.

CROSS USA

Drukuj stronę
25 dni
USA
wielkość grupy: 5-8 osób w samochodzie
 • CROSS USA

  Wyprawa po USA – od Los Angeles po Nowy Jork. Ponad 10000 km - z zachodu na wschód, a po drodze zobaczysz wszystko, co najciekawsze: wybrzeże Pacyfiku, Park Narodowy Yellowstone, szalone Las Vegas, tysiącletnie sekwoje, kaskady Niagary i głowy prezydentów wyrzeźbione w skale. Zejdziesz w głąb Wielkiego Kanionu Kolorado, spotkasz mormonów w Salt Lake City, odwiedzisz rodzinę w Chicago i pospacerujesz wśród wieżowców Manhattanu.

  1 dzień

  Przelot do Los Angeles

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do LA. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  Los Angeles - Kalifornijska Jedynka

  Spacer Aleją Gwiazd w Hollywood. Następnie przejazd najbardziej malowniczą drogą Stanów Zjednoczonych, California State Route 1 - tzw. "Jedynką", wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego do Monterey. Po drodze zobaczymy m.in. kolonie lwów morskich oraz zatrzymamy się przy malowniczo położonych punktach widokowych np. przy moście Bixby - jednym z najdłuższych jedno-przęsłowych betonowych mostów na świecie.

  3 dzień

  Monterey – oglądanie wielorybów

  Rano chętni wypływają na oglądanie wielorybów (dla chętnych, koszt ok. 45 USD). Pozostali odpoczywają w kurorcie lub spacerują po molo. Po południu przejazd do San Francisco

  4 dzień

  San Francisco

  Zwiedzanie miasta: spacerujemy Fisherman Wharf – nabrzeżem portowym, gdzie odwiedzimy słynny Pier 39 – z licznymi restauracyjkami, widokiem na Alcatraz i rezydującą na stałe kolonią lwów morskich. Przejedziemy się też kultowym tramwajem San Francisco Cable Car do centrum miasta, pospacerujemy słynną uliczką Lombard Street oraz oczywiście pojedziemy zobaczyć most Golden Gate. Po południu przejazd w stronę Parku Narodowego Yosemite.

  5 dzień

  Yosemite

  Park Narodowy Yosemite - oglądamy wspaniałe wodospady, potężne skały granitowe, w tym słynną skalną kopułę Half Dome oraz El Capitan, pójdziemy również zobaczyć olbrzymie sekwoje. Niektóre z drzew liczą sobie blisko 3000 lat i osiągają rozmiary kilkudziesięciu metrów. Przejazd przez góry trasą z licznymi punktami widokowymi, na końcu której rozpościera się widok na Mono Lake.

  6 dzień

  Death Valley - Las Vegas

  Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenie, jakbyśmy wylądowali na innej planecie. Jedziemy w najciekawsze miejsca i punkty widokowe - Zabriskie Point, z którego rozpościera się widok na fantazyjne formacje skalne, Badwater – największa depresja na kontynencie, przejazd Artist Drive do kolorowych skał, oraz punkt widokowy Dante’s View, z którego zobaczymy obszerną panoramę doliny śmierci. Wieczorem dojedziemy do Las Vegas - co za kontrast! Czeka nas zabawa w najbardziej znanych kasynach świata.

  7 dzień

  Tama Hoovera - Route 66

  Poranek w Las Vegas, następnie jedziemy do imponującej Tamy Hoovera, niegdyś największej elektrowni wodnej na świecie. Spacer po Tamie i obserwacja z punktu widokowego. Następnie przejazd do Williams - miasteczka, przez które przebiega Route 66.

  8 dzień

  Wielki Kanion - Horseshoe Bend

  Spacer wzdłuż północnej krawędzi z licznymi postojami na najciekawszych punktach widokowych Wielkiego Kanionu.
  Chętni mogą polecieć w widokowy lot helikopterem lub samolotem nad kanionem (ok. 250 USD/os).
  Po południu pojedziemy przez obszar rezerwatu Indian Navajo na punkt widokowy na Horseshoe Bend, gdzie kanion rzeki Colorado utworzył niesamowity zakręt, który kształtem przypomina właśnie końską podkowę.

  9 dzień

  Kanion Antylopy - Monument Valley

  Rano odwiedzimy położony na pustyni na obszarze należącym do Indian Navajo niesamowity Kanion Antylopy. Jest to tzw. slot canyon, a więc kanion który jest wąski, za to głęboki, i powstał w wyniku powodzi błyskawicznej. Kanion znajduje się pod ścisłą kontrolą Indian Navajo, którzy nas po nim oprowadzą.
  Następnie udamy się do Monument Valley (Doliny Pomników), również na ziemiach Indian Navajo. Zatrzymamy się też w puncie widokowym za Doliną, tzw. Forrest Gump point. Przejazd w okolice Parku Narodowego Arches (Parku Narodowego Łuków Skalnych). Na trasie punkt widokowy na skałę Mexican Hat.

  10 dzień

  Park Narodowy Arches - Canyonlands

  Zwiedzamy Park Narodowy Arches (Park Narodowy Łuków Skalnych). Do wyboru mamy dwa trekkingi do najbardziej znanych łuków: do słynnego Delicate Arch (ok. 2-3 godz., trudny), lub do zapierającego dech Lanscape Arch (ok. 1-1,5 godz., łatwy). Następnie pojedziemy do Windows Section - miejsca, gdzie znajduje się największa koncentracja łuków skalnych w parku.
  Po południu krótka wizyta w Parku Narodowym Canyonlands - jeszcze jedno spojrzenie na przepastne kaniony rzeki Colorado oraz na zawieszony nad przepaścią łuk skalny Mesa Arch - widok świetnie znany z tapety systemu Windows.

  11 dzień

  Park Narodowy Capitol Reef - Bryce Canyon

  Przejazd przez Park Narodowy Capitol Reef (tu zobaczymy rysunki naskalne - petroglify, wykonane przez dawnych mieszkańców regionu) do Parku Narodowego Bryce Canyon. Tutaj udamy się na spacer krawędzią kanionu, na którym to szlaku znajdują się genialne punkty widokowe na niesamowite formacje skalne Bryce Canyon. Trasa nie jest wymagająca, ale ze względu na liczne przystanki na podziwianie i zdjęcia bajkowego kanionu, przeważnie zajmuje sporo czasu...

  12 dzień

  Salt Lake City - Jackson

  Salt Lake City – światowa stolica Mormonów. Tutaj odwiedzimy Centrum Religijne, gdzie dowiemy się więcej o Mormonach, ich wierze i historii jej powstania. Zobaczymy fasadę świątyni (wstęp tylko dla Mormonów), zwiedzimy muzeum historyczne i poznamy wyznawców.
  Następnie ruszymy w drogę do Jackson. Wieczorem spacer po klimatycznym miasteczku.

  13 dzień

  Grand Teton - YELLOWSTONE

  Przejazd przez Park Narodowy Grand Teton. Droga przez park prowadzi długą doliną pełną jeleni, a przy odrobinie szczęścia można też wypatrzeć łosie. Po drodze przystanek z widokiem na potężne szczyty Teton.
  Dalej przejazd przez Park Narodowy Yellowstone. Tutaj zobaczymy gejzer Old Faithfull i towarzyszące mu okoliczne źródła geotermalne. Przejdziemy się szlakiem wytyczonym przez rozległe pola termalne, oraz pojedziemy do Grand Prismatic Spring - największych w Yellowstone gorących źródeł.

  14 dzień

  Park Narodowy Yellowstone

  Dalej zwiedzamy Park Narodowy Yellowstone. Pojedziemy do kanionu rzeki Yellowstone, gdzie udamy się na dwa krótkie spacery - do punktów widokowych na wodospady rzeki Yellowstone. Pojedziemy też do Mammoth Hot Springs, gdzie natura uformowała krajobraz w kaskadę tarasów wapiennych, i oczywiście przebijając się przez stada bizonów wypatrujemy niedźwiedzi. Wyjeżdżamy z parku w kierunku wschodniego wybrzeża.

  15 dzień

  Mount Rushmore - Devil's Tower - Crazy Horse

  Tego dnia pojedziemy pod słynną górę Devils Tower oraz zobaczymy głowy prezydentów Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodora Roosvelta wyrzeźbione w skale Mount Rushmore. Zobaczymy także pracę nad największym pomnikiem na świecie - Szalony Koń. Zaprojektowany przez rzeźbiarza polskiego pochodzenia, na zamówienie wodza plemienia Siuksów

  16 dzień

  Park Narodowy Badlands

  Całodniowy przejazd przez prerie. Nasza trasa wiedzie przez malowniczy Park Narodowy Badlands, w którym kręcono film „Tańczący z wilkami”. Zatrzymamy się na najciekawszych punktach widokowych.

  17 dzień

  PRZEJAZD DO CHICAGO

  Przejazd do Chicago. Odwiedzimy słynne Jackowo (polską dzielnicę) i spróbujemy znaleźć dobrego schabowego i pierogi. Czas wolny.

  18 dzień

  Chicago

  Zwalniamy i odpoczywamy od auta. Pospacerujemy po centrum ekskluzywną ulicą Magnificent Mile. Zobaczymy jeden z najwyższych budynków świata Willis Tower (poprzednio Sears Tower), Millennium Park ze słynną Cloud Gate, nazywaną „fasolką”, oraz fasadę Harris Theater. W zaułkach miasta poszukamy też muralu Chagalla oraz rzeźb Miro i Picassa.
  Dla chętnych rejs po rzece Chicago oraz jeziorze Michigan, podczas którego można podziwiać architekturę i panoramę miasta (koszt około 40 USD).

  19 dzień

  Chicago

  Leniwy poranek: rano chętni mogą jeszcze zgłębiać zakamarki Chicago, lub zrelaksować się w hotelu. Następnie przejazd w kierunku wodospadu Niagara.

  20 dzień

  Wodospad Niagara

  Odwiedzamy jeden z najpiękniejszych wodospadów świata: Niagara Falls. Spacerujemy wzdłuż wodospadu. Chętni mogą popłynąć w rejs statkiem pod samą "ścianę wody" (koszt od ok. 20 USD), lub zjechać windą do stóp wodospadu (koszt ok. 20 USD). Przejazd w kierunku Waszyngtonu. 

  21 dzień

  Waszyngton

  Przyjazd do Waszyngtonu. Podejdziemy pod Capitol - Budynek Kongresu oraz pod Biały Dom. Wejdziemy do jednego ze świetnych muzeów Waszyngtonu - do wyboru np. Smithsonian National Air and Space Museum, Narodowe Muzeum Indian Amerykańskich czy Galeria Sztuki. Zobaczymy również Mauzoleum Abrahama Lincolna, pomnik Waszyngtona oraz miejsca Pamięci ofiar wojen w Wietnamie i Korei. Podejdziemy także pod Pentagon i zobaczymy Park Pamięci poświęcony ofiarom katastrofy z 11 września.

  22 dzień

  Nowy Jork

  Przyjazd do Nowego Jorku. Zaczynamy zwiedzanie Wielkiego Jabłka! Udamy się m.in. na Manhattan, Times Square i Wall Street. Wjedziemy na punkt widokowy znajdujący się na Empire State Building lub Centrum Rockefelera. Podejdziemy także zobaczyć pomnik w strefie Ground Zero, gdzie niegdyś stały wieże World Trade Center.

  23 dzień

  Nowy Jork

  Płyniemy w rejs do Liberty Island, na której znajduje się Statua Wolności. Stąd rozpościera się świetny widok na Manhattan. Kolejnym promem dotrzemy do Wyspy Ellis. To tutaj dopływali imigranci marzący o Nowym Świecie, dopełniali formalności i byli poddawani kwarantannie, o czym więcej dowiemy się ze znajdującego się na wyspie Muzeum Emigracji. Dalej udamy się na spacer do Central Parku. Dzień zakończymy wizytą w jednym ze wspaniałych muzeów Nowego Jorku (takich jak Muzeum Guggenheima, Sztuki Nowoczesnej, Metropolitan Museum, czy Muzeum Historii Naturalnej lub Figur Woskowych Madame Tussauds).

  24 - 25 dzień

  Nowy Jork

  Ostatnie zakupy lub spacery po mieście. Wylot i wspólny przelot do Polski. Zakończenie wyprawy na lotnisku w Warszawie. 

 • Oglądanie wielorybów

  3-4 godzinny rejs statkiem po zatoce. Koszt około 45 USD/os.

  Lot nad Wielkim Kanionem

  Widokowy lot helikopterem lub samolotem. Koszt około 250 USD/os.

  Muzea w Nowym Jorku lub Chicago

  Bilet wstępu dla osoby dorosłej: koszt od 25 do 100 USD.

  Rejs w Chicago

  Rejs po rzece Chicago i jeziorze Michigan. Koszt od ok. 40 USD/os.

  Rejs pod wodospad Niagara

  Podpłynięcie łodzią pod ścianę wodospadu. Koszt od ok. 20 USD/os.

  Wodospad Niagara - Jaskinia Wiatrów

  Wycieczka do kanionu przy wodospadzie. Zjazd windą i spacer z przewodnikiem po kładkach. Koszt ok. 20 USD/os.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  USA – Los Angeles
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 20 20 21 23 24 26 28 29 28 26 23 20
   średnia min. temp.  °C 9 10 11 12 14 16 18 18 17 15 11 9
  dni z opadem - 6 6 6 3 1 1 0 0 1 2 3 5

   

  USA – San Francisco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 14 15 16 17 18 19 19 19 21 21 18 14
   średnia min. temp.  °C 8 9 9 10 11 12 12 13 13 12 11 8
  dni z opadem - 11 11 10 6 3 1 0 1 1 4 8 11

   

  USA – Park Narodowy Yoesmite
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 9 11 14 18 22 27 32 32 28 22 13 8
   średnia min. temp.  °C -2 -1 1 3 7 11 14 13 11 5 0 -2
  dni z opadem - 9 9 10 7 5 3 1 1 2 4 6 8

   

  USA – Wielki Kanion Kolorado
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 7 9 11 16 21 27 29 27 24 19 13 8
   średnia min. temp.  °C -7 -6 -4 0 4 8 12 11 8 2 -3 -6
  dni z opadem - 6 6 6 4 3 2 10 11 6 4 4 6

   

  USA – Salt Lake City
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 3 6 12 16 22 28 34 33 26 18 10 3
   średnia min. temp.  °C -6 -4 1 4 9 14 18 17 12 5 -1 -5
  dni z opadem - 11 9 10 9 8 5 4 6 5 7 8 9

   

  USA – Park Narodowy Yellowstone
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C -5 -2 2 6 11 16 22 22 16 10 2 -4
   średnia min. temp.  °C -18 -18 -15 -9 -4 1 4 3 -1 -5 -11 -16
  dni z opadem - 15 12 13 10 11 12 10 10 9 8 11 13

   

  USA – Chicago
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C -1 2 8 15 21 27 29 28 24 17 9 2
   średnia min. temp.  °C -9 -7 -2 4 9 15 18 17 12 6 0 -6
  dni z opadem - 11 9 11 12 12 10 10 10 8 10 11 11

   

  USA – Niagara Falls
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C -1 0 5 13 19 24 27 26 21 15 8 2
   średnia min. temp.  °C -8 -7 -3 3 9 14 18 17 13 7 1 -4
  dni z opadem - 13 12 12 12 12 11 9 10 10 12 13 14

   

  USA – Nowy Jork
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 4 5 10 16 22 26 29 28 24 18 12 6
   średnia min. temp.  °C -3 -2 2 7 12 18 20 20 16 10 5 0
  dni z opadem - 10 9 11 11 11 9 8 9 8 7 10 11

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Los Angeles i Nowy Jork - Warszawa

 • 23 noclegi (pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • transport samochodem na całej trasie

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów na środki transportu w miastach (metro, autobusy): ok. 160 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD

 • obowiązkowej składki na turystyczny fundusz gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności
x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.