.

BARDZIEJ AKTYWNIE: Wiosenna Madera

Drukuj stronę
8 dni
Portugalia
wielkość grupy: max. 6 osób aucie
 • BARDZIEJ AKTYWNIE: Wiosenna Madera

  Portugalska Madera słynie z wiosennej pogody, która panuje tutaj praktycznie cały rok. Pogoda ta świetnie sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu! Przygotowaliśmy program dla tych z Was, którzy uwielbiają piesze i górskie wędrówki z pięknymi widokami. Pokonamy pieszą trasę lewadą - dawnym kanałem irygacyjnym, zdobędziemy najwyższy szczyt Madery - Pico Ruivo, przejdziemy się wyjątkowo malowniczą trasą do Boca do Risco z morskimi krajobrazami. Udamy się też na wyspę Porto Sano, zwiedzimy stolicę wyspy Fenchal i skosztujemy pysznego lokalnego jedzenia. Pakuj buty górskie i ruszaj z nami!

  WAŻNE:

  ZASADY WJAZDU NA MADERĘ

  Zasady wjazdu na Maderę i informacje dla podróżujących:

  STATUS: otwarta dla podróżujących
  WJAZD: wymagany test PCR wykonany 72h przed wylotem lub na miejscu (w przypadku wykonywania testu po przylocie obowiązuje kwarantanna do momentu otrzymania negatywnego wyniku); wypełnienie oświadczenia zdrowotnego online
  OZDROWIEŃCY (ostatnie 90 dni), ZASZCZEPIENI (dwiema dawkami): zwolnieni z testów (należy okazać odpowiednie zaświadczenie)
  NA MIEJSCU: maseczki w miejscach publicznych; restauracje i kawiarnie otwarte;
  LOT: bezpośredni lub z przesiadką

  1 dzień

  PRZELOT NA MADERĘ

  Wylot z Warszawy na Maderę, przejazd do hotelu i odpoczynek po podróży.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  ZWIEDZANIE FUNCHAL

  Dzisiejszy dzień w całości poświęcimy na zwiedzanie stolicy wyspy z lokalnym przewodnikiem. Rozpoczniemy od niezwykłego Mercado dos Lavradores pełnego kwiatów, owoców, warzyw, rozmaitych smakołyków i świeżo złowionych ryb. Przespacerujemy się urokliwymi uliczkami starówki i przejedziemy się kolejkami gondolowymi na wzgórze Monte, skąd można podziwiać panoramę miasta nad zatoką. Na Monte poszukamy wytchnienia w ogrodzie roślin tropikalnych. Chętni mogą skorzystać z nietypowego lokalnego środka transportu - wiklinowych sań, którymi z Monte pokonuje się 2-kilometrowy odcinek drogi do centrum (koszt ok. 30 EUR/zjazd dla 2 osób). Wieczór spędzimy w jednej z lokalnych restauracji, gdzie z pewnością będzie  możliwość degustacji wina madera.

  3 dzień

  TREKKING DAWNYM KANAŁEM (LEWADA)

  Wyjedziemy z miasta, by zatopić się w zieleni wyspy wiecznej wiosny. Na pierwszy trekking po wyspie wybierzemy się na jedną z lewad. Przed wiekami te kanały irygacyjne doprowadzały wodę do upraw owoców i trzciny cukrowej w południowej części wyspy; dziś wiele z nich przekształcono w szlaki trekkingowe.
  Nasz trekking rozpoczniemy w uroczej miejscowości Ilha słynącej z upraw cytryn. Stąd przejdziemy do levady, która poprowadzi nas do zielonego kotła Caldeirão Verde. W dole kotła powstało naturalne jeziorko, będące źródłem lewady, której kanał będzie nam towarzyszył do końca trasy. Przy kanale znajdują się piękne wodospady, niesamowite krajobrazy i kilka tuneli do przejścia.

  Jeśli chcielibyście spróbwać czegoś bardziej emocjonującego, możecie zamiast trekkingu szlakiem udać się na canyoning dnem rzeki. Specjalizująca się w tym sporcie ekstremalnym lokalna firma zapewni Wam odpowiedni sprzęt, potrzebujecie tylko strój kąpielowy i buty, które mogą się zmoczyć (a zmoczą się na pewno! ). W trakcie canyoningu będziecie schodzic po linach na dno kanionu, brodzić w wodzie i pokonywać wodospady. (koszt od ok 65EUR/os, czas trwania ok. 4h)

  Po południu przejedziemy São Jorge aby udać się na cypelek Ponta da São Jorge.

  4 dzień

  ZACHODNIA CZĘŚĆ WYSPY: TREKKING DO WODOSPADU RISCO, BASENY LAWOWE

  Dzisiaj wybierzemy się na całodzienną wycieczkę, by odkrywać uroki zachodniej części Madery. Przejedziemy wzdłuż południowego i północnego wybrzeża, przemierzymy tzw. maderską tundrę, czyli płaskowyż Paul da Serra.

  Trekking do wodospadu Risco do Kaskady "25 Źródeł" (25 Fontes), które składają się z warkoczy mniejszych wodospadów. Zobaczymy unikatowy las wawrzynolistny wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

  Następnie pojedziemy zobaczyć naturalne baseny lawowe w Portoi Moniz.

  W drodze powrotnej odważni będą mogli wejść na przeszkloną platformę widokową na niemalże 600-metrowym klifie Cabo Girao

  5 dzień

  TREKKING Z PICO AREEIRO NA PICO RUIVO

  Dzisiejszy dzień spędzimy na dachu Madery - zdobywając jej najwyższy szczyt - Pico Ruivo (1862m n.p.m.). Wjedziemy na wysokość około 1800m n.p.m. i tam rozpoczniemy około 6 km trekking z Pico Areeiro na Pico Ruivo. Na szlaku nie zabraknie stromych podejść, zejść oraz przepaści, które na pewno dostarczą nam wiele adrenaliny. Z Pico Ruivo już łagodnym około 3 km zejściem dojdziemy do Achada de Teixeira. Po trasie zatrzymamy się w miejscowości Santana, gdzie znajdują się charakterystyczne kolorowe domki w kształcie literki A.

  6 dzień

  Wschodnia część wyspy: TREKKING BOCA DO RISCO, PONTA DE SAO LOURENCO

  Podejście na Boca do Risco 360 m n.p.m. Tutaj zaczyna się spektakularna wysoko położona nad oceanem trasa z widokami na piękne klify. Na końcu szlaku w Porto da Cruz odwiedzimy młyn cukrowy, gdzie produkowany jest lokalny rum i likiery.

  Następnie przejedziemy na skrajny wschodni półwysep i udamy się na najbardziej na wschód wysunięty punkt wyspy Ponta de Sao Lourenco.

  7 dzień

  WYSPA PORTO SANTO: TREKKING DO PICO DO FACHO

  Wcześnie rano przeprawimy się promem na wyspę Porto Santo. Tutaj znajduję się piaszczysta plaża, na której możemy chwilę odetchnąc od pieszych wędrówek. Jeśli wolicie jednak bardziej aktywny wypoczynek, możecie skorzystać z opcji snorkellingu (nurkowania z maską i rurką) lub kajaków morskich.

  Następnie udamy się trekking wokół najwyższego szczytu wyspy - Pico do Facho. Ze szlaku rozciągają się piękne panoramiczne widoki.

  8 dzień

  WYLOT

  Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.  ZASADY WJAZDU:
  Wymagany negatywny wynik testu PCR (wykonaegoy 72h przed wylotem lub na miejscu) LUB potwierdzenie przyjęcia pełnej dawki szczepionki LUB zaświadczenie o przechorowaniu COVID-19.

 • Zjazd tradycyjnym wiklinowym koszem z Monte

  koszt ok. 30 EUR/zjazd 2km dla dwóch osób

  Kajaki na Porto Santo

  koszt od ok. 20 EUR/1 godz.

  Canyoning

  koszt od ok. 65 EUR/1 os.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Madera - Funchal
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 19 19 20 20 21 22 24 26 26 24 22 20
  śr. min. temp. °C 13 12 13 13 15 17 18 19 19 18 16 14
  dni z opadem - 12 11 10 8 5 3 1 2 6 9 13 13

   

  Porto Santo
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 18 18 19 19 21 22 24 25 25 23 21 19
  śr. min. temp. °C 12 12 13 14 15 16 19 20 20 17 16 13
  dni z opadem - 6 5 6 4 2 1 0 1 2 5 6 7

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • transfery z/na lotnisko

 • transport samochodem wg programu

 • bilety na prom na trasie Funchal - Porto Santo - Funchal

 • 7 noclegów w pokojach 2-os. z łazienką

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów lotniczych na trasie Warszawa - Funchal - Warszawa (bezpośredni lot charterem TUI od ok. 1500 zł lub lot z przesiadką w Lizbonie od ok. 1300 zł)

 • wyżywienia ok. 20-30 EUR/os. dziennie

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Chcecie jechać tylko w swoim gronie? Dajcie nam znać na info@kiribaticlub.pl, zorganizujemy dla Was prywatny trip.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera