.

ŚWIĘTA WODA BALI

Drukuj stronę
12-13 dni
Indonezja
wielkość grupy: 6-12 OSÓB
 • ŚWIĘTA WODA BALI

  Wodę Balijczycy zawsze darzyli szczególną czcią. Karmiąca pokarmem uprawy, gasząca pragnienie przy prażącym słońcu, oczyszczająca ciało i duszę w rytuałach zwanych melukat... Podziw dla wody na Bali widać na każdym kroku, a pomniki oddawane wodzie tworzy tam nie tylko człowiek, wznosząc majestatyczne świątynie i pałace wodne, ale i sama natura, która wyspę postanowiła upstrzyć niezliczoną liczbą wodospadów. Podczas podróży na Bali woda - ta czysta, źródlana, życiodajna i uznawana za świętą - będzie towarzyszyć nam codziennie. Spójrzmy na nią oczyma Balijczyków. I doceńmy.

  1 dzień

  WYLOT Z POLSKI

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  PRZYLOT NA BALI

  Przylot na międzynarodowe lotnisko w Denpasar i pierwszy wdech powietrza nasyconego wonią kadzideł. Z lotniska odbierze nas prywatny kierowca i zawiezie do naszego hotelu. Zakwaterujemy się na wybrzeżu nieopodal słynnego odcinka plaży, zwanego 66. Czas wolny na regenerację i pierwsze kąpiele słoneczne. Chętni mogą skorzystać z oferty licznych szkół surfingu operujących na plaży. Nocleg w hotelu.

  3 dzień

  ŚWIĄTYNIE WODNE I TARASY RYŻOWE

  Po śniadaniu zabierzemy walizki i wyruszymy na całodzienny prywatny tour. Z wysokiego nadmorskiego klifu zobaczymy ważną dla Balijczyków świątynię Tanah Lot, zalewaną w czasie przypływów wodą morską. Później zatrzymamy się przy tarasach ryżowych Tegallalang z bijącą w oczy zielenią ryżowych upraw. Na miejscu możemy dać się namówić na słynne balijskie huśtawki na wysokości. Energię na całe popołudnie zapewni nam wizyta na plantacji kawy Bali Pulina, okraszona degustacją różnych odmian balijskich kaw. Tam poznamy też tajniki produkcji najdroższych ziaren kawy na świecie - luwak. Następnie przystaniemy przy owianych mgłą tajemnicy starożytnych grobowcach królewskich Gunung Kawi oraz zwiedzimy najsłynniejszą balijską świątynię wodną Tirta Empul, gdzie wiele osób – nie tylko wyznawców hinduizmu balijskiego – bierze rytualne kąpiele. Na koniec dotrzemy do Ubud i zakwaterujemy się w hotelu lub willi.

  4 dzień

  UBUD: KULTURALNA STOLICA BALI

  Obudzimy się w Ubud, wokół którego widoki na plantacje ryżowe są iście zjawiskowe. Ten dzień spędzimy według własnego uznania. Po śniadaniu możemy wybrać się na pieszą wędrówkę po zielonym grzbiecie górskim Campuhan, malowniczo zawieszonym nad głębokimi wąwozami, a później skierować się do centrum miasta. Tam możemy wstąpić do Pałacu Królewskiego, wypatrywać małpy w świętym Małpim Gaju oraz oddać się relaksującym dłoniom balijskich masażystek. Wieczorem możemy też wybrać się na spektakl tradycyjnego tańca kecak.

  5 dzień

  ŚWIĄTYNIA, WODOSPAD W DŻUNGLI I TARASY RYŻOWE

  Po śniadaniu wyjedziemy z prywatnym kierowcą na wspaniałą wyprawę po balijskim interiorze. Zaczniemy od świątyni Pura Luhur Batukaru, która skryta w dżungli sprawia wrażenie miejsca mistycznego. Później zobaczymy przepiękne, bezkresne zielone przestrzenie, spacerując po wpisanych na listę UNESCO tarasach ryżowych Jatiluwih z oryginalnym systemem nawadniającym subak. Następnie udamy się na północ ku górom, zwiedzając po drodze słynną „świątynię na wodzie”, czyli Ulun Danu Beratan. Na koniec wędrówka kamienną ścieżką ukrytą w gęstym lesie zaprowadzi nas do potężnego wodospadu Nungnung. Dzień zakończymy w Kintamani.

  6 dzień

  KINTAMANI: TREKKING NA WULKAN I GORĄCE ŹRÓDŁA

  Dzień spędzimy według własnego uznania. Ci z nas, którzy marzą o tym, by zobaczyć rzucający na kolana wschód słońca, mogą wstać przed świtem i pod okiem lokalnego przewodnika wyruszyć na trekking na szczyt wulkanu Batur, z którego rozpościera się kapitalna panorama (atrakcja dla chętnych). Później, po śniadaniu hotelowym, możemy pozwolić odpocząć ciału, relaksując się w kompleksie basenów termalnych w Kintamani na samym brzegu Jeziora Batur. Widoki z basenów są oszałamiające.

  7 dzień

  RYTUAŁ MELUKAT, FARMA NA WSI I ŚWIĄTYNIA PURA BESAKIH

  Ten dzień zapamiętamy do końca życia. Po śniadaniu kierowca zabierze nas do prowincji Bangli na tradycyjny balijski rytuał oczyszczenia zwany melukat. Wdychając zapach kadzideł i medytując, będziemy brodzili w strumieniu, nakrywali się wodospadami i przemierzali śródskalne tunele ukryte w dżungli. Później wstąpimy na typową balijską farmę: z hodowlą kurczaków, uprawami ryżu i plantacją palm kokosowych. Jadąc dalej na wschód odwiedzimy świątynię nazywaną matką wszystkich balijskich świątyń – Pura Besakih. Dzień zakończymy w klimatycznym hotelu w bliskości plaży w Amed

  8 dzień

  RELAKS W AMED

  Czas wolny na plażowanie, snurkowanie i smakowanie balijskich specjałów w nadmorskim kurorcie Amed.

  9 dzień

  RELAKS W AMED

  Czas wolny na plażowanie, snurkowanie i smakowanie balijskich specjalności w nadmorskim kurorcie Amed.

  10 dzień

  PAŁAC WODNY I DZIEWICZE PLAŻE

  Po śniadaniu wybierzemy się z powrotem na południe, zahaczając po drodze o majestatyczny pałac wodny Tirta Gangga oraz dwie zatokowe plaże, wciąż uznawane za sekrety skrywane przez Bali: Virgin Beach i Blue Lagoon Beach. Następnie znów zboczymy z ekspresówki, by ujrzeć wodospad, o którego nazwę spierają się dwie wsie po obydwu stronach rzeki: Tegenungan i Blangsinga. Chętnie mogą wykąpać się u stóp wodospadu. Później dotrzemy do Sanur, gdzie zakwaterujemy się w hotelu z urokliwym ogrodem w pobliżu plaży i portu.

  11 dzień

  REJS NA RAJSKĄ NUSA PENIDA

  Po wczesnym śniadaniu wybierzemy się na niezapomniany rejs z pobliskiego portu. Popłyniemy na wyspę Nusa Penida. Tam będzie wyczekiwał na nas kierowca-przewodnik, który zabierze nas na niezwykle panoramiczny tour po wyspie. Wstąpimy na skrytą na dnie wysokiego klifu Diamond Beach, wespniemy się na spektakularny domek na drzewie Molenteng i ujrzymy symbol wyspy – zatokę Kelingking Beach, budzącą skojarzenia z… tyranozaurem. Po powrocie do portu w Sanurze czas wolny na ostatnie kąpiele w hotelowym basenie.

  12-13 dzień

  WYLOT DO POLSKI

  Kierowca odbierze nas z hotelu i zawiezie na lotnisko w Denpasar na wylot powrotny. Przylot do Warszawy w ten sam dzień lub nazajutrz (w zależności od rozkładu lotów).

 • Trekking na wulkan Bator

  Wspinaczka na wschód słońca na wulkan Batur z okolic Kintamani realizowana z profesjonalnym balijskim przewodnikiem - ok. 40 USD/os.

  Małpi Gaj

  monkey Forest Ubud - ważne dla Balijczyków sanktuarium, które zamieszkują makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku, znajdujące się na terenie lasu - ok. 5 USD/os.

  Spektakl tańca kecak

  Transport do i z teatru oraz bilet wstępu na pokaz tradycyjnego balijskiego tańca - ok. 30 USD/os. (istnieje konieczność wcześniejszej rezerwacji).

  Joga - zajęcia

  Hotele w Ubud oferują zajęcia jogi - ok. 13 USD/os. za lekcję

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Indonezja - Ubud
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 31 30 29 29 29 31 31 30
  średnia min. temp. °C 25 25 25 25 25 26 25 25 24 25 25 25
  dni z opadem - 20 18 17 11 7 5 3 1 1 3 8 16

   

  Indonezja - Gili Trawangan
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 30 31 32 33 32 32 33 34 34 33 31
  średnia min. temp. °C 25 25 25 26 26 26 25 24 24 25 25 25
  dni z opadem - 21 19 18 13 8 6 4 2 2 4 11 18

   

  Indonezja - Lombok
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 32 32 31 30 31 31 32 32 31
  średnia min. temp. °C 24 24 24 24 23 22 21 21 22 23 24 24
  dni z opadem - 15 15 15 12 7 5 4 2 3 9 13 17

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa

 • transfery z/na lotnisko na Bali

 • 10 noclegów w hotelach lub willach w pokojach 2-os.

 • śniadania w hotelach

 • prywatny transport po Bali klimatyzowanym samochodem wg programu

 • wycieczki i aktywności na Bali wg programu

 • bilety na łódź na i z wyspę Nusa Penida

 • wycieczkę po Nusa Penida wg programu

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN

 • K-Box - Twój zestaw podróżnika:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

  • vouchery

CENA NIE OBEJMUJE:
 • pozostałego wyżywienia: ok. 10-20 USD dziennie na osobę

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie: ok. 50-100 USD (w zależności od preferencji uczestnika)

 • atrakcji dla chętnych (m.in. trekkingu na wulkan Batur)

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

Po złożeniu rezerwacji każdorazowo potwierdzamy możliwość zorganizowania wyprawy w podanym przez Was terminie.

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.

x

Zapisy na zagraniczne wyprawy bez zaliczek!

Co jeszcze się zmieni w wyjazdach w 2020? Sprawdźcie!

Czytaj więcej