Co powiesz na MAJÓWKĘ w Nowym Jorku? Złap ostatnie miejsca na wyprawę! »
Krajobraz i przestrzeń

Gdzie jechać na majówkę? Top 5 kierunków na podróż

29 lutego 2024
Zastanawiacie się, gdzie spędzić nadchodzącą majówkę? Jeśli cały czas szukacie inspiracji to mamy dla Was TOP 5 kierunków, które według nas idealnie sprawdzą się na majowy urlop.


1. Peru

Maj to idealny czas na podróż do Peru, kraju pełnego niesamowitych krajobrazów i starożytnych miejsc. W sercu Andów czeka na Was Machu Picchu, zaginione miasto Inków, które do dzisiaj skrywa wiele tajemnic. Wizyta tutaj, zwłaszcza o wschodzie słońca sprawi, że zapamiętacie ten moment do końca życia. Nie mniej fascynujące są linie Nazca, ogromne geoglify wyryte w ziemi, które najlepiej podziwiać z pokładu małego samolotu. Kolejnym obowiązkowym punktem na mapie Peru jest Kanion Colca - jeden z najgłębszych na świecie, gdzie można podziwiać majestatyczne kondory. Miłośnicy natury docenią Tęczowe Góry, znane lokalnie jako Vinicunca oraz Jezioro Titicaca, które jest najwyżej położonym żeglownym jeziorem na świecie.

Wyprawy: PERU: POWRÓT WIRAKOCZY i PERU EXPRESS + OPCJA AMAZONIA

2. Wschodnie wybrzeże USA

Wschodnie wybrzeże USA znakomicie nadaje się na majówkową podróż. Miłośnicy dużych miast będą zachwyceni możliwością spędzenia city break'a w Nowym Jorku. Na fanów roadtripów czeka mnóstwo atrakcji takich jak: Niagara, Orlando z Disneylandem, Waszyngton, Filadelfia, Boston, a także Park Narodowy Everglades i centrum NASA na Przylądku Canaveral. Podróż po wschodnim wybrzeżu to idealna mieszanka słynnych metropoli, przyrodniczych perełek i rozrywki.

Wyprawy: NEW YORK - NEW YORK i WSCHODNIE WYBRZEŻE USA

3. Wyspy owcze

Wyspy Owcze to idealny kierunek dla tych, którzy pragną uciec od zgiełku i znaleźć spokój wśród surowej, niezwykłej przyrody. Archipelag, składający się z 18 wulkanicznych wysp, oferuje zapierające dech w piersiach krajobrazy, bazaltowe klify i zielone doliny. To tutaj, w odległości nie większej niż 5 kilometrów od oceanu, można doświadczyć niepowtarzalnej bliskości z naturą. Choć pogoda bywa kapryśna, to właśnie ona kształtuje niepowtarzalny charakter tych wysp.

Wyprawa: WYSPY OWCZE: NA STYKU MÓRZ

4. Indonezja

Indonezja to kraj wielu wysp, gdzie każda jest w jakiś sposób unikalna. Bali urzeknie Was swoimi świątyniami, tętniącą życiem kulturą oraz tradycyjnymi tańcami, Kalimantan, z jego nieprzeniknionymi lasami, da Wam możliwość spotkania z dziką przyrodą w jej najczystszej formie. Jawa, jako serce Indonezji, przyciąga zabytkami i pulsującymi życiem miastami. Flores zachwyci Was swoją kulturą i krajobrazami, a odwiedzając Wyspę Komodo - domu słynnych smoków komodo czyli największych na świecie jaszczurek poczujecie się jakbyście cofnęli się w czasy dinozaurów.

Wyprawa: NA WYSPACH INDONEZJI

5. Tanzania

Tanzania to klejnot Afryki, który od lat przyciąga podróżników z Europy swoją różnorodnością i naturalnym pięknem. Otoczony przez trzy największe jeziora Afryki - Jezioro Wiktorii, Tanganika i Malawi, wraz ze swoją niesamowitą różnorodnością krajobrazów, od majestatycznych gór, po rozległe sawanny. Mnogość atrakcji sprawia, że Tanzania jest jednym z najbardziej pożądanych celów podróży w Afryce. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, czy to będzie trekking na majestatyczny Kilimandżaro, safari w Serengeti, obserwacja dzikiej przyrody w kraterze Ngorongoro, czy relaks na białych piaskach Zanzibaru.

Wyprawa: MAJÓWKA W TANZANII: SAFARI I RAJSKA WYSPA

Mamy nadzieję, że nasze propozycje zachęcą Was do odbycia niezapomnianej majowej podróży!

Nasze wszystkie majówkowe wyprawy znajdziecie TUTAJ