.

NEPAL: TREKKING WOKÓŁ ANNAPURNY

Drukuj stronę
23 dni
Nepal
wielkość grupy: 10-12 osób
 • NEPAL: TREKKING WOKÓŁ ANNAPURNY

  Nepal - miejsce, którego się nie zwiedza. Miejsce, które się przeżywa. Niewykluczone, że Himalaje zdobędą też Twoje serce. Trekking wokół Annapurny uważany jest za jeden z najpiękniejszych szlaków na świecie. Przekroczenie przełęczy Thorung La (5416 m n.p.m.) to konkretne wyzwanie, ale cudne widoki po drodze wynagrodzą wszelkie trudy. Na swojej drodze spotkasz życzliwych ludzi i zobaczysz zdobione modlitewnymi chorągiewkami stupy - symbol ich pobożności. Poznasz też niepowtarzalne Katmandu.

  1 dzień

  Wylot do Nepalu

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  KATMANDU

  Przylot do Katmandu, transfer do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu, jeszcze tego dnia zrobimy spotkanie organizacyjne, na którym dokładnie przedyskutujemy trasę i przygotowanie do trekkingu, a wieczorem czeka nas powitalna kolacja połączona z pokazem kulturalnym.
  (W przypadku późnego przylotu spotkanie i kolacja odbędą się następnego dnia.)

  3 dzień

  KATMANDU: ŚWIĄTYNIE, STUPY I PLACE

  Zwiedzamy stolicę Nepalu - zobaczymy między innymi: plac Katmandu Durbar, Pashupatinath - najbardziej znaną hinduską świątynię w Nepalu, znajdującą się na wzniesieniu nad miastem buddyjską świątynię Swayambhunath, nazywaną także "Świątynią małp" ze względu na ich liczną tutaj obecność, Bodhnath - największą w tej części świata stupę buddyjską i miejsce pielgrzymkowe wielu Tybetańczyków. Ostatnie przygotowania do trekkingu, skompletowanie stroju, omówienie trasy.

  4 dzień

  PRZEJAZD DO BESISAHAR

  Transfer na dworzec i przejazd turystycznym autobusem z Katmandu do Besisahar (760m n.p.m.) - ok. 7 godzin jazdy. Trasa wiedzie przez doliny i góry, oferując piękne widoki. Po zakwaterowaniu czas wolny, odpoczynek.

  5 dzień

  TREKKING DZIEŃ 1: BAHUNDANDA

  Pierwszy dzień trekkingu. Trekking do Bahundanda (1398m n.p.m.). Czas marszu ok. 6.5 godziny.
  Początek trasy wiedzie przez subtropikalne lasy i tarasy uprawne. Po dotarciu do Khudi i Bhulbhule zobaczymy 60-metrowy wodospad, a przy sprzyjającej pogodzie również szczyty Manaslu (8156m), Himchuli oraz Nagdi Chuli. Po przekroczeniu mostu linowego na rzece Nagdi trasa wiedzie w górę do Bahundanda. Po drodze miniemy wsie mniejszości etnicznych Gurung oraz Tamang.

  6 dzień

  TREKKING DZIEŃ 2: CHAMJE

  Trekking z Bahundanda do Chamje (1410m n.p.m.). Czas marszu ok. 5-6 godzin.
  Po śniadaniu powędrujemy w dół do Syange (1070m n.p.m.), skąd zacznie się trudniejszy szlak. Po przekroczeniu mostu na rzece Marsyangdi podążymy wzdłuż rzeki do wsi Jagat. Ponownie wspinając się dotrzemy do Chamje.

  7 dzień

  TREKKING DZIEŃ 3: BAGARCHHAP

  Trekking z Chamje do Bagarchhap (2080m n.p.m.). Czas marszu ok. 6.5 godziny.
  Dzisiaj przekroczymy granice dystryktu Manang. Skalisty szlak wiedzie w dół do rzeki Marsyangdi, a po jej przekroczeniu ponownie wspina się po nabrzeżu aż do wsi Tal. Mijając pola uprawne ruszymy dalej, schodząc w dół i znów wspinając się pod górę, aż do wsi Dharapani, i dalej do Bagarchhap. Tutaj możemy zobaczyć kamienne domy lokalnych Tybetańczyków, uprawy jabłoni i charakterystyczne kolorowe flagi modlitewne.

  8 dzień

  TREKKING DZIEŃ 4: CHAME

  Trekking z Bagarchhap do Chame (2720m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.
  Po śniadaniu zaczniemy podejście do Danaque, skąd rozpościera się piękny widok na górę Manaslu. Dalej miniemy wieś Tyanga i pójdziemy widokową drogą, z której widać Lamjung Himal, Annapurna II i Annapurna IV. Szlak wije się w górę i dół, i wymaga kilkukrotnego przekraczania rzeki. Będzie też okazja wymoczyć się w gorących źródłach.

  9 dzień

  TREKKING DZIEŃ 5: PISSANG

  Trekking z Chame do Pissang (3060m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.
  Dalszy szlak wiedzie stromo w górę przez las liściasty. Przekroczymy dwa mosty, a gdy szlak w końcu skręci zobaczymy skałę Paungda Danda, wystającą z rzeki na 1500 metrów.

  10 dzień

  TREKKING DZIEŃ 6: MANANG

  Trekking z Pissang do Manang (3540m n.p.m.). Czas marszu ok. 5 godzin.
  Z Pissang wyruszymy po śniadaniu. Dwie drogi prowadzą z Pissang do Manang - na północ lub na południe od rzeki Marsyangdi. Droga północna jest dłuższa i trudniejsza, za to oferuje widoki na Annapurnę i wiedzie przez interesujące wsie. Trasa południowa wymaga mniej wspinania. Obie trasy łączą się w Mungji, skąd szlak wiedzie przez Bryanga do Manang.

  11 dzień

  TREKKING DZIEŃ 7: AKLIMATYZACJA

  Dzień odpoczynku w Manang i czas na aklimatyzację.
  Tego dnia możemy zrobić krótki wypad na grzbiet górski w pobliżu lodowca Gangapurna lub podejść do jaskini znajdującej się nad wsią Manang. Nocleg w Manang.

  12 dzień

  TREKKING DZIEŃ 8: LETDAR

  Trekking do Letdar (4230m n.p.m.). Czas marszu ok. 5-6 godzin.
  Po wyjściu z Manang zaczniemy podejście do Letdar. Miniemy Tenki Manang, pokonamy dolinę Jarsang Khola, przejdziemy przez trawiaste tereny ponad granicą drzew, gdzie przy odrobinie szczęścia spotkamy jaki i konie, aż dotrzemy do Yak Kharka. Stąd już tylko godzinne podejście do Letdar na nocleg.

  13 dzień

  TREKKING DZIEŃ 9: THORANG PHEDI

  Trekking do Thorang Phedi (4441m n.p.m.). Czas marszu ok. 4 godzin.
  Niech nie zwiedzie Was łagodny początek szlaku, opadający w dół do rzeki - dalsza część trasy wiedzie przez urwisko. Zatrzymamy się w Thorang Phedi lub w górnym Thorang Phedi na nocleg.

  14 dzień

  TREKKING DZIEŃ 10: PRZEŁĘCZ THORUNG-LA - MUKTINATH

  Trekking do Muktinath (3760m n.p.m.) przez przełęcz Thorung La (5416m n.p.m.). Jest to najwyżej położony punkt podczas tego trekkingu. Czas marszu ok. 8 godzin.
  Dzień zaczniemy możliwie najwcześniej, aby dotrzeć do przełęczy przed 10 rano (ok. południa na przełęczy bardzo mocno wieje). Mimo iż podejście jest strome, jest względnie łatwe. Należy liczyć ok. 4h marszu pod górę. Z przełęczy rozciąga się spektakularny widok na Annapurnę i Dhaulagiri. Stąd zaczniemy 4-godzinne zejście do Muktinath w dystrykcie Mustang. Niepozorna świątynia Muktinath jest świętym miejscem dla hinduistów i buddystów i co roku przyciąga tłumy pielgrzymów.

  15 dzień

  TREKKING DZIEŃ 11: MARPHA

  Trekking z Muktinath do Marpha (3500m n.p.m.). Czas marszu ok. 6 godzin.
  Schodzimy do doliny Kaligandaki i przez nabrzeże świętej rzeki Kaligandaki. Dalej dojdziemy do Jomson, w którym znajduje się najniebezpieczniejsze lądowisko świata. Marpha leży w dystrykcie Mustang i słynie z sadów jabłoniowych.

  16 dzień

  TREKKING DZIEŃ 12: GHASA

  Trekking z Marpha do Ghasa (2010m n.p.m.). Czas marszu ok. 6 godzin.
  Kontynuujemy zejście do doliny rzeki Kaligandaki aż do Ghasy. Szlak oferuje widoki na Annapurnę, Nilgiri, szczyty Dhaulagiri i Tukuche, oraz lodospad Dhaulagiri. Idąc wzdłuż rzeki Kaligandaki zaczniemy oddalać się od gór.

  17 dzień

  TREKKING DZIEŃ 13: TATOPANI

  Trekking z Ghasa do Tatopani (1190m n.p.m.). Czas marszu ok. 4 godzin.
  Szlak schodzi w dół, przechodzi przez podwieszany most i prowadzi do wodospadu Rupse, aby w końcu dotrzeć do najgłębszego przełomu rzeki na świecie (mierzonego od poziomu rzeki do szczytu Annapurny). W Tatopani możemy zrelaksować się w gorących źródłach.

  18 dzień

  TREKKING DZIEŃ 14: GHOREPANI

  Trekking z Tatopani do Ghorepani (3194m n.p.m.). Czas marszu ok. 7-8 godzin.
  Podążamy górnym szlakiem, stromo pod górę, do wsi Sikha. Dalej przez las dotrzemy do Ghorepani, skąd znowu będziemy mieli widok na Annapurnę i Dhaulagiri.

  19 dzień

  TREKKING DZIEŃ 15: POON HILL - NAYAPUL - POKHARA

  Trekking z Ghorepani do Poon Hill, a następnie przejazd do Pokhary (1890m n.p.m.).
  Pobudka przed świtem i wyjście na lekko (ok. 1 godz.) na punkt widokowy Poon Hill, gdzie będziemy obserwować wschód słońca i Himalaje w porannym świetle. Powrót do Ghorepani i po śniadaniu pokonamy ostatni odcinek trekkingu - do Nayapul. Stąd przejazd do Pokhary (ok. 7 godzin). Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek.

  20 dzień

  POKHARA: JEZIORO PHEWA

  Odpoczynek w Pokharze. Dla chętnych lot z instruktorem na paralotni z widokiem na majestatyczne, ośnieżone Himalaje (koszt od około 100 USD) lub rejs łodzią wiosłową po Jeziorze Phewa (ok. 8 USD) z widokiem na świętą górę Nepalczyków - Machhapuchhre.

  21 dzień

  PRZEJAZD DO KATMANDU

  Przejazd turystycznym autobusem do Katmandu (ok. 7 godzin). Zakwaterowanie i czas wolny. Wieczorem pożegnalna kolacja.

  22-23 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wylot powrotny do Polski. Przylot dzień później.

 • Skok na bungee

  Koszt około 100 USD.

  Rafting - spływ rwącym potokiem w pontonach 

  Koszt ok. 60 USD.

  Lot nad Himalajami z widokiem na Mount Everest

  Koszt około 190 USD. 

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Nepal - Katmandu
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 15 17 21 25 26 26 26 26 25 23 20 16
  średnia min. temp. °C 4 6 10 13 17 20 21 21 19 15 9 5
  dni z opadem - 25 26 26 24 11 10 13 10 12 26 24 26

   

  Nepal - Manang
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 12 13 14 21 20 18 18 21 19 17 14 15
  średnia min. temp. °C 0 1 2 2 2 1 3 2 1 1 0 0
  dni z opadem - 1 2 4 4 7 7 11 9 8 3 2 3

   

  Nepal - Pokhara
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 18 19 25 28 30 29 29 28 28 27 23 19
  średnia min. temp. °C 2 4 7 12 16 19 20 20 19 13 7 3
  dni z opadem - 2 2 2 3 5 11 16 15 10 3 1 1

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Katmandu - Warszawa

 • transfery z i na lotnisko w Katmandu

 • 3 noclegi w Katmandu i 2 noclegi w Pokharze (komfortowe hotele 4-gwiazdkowe, pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • śniadania w hotelach

 • bilety na klimatyzowane autobusy na trasach Katmandu - Besisahar, Pokhara - Katmandu

 • trekking wokół Annapurny:

  • niezbędne pozwolenia na trekking

  • opiekę lokalnego certyfikowanego anglojęzycznego przewodnika (tylko do naszej dyspozycji)

  • usługi tragarza (jeden tragarz na dwie osoby)

  • zakwaterowanie w schroniskach, w salach wieloosobowych

  • wyżywienie (śniadania, lunche i kolacje, owoce do kolacji)

  • kawa, herbata i czysta woda

  • pozostałe opłaty związane z trekkingiem (lokalne podatki itp.)

  • certyfikat ukończenia trekkingu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL30000 EUR, NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN (zwyżka sporty ekstremalne na czas trekkingu), w tym ubezpieczenie obsługi trekkingu

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi itp.: około 55 USD/os.

 • pozostałego wyżywienia, napojów

 • obowiązkowych napiwków: 100 USD/os.

 • kosztów wizy nepalskiej: 40 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.