Odkryj kraj kontrastów, obok którego nie przejdziesz obojętnie - wybierz swoją wyprawę do INDII »
Dołącz do grupy

TREKKING W NEPALU: ANNAPURNA BASE CAMP

Do ulubionych
Azja Nepal 17 dni4-12 osób

Terminy i ceny

 • termincena
 • termin:08.10 - 24.10.2024cena:2 650 EUR + 1 000 PLNRezerwuję
 • termin:07.04 - 23.04.2025cena:2 650 EUR + 1 000 PLNRezerwuję

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310

TREKKING W NEPALU: ANNAPURNA BASE CAMP

Odkryj piękno Nepalu, podążając szlakiem pełnym niesamowitych górskich krajobrazów. Trekking do Annapurna Base Camp (4 130 m n.p.m.) to niepowtarzalna okazja na dotarcie do serca Annapurna Sanctuary, skąd można podziwiać Annapurna I, Annapurna South, Hiunchuli i inne imponujące szczyty Himalajów. Podczas trekkingu będą towarzyszyć nam certyfikowani przewodnicy i doświadczeni tragarze, którzy zadbają o komfortową, bezpieczną i niezapomnianą przygodę. W czasie wyprawy odkryjemy też zakątki stolicy - Katmandu, z przepięknymi buddyjskimi i hinduskimi świątyniami. Dołącz do naszej niezapomnianej wyprawy wśród najwyższych szczytów świata.

Polubisz ten wyjazd za:

 • niezapomniane krajobrazy Himalajów
 • trekking w kameralnej grupie
 • sprawdzonego, certyfikowanego lokalnego przewodnika
 • zapierający dech widok z Sanktuarium Annapurny na otaczające ośmiotysięczniki
 • przepiękne buddyjskie i hinduskie świątynie w Katmandu

Trasa

 • KATMANDU
 • POKHARA
 • TREKKING DO ANNAPURNA BASE CAMP
 • POKHARA
 • KATMANDU
 • PATAN
 • BHAKTAPUR
 • KATMANDU

Plan podróży

 • 1-2 DZIEŃ PRZELOT DO NEPALU

  Wylot z Warszawy w godzinach popołudniowych. Przylot do Katmandu kolejnego dnia, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Na nocleg zatrzymamy się w turystycznej dzielnicy Thamel – mekce backpackersów i ludzi gór. Można tam kupić wszystko od pamiątek po sprzęt alpinistyczny.

   

  Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 • 3 DZIEŃ ZWIEDZANIE KATMANDU

  Tego dnia zwiedzimy stolicę Nepalu. Zobaczymy między innymi znajdującą się na wzniesieniu nad miastem buddyjską świątynię Swayambhunath, nazywaną także "Świątynią małp" ze względu na ich liczną obecność. Pashupatinath - najbardziej znaną hinduską świątynię w Nepalu oraz Bodnath - największą w tej części świata stupę buddyjską, miejsce pielgrzymkowe wielu Tybetańczyków.

 • 4 DZIEŃ PRZELOT DO POKHARY

  Udajemy się na lotnisko i lecimy do Pokhary, leżącej u stóp Himalajów. Jest to piękne, malowniczo umiejscowione nad jeziorem Fewa miasto. Lot ze stolicy Nepalu do Pokhary trwa około 25-30 minut, co czyni tę podróż szybką i wygodną. Dla porównania, pokonanie tej trasy autobusem zajmuje aż do 8 godzin.

   

  Następnie przejazd na nocleg. Czas na przepakowanie i przygotowanie do kilku kolejnych dni, które spędzimy na szlaku.

   

  OPCJA DLA CHĘTNYCH: lot na paralotni z instruktorem (koszt ok. 100 USD), lot helikopterem nad Himalajami z widokiem na Annapurnę (koszt ok. 150 USD).

 • 5 DZIEŃ TREKKING: Przejazd do Nayapul i przejście do Ulleri (1 960 m n.p.m.)

  Rano wyruszymy z Pokhary do Nayapul (1 050 m n.p.m.) około 1-2 godzin jazdy samochodem. Następnie rozpoczniemy trekking wzdłuż rzeki Bhurungdi. Na początku trasa będzie łatwa, ale w pewnym momencie czeka nas strome podejście do wioski Tikhedhunga (1 490 m n.p.m.). Następnie przed nami trudniejszy etap, ponieważ będziemy musieli pokonać 3 000 schodów. Po dotarciu na górskie zbocze dojdziemy do wioski Ulleri (1 960 m n.p.m.), gdzie zostaniemy na nocleg. 

   

  Trasa: 12km, czas przejścia: 4h.

 • 6 DZIEŃ TREKKING: Ulleri - Ghorepani (2 860 m n.p.m.)

  Kolejnego ranka wyruszymy z Ulleri wzdłuż malowniczej ścieżki, która prowadzi przez bujne lasy rododendronów. Po drodze będziemy mijać małe wioski i pola ryżowe. Na tym odcinku będziemy mieć okazję podziwiać piękne widoki na okoliczne góry. Popołudniu dotrzemy do Ghorepani (2 860 m n.p.m.), gdzie zatrzymamy się na nocleg. Ghorepani jest popularnym przystankiem na trasie do Annapurna Base Camp i słynie z przepięknych wschodów słońca z punktu widokowego Poon Hill.

   

  Trekking z Ulleri do Ghorepani to stosunkowo krótka trasa, ale obejmuje sporą różnicę wysokości i strome odcinki. Szlak jest dobrze oznakowany, a na trasie znajdują się schroniska i miejsca noclegowe, gdzie można zatrzymać się na odpoczynek i posiłki. Ważne jest, aby zachować odpowiednie tempo trekkingu i dostosować się do wysokości.

   

  Trasa: 10km, czas przejścia: 4-5h.

 • 7 DZIEŃ TREKKING: Ghorepani - Poon Hill (3 210 m n.p.m.) - Tadapani (2 630 n.p.m.)

  Wczesnym rankiem wyruszymy na wzniesienie Poon Hill (3 210 m n.p.m.), aby podziwiać spektakularny wschód słońca nad panoramą Annapurny i Dhaulagiri. Po powrocie do Ghorepani zjemy śniadanie i wyruszymy w kierunku Tadapani (2 630 m n.p.m.), gdzie zatrzymamy się na nocleg. Po drodze będziemy mieć okazję podziwiania pięknych krajobrazów górskich, w tym widoków na Machhapuchhre - szczyt w masywie Annapurny w Himalajach o wysokości 6 993 m n.p.m.

   

  Trasa: 9,5km, czas przejścia: 7-8h.

 • 8 DZIEŃ TREKKING: Tadapani - Chomrong (2 170 m n.p.m.)

  Rano opuścimy Tadapani i rozpoczniemy trekking w dół przez lasy rododendronów. Trasa będzie prowadzić wzdłuż zboczy doliny, przechodząc przez wioski, pola ryżowe i strumienie. Po jakimś czasie dotrzemy do miejscowości Chuile, gdzie zatrzymamy się na chwilę odpoczynku. Następnie kontynuujemy trekking z Chuile w kierunku Chomrong (2170 m n.p.m.) gdzie dotrzemy popołudniu i tam zatrzymamy się na nocleg.

   

  Trasa: 8km, czas przejścia: 5-6h.

 • 9 DZIEŃ TREKKING: Chomrong - Dovan (2 600 m n.p.m.)

  Po śniadaniu wyruszymy z Chomrong w dół do rzeki Modi Khola. Przekroczymy most i rozpoczniemy wspinaczkę w górę w kierunku wioski Bamboo (2 350 m n.p.m.). Trasa prowadzi przez gęste lasy bambusowe. Chwila odpoczynku i kontynuacja trekkingu w kierunku Dovan (2 600 m n.p.m.) gdzie zatrzymamy się na nocleg.

   

  Trasa: 9km, czas przejścia: 5-7h.

 • 10 DZIEŃ TREKKING: Dovan - Deurali (3 200 m n.p.m.)

  Tego dnia nasza trasa będzie prowadzić będzie przez lasy, wspinając się coraz wyżej w kierunku Annapurna Base Camp. Po drodze miniemy wioiskę Himalaya (2 920 m n.p.m.), w której będziemy mogli zrobić sobie przerwę na lunch. Następnie kontunuujemy trekking do miejscowości Deurali (3 200 m n.p.m.), gdzie zatrzymamy się na nocleg. 

   

  Trasa: 8km, czas przejścia: 4-5h.

 • 11 DZIEŃ TREKKING: Deurali - Annapurna Base Camp (4 130 m n.p.m.)

  To dzień, na który czekaliśmy przez całą wyprawę - dziś dotrzemy do Annapurna Base Camp (4 130 m n.p.m.)! Trasa będzie prowadzić przez lodowiec Modi, a widoki będą zapierać dech w piersiach. Po drodze miniemy Machapuchare Base Camp (3 700 m n.p.m.), gdzie możemy chwilę odpocząć.

   

  Następnie kontunuujemy trekking i po kilku godzinach marszu dotrzemy do bazy. Będziemy podziwiać spektakularne widoki na góry otaczające nawyższy punkt trekkingu, takie jak Annapurna I, Annapurna South, Hiunchuli i inne szczyty.

   

  Trasa: 8km, czas przejścia: 4-5h.

 • 12 DZIEŃ TREKKING: Annapurna Base Camp - Bamboo (2 350 m n.p.m.)

  Po śniadaniu opuścimy bazę pod Annapurną i rozpoczniemy zejście w kierunku doliny rzeki Modi Khola. Trasa prowadzi przez skaliste obszary i lodowce, oferując piękne widoki na otaczające szczyty. Po drodze miniemy Machhapuchhre Base Camp i będziemy kontynuować trekking do Bamboo (2 350 m n.p.m.) gdzie zakończymy wędrówkę na ten dzień i spędzimy noc.

   

  Trasa: 16km, czas przejścia 6-7h.

 • 13 DZIEŃ TREKKING: Bamboo - Jhinu Danda (1 780 m n.p.m.)

  Po opuszczeniu Bamboo kontynuujemy trekking w dół wzdłuż rzeki Modi Khola. Trasa prowadzi przez gęste lasy bambusowe. Docieramy do wioski Sinuwa i schodzimy do Chomrong (2 170 m n.p.m.). Po chwili przerwy kontynuujemy wspinaczkę w górę do wioski Jhinu Danda (1 780 m n.p.m.), która słynie z naturalnych źródeł termalnych, gdzie można się zrelaksować i odpocząć po trudach trekkingu. Tam zatrzymamy się na noc.

   

  Trasa: 8,5 km, czas przejścia: 5-6h.

 • 14 DZIEŃ TREKKING: Jhinu Danda - Ghandruk Phedi (1 170 m n.p.m.), przejazd do Pokhary

  Dziś czeka nas ostatni odcinek trasy legendarnego szlaku Annapurna Base Camp. Po śniadaniu ruszymy z Jhinu Danda mijając pola ryżowe i małe wioski w kierunku kolejnej Landruk (1 850 m n.p.m.). Trasa wiedzie przez zielone wzgórza i lasy oraz kolejne wioski aż do Ghandruk Phedi (1 170 m n.p.m.), gdzie zakończymy trekking. Tam będzie czekał już na nas samochód, którym przejedziemy do Pokhary na nocleg i zasłużony wypoczynek.

   

  Trasa: 7,5km, czas przejścia: 3-4h.

 • 15 DZIEŃ POKHARA - KATMANDU

  Czas na odpoczynek i zwiedzanie Pokhary. Spacer do położonej nad miastem Stupy Pokoju. Popołudniu przelot do Katmandu. Ostatni nocleg w Nepalu. 

   

  OPCJA DLA CHĘTNYCH: Rejs łodzią po jeziorze Phewa Tal (koszt ok. 8 USD), na którym na wyspie znajduje się świątynia Wisznu. Lot na paralotni z instruktorem (koszt ok. 100 USD), lot helikopterem nad Himalajami z widokiem na Annapurnę (koszt ok. 150 USD).

   

  UWAGA! Program tego dnia może się różnić w zależności od dostępności lotów wewnętrznych na trasie Pokhara - Katmandu.

 • 16 DZIEŃ PATAN - BHAKTAPUR

  Po śniadaniu zwiedzamy Dolinę Katmandu. Przejazd do Patanu, wpisanego na listę UNESCO, dawnej stolicy, która zachwyca ilością świetnie zachowanych hinduskich i buddyjskich świątyń głównie z XVI i XVII wieku.

   

  Po południu przejazd do Bhaktapuru, stolicy państwa od XIV do XVI wieku. Spacer po starej części miasta - Durbar Square, czyli kompleksie pałacowym ze świątyniami i zachowanymi zabudowaniami pochodzącymi głównie z XVII i XVIII wieku. Czas wolny na  zakup pamiątek i odpoczynek. Wieczorem powrót na ostatni nocleg do Katmandu.

 • 17 DZIEŃ POWRÓT DO POLSKI

  Poranny transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

Świadczenia

Cena obejmuje

Transport
 • bilety lotnicze główne Warszawa - Katmandu - Warszawa (najczęściej z przesiadką)
 • bilety lotnicze wewnętrzne Katmandu - Pokhara - Katmandu
 • transfery z/na lotniska w Nepalu
 • prywatny samochód 4x4 z Pokhary do miejsca rozpoczęcia trekkingu oraz z miejsca zakończenia trekkingu do Pokhary
Zakwaterowanie
 • 6 noclegów w hotelach w Katmandu i Pokharze (pokoje 2-os. z łazienką)
 • 9 noclegów w schroniskach podczas trekkingu (sale wieloosobowe w tzw. tea house)
Wyżywienie
 • śniadania w hotelach
Bilety wstępu
 • wszystkie niezbędne zezwolenia
Lokalny przewodnik
 • podczas trekkingu wraz z tragarzami (1 pomocnik na 2 uczestników, maksymalnie po 10 kg od uczestnika)
Pozostałe
 • opieka pilota Kiribati Club
 • zestaw podróżnika Kiribati Club
 • twój osobisty przewodnik w formie aplikacji - sprawdź jak to działa
Ubezpieczenie dodatkowe od sportów ekstremalnych
 • zwyżka sporty ekstremalne na czas trekkingu
Ubezpieczenie
 • Ubezpieczenie podróżne Signal Iduna:

  • KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych)
  • NNW 15 000 PLN
  • bagaż 2 000 PLN
  • OC 50 000 EUR

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach, dodatkowych opłat podczas trekkingu (np. prysznic): około 65 USD/os.
  • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD/os. dziennie
  • obowiązkowych napiwków dla przewodnika i tragarzy podczas trekkingu: ok. 70 USD/os.
  • wizy do Nepalu: 50 USD
  • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
  • atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1 000 PLN

Atrakcje dla chętnych

Lot na paralotni z instruktorem 

Koszt ok. 100 USD

Lot helikopterem nad Himalajami z widokiem na Annapurnę

Koszt ok. 150 USD

Rejs po Jeziorze Phewa

Koszt ok. 8 USD

Dodatkowe informacje

 • Wizy

  Nepal

  • Wizę można uzyskać w ambasadach, w wybranych punktach granicznych oraz na lotnisku w Katmandu (visa on arrival).
  • Zakup wizy na lotnisku to koszt 30 USD dla wizy 15-dniowej, 50 USD dla wizy 30-dniowej, 125 USD dla wizy 90-dniowej.
  • Dokumenty wymagane przy aplikowaniu o wizę turystyczną: paszport, aplikacja wizowa. 
  • Paszport powinien być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu.
  • Paszport musi mieć wolne strony na wizę i stemple graniczne.

Blog

Trekking w Nepalu - Rozmowa z pilotem Maciejem Danielewiczem

Podobne wyjazdy

Masz pytania? Porozmawiajmy

+ 48 513 051 310info@kiribaticlub.pl