.

BARDZIEJ AKTYWNIE: Na szlakach USA

Drukuj stronę
20 dni
USA
wielkość grupy: 5-8 osób
 • BARDZIEJ AKTYWNIE: Na szlakach USA

  Ta wycieczka do USA prowadzi na bardzo znane jak i te niedoceniane szlaki parków narodowych i stanowych. Zejdziemy do Wielkiego Kanionu, wejdziemy krawędzią grani na Angels Landing, zobaczymy kolorową falę w Valley of Fire i pokonamy niejedną urokliwą trasę górską. Poza licznymi trekkingami i spacerami, zobaczymy Los Angeles, Las Vegas i San Francisco, popłyniemy w rejs wypatrywać wieloryby, i złapiemy oddech na kalifornijskiej plaży. A dla wielbicieli adrenaliny przygotowaliśmy kilka dodatkowych atrakcji, jak na wyjazd z serii BARDZIEJ AKTYWNIE przystało. ;)

  1 dzień

  PRZYLOT DO LOS ANGELES

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przylot do Los Angeles i przejazd do hotelu i zakwaterowanie. W zależności od godziny przylotu – spacer po alei gwiazd.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  HOLLYWOOD - SAN DIEGO

  Rano zwiedzamy dzielnicę Hollywood, oraz Santa Monica – a następnie jedziemy na południe, przez San Juan Capistrano i San Clemente do miasta San Diego. Zwiedzanie okolicy portowej oraz starego miasta.

  Wieczorem przejazd w kierunku Parku Narodowego Joshua Tree. 

  3 dzień

  PARK NARODOWY JOSHUA TREE i SAGUARO

  Rano wyruszamy do Parku Narodowego Joshua Tree. Tutaj zobaczymy­­­ charakterystyczne drzewa pustyni oraz spojrzymy na uskok San Andreas. Po południu przejazd do Parku Narodowego Saguaro. Wieczorem zwiedzimy jego zachodnią część i przespacerujemy się wśród charakterystycznych dla tego regionu kaktusów saguaro, symbolu Arizony.

  4 dzień

  SAGUARO - SEDONA i CZERWONE SKAŁY

  Rankiem zwiedzimy wschodnią część Parku Narodowego Saguaro, następnie przejeżdżamy obok największego na świecie cmentarzyska samolotów. Kolejnym punktem tego dnia będzie przejazd przez różnorodną biologicznie pustynię Sonora do czerwonych skał koło Sedony. Poszczególne monolity z czerwonej skały otaczające Sedonę zostały ciekawie nazwane - Dzbanek do Kawy i Katedra. Będziemy mieli możliwość przejść się w kierunku Katedry oraz odwiedzić lokalny indiański targ.

  5 dzień

  WIELKI KANION: ZEJŚCIE SZLAKIEM SOUTH KABAB, HORSESHOE BEND

  Wczesnym rankiem ruszamy w kierunku Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Dziś zejdziemy do Kanionu Kolorado – dlatego musimy przygotować się na cały dzień chodzenia, nieraz w trudnych warunkach. Zejście i powrót szlakiem South Kaibab do punktu widokowego Cedar Ridge zajmie nam ok. 5-6 godzin. Wieczorem zatrzymamy się jeszcze na punkcie widokowym na Horseshoe Bend i pojedziemy na nocleg w Page.

  6 dzień

  TREKKING W PARKU VERMILION CLIFFS

  Cały dzień poświęcimy na eksplorowanie pięknego, chociaż rzadziej odwiedzanego Parku Vermilion Cliffs National Monument.

  W zależności od warunków pogodowych i kondycji grupy pilot zaproponuje Wam różne trasy do wyboru, na przykład:

  White Pockets – dla niektórych uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc w całym stanie Arizona, a może i nawet USA. Wielokolorowe cudaczne formacje skalne zachwycą niejednego amatora krajobrazów. Trasa nie należy do najprostszych, za to spacer pośród niesamowitych geologicznych form wynagradza trudy szlaku.

  Coyote Wash Trail – nasza alternatywna trasa na niepogodę lub większe zmęczenie. Możecie się tutaj spodziewać również wielokolorowych formacji skalnych wyrzeźbionych przez siły natury w piaskowcu.

  7 dzień

  KANION ANTYLOP - JEZIORO POWELLA - ZAPORA GLENNA - DOLINA MONUMENTÓW

  Przed południem jedziemy z Indianami Navajo do Kanionu Antylop - przepięknego wąskiego kanionu wyrzeźbionego przez wodę w skałach, symbolu tej części Stanów. Następnie zobaczymy sławne Jezioro Powella i pojedziemy do znanej z westernów Doliny Monumentów. Dla chętnych możliwość zrobienia pętli 4x4 wokół najciekawszych ostańców doliny. Przejazd do Moab na nocleg.

  8 dzień

  OKOLICE MOAB: UTV, ROWERY LUB TREKKING

  Dzisiejszy dzień opcjonalnie wybieramy aktywnosci. Chętni przesiadają się na mniejsze samochody UTV, którymi wyruszymy na ekstremalne szlaki wokół Moab. Do wyboru mamy kultowe trasy jak Hells Revenge czy Fins and Things Safari, a żądni prawdziwych wrażeń mogą spróbować swoich sił na Top Of The World. Koszt od ok. 90 do 200 usd/os (w zależności od pojazdu, trasy i długości wycieczki).

  Dla tych, którzy preferują nieco mniej adrenaliny w ciągu dnia, proponujemy jedną z licznych tras rowerowych lub pieszych szlaków w okolicy Moab.

  9 dzień

  PARK NARODOWY ARCHES I CANYONLANDS

  Rankiem wyruszymy do Parku Narodowego Arches, gdzie czekają nas do wyboru krótsze i dłuższe trekkingi – do Delicate Arch lub Landscape Arch. Zobaczymy również znane formacje skalne parku - Balanced Rock oraz niespotykaną ilość skalnych okien w rejonie Windows.
  Popołudniem przejazd do najpiękniejszej części Parku Narodowego Canyonlands Island in the Sky.

  10 dzień

  PARK NARODOWY BRYCE: NAVAJO LOOP

  Rano szybka wizyta w Parku Capitol Reef, gdzie zobaczymy prehistoryczne rysunki naskalne Indian oraz spróbujemy mormońskich przysmaków.

  Kanion Bryce to prawdziwy geologiczny ewenement, który dla wielu z nas będzie najciekawszym miejscem całej wyprawy. Przejdziemy się wzdłuż krawędzi Bryce oraz zejdziemy na dno kanionu i z powrotem szlakiem zwanym pętlą Navajo (Navajo Loop).

  11 dzień

  TREKKING W PARKU NARODOWYM ZION

  Cały dzień spędzimy na szlakach Parku Narodowego Zion – czekają nas niezwykłe formacje skalne oraz trekking na sławne Angels Landing. Szlak został okrzyknięty najniebezpieczniejszym trekkingiem Stanów Zjednoczonych, a to za sprawą wąskiej grani, którą pokonujemy trzymając się łańcuchów. Widok ze szczytu wynagradza jednak trudy wspinaczki.

  12 dzień

  PARK NARODOWY ZION: THE NARROWS - LAS VEGAS

  Rankiem udamy się na drugi najpiękniejszy trekking w Parku Zion. Tym razem nie będziemy się nigdzie wspinać, za to będziemy brodzić w zimnej wodzie w surrealistycznym kanionie na szlaku The Narrows.
  Po południu przejazd do Las Vegas i zabawa w najbardziej znanych kasynach na świecie.

  13 dzień

  DOLINA OGNIA - TAMA HOOVERA

  Rankiem ruszamy do Parku Stanowego Doliny Ognia (Valley of Fire). Ten pełen niezwykłych formacji skalnych park jest często pomijany w trasach zwiedzania USA, chociaż w rzeczywistości jest jednym z najpiękniejszych parków, zdolnym konkurować z najbardziej znanymi parkami narodowymi USA. Czeka nas tutaj spacer szlakiem Fire Wave - piaskowej fali w różnych odcieniach brązu, czerwieni i beżu.
  Następnie krótka wizyta na Tamie Hoovera oraz przejazd w kierunku Doliny Śmierci.

  14 dzień

  DOLINA ŚMIERCI - MAMMOTH LAKES

  Jedziemy do Doliny Śmierci – zatrzymamy się na punkcie widokowym Zabriskie Point oraz pojedziemy do najniżej położonego punktu w obu Amerykach – Badwater. Krótka wizyta w Furnace Creek oraz na wydmach Mesquite – a następnie przejazd do Mammoth Lakes.

  15 dzień

  PARK NARODOWY YOSEMITE - SEKWOJE

  Rozpoczynamy wcześnie by uniknąć tłumów – kierujemy się w stronę Glacier Point, gdzie chętni rozpoczną trekking do dna doliny.

  Następnie jedziemy do naturalnej krainy czarów - Parku Narodowego Yosemite. Doświadczymy piękna dna doliny i jej licznych atrakcji, w tym Half Dome, El Capitan oraz Bridal Falls i Yosemite Falls, podczas spaceru szlakiem.

  16 dzień

  SAN FRANCISCO: ZWIEDZANIE

  Pojedziemy do San Francisco, znanego jako „Paryż Zachodu”. Zwiedzamy miedzy innymi nadbrzeżny rejon Fishermen wharf z Pier 39, zobaczymy most Golden Gate, centrum miasta oraz krętą uliczkę Lombard Street. Przejazd w kierunku Monterey.

  17 dzień

  REJS Z OBSERWACJĄ WIELORYBÓW - KALIFORNIJSKA JEDYNKA

  Jedziemy do Monterey. Stąd wyruszają łodzie z wycieczkami na obserwację wielorybów - największych zwierząt świata. Po rejsie wjedziemy na najpiękniejszą drogę Stanów zjednoczonych - słynną Kalifornijską Jedynkę. Po drodze zatrzymamy się w najciekawszych miejscach widokowych. 

  18 dzień

  PISMO BEACH - MALIBU - LOS ANGELES

  Rankiem jedziemy na wybrzeże. Znajduje się tutaj jedna z niewielu plaż na świecie, na której można bez ograniczeń (z wyjątkiem tych dotyczących prędkości) pojeździć własnym samochodem po piasku.

  Następnie przejazd w kierunku Santa Barbara, odpoczynek w Malibu i nocleg w Los Angeles.

  19-20 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i lot powrotny. Przylot dzień później.

 • Wycieczka pojazdem UTV w okolicach Moab

  Do wyboru różne trasy i pojazdy. Koszt od ok. 80 do 200 USD

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  USA – Los Angeles
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 20 20 21 23 24 26 28 29 28 26 23 20
   średnia min. temp.  °C 9 10 11 12 14 16 18 18 17 15 11 9
  dni z opadem - 6 6 6 3 1 1 0 0 1 2 3 5

   

  USA – Las Vegas
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 14 17 21 26 32 37 40 39 34 27 19 14
   średnia min. temp.  °C 4 6 10 13 19 24 27 26 22 15 8 4
  dni z opadem - 3 4 3 2 1 1 3 3 2 2 2 3

   

  USA – San Francisco
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
   średnia maks. temp.  °C 14 15 16 17 18 19 19 19 21 21 18 14
   średnia min. temp.  °C 8 9 9 10 11 12 12 13 13 12 11 8
  dni z opadem - 11 11 10 6 3 1 0 1 1 4 8 11

   

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa

 • transport samochodem na całej trasie wg programu

 • 19 noclegów (pokoje 2-os. z łazienkami)

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów na środki transportu w miastach (metro, autobusy): ok. 130 USD

 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-40 USD

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.