.

SZWAJCARIA: W HARMONII Z GÓRAMI roadtrip

Drukuj stronę
13 dni
Szwajcaria
wielkość grupy: max. 7 os. w aucie
 • SZWAJCARIA: W HARMONII Z GÓRAMI roadtrip

  Niesamowite górskie krajobrazy, czekolada i klimatyczne kurorty - poznaj Szwajcarię na kameralnym roadtripie!
  Skupimy się na górskich widokach i urokliwych górskich miasteczkach. Wjedziemy kolejką linową na punkt widokowy na 3000m n.p.m., odwiedzimy Zermatt, Saas Fee, Appenzel i inne ciekawe miasteczka, skosztujemy wina w Lavaux i zrobimy pamiątkowe zdjęcie z Matterhornem w tle. Jak w pozostałych europejskich roadtripach, stawiamy tutaj na elastyczność i małą grupkę.

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU DO SZWAJCARII

  Zasady wjazdu do Szwajcarii i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: zaszczepieni, ozdrowieńcy - bez testu; pozostali - negatywny wynik testu PCR wykonany max. 72h przed przylotem
  NA MIEJSCU: maseczki w publicznych miejscach; restauracje i kawiarnie otwarte; atrakcje turystyczne otwarte
  LOT: bezpośredni lub z przesiadką

  1 dzień

  PRZELOT DO ZURYCHU

  Przelot do Zurychu, zakwaterowanie w hotelu. Jeśli czas pozwoli wieczorne zwiedzanie tego największego miasta Szwajcarii, znanego z urokliwego starego miasta, długiej na prawie dwa kilometry Bahnhofstrasse, Fraumunster, Grossmunster, prawie 50 muzeów i 100 galerii sztuki.

  2 dzień

  ZURICH, WODOSPADY RENU, STEIN, LUCERNA: ZWIEDZANIE

  Rano usłyszymy ryk wody spadającej na skały, gdy zbliżymy się do największych wodospadów w Europie, Wodospadów Renu w Schaffhausen. Nie są tak olbrzymie jak Niagara ale mają swój urok. Chętni będą mogli skorzystać z wycieczki łodzią pod same wodospady (ok 15 CHF) i przespacerować się na skały na środku rzeki.

  Następnie udamy się do słynnego z pięknie zachowanego średniowiecznego starego miasta Stein nad Renem położonego w pięknej okolicy nad Jeziorem Bodeńskim. Wybierzemy się na spacer po Rathausplatz, gdzie zachwycą nas kolorowe fasady średniowiecznych budynków wymalowane w scenki rodzajowe z zamierzchłych czasów.
  Po południu przejedziemy przez malownicze krajobrazy do Lucerny, jednego z najpiękniejszych miast Szwajcarii.
  Spacer po Lucernie: Podziwiamy między innymi drewniany XIV-wieczny drewniany most Kappelbrucke, kościół Franciszkanów z XIII wieku oraz Pomnik Lwa, poświęconym szwajcarskim strażnikom, którzy zginęli podczas rewolucji francuskiej.

  3 dzień

  GÓRA TITLIS - WODOSPADY TRUMMELBACH

  Jedziemy do Engelbergu, gdzie wsiadamy do szeregu kolejek linowych, aby wspiąć się na górę Titlis (77 CHF). Podróżujemy nową, przeszkloną kolejką linową Rotair na szczyt ponad 3 tysięcy metrów nad poziomem morza. Podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych gór na najwyższym w Europie wiszącym moście, Titlis Cliff Walk oraz zwiedzamy wykutą w lodzie jaskinie pełną zamrożonych artefaktów.

  Przejazd w okolice szwajcarskiej doliny Yosemite: Lauterbrunnen gdzie będziemy mieć okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszych widoków w całej Szwajcarii oraz wjechać na jedne z 72 wodospadów w dolinie – słynne, spadające wewnątrz skały - Trummelbach (12CHF).

  4 dzień

  JEZIORO OESHINENSEE: TREKKING

  Ostatnia szansa na sporty ekstremalne rankiem. Interlaken słynie nie tylko z niezwykłych widoków ale jest też świetną okazją na przeżycie jednej z niezliczonych atrakcji mrożących krew w żyłach: skoku na bungee, lotu paralotnią, gigantycznej huśtawki, skoku na spadochronie czy kanioningu – wszystko to w niebywałej scenerii. Później jedziemy w okolice Kandersteg gdzie zobaczymy jezioro Oeshinensee (dla chętnych wjazd kolejką ok 20CHF w jedną stronę) i przespacerujemy się jednym z zapierających dech w piersiach trekkingów. Mamy do wyboru kilku do kilkunastokilometrowe, niezbyt wymagające trasy jak Gemini Pass, Oeschinensee Loop ale również morderczą 7 kilometrową wspinaczkę Allmenalp to First czy Hohturli Pass.

  Chętni Będą mogli spróbować jednej z najczęstszych górskich zabaw Szwajcarów – Rodelbahn – sanek na kółkach którymi zjeżdża się po specjalnie przygotowanej metalowej rynnie.

  5 dzień

  BERNO: ZWIEDZANIE - GENEWA: ZWIEDZANIE

  Zwiedzamy stolicę Konfederacji Szwajcarskiej, Berno. To urocze miasto usiane jest barokowymi fontannami, zegarem astronomicznym i 6 km zadaszonych arkad. Stare miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przepiękne Marktgasse, Kramgasse, Katedra, jedenaście szesnastowiecznych fontann oraz fantastyczne Muzeum Sztuk Pięknych to tylko niewielka część tego co Berno ma do zaoferowania.
  Jedziemy do Genewy, jednego z głównych centrów międzynarodowej dyplomacji, zobaczymy symbol Genewy, Jet d’Eau, fontannę z 140-metrowym strumieniem wody w Jeziorze Genewskim. Zatrzymamy się przy dużym zegarze kwiatowym, symbolu genewskiego przemysłu zegarków, w angielskim ogrodzie.

  6 dzień

  JEZIORO GENEWSKIE I OKOLICE, LOZANNA, WINNICE I CZEKOLADA

  Dziś podziwiać będziemy wspaniałą Lozannę z jej niezwykłą Katedrą, promenadą Ouchy, La Palud i Esplanade de Montbennon. Wszystko w otoczeniu przepięknych Alp. Po południu zwiedzanie wpisanych na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO tarasów winnych Lavaux. To największy w Szwajcarii region winiarski obejmujący powierzchnią prawie 850 hektarów. Będzie okazja do degustacji win w jednej z licznych winiarni.

  Po południu jedziemy do kolejnej szwajcarskiej specjalności - czekoladek! Wyruszamy w przyjemną podróż przez historię, tradycję i sztukę produkcji czekolady najstarszej szwajcarskiej marki czekolady – Cailler (16 CHF).

  Wieczorem zobaczymy zapierający dech w piersiach zamek Chillon i przespacerujemy się deptakiem w Montreux.

  7 dzień

  BERNARDYNY - PRZEŁĘCZ ŚW. BERNARDA - PODZIEMNE JEZIORO

  Przejazd do Barryland (12CHF) w Martigny, najbardziej znanego z opieki nad legendarnymi psami Saint Bernard z Great St Bernard Pass.

  Po południu zobaczymy nie mniej słynną niż widokowo obłędną Przełęcz Świętego Bernarda i zjemy obiad po Włoskiej stronie przełęczy w uroczej restauracji.

  Po południu zwiedzimy największe podziemne jezioro Europy – Lac Leonard (16CHF). Będziemy mieli okazję przepłynąć się łodzią pod powierzchnią ziemi i podziwiać krystalicznie czyste wody jeziora.

  8 dzień

  ZERMATT I MATTERHORN

  Dziś czeka nas całodniowa wyczekiwana od początku wyprawy wycieczka do Zermatt. To miasteczko bez ruchu samochodowego jest lepiej znane jako kurort narciarski i wspinaczkowy. Otoczony jest przez szereg wspaniałych gór, wśród których znajdują się najwyższe szczyty Szwajcarii: Monte Rosa i słynny Matterhorn.
  Cieszymy się spacerami po starych dzielnicach i odkrywamy piękno miasteczka.

  Przejdziemy się szlakiem dookoła Zermatt z książkowymi widokami na górę a chętni będą mogli wybrać się w wycieczkę kolejką na Gornegratt który jeszcze bardziej przybliży ich do najpiękniejszej góry Świata (119/89 CHF).

  Po południu przejazd do Saas Fee.

  9 dzień

  KURORT SAAS FEE I GÓRSKIE SZLAKI

  Dzień spędzamy w kurorcie Saas Fee w Valais, jednego z najbardziej znanych szwajcarskich miasteczek górskich ze starymi drewnianymi domkami i spichlerzami. Uroku miasteczku dodaje fakt, że podobnie jak Zermatt pozbawione jest ruchu samochodowego. Rankiem wyruszymy na jeden z otaczających nas szczytów – Langfluh albo Felskin, skąd będziemy mieć możliwość przespacerować się wśród wszędobylskich świstaków.
  Chętni będą mogli wjechać jeszcze wyżej: najwyższą podziemną kolejką linową do najwyższej obrotowej restauracji na świecie na wysokości 3500 m n.p.m., gdzie będą mogli zjeść obiad podziwiając lodowce wynurzające się z okolicznych skał oraz odwiedzić Eispavillon – wykutą w lodowcu jaskinię pełną lodowych rzeźb (dopłata 45CHF).
  Popołudnie spędzimy na jednym z górskich szlaków lub relaksując się w licznych lokalnych kawiarenkach lub jeżdżąc tam i z powrotem kolejkami linowymi podziwiając górskie widoki.

  10 dzień

  LODOWIEC ALETSCH, DOLINA VERZASCA I LOCARNO

  Rankiem jedziemy w jedne z najpiękniejszych okolic całej Szwajcarii – miejsca, gdzie znajduje się największy, liczący prawie 24 kilometry lodowiec alpejski – Aletsch. Na górę wjedziemy szeregiem kolejek górskich (ok 75 CHF) by trafić do pierwszego punktu widokowego – Bettmerhorn. Jeśli pogoda pozwoli – przespacerujemy się dwu i pół godzinnym trekiem granią skalną aż do szczytu Eggishorn.

  Po południu przejedziemy do słynących z szmaragdowych jezior i spokojnej codzienności okolic – doliny Verzasca. Chętni będą mieli okazję wskoczyć do zimnej wody a Ci najbardziej odważni – powtórzyć wyczyn Jamesa Bonda z filmu Goldeneye – skok z 220 metrowej zapory Verzasca (225CHF).

  Na wieczór jedziemy do urokliwego miasta Locarno, gdzie spróbujemy włoskich przysmaków w okolicach pięknego Piaza Grande.

  11 dzień

  SANKT MORITZ - PARK NARODOWY SZWAJCARII - KOLEJKA BERNINA

  Przed południem będzie okazja wybrać się w podróż słynną wpisaną na listę UNESCO kolejką Albula – Bernina (ok 60CHF).

  Następnie krótka wizyta w Sankt Moritz jednego z najstarszych na Świecie ośrodków sportów zimowych.

  Po południu ostatnia szansa na trekkingi w niewymagającym dalszych opisów Parku Narodowym Szwajcarii.

  12 dzień

  ST. GALLEN - APPENZEL

  Rankiem wybieramy się do uroczego, średniowiecznego miasteczka Sankt Gallen gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć wyjątkowe opactwo St. Gall z jego niezwykłą biblioteką (12CHF) i katedrą. Przejdziemy się również po urokliwym starym mieście. Dla chętnych wizyta w parku dzikiej zwierzyny lub jednym z licznych muzeów.

  Po południu wybierzemy się w okolice Appenzell. Chętni będą mieć okazje spróbować lotu na paralotni z instruktorem (ok 200 CHF), wjechać kolejką na Ebenalp (35CHF) lub przespacerować się w okolice jeziora Seealpsee.

  Wieczorem przejazd do Zurichu.

  13 dzień

  POWRÓT

  Ostatnie zakupy pamiątek, czekoladek i innych lokalnych przysmaków. Wylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i zakończenie wyprawy.  ZASADY WJAZDU:
  Zaszczepieni, ozdrowieńcy - bez testu
  Pozostali  wmagany negatywny wynik testu PCR wykonany max. 72h przed przylotem.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Zurych - Warszawa

 • transport busem na całej trasie

 • 12 noclegów w hotelach, pensjonatach i agroturystykach (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • bilet na kolejki w Saas Fee

 • bilet na pociąg z Tasch do Zermatt

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • kolejek górskich (Titlis, Aletsch), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie oraz muzeów dla chętnych w sumie ok. 195 EUR

 • wyżywienia

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Chcecie jechać tylko w swoim gronie? Dajcie nam znać na info@kiribaticlub.pl, zorganizujemy dla Was prywatny trip.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera