Dołącz do grupy

PURA VIDA KOSTARYKA

Kostaryka 18 dni6-12 osób

Terminy i ceny

 • termincena
 • termin:01.02 - 18.02 2022cena:8 900 PLN + 1 790 USDBRAK MIEJSC
 • termin:28.02 - 17.03 2022cena:8 900 PLN + 1 790 USDRezerwuję
 • termin:21.03 - 07.04 2022cena:8 900 PLN + 1 790 USDRezerwuję
 • termin:21.04 - 08.05 2022cena:8 900 PLN + 1 790 USDRezerwuję
 • termin:28.04 - 15.05 2022cena:8 900 PLN + 1 790 USDRezerwuję

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

PURA VIDA KOSTARYKA

Poznaj zieloną Kostarykę i zasmakuj życia w stylu Pura Vida na naszym aktywnym wyjeździe. Malownicze parki narodowe, czyste plaże i majestatyczne wulkany przeplatają się tutaj z unikalnymi aktywnościami, od wycieczek rowerowych po ziplining. Dotrzemy do Parku Narodowego Tortuguero, który będziemy zwiedzać łodziami. Spędzimy czas w lesie chmurowym w Rezerwacie Monteverde i poznamy kolorowe plaże w okolicach Puerto Viejo. Pojedziemy też na wybrzeże nad Oceanem Spokojnym, do Parku Narodowego Manuel Antonio. Będzie też czas na Wasze ulubione atrakcje! Relaks w gorących źródłach i kąpiele w morzu czy spacer po wiszących mostach i lekcje surfingu? Hmm? :)

Polubisz ten wyjazd za:

 • zanurzenie w bogatej przyrodzie Kostaryki
 • aktywny odpoczynek
 • dzikie, karaibskie plaże
 • niesamowite ptaki, żaby i leniwce
 • program blisko natury

Trasa

 • SAN JOSE
 • PN TORTUGUERO
 • PUERTO VIEJO
 • PN CAHUITA
 • KEKOLDI
 • LA FORTUNA
 • MONTEVERDE
 • PN MANUEL ANTONIO
 • PN CORCOVADO

Plan podróży

 • WAŻNE: ZASADY WJAZDU DO KOSTARYKI

  1. Wypełnienie deklaracji zdrowotnej https://salud.go.cr/ i wygenerowanie kodu QR

  2. Dla niezaszczepionych: dodatkowo wykupienie ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia i kwarantanny w przypadku zachorowania na COVID-19 (koszt 119 USD /os.)

  3. Linie lotnicze mogą wymagać przedstawienia certyfikatu szczepień lub negatywnego wyniku testu PCR

   

  Pandemia nie jest przeszkodą w planowaniu wypraw. Zdarza się jednak, że przeszkadza w realizacji niektórych planów. Zapewniamy, że trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco sprawdzamy zasady wjazdu, czasy otwarcia atrakcji i miejsc, które zamierzamy odwiedzić. Jednocześnie liczymy na Waszą wyrozumiałość, jeśli cokolwiek nie pójdzie zgodnie z planem. Czasami jest to zupełnie niezależne od nas, mimo najszczerszych chęci.

 • 1 dzień WYLOT I PRZYLOT DO SAN JOSE

  Wylot z Warszawy i przelot do San Jose. Transfer z lotniska do hotelu. Czas przejazdu z lotniska 40 minut. Następnie zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

 • 2 dzień SAN JOSE - PARK NARODOWY TORTUGUERO

  Opuszczamy stolicę Kostaryki, by na najbliższe dwa tygodnie zatopić się w dzikiej przyrodzie. Naszą przygodę rozpoczniemy w Parku Narodowym Tortuguero, gdzie spędzimy 3 dni w lodge pośród zieleni.

  Tortuguero znajduje się w skrajnie północno-wschodniej części Kostaryki. Dotrzeć tam można jedynie małymi samolotami lub łodziami wzdłuż słynnych kanałów Tortuguero. Ten system rzek i kanałów biegnie równolegle do linii brzegu Morza Karaibskiego, ale też obejmuje okoliczne lasy. Teren ten został przekształcony w park narodowy w 1975 roku. Jest to jedno z najróżnorodniejszych biologicznie miejsc w Kostaryce. Nazwa Tortuguero pochodzi od hiszpańskiego słowa określającego żółwia, ponieważ jest to najważniejsze miejsce lęgowe dla żółwia zielonego w zachodniej części Karaibów. W parku występują też inne gatunki żółwi morskich, takie jak skórzasty oraz szylkretowy. Park zwiedza się za pomocą małych łodzi, ale występują też trasy piesze.

  Przejazd do Tortuguero busem i łodzią (ok. 4 godziny). Po przyjeździe wycieczka po Tortuguero Village. Następnie relaks w lodge.

 • 3 dzień PARK NARODOWY TORTUGUERO

  Parku Narodowy Tortuguero najlepiej podziwia się z perspektywy łodzi, i tak właśnie zrobimy tego dnia. Po śniadaniu wsiądziemy na łodzie i popłyniemy kanałami podziwiać lokalną florę i faunę.
  Następnie powrót na lunch, a po południu czas na relaks w otoczeniu przyrody. Wieczorem obiadokolacja.

   

 • 4 dzień TORTUGUERO - PUERTO VIEJO

  Po śniadaniu opuszczamy Tortuguero.  Powrót łodzią, a następnie busem przejedziemy do Puerto Viejo de Limon.

  Puerto Viejo na Wybrzeżu Karaibskim słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surferów. Kostarykańska część wybrzeża słynie także z rafy koralowej, plaż w różnych kolorach, i różnorodności etnicznej.

  Chętni mogą spróbować surfingu na lekcjach w jednej z licznych szkół surfingowych.

  Dla tych, którzy ten dzień wolą spędzić mniej aktywnie - spacer po plaży, kąpiel w morzu czy relaks w knajpce.

   

 • 5 dzień PUERTO VIEJO: PARK NARODOWY CAHUITA

  Jedziemy do miejscowości Cahuita, która znajduje się 10 km od Puerto Viejo. W jej pobliżu znajduje się park narodowy o tej samej nazwie. Park usytuowany jest przy plaży - wybierzemy się na spacer szlakiem wzdłuż plaży. Będziemy rozglądać się za iguanami, małpami i leniwcami. Na koniec kąpiel w Morzu Karaibskim i odpoczynek na boskiej Playa Blanca. Powrót na nocleg do Puerto Viejo.

 • 6 dzień PUERTO VIEJO: REZERWAT PRZYRODY KEKOLDI I INDIANIE BRI BRI

  Jedziemy do Rezerwatu Przyrody Kekoldi, prowadzonego przez rdzennych mieszkańców tego regionu. Tutaj powstał projekt ochrony małych zielonych iguan, które są gatunkiem zagrożonym. Poznamy też rośliny używane w tradycyjnym ziołolecznictwie regionu. Następnie udamy się do kolejnej rodziny Indian - Bri Bri. Opowiedzą nam o swoim życiu, pokażą jak mieszkają i jakie rośliny uprawiają. Zaprezentują także proces robienia czekolady, która pełni bardzo ważną rolę w ich życiu - w medycynie, jedzeniu i rytuałach Ostatnim punktem tej wycieczki będzie wodospad, pod którym możemy zażyć kąpieli. Po południu czas wolny na relaks na plaży i spacery.

 • 7 dzień PUERTO VIEJO: KARAIBSKIE PLAŻE

  W okolicach Puerto Viejo znajdują się interesujące plaże. Wybierzemy się na rowerową wycieczkę do miejscowości El Manzanillo. Droga prowadzi wzdłuż dzikich plaż i bujnej roślinności Kostaryki.

  Chętni mogą też wykorzystać ten dzień na lekcje surfingu lub snorkelling. Lub, jeśli czujecie, że tego właśnie Wam potrzeba - relaks na plaży i kąpiele w morzu.

 • 8 dzień PUERTO VIEJO - LA FORTUNA

  Przejazd z Puerto Viejo do miejscowości La Fortuna (ok. 5 godzin). Dla chętnych zamiast przejazdu busem ekscytujący rafting na rzece Pacuare. Jest to spływ pontonami po rwącej rzece. Towarzyszyć nam będzie certyfikowany przewodnik (koszt ok. 100 USD/os). Po południu możliwość relaksujących kąpieli w gorących źródłach i basenach termalnych (koszt od ok. 40 USD/os).

 • 9 dzień LA FORTUNA: SPACER POD WULKAN

  Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.

  Chętni po południu mogą wybrać się na kajaki, popływać po jeziorze Arenal (od ok. 30 USD/os.) lub skorzystać z innych ciekawych opcji, które oferuje okolica La Fortuna.

 • 10 dzień PRZEJAZD DO REZERWATU MONTEVERDE

  Przejazd do Monteverde, które znajduje się na wysokości ok. 1000 m n.p.m w górach Tilaran w północno-zachodniej części Kostaryki. Pojedziemy najpierw busem, następnie przeprawimy się łodzią przez jezioro Arenal, a następnie busem dojedziemy do Monteverde. Droga jest bardzo urokliwa!

  Po zakwaterowaniu chętni udadzą się na ziplining - zjazd na linach zawieszonych nad koronami drzew. Dla nieco mniej odważnych alternatywnie spacer po wiszących mostach w koronach drzew. Pozostali korzystają z uroków miasteczka.

 • 11 dzień REZERWAT MONTEVERDE: LAS CHMUROWY

  Rano wyruszymy  na spacer po lesie chmurowym. Po obiedzie odpoczynek. Popołudnie możemy spędzić w Monteverde odwiedzając El Ranario - miejsce gdzie można zobaczyć niesamowite żaby zamieszkujące Kostarykę oraz kolibry. Chętni mogą wybrać również konną wycieczkę na górę Monteverde lub night tour - spacer z przewodnikiem po lesie w poszukiwaniu zwierząt aktywnych po zmroku.

 • 12 dzień PRZEJAZD DO PARKU NARODOWEGO MANUEL ANTONIO

  Po śniadaniu przejazd busem z Monteverde do Manuel Antonio (ok. 5 godzin). Po drodze odpoczynek na Playa Hermosa, w miejscu słynącym z surferskch szaleństw. Po obiedzie przejazd do hotelu i zakwaterowanie nad Oceanem Spokojnym. 

  Kolejne dni spędzimy w części Kostaryki położonej nad Oceanem Spokojnym. W Parku Narodowym Manuel Antonio znajdują się lasy mangrowe i plaże, różnorodna fauna i flora. Małpki kapucynki to wizytówka parku!

 • 13 dzień PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

  Płyniemy na wodne safari pośród lasów namorzynowych w estuarium rzeki Paquita. Mangrowce są schronieniem m.in dla krokodyli, kajmanów i tęczowych boa. Podczas wycieczki będziecie mogli wypatrywać różnych gatunków ptaków i małp.

 • 14 dzień PARK NARODOWY CORCOVADO

  Rano przejazd do Sierpe (ok 2 godz. busem) i dalej wodną taksówką do Drake Bay (ok 1,5 godz). Południowe Corcovado to najbardziej wysunięta na południe część Półwyspu Osa. To miejsce, gdzie wieloryby i delfiny z obu półkul rozmnażają się i wychowują swoje młode. Corcovado, nazwane przez National Geographic „najintensywniejszym biologicznie miejscem na ziemi” to wysokie lasy deszczowe otaczające niezabudowane plaże i dziewicze zatoczki, dzięki czemu region ten jest jednym z najpiękniejszych na Ziemi. Zakwaterowanie w namiotach na dzikiej pięknej plaży.

 • 15 dzień PARK NARODOWY CORCOVADO

  Dzień wolny na rajskiej plaży. Dla chętnych zwiedzanie Parku Narodowego Corcovado albo snorkling w towarzystwie żółwi morskich czy rekinów roślinożernych (dodatkowo płatne). Kilkaset kilometrów szlaków pieszych przecina park, dzięki czemu nawet niektóre z najbardziej odległych zakątków parku są dostępne dla żądnej przygód duszy. Tutaj usłyszycie wyjce, a jeśli będziecie mieli szczęście, możecie zobaczycie jaguara, krokodyla amerykańskiego, kajmana lub tapira Bairda, które są krytycznie zagrożone lub nieobecne w pozostałej części kraju. 

 • 16 dzień PARK NARODOWY MANUEL ANTONIO

  Rano powrót łodzią, a następnie busem do Manuel Antonio. Dzień wolny na relaks na rajskiej plaży. 

 • 17-18 dzień PRZEJAZD DO SAN JOSE I WYLOT DO POLSKI

  Po śniadaniu ostatnie chwile nad oceanem. Następnie przejazd na lotnisko do San Jose i wylot. Przylot do Polski następnego dnia.  

Cena obejmuje

Cena obejmuje

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - San Jose - Warszawa
 • transfery z/na lotniska
 • 14 noclegów w hotelach (pok. 2-os. z łazienką) oraz 2 noce w namiotach na plaży w Corcovado (2 osobowe, z łóżkami i elektrycznością, łazienka współdzielona)
 • śniadania w hotelach (z wyj. Puerto Viejo)
 • pełne wyżywienie podczas pobytu w Parku Narodowym Tortuguero oraz Corcovado (śniadanie, obiad, kolacja)
 • transport grupowy: (bilety na przejazd bus-łódź, łódź-bus na trasie La Pavlona - Tortuguero - La Pavlona, bilety na przejazd bus-łódź-bus na trasie La Fortuna - Monteverde, bilety na przejazd łodzią Sierpe - Drake Bay - Sierpe)
 • pozostały transport prywatnym busem wg programu
 • wycieczkę grupową do Tortuguero Village
 • wycieczkę grupową łodziami w Parku Narodowym Tortuguero
 • bilet wstępu do Parku Narodowego Tortuguero
 • wycieczkę do Parku Narodowego Cahuita
 • wycieczkę do rezerwatu Kekoldi i Bri Bri
 • wycieczkę do Parku Narodowego Arenal
 • wycieczkę do lasu chmurowego w Monteverde
 • wodne safari wśród lasów mangrowych w Parku Narodowym Manuel Antonio
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

Cena nie obejmuje:

 • pozostałych biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, wynajęcia rowerów, transportu lokalnego w miastach: taxi itp.: ok. 140 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 20-30 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych
 • obowiązkowej dopłaty do ubezpieczenia pobytu na kwarantannie wymaganej przez Kostarykę: 119 USD/os (dotyczy osób niezaszczepionych)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.

Zaliczka

1 000 PLN

Kiedy jechać

Pogoda

najlepszadobraśrednianiekorzystna
 • I
 • II
 • III
 • IV
 • V
 • VI
 • VII
 • VIII
 • IX
 • X
 • XI
 • XII

W Kostaryce ciepłych deszczy można się spodziewać przez cały rok.

Deszcze przybierają na sile od połowy września do listopada. Najmniej opadów notuje się od stycznia do kwietnia.

Okres świąteczno-noworoczny to sezon wysoki - należy się liczyć z wyższymi cenami i sporą ilością turystów.

Mapa

Atrakcje dla chętnych

Nocne wyjście do lasu chmurowego w Monteverde

Koszt około 20 USD.

Wizyta w El Ranario w Monteverde

Koszt około 10 USD.

Wycieczka konna w Monteverde

Koszt około 45 USD.

Wycieczki konne, rowerowe, canopying itp. w La Fortuna

Koszt około 20 USD do 50 USD.

Wycieczka do gorących źródeł w La Fortuna

Koszt około 40 USD.

Nurkowanie w Puerto Viejo

Koszt około 60 USD.

Surfing w Puerto Viejo

Koszt około 55 USD

Rafting rzeką Pacaure

Koszt ok. 100 USD.

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Kostaryka

  • Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce nie dłużej niż 90 dni. 
  • Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
  •  Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądź umożliwiającego kontynuację podróży.


KOSTARYKA - rozmowa z pilotem Piotrem Neumannem

Podobne wyjazdy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+ 48 61 867 90 00info@kiribaticlub.pl

Wyszukaj wyjazd marzeń