.

MALEZYJSKIE BORNEO

Drukuj stronę
18 dni
Malezja
wielkość grupy: 6-12 osób
 • MALEZYJSKIE BORNEO

  Malezyjska część Borneo to dla nas przede wszystkim niezrównana przyroda. Poznaj nosacze sundajskie, orangutany, najmniejsze niedźwiedzie świata i słonie karłowate podczas tej niezapomnianej wycieczki na Borneo. Zanurz się w najstarszy na świecie las deszczowy, zobacz największy kwiat na świecie, raflezję, i niezliczone ilości kolorowych kwiatów. Na morzu Celebes zanurz się w podwodnym świecie żółwi, kolorowych ryb i rafy koralowej. Początek i koniec wyjazdu spinają dwa azjatyckie tygrysy: Singapur i Kuala Lumpur. Pobyt w dżungli przeplatamy z odpoczynkiem na plaży, rejsy łodziami z pieszymi wycieczkami, a poznawanie unikalnej przyrody z zagłębieniem się w lokalną kulturę.

  1 dzień

  WYLOT DO SINGAPURU

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  SINGAPUR: PIERWSZE KROKI, MARINA BAY

  Przylot do Singapuru, transfer do hotelu. Na pierwszy spacer po tym nowoczesnym mieście udamy się do Marina Bay. Oszałamiające wrażenie robią tutaj ogrody z tysiącami kolorowych lampek i piękną roślinnością przy zatoce. Wieczorem będzie okazja zobaczyć pokaz świateł zmieniających się w rytm różnych melodii.
  Chętni mogą udać się na spacer po ogrodach pod specjalnym zadaszeniem (koszt ok. 15 USD) lub skorzystać z przejażdżki na diabelskim młynie Singapore Flyer (koszt ok. 24 USD).
  Następnie udamy się na dach hotelu Marina Bay Sands gdzie spędzimy czas sącząc drinka z widokiem na miasto i zatokę.

  3 dzień

  SINGAPUR: LITTLE INDIA, CHINA TOWN

  Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie kosmopolitycznego Singapuru. Pojedziemy do Little India - dzielnicy, w której poczujemy się jak w Indiach i zrozumiemy jak zróżnicowane jest społeczeństwo Singapuru. Zobaczymy świątynię hinduistyczną, w restauracjach spróbujemy znakomitej kuchni indyjskiej, a następnie po pokonaniu 2 przystanków metrem znajdziemy się w China Town. Tutaj czeka na nas świątynia buddyjska oraz liczne uliczne stragany z przekąskami i nie tylko.
  Po południu czas wolny. Chętni mogę udać się ponownie do ogrodów i Marina Bay (miejsce jest tak ciekawe, że można tam wracać i wracać), na wyspę Santosa, kolorową uliczkę Haji Lane czy skorzystać z innych atrakcji Singapuru (nasz pilot/pilotka doradzą Wam, co zobaczyć zgodnie z Waszymi zainteresowaniami).

  4 dzień

  PRZELOT NA BORNEO - KOTA KINABALU

  Transfer na lotnisko i przelot do Kota Kinabalu w malezyjskiej części Borneo. Transfer do hotelu, zakwaterowanie.
  Odpoczynek w hotelu z basenem. Tego dnia możemy odwiedzić błękitny meczet miejski na wodzie i zrobić zakupy na jednym z targowisk miasta.

  5 dzień

  KOTA KINABALU

  Wypad na pobliską plażę lub relaks nad basen. Zregenerowane siły przydadzą się nam przed przejazdem przez wyspę!

  6 dzień

  PARK NARODOWY KINABALU

  Przejazd prywatnym busem do Parku Narodowego Kinabalu. Trekking po parku. Odwiedzimy również ogród botaniczny z przewodnikiem, w którym będzie można zobaczyć różne gatunki roślin: od małych orchidei i kwiatów imbiru, przez niezliczone ilości storczyków, po paprocie, bambusy, fikusy i inne. Wieczorem zakwaterowanie w lodge w parku narodowym.

  7 dzień

  PARK NARODOWY KINABALU

  Po śniadaniu pojedziemy do jednej z atrakcji parku Kinabalu - Poring Spring. W drodze do Poring Spring będziemy wypatrywać znaków, sygnalizujących kwitnienie największego kwiatu na świecie - raflezji. Może uda nam się zobaczyć kwiat, który rozkwita nagle i kwitnie tylko 5 dni. Możliwość trekkingu do wodospadu i kąpiel w wodospadzie lub odpoczynek w gorących i zimnych źródłach, pochodzących z aktywnego wulkanu, jakim jest góra Kinabalu. Dla chętnych spacer mostami zawieszonymi wśród bujnej przyrody.

  Następnie przejazd na nocleg do Sepilok w samym sercu królestwa orangutanów. Czas przejazdu ok. 4-5 godzin.

  8 dzień

  ORANGUTANY

  Spacer do ośrodka, który zajmuje się opieką i dokarmianiem orangutanów. W samym ośrodku na stałe nie przybywają orangutany. W porze karmienia pojawiają się tam słabe, chore lub stare osobniki, które w ten sposób mają łatwiejszy dostęp do pożywienia. Następnie odwiedzimy ośrodek zajmujący się opieką nad niedźwiedziami malajskimi, które również żyją w lesie deszczowym.
  Po południu odpoczynek w lodge.

  9 dzień

  NOSACZE - REJS RZEKĄ KINABATANGAN

  Po śniadaniu przejazd do lasu deszczowego, gdzie będziemy spacerować kładkami i mostami wiszącymi w koronach drzew. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć orangutany i inne małpy. Następnie pojedziemy do ośrodka zajmującego się ochroną i opieką słabych, starych bądź osieroconych nosaczy sundajskich.
  Przejazd nad rzekę Kinabatangan i zakwaterowanie w lodge. Odbędziemy w sumie 3 rejsy po rzece w poszukiwaniu zwierząt żyjących w okolicznych lasach; krokodyli, małp, nosaczy, orangutanów i różnych innych gatunków małp oraz ptaków. Rejs odbędzie się po południu wieczorem i kolejnego dnia rano.

  10 dzień

  REJS RZEKĄ KINABATANGAN - WYSPA MABUL

  Rano popłyniemy w ostatni rejs po rzece wypatrując dzikich zwierząt. Po śniadaniu ruszymy w dalszą drogę (już busem) do Semporny, która jest bramą do jednego z najpiękniejszych miejsc nurkowych na świecie - wysp Sipadan, Mabul, Kapalai, Mataking i innych. Przejazd łodzią na wyspę Mabul. Zakwaterowanie na wyspie w domu typu long house.

  11 dzień

  WYSPA MABUL: ODPOCZYNEK LUB SNORKELING

  Ten dzień spędzimy na relaksie nad wodą lub, jeśli wolicie, pod nią.

  Chętni mogą się udać na snorkelling na rafach w okolicy wyspy Mabul i Kapalai (koszt ok. 10-15 USD/ os.). Oprócz pięknej rafy można tu wypatrzeć mniejsze i większe żółwie, rybki Nemo oraz tysiące kolorowych rybek.

  Gdybyście jednak chcieli spróbować nurkowania po raz pierwszy w życiu, możecie skorzystać z opcji Diving Discovery, podczas którego schodzicie pod wodę na głębokość 12m z butlą i doświadczonym nurkiem, który wprowadzi Was w podwodny świat (koszt ok. 70 USD/ os.).

  Z kolei zapalonych nurków może zainteresować opcja nurkowania w okolicy wyspy Sipadan. Sipadan to mekka dla nurków,  wymieniana na liście top 5 na świecie. (UWAGA: konieczność załatwienia wcześniejszego pozwolenia - jeśli jesteście zainteresowani tą opcją, zgłoście to podczas dokonywania rezerwacji).

  12 dzień

  WYSPA MABUL: ODPOCZYNEK LUB SNORKELING

  Rano relaks lub opcjonalnie kolejny wypad na snorkeling.
  Po południu transfer do domku na wodzie, z którego tarasu można wypatrywać żółwi i podziwiać zachód słońca.
  Chętni mogą skorzystać z jeszcze jednej opcji snorkelingu po południu.

  13 dzień

  TAWAU: PLAŻOWANIE

  Rano odpoczynek, następnie przejazd łodzią do Semporny i dalej busem do hotelu przy plaży w Tawau. Zakwaterowanie i odpoczynek.

  14 dzień

  TAWAU: PLAŻOWANIE

  Czas wolny na relaks na plaży.

  15 dzień

  PRZELOT DO KUALA LUMPUR

  Transfer na lotnisko i przelot do Kuala Lumpur, stolicy Malezji.  Transfer do hotelu, a następnie przejazd w okolice Petronas Towers. Obejrzymy wieczorny pokaz fontann przy wieżach. Wieczorem zakupy w China Town.

  16 dzień

  JASKINIE BATU - MALAKKA: STARY PORT

  Jednodniowa wycieczka z Kuala Lumpur do Melakki. W drodze zatrzymamy się w kompleksie jaskiń Batu, a popołudnie spędzimy w Malakka - starym porcie handlowym Malezji. Przejedziemy się kolorowymi rikszami po mieście, w którym widoczne są wpływy portugalskie, holenderskie i brytyjskie. Powrót na nocleg do Kuala Lumpur.

  17-18 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot dzień później.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Singapur
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 32 32 33 32 32 31 31 32 32 32 31
  średnia min. temp. °C 25 25 25 26 26 26 26 26 26 26 25 25
  dni z opadem - 17 11 14 15 15 13 13 14 14 16 18 19

   

  Malezja - Borneo
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 32 33 35 34 33 31 31 31
  średnia min. temp. °C 23 23 24 24 24 24 25 24 23 23 23 23
  dni z opadem - 15 14 16 19 20 12 14 13 15 19 25 22

  Borneo leży w regionie tropikalnym - przez cały rok można się tu spodziewać wysokich temperatur, wysokiej wilgotności powietrza oraz opadów.
  Pora deszczowa na Borneo trwa od grudnia do marca.
  Od kwietnia do listopada trwa pora sucha z okazjonalnymi deszczami. Jest to najlepszy czas na podróż jeśli chcemy zobaczyć orangutany. Jest to też najlepszy okres na nurkowanie.

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Singapur, Kuala Lumpur - Warszawa

 • bilety lotnicze wewnętrzne na trasach:

  • Singapur – Kota Kinabalu

  • Tawau - Kuala Lumpur

 • transfery z/na lotnisko podczas wyprawy

 • 11 noclegów w hotelach w pokojach 2-os. z łazienkami

 • 1 nocleg w lodge w pokojach z łazienkami lub hostelach podczas pobytu nad rzeką Kinabatangan z wyżywieniem, 2 noclegi w tzw. long house na wyspie Mabul (standard turystyczny z wyżywieniem), 1 nocleg w domku na wodzie na wyspie Mabul

 • prywatny transfer na trasie Kota Kinabalu-Poring Springs-Sepilok-Kinabatangan-Semporna-Tawau

 • transport łodzią motorową z Semporny na Mabul, z Mabul do domku na wodzie, z domku na wodzie do Semporny

 • wycieczki:

  • na Borneo: do dżungli w Parku Narodowym Kinabalu, do Poring Springs, wizyta w Centrum Orangutanów w Sepilok, wizyta w Centrum Niedźwiedzia Malajskiego w Sepilok, po lesie deszczowym w Sepilok, wizyta w Sanktuarium Nosacza Sundajskiego, 3 rejsy po rzece Kinabatangan

  • do jaskiń Batu i Malakki

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp.: ok. 90 USD

 • wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • atrakcji dla chętnych

 • lokalnych przewodników

 • opłat wizowych

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej