.

GALAPAGOS, RÓWNIK I WULKANY

Drukuj stronę
17 dni
Ekwador
wielkość grupy: 6-12 osób
 • GALAPAGOS, RÓWNIK I WULKANY

  Galapagos – ta nazwa sprawia, że serca podróżników biją szybciej. Zobaczysz wyspy będące domem gigantycznych żółwi i innych endemicznych gatunków. Możesz pójść śladem Karola Darwina i poszukać własnej teorii ewolucji. Poza tym, w Ekwadorze czeka cię mnóstwo atrakcji: spacer po równiku, zwiedzanie zabytkowego Quito, barwny targ w Otavalo, wycieczka rowerowa po zboczach aktywnego wulkanu Tungurahua, górskie trekkingi, gorące źródła, plażowanie nad Pacyfikiem, przejażdżka pociągiem przez Nos Diabła oraz inkaskie ruiny w Ingapirca.

  1 dzień

  Wylot z Polski i przylot do Quito

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przylot do Quito. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po stolicy Ekwadoru.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  QUITO - ŚRODEK ŚWIATA

  Zwiedzanie Quito, miasta położonego na wysokości 2850 m n.p.m., wpisanego na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Zobaczymy barokowe kościoły, zespoły klasztorne i białe kolonialne domy. Pojedziemy do Mitad Del Mundo (środek świata) - miejsca, przez które przebiega równik. Tam, w muzeum, przeprowadzimy ciekawe eksperymenty, które możliwe są tylko na równiku!

  3 dzień

  MINDO – LAS MGLISTY

  Wycieczka do Mindo. Czeka na nas las mglisty, położony na zboczach gór. Zatopimy się w tropikalnej roślinności, aby obserwować "rajskie" ptaki (kolibry, tukany, papugi itd.). Odwiedzimy motylarnię, a chętni będą mogli "przelecieć" na linach ponad lasem i podziwiać z góry piękny ocean drzew (canopy 10 odcinków). Wieczorem powrót do Quito.

  4 dzień

  OTAVALO - wielki targ

  Odwiedzamy jeden z najbardziej znanych i malowniczych targów Ameryki Południowej w Otavalo. Następnie wybierzemy się do indiańskich wiosek, których mieszkańcy zajmują się wyrobem rękodzieł. Powrót do Quito.

  5 dzień

  Park Narodowy COTOPAXI

  Przejazd do Banos miasta położonego pod czynnym wulkanem. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Cotopaxi, gdzie będzie można podziwiać widok na słynny wulkan Cotopaxi, jeden z najwyższych na świecie, urzekający swym idealnie stożkowym kształtem.

  6 dzień

  BANOS - rafting albo dżungla

  Bliskość dżungli i wulkanu nadają Baños niepowtarzalny i idylliczny charakter - można się tu zrelaksować w miasteczku lub ponownie zażyć gorących kąpieli. Chętni żądni emocji maja wiele opcji do wyboru: rafting, canyoning, całodzienna wycieczka do dżungli lub skok na linie ze 100 m mostu.

  7 dzień

  Banos - źródła termalne

   Odpoczynek w Banos. Chętni korzystają ze źródeł termalnych. 

  8 dzień

  Przejazd pociągiem przez NARIZ DEL DIABLO

  Z Alausi udamy się pociągiem niezwykle malowniczą trasą na górską przełęcz Nariz del Diablo. Przejazd do Cuenca. Zwiedzanie Cuenca, będącego jednym z najważniejszych miast w epoce inków. Zobaczymy zabytkowe kościoły, muzeum Pumapungo i ruiny wpisane na listę UNESCO.

  9 dzień

  CUENCA: zwiedzanie

  Cuenca, a właściwie: Santa Ana de los cuatro rios de Cuenca, bo tak brzmi pełna nazwa tego trzeciego co do wielkości miasta Ekwadoru. Określana mianem kulturalnej stolicy kraju. Zabytkowe centrum miasta, które zobaczymy, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  10 dzień

  GUAYAQUIL

  Przejazd do Guayaquil, największego miasta Ekwadoru i głównego portu. Spacerując po mieście będziemy mogli porównać, jak wygląda metropolia w wydaniu ekwadorskim.

  11 dzień

  Galapagos: wyspa Santa Cruz

  Rano przelot z Guayaquil na wyspę Baltra, odbiór z lotniska i transfer do hotelu na wyspę Santa Cruz. Zakwaterowanie. Po południu wizyta w Stacji Naukowej Charles Darwin, biologicznej stacji badawczej prowadzonej przez Fundację Karola Darwina.

  12 dzień

  Galapagos: wyspa Floreana

  Całodzienna wycieczka na pierwszą zamieszkaną wyspę archipelagu, na której znajdują się m.in. ruiny pirackich osad oraz prowizoryczny urząd pocztowy tzw. „Post Office Bay”. W wyższych, zielonych rejony wyspy przespacerujemy się szlakami wśród
  bujnej roślinności i grót na liczne punkty widokowe. Po powrocie na wybrzeże spędzimy czas na plaży La Loberia, na której wylegują się lwy morskie. Chętni mogą wykorzystać czas wolny na snorkeling, a pozostałych z pewnością skusi wizja odpoczynku na pięknych plażach m.in. Playa negra z czarnym wulkanicznym piaskiem. Wieczorem powrót motorówką na wyspę Santa Cruz.

  13 dzień

  Galapagos: wyspa Santa Fe

  Całodzienna wycieczka na najmniejszą i najstarszą geologicznie wyspę archipelagu (rejs motorówką ok. 40m). Odbędziemy spacer w bajecznej scenerii drzewiastych opuncji olbrzymich na tle turkusowych wód zatoki. Po drodze nie sposób nie zaobserwować iguan lądowych. Następnie zejdziemy na plażę, gdzie przy odrobinie szczęścia zobaczymy młode lwy morskie podczas zabawy. Dla chętnych czas na snorkeling z żółwiami morskimi. Powrót motorówką na wyspę Santa Cruz.

  14 dzień

  Galapagos: plaża w zatoce Tortuga, rezerwat Chato, kratery Los Gemelos

  Przejazd na piękną, niepowtarzalną na całym świecie plażę w zatoce Tortuga, gdzie można obserwować m.in. występujące tylko na Galapagos legwany morskie. Po południu zwiedzanie rezerwatu Chato, który pozwala odwiedzającym zobaczyć olbrzymie żółwie w ich naturalnym środowisku podczas suszy. Jest to również dobre miejsce do obserwowania ptaków endemicznych. Przejazd do bliźniaczych kraterów wulkanicznych Los Gemelos. Spacer wśród bogatej, endemicznej roślinności wyspy. Wieczorem powrót do hotelu.

  15 dzień

  GALAPAGOS - QUITO

  Po śniadaniu czas na ostatnie spacery na wyspie. Transfer na lotnisko na wyspę Baltra. Przelot do Quito. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu w zabytkowej części miasta i czas wolny.

  16 - 17 dzień

  Przelot powrotny do Polski.

  Wspólna podróż powrotna. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 • Wycieczka konna, rowerowa

  Koszt około 40 USD.

  Nurkowanie z maską i rurką

  Koszt około 30 USD.

  Nurkowanie z akwalungiem

  Koszt około 150 USD.

  Skok z mostu na linach

  Koszt około 30 USD.

 • Ekwador - Quito
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 18 18 18 18 19 19 19 20 19 19 18
  średnia min. temp. °C 10 10 10 10 10 9 9 9 9 9 9 10
  dni z opadem - 13 14 17 19 16 9 4 4 9 16 12 12

   

  Ekwador – Cuenca
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 20 21 20 20 19 18 18 18 20 21 21 21
  średnia min. temp. °C 10 10 10 10 9 8 8 7 8 9 7 9
  dni z opadem - 3 3 5 6 6 3 1 2 3 5 3 4

   

  Ekwador - Puerto Ayora (Isla Santa Cruz – Galapagos)
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp °C 31 31 31 31 31 29 27 29 27 29 29 30
  średnia min. temp. °C 21 22 21 21 21 19 19 18 19 19 19 21
  dni z opadem - 12 13 13 10 9 6 7 7 24 8 7 9

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Quito - Warszawa

 • bilety lotnicze na trasie: Guayaquil - Galapagos, Galapagos - Quito

 • 15 noclegów w hotelach wg programu (pokoje z łazienkami)

 • transport wynajętym busem na trasie: Quito - Mindo - Quito, Quito - Otavalo - Quito, Quito - Banos, Banos - Alausi, Alausi - Cuenca, Cuenca - Guayaquil

 • przejazd pociągiem (Nariz del Diablo)

 • wycieczki: 

  • do Mitad del Mundo

  • do Parku Narodowego Cotopaxi

  • na wyspę Floreana

  • na wyspę Santa Fe

  • w wyżynne części wyspy Santa Cruz

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, water-taxi itp.: ok. 260 USD

 • wyżywienia: ok. 25-30 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera