.

DOOKOŁA PORTUGALII roadtrip

Drukuj stronę
12 dni
Portugalia
wielkość grupy: MAX. 6 OS. W AUCIE
 • DOOKOŁA PORTUGALII roadtrip

  Na tym wyjeździe przejedziemy Portugalię z północy na południe i odkryjemy jej najpiękniejsze miejsca. Najwspanialsze w Portugalii są widoki, ale klimat kraju i ich mieszkańców odnajdziecie w muzyce fado. "Fado" znaczy przeznaczenie, i ta melancholijna muzyka przy akompaniamencie dwóch gitar przeniesie Was w prawdziwy świat Portugalii, łącznie z ich troskami i zmartwieniami. Fado nie jest pieśnią wyśpiewaną; fado się przytrafia i jest spontaniczne. Nasz wyjazd też będzie spontanicznym odkrywaniem zakamarków cudownego kraju. Przejedziemy od Porto wzdłuż wybrzeża do baśniowej Sintry, następnie odwiedzimy uroczą Lizbonę. Program kończy się odkrywaniem piękna południowego wybrzeża Algarve.
  To wszystko w wyjątkowo kameralnej grupie 6 uczestników.

  1 dzień

  PRZYLOT DO PORTO

  Spotykamy się z pilotem wyjazdu na lotnisku. Przelot do Porto. Transfer do hotelu i odpoczynek.

  (Jeśli chcesz wylecieć z innego lotniska w Polsce, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  PORTO: ZWIEDZANIE

  Dzisiejszy dzień spędzimy w Porto. Od rana poszwendamy się po starówce. Zobaczymy okazałą katedrę zwaną SE, kościół ze smukłą Wieżą Kleryków, która jest symbolem Porto, i zawitamy na targowisko dóbr wszelakich Bolhao. Na drugie śniadanie czeka nas tutaj pyszna sardynkowa uczta. Po południu przejdziemy mostem Ludwika I do dzielnicy Gaia czyli winiarskiej dzielnicy Porto. Ten malowniczy most został zaprojektowany przez grupę Gustawa Eiffela.
  W dzielnicy Gaia zadbamy o nasze humory degustując słynne na cały świat portugalskie porto. Wieczorem posłuchamy fado - sentymentalnych piosenek przy akompaniamencie dwóch gitar. Fado narodziło się w dzielnicach portowych i dostarcza niesamowitej dawki melancholii.

  3 dzień

  DOLINA DOURO: WINNICE

  Przejazd na północ od Porto do malowniczej doliny, którą płynie rzeka Douro. Zielone winnice rozłożone są malowniczo na stokach doliny, a na krzakach winorośli dojrzewają winogrona, z których robi się doskonałe wina. Zobaczymy miasteczko Pinhao z przepięknym dworcem kolejowym wyłożonym azulejos - biało-niebieskimi płytkami przedstawiającymi produkcję wina w tym regionie. Odwiedzimy jedną z lokalnych winnic degustując przy tym portugalskie wino. 

  4 dzień

  AVEIRO: PLAŻA - NAZARE - OBIDOS

  Na dobre rozpoczynamy naszą podróż przez Portugalię. Do pokonania mamy 330 km, a po drodze odwiedzimy niesamowite miejsca. Zatrzymamy się nad oceanem Atlantyckim na kąpiel na pięknej szerokiej plaży. Po kąpieli zrobimy sobie zdjęcia przy domkach w paski w miejscowości Aveiro. Kolejny postój zrobimy w Nazare. Miasteczko to znane jest z tradycyjnych strojów noszonych przez rybaków i ich żony (noszą tradycyjne chusty i haftowane fartuchy, nałożone na siedem flanelowych spódnic w różnych kolorach). Po południu zatrzymamy się na obiad w Obidos, średniowiecznej perełce Portugalii. Przejdziemy się uliczkami i usiądziemy w jednej z restauracji miasteczka. 

  5 dzień

  SINTRA: PAŁACE I ZAMKI - CABO DE ROCA

  Sintra to wspaniałe portugalskie miasteczko położone wśród wzgórz. Pomiędzy pagórkami kryją się ekstrawaganckie pałace, wystawne rezydencje i ruiny starożytnego zamku. Zobaczymy Palacio Nacional de Sintra - gotycki pałac z niezwykłą historią i ozdobnym sufitem. Prawdziwą perełką będzie Palacio Nacional de Pena - jeden z najwspanialszych pałaców Europy, z kolorową fasadą i równie interesującym wnętrzem. Udamy się na ruiny zamku Maurów, z których rozpościera się wspaniały widok na okolicę. W porze obiadowej podjedziemy do niesamowicie położonego miasteczka Azenhas do Mar. Zachód słońca będziemy oglądać z najdalej na zachód wysunięty w Europie punkt stałego lądu - Przylądek Cabo da Roca. Tutaj wybrzeże  smaga wiatr, a krajobrazy są spektakularne. 

  6 dzień

  BELÉM - CASCAIS

  Odwiedzimy tętniące życiem nadmorskie miasteczko Cascais o pięknych plażach. Przespacerujemy się po starówce oraz nadmorską promenadą, podziwiając mury XVI-wiecznej cytadeli. Zobaczymy także efektowną nadmorską jaskinię o sugestywnej nazwie Boca do Inferno („Usta Piekieł”), gdzie spienione fale rozbijają się widowiskowo o skały wybrzeża.

  Następnie skierujemy się do Belém, gdzie zobaczymy arcydzieło architektury manuelińskiej - Klasztor Hieronimitów oraz wzniesioną u ujścia Tagu XVI-wieczną Wieżę Belem – obie budowle wpisane są na listę UNESCO oraz należą do Siedmiu Cudów Portugalii.

   

  7 dzień

  LIZBONA: ALFAMA, BAIXA

  Zwiedzanie portugalskiej stolicy rozpoczniemy od jej najstarszej części - zagłębimy się w labirynt wąskich, krętych uliczek klimatycznej Alfamy. Ta niegdyś szemrana dzielnica zamieszkana przez przedstawicieli niższych warstw społecznych, dziś jak magnes przyciąga odwiedzających. Położona na skalistym zboczu, szczęśliwie przetrwała trzęsienie ziemi w 1755 r., zachowując swój unikalny charakter. Odwiedzimy górujący nad dzielnicą Zamek św. Jerzego oraz nacieszymy oczy pocztówkowymi widokami rozciągającymi się z tarasów Miradouro das Portas do Sol i Miradouro de Santa Luiza, wstąpimy do Katedry Sé i wsiądziemy na pokład kultowego tramwaju 28.

  Położona w sercu miasta Baixa kontrastuje z chaotyczną Alfamą przejrzystym układem zabudowy; odbudowana po zniszczeniach z 1755 r. w nowoczesnym stylu, z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań antysejsmicznych, przeciwpożarowych i sanitarnych, zaprasza odwiedzających szerokimi alejami i rozległymi placami. Przemierzymy rozległy plac Praça do Comércio, a następnie przespacerujemy Rua Augusta - biegnącą od imponującego łuku triumfalnego ku placowi Rossio gwarną promenadą, pełną sklepów, restauracji i kawiarni. Wieczorem możemy pójść na koncert muzyki fado.

  8 dzień

  ALGARVE - PRZYLĄDEK ŚW. WINCENTEGO

  Przejazd na samo południe Portugalii nad wybrzeże Algarve. Idealne miejsce dla miłośników kąpieli słonecznych i skalistych klifowych krajobrazów. Na plażach znajdują się tu niesamowite formy z wapiennych skał, jaskinie i groty, a błękitna woda zachęca do kąpieli. Pojedziemy odwiedzić najbardziej znane miejsca wybrzeża. Na początek na najdalej na południowy zachód wysunięty fragment Portugalii i całej Europy: Przylądek Świętego Wincentego. Stojąc na skale na wysokości 60m nad morzem poczujecie wiatr we włosach. Wieje tu mocno, ale widoki wynagradzają wszystko. 

  9 dzień

  ALGARVE: MIASTECZKO OLHAO, PN RIA FORMOSA, TAVIRA

  Ruszamy dalej eksplorować przepiękne wybrzeże Algarve. Odwiedzimy małe rybackie miasteczko Olhao i przejdziemy się najstarszą dzielnicą rybacką z uliczkami i białymi domami posiadającymi tarasy na dachach. Po południu przejedziemy do Parque Natural da Ria Formosa. Tutaj nad meandrującą między długimi pasami piasku, bagniskami i solankami rzeką przejdziemy się wzdłuż ścieżki edukacyjnej. W okolicach miejscowości Tavira zobaczymy jedyne w swoim rodzaju saliny, na których brodzą przeróżne egzotyczne ptaki. 

  10 dzień

  EVORA - MARVAO

  Przejazd do miejscowość Evora, gdzie zobaczymy m. in. Stare Miasto i Kaplicę Kości. Następnie bajkowe Marvão z 1000-letnią historią. Piesza wycieczka dookoła miasteczka. Zobaczymy widokowy średniowieczny zamek górujący nad miasteczkiem. 

  11 dzień

  SERRA DA ESTRELA, MONSANTO

  Dzisiaj odwiedzimy "najbardziej portugalską w Portugalii" kamienną wioskę Monsanto, zbudowaną wśród ogromnych głazów narzutowych. Następnie przejedziemy panoramiczną trasą przez góry Serra da Estrela  i wjedziemy na najwyższy szczyt kraju Torre 1993 m n.p.m.

  12 dzień

  WYLOT

  Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. 

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Portugalia - Porto
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 14 15 17 18 19 23 25 25 24 20 17 14
  śr. min. temp. °C 5 6 7 9 11 14 16 15 14 12 8 7
  dni z opadem - 13 12 10 11 10 6 3 3 6 11 12 13

   

  Portugalia - Lizbona
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 14 16 18 19 21 25 28 28 26 22 18 15
  śr. min. temp. °C 8 9 10 12 13 16 18 18 17 15 12 10
  dni z opadem - 10 10 6 9 6 2 1 1 3 8 9 11

   

  Portugalia - Albufeira
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  śr. max temp. °C 16 16 18 19 22 25 28 28 26 22 19 16
  śr. min. temp. °C 8 9 9 11 13 16 18 18 17 14 11 9
  dni z opadem -

  9

  11 7 9 5 2 1 1 2 8 10 12

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa lub Modlin lub Kraków - Porto  - Warszawa lub Modlin lub Kraków

 • transport prywatnym samochodem lub minibusem na całej trasie

 • 11 noclegów w pokojach 2-os. w hotelu 3*

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu 

 • wyżywienia ok. 20-30 EUR/os. dziennie

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 1000 pln

Chcecie jechać tylko w swoim gronie? Dajcie nam znać na info@kiribaticlub.pl, zorganizujemy dla Was prywatny trip.

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej