.

KANARYJSKIE TCHNIENIE joga i medytacja

Drukuj stronę
8 dni
Hiszpania
wielkość grupy: 6-10 osób
 • KANARYJSKIE TCHNIENIE joga i medytacja

  Przybywamy z wizytą do dwóch kanaryjskich sióstr – Teneryfy i Gomery – u których odetchniemy pełną piersią. Tutaj świeże atlantyckie powietrze spływające z gór i filtrowane przez okazałe lasy wawrzynowe sprzyja głębokim westchnieniom. Joga, uprawiana z przesympatyczną i wykwalifikowaną instruktorką Basią Libako, nauczy nas dobrego zarządzania energią, a medytacja – tak istotnych technik respiracyjnych. Bez tego na Teneryfie i Gomerze ani rusz, bo – wierzcie nam – tutejsze krajobrazy zapierają dech!

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU NA TENERYFĘ

  Zasady wjazdu do Teneryfę i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: wymagany negatywny wynik testu PCR wykonany 72h przed wylotem; wypełnienie oświadczenia zdrowotnego
  online
  NA MIEJSCU: maseczki w zamkniętych publicznych przestrzeniach; restauracje otwarte, atrakcje turystyczne otwarte
  LOT: bezpośredni lub z przesiadką

  1 dzień

  WYLOT NA TENERYFĘ

  Spotykamy się z pilotem na lotnisku w Warszawie (Chopin lub Modlin) i wylatujemy na Teneryfę.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego lotniska w Polsce, skontaktuj się z nami)

  Po wylądowaniu zostaniemy zawiezieni do Santiago i zakwaterujemy się w naszym przestronnym apartamencie. Tutaj spędzimy najbliższy tydzień, wspólnie wypoczywając i skupiając uwagę podczas medytacji na tarasie. Jeśli rozkład lotów będzie sprzyjający wybierzemy się na pierwszy spacer po okolicy i zanurzymy stopy w czarnym wulkanicznym piasku na urokliwych, zatokowych plażach.

  2 dzień

  WĄWÓZ MASCA I KLIFY LOS GIGANTES

  Dzień zaczynamy od zajęć jogi.
  Po śniadaniu wyruszymy z prywatnym kierowcą na poznawanie zjawiskowych krajobrazów wyspy. Zatrzymamy się przy potężnych klifach, nie bez powodu określanych Los Gigantes, oraz nad widowiskowym wąwozem Masca. Po powrocie do naszego apartamentu oddamy się sesji jogi i medytacji.

  3 dzień

  ZABYTKOWA PÓŁNOC TENERYFY

  Dzień zaczynamy od zajęć jogi.
  Po wczorajszych sesjach obudzimy się w pozytywnych nastrojach na dalszą eksplorację wyspy, wyznaczając kurs na północ. Naszym pierwszym przystankiem będzie La Laguna, najstarsze miasto na wyspie, które ze względu na mnogość zabytków wpisano na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Później przedreptamy klimatyczne starówki w La Orotava i Puerto de la Cruz, a wycieczkę zakończymy w urokliwym Garachico, schowanym między oceanem a wulkanem, którego niegdyś padło ofiarą. Po powrocie do apartamentu spędzimy dobre chwile na wspólnych medytacjach.

  4 dzień

  POWIEW ŚWIEŻOŚCI NA POŁUDNIU

  Dzień zaczynamy od zajęć jogi.
  Jak bardzo różni się północ od południa Teneryfy przekonamy się dzisiaj. Po śniadaniu pojedziemy z prywatnym kierowcą na południe, słynące z odmiennego klimatu, w którym prym wiedzie lekkoduszność i swoboda. Spędzimy czas w efektownym El Medano – miejscu, które ukochali sobie windsurferzy. Zatrzymamy się także na plażowanie na turystycznym wybrzeżu w okolicach Playa de las Americas, Costa Adeje oraz Los Cristianos. Po powrocie do Santiago znów oddamy się medytacjom.

  5 dzień

  REJS NA GOMERĘ

  Dzisiaj wreszcie będziemy mieli przyjemność przywitać się z siostrą Teneryfy – Gomerą. Wsiądziemy na prom, którym przeprawimy się do San Sebastian, dawny port przystankowy w podróżach m.in. Krzysztofa Kolumba. Następnie wyprawimy się w głąb Gomery, podziwiając małe wioski rozsiane u stóp wysokich wzgórz oraz wąwozy, wgryzające się w rzeźbę terenu. Zobaczymy spowite mgłą trzeciorzędowe drzewa wawrzynowe i wielkie wrzośce w PN Garajonay. Następnie zjemy lunch (w cenie) połączony pokazem zwyczajów rdzennych Kanaryjczyków zwanych Guanches. Język gwizdany z pewnością wywrze na nas wrażenie. Wstąpimy też na lokalną plantację owoców: bananów, mango, papai i awokado. Jeszcze dziś wrócimy na Teneryfę i do naszego apartamentu

  6 dzień

  WEJŚCIE NA WULKAN TEIDE

  Wcześnie rano zostaniemy zawiezieni do miejsca, w którym rozpoczyna się trasa trekkingu na wulkan, górujący nad Teneryfą – Teide. Chętni z nas wyruszą w tym miejscu na pieszą wędrówkę na szczyt, która zajmie nam około 5 godzin (pozostali mogą wjechać później kolejką linową typu teleférico). Wierzcie nam: warto pokonać własne zmęczenie i różnice w zawartości tlenu w powietrzu, bo z góry rozciąga się zjawiskowa panorama wyspy, choć i od widoków obserwowanych po drodze, kiedy akurat łapiemy oddech, doprawdy ciężko oderwać wzrok! Później zjedziemy na dół kolejką.

  7 dzień

  JOGA I RELAKS

  Pora na zasłużony odpoczynek po kanaryjskich przeżyciach. Joga, medytacje, plażowanie i niespieszne spacery po okolicy wypełnią nam cały dzień.

  8 dzień

  WYLOT Z TENERYFY

  Dzień zaczynamy od zajęć jogi. Następnie transfer na lotnisko, z którego wylecimy z powrotem do Polski.  ZASADY WJAZDU:
  Wymagany negatywny wynik testu PCR wykonany 72h przed wylotem.

  Od joginki Basi Libako:

  Podczas wyjazdu połączymy odkrywanie nowych miejsc kanaryjskiego krajobrazu  z odkrywaniem i eksplorowaniem znanych i nieznanych  miejsc naszego ciała, oddechu, umysłu i nieograniczonych możliwości. W trakcie jednej podróży odbędą się warsztaty, które przenikając się i dopełniając stanowią zamkniętą całość, a jednocześnie nigdy się nie kończą.

  Warsztat JOGI, podczas którego skupimy się na pracy z ciałem, umysłem  i oddechem to zajęcia dla każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń. Główny nacisk postawimy na świadomość ciala, bezpieczeństwo w asanach, wzmocnienie i ugruntowanie, a także przywrócenie zakresów ruchu w stawach. Każde zajęcia kończą się relaksacją i medytacją (teoria i praktyka) co oznacza, że nawet jeżeli nie miałeś wcześniej kontaktu z takimi technikami, masz możliwość nauczyć się czegoś nowego i być może przenieść to do swojego codziennego życia. A to z kolei może zapoczątkować całkiem nową podróż.

  Warsztat medytacji i technik oddechowych (w tym metoda Buteyki) - 1 % teorii i 99 % praktyki. Poznasz różne techniki, dobierzesz do siebie najbardziej Ci sprzyjające. Odnajdziesz nową przestrzeń do oddychania, bycia sobą i refleksji.  Przestrzeń, którą wypełnisz tym, czym chcesz. Mam duże przekonanie, że będzie to radość i pozytywna energia.

  Warszaty rozwoju osobistego. Nazwa trochę oklepana, ale nie ma potrzeby wymyślać żadnej nowej skoro taka funkcjonuje. Nasze wieczorne spotkania tym w istocie są - odkrywaniem siebie w sobie. Podczas wyjazdu będziemy pracować opierając się na technikach coachingu grupowego, wykorzystując  kreatywne narzędzia, które pomagają ujawnić lub rozwinąć własne umiejętności, pobudzą do zmiany i działania. Ale,  być może powstrzymają od zmiany i działań - tych  pochopnych. Tego nie wiemy, dowiemy się na miejscu. Każda rozmowa w trakcie warsztatu może stać się okazją do odkrycia w sobie nowych rzeczy, jak i spojrzenia na siebie z innej perspektywy. Każdy pracuje nad swoim własnym celem w takim samym obszarze tematycznym. Ten obszar wybierzemy sobie na pierwszym spotkaniu. Zachęcam do wcześniejszego kontaktu.

  Zajęcia będą odbywać się głównie na wulkanicznej plaży, a także na tarasie naszego domu. Będziemy łaczyć wiedzę wschodnich tradycji z najnowszymi osiągnięciami współczesnej nauki. Przyjrzymy się jak biologia i hormony wpływają na funkcjonowanie mózgu, zachowania oraz podejmowanie decyzji życiowych, jak myśli, przekonania, nawyki i sposób komunikowania się wpływają na emocje, a przez to i napięcia w ciele. Jakie machanizmy obniżają, a jakie wzmacniają  naszą energię życiową. Wszystko to w oparciu o zasadę ekologii – to znaczy, że szukamy rozwiązań które są bezpieczne, budujące, nie szkodzą innym i dbają o otoczenie. Mogłabym pisać dużo więcej, ale wolę mówić:)

  Plan warsztatów jest  elastyczny na tyle,  aby podczas pobytu mieć równe szanse na poznanie zarówno siebie, jak i Teneryfy i Gomery, które uwierzcie mi- sprzyjają.

   

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Teneryfa - Warszawa (wylot z lotniska Chopina lub Modlina)

 • transfery z/na lotnisko na Teneryfie

 • 7 noclegów w przestronnym apartamencie z sypialniami, łazienkami, kuchnią, tarasem i basenem

 • prywatny transport i wycieczki wg programu:

  • do klifów Los Gigantes i wąwozu Masca

  • na północ Teneryfy wg programu

  • na południe Teneryfy wg programu

  • do wulkanu Teide z trekkingiem

  • rejs na Gomerę z objazdem wyspy

 • codzienne sesje medytacyjne i jogowe, oraz warsztaty rozwoju osobistego

 • opiekę pilotki Kiribati Club, a zarazem instruktorki jogi

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • transportu w Santiago (np. taxi, autobusy miejskie), biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie - w sumie ok. 50-100 EUR (w zależności od osobistych preferencji uczestnika)

 • wyżywienia (śniadania będziemy przygotowywać wspólnie w apartamencie; obiady i kolacje we własnym zakresie)

 • bagażu rejestrowanego na przelot (istnieje opcja dokupienia)

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera