknych to tylko niewielka część tego co Berno ma do zaoferowania.
  Po południu przejazd w okolice 'szwajcarskiej doliny Yosemite': Lauterbrunnen - oferującej jedne z najpiękniejszych widoków w całej Szwajcarii. Potężne skalne ściany, z których spływają 72 wodospady oraz sielskie zielone łąki u ich podnóży stały się m.in. inspiracją dla doliny elfów Rivendell z Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena. Odwiedzimy tu słynny, spadający dramatyczną kaskadą wewnątrz skały wodospad Trummelbach (12 CHF)

   

 • 11 dzień JEZIORO OESCHINEN: TREKKING

  Jedziemy w okolice Kandersteg gdzie zobaczymy turkusowe jezioro Oeschinen i przespacerujemy się w zapierającej dech scenerii. Chętni będą mogli spróbować jednej z najczęstszych górskich zabaw Szwajcarów – Rodelbahn – sanek na kółkach, którymi zjeżdża się po specjalnie przygotowanej rynnie. • 12 dzień FIRST CLIFF WALK W GRINDELWALD i LUZERNA

  Dziś odwiedzimy Grindelwald skąd wjedziemy kolejką linową na górę First. Tutaj pospacerujemy po The First Cliff Walk - jest to zawieszona nad przepaścią kładką, którą przechodzimy na wiszący 40 metrowy most, który z kolei wprowadza nas na zawieszoną w chmurach platformę widokową. Stąd spojrzymy w stronę Eigeru na monumentalną 1800-metrową północną ścianę góry zwaną 'Ścianą Śmierci', która pochłonęła wiele ofiar wśród alpinistów pragnących zdobyć wierzchołek.

  Po południu przejedziemy do Lucerny, jednego z najpiękniejszych miast Szwajcarii. Spacer po Lucernie: Podziwiamy między innymi drewniany XIV-wieczny drewniany most Kappelbrucke, kościół Franciszkanów z XIII wieku oraz Pomnik Lwa, poświęconym szwajcarskim strażnikom, którzy zginęli podczas rewolucji francuskiej.

 • 13 dzień POWRÓT

  Ostatnie zakupy pamiątek, czekoladek i innych lokalnych przysmaków. Wylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyprawy.

Świadczenia

Cena obejmuje

  • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Zurych - Warszawa
  • transport busem na całej trasie
  • 12 noclegów w hotelach, pensjonatach i agroturystykach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • bilet na kolejki w Saas Fee
  • bilet na pociąg z Tasch do Zermatt
  • opiekę pilota Kiribati Club
  • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
  • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

  • pozostałych kolejek górskich, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 275 EUR
  • wyżywienia
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN/os.
  • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1000 PLN

Mapa

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Szwajcaria

  Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu turystycznego do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty. Szwajcaria jest stroną Układu z Schengen.Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310info@kiribaticlub.pl