.

POWRÓT DO SIEBIE joga na Bali

Drukuj stronę
16 dni
Indonezja
wielkość grupy: 6-12 osób
 • POWRÓT DO SIEBIE joga na Bali

  Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako>> lub Iwoną Rasińską>> Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pół ryżowych. Zobaczysz spektakl teatru balijskiego, spotkasz się z szamanem Balianem oraz mieszkańcami wyspy. Nie zapomnimy też o zwiedzeniu ważnych świątyń i podziwianiu majestatycznych wulkanów. Na koniec beztroski odpoczynek na wyspie Gili Air, gdzie zrelaksujemy się huśtając się w hamaku wśród palm.

  1 dzień

  WYLOT

  Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
  (Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

  2 dzień

  PRZYLOT DO DENPASAR

  Przylot do Denpasar. Transfer z lotniska do Semynyak. Zakwaterowanie w hotelu położonym w nadmorskim kurorcie. Czas wolny na odpoczynek, masaż lub spacer.

  Wieczorna joga. Rozpoczniemy łagodną praktyką, zrelaksujemy się po podróży. Ustalimy podstawowe zasady oraz poznamy techniki oddechowe, których będziemy używać podczas naszych spotkań.

  3 dzień

  ŚWIATYNIA TANAH LOT - TARASY RYŻOWE - UBUD

  Poranna joga – poznajemy siebie nawzajem, poznajemy siebie w jodze. SURYA NAMASKAR - witamy słońce w różnych wariantach. Zapoznanie z techniką, nauka lub przypomnienie, ugruntowanie pozycji. Synchronizacja ruchu z oddechem.

  Przejazd do świątyni Tanah Lot, hinduistycznej świątyni malowniczo położonej na skale wysuniętej w morze. Relaksacyjny spacer nad brzegiem morza. Następnie przejazd na pola ryżowe Jatiluwih, gdzie wyciszymy się podczas spaceru na łonie przyrody. Posłuchamy opowieści przewodnika o różnych odmianach ryżu uprawianych na Bali. Zjemy lunch w restauracji z pięknym widokiem na tarasy. Przyjazd do Ubud, urokliwego miasteczka leżącego pośród gęstych lasów, pól ryżowych i stromych wąwozów.

  4 dzień

  UBUD: odpoczynek

  Poranna joga. Skupimy się na pozycjach STOJĄCYCH i budowaniu sekwencji w oparciu o nie. Nauka i praktykowanie wybranej pranayamy.

  Dzień spędzimy w Ubud odpoczywając, wyciszającz się lub spacerując po okolicy i odkrywając lokalne kawiarenki. Dla chętnych czas na masaże w jednym ze spa w miasteczku.

  Po południu zapoznamy się z balijskim stylem jogi podczas zajęć w lokalnej szkole.

  Wieczorem długa RELAKSACJA przy zachodzie słońca.

  5 dzień

  UBUD: Małpi gaj, taniec kecak

  Poranna joga –dynamiczna energetyzująca sekwencja. Połączenie ruchu z oddechem w płynnej sekwencji w nurcie VINYASA.

  Jedziemy do Małpiego Gaju (Monkey Forest Ubud)! To ważne dla Balijczyków sanktuarium zamieszkują makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj nie jest tylko atrakcją turystyczną - jego misją jest ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana. Wybierzemy się też na spektakl tańca kecak. Taniec ten to kwintesencja balijskiej kultury przesiąkniętej duchowością, codziennym obcowaniem z duchami i bogami. Wieczorem dla chętnych zajęcia jogi.

  6 dzień

  BANGLI: pobyt na balijskiej wsi

  Jedziemy na wieś - do Bangli. Po drodze zatrzymamy się w Kintamani na lunch i piękne widoki na wulkan i jezioro Batur. Po przyjeździe do Bangli zakwaterujemy się w homestay'u (zakwaterowanie w domu mieszkańców wyspy, skromne pokoje bez łazienek). Tutaj będziemy mieli możliwość poznania życia mieszkańców wyspy. Nauczymy się gotować potrawy balijskiej kuchni, następnie zjemy kolację. Wieczorem poznamy się bliżej z naszymi gospodarzami i nauczymy podstaw medytacji.

  7 dzień

  BANGLI: pobyt na balijskiej wsi

  Od rana będziemy odkrywać wiejską okolicę Bangli - poznamy sąsiadów naszych gospodarzy, odwiedzimy lokalną szkołę. Następnie zrobimy sobie kilkugodzinny trekking do wodospadu, gdzie możemy zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po spacerze nasi gospodarze pokażą nam tajniki powstawania oleju kokosowego. Lunch i kolacja z gospodarzami.

  Warsztat jogi. Zadbamy o silne i elastyczne BIODRA. Przyjrzymy się emocjom, które są w nas zablokowane. Relaks w oparciu o metodę TRE. Uwalnianie napięć poprzez wywoływanie drżenia mięśni.

  8 dzień

  SIDEMEN: odpoczynek

  Jedziemy do Sidemen. To mała, zaciszna miejscowość we wschodniej części Bali, otoczona polami ryżowymi i bujną roślinnością, doskonała na piesze i rowerowe wycieczki. Po zakwaterowaniu czas wolny na spacery i odkrywanie okolicy.

  Wieczorna sesja jogi. Kontynuacja pracy z biodrami, po dzisiejszej wędrówce skupimy się na  uwolnieniu napięć w tyłach NÓG. Techniki oddechowe, a na koniec długi relaks w blasku zachodzącego słońca.

  9-10 dzień

  SIDEMEN: odkrywanie okolicy, uzdrowiciel

  Te dni przeznaczymy na spacery po tarasach ryżowych lub wycieczki rowerowe po okolicy. Spotkamy się z lokalną społecznością. Dla chętnych masaże, poranna własna praktyka jogi lub spotkania z lokalnym uzdrowicielem na Bali - balianem, którego umiejętności lecznicze znane są na całym świecie. Tradycyjne metody leczenia uzdrowiciele przekazują z pokolenia na pokolenie.

  Wieczorna relaksacja - trening AUTOGENNY Schulza i medytacja.

  11 dzień

  KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ PURA BESAKIH

  Poranna joga – poznamy 5 RYTUAŁÓW TYBETAŃSKICH – źródła wiecznej młodości. Technika pozycji odwróconych. Stanie na głowie (dla chętnych oczywiście:) ).

  Bali słynie z wyjątkowych świątyń i tego dnia zobaczymy jedną z nich - górski kompleks świątyń Pura Besakih. Ponad 200 budowli wzniesiono na zboczu wulkanu Agung i połączono schodami i tarasami. Obiekt ten pochodzi z VIII wieku i jest uważany za najświętszą ze wszystkich balijskich świątyń. Zwiedzimy świątynie z lokalnym przewodnikiem.

  12 dzień

  WYSPA GILI AIR

  Przejazd do portu w zatoce Padang i dalej rejs łodzią na wyspę Gili. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Odpoczynek na pięknych plażach, możliwość snorkelingu i nurkowania.

  Wieczorna joga – poznamy technikę wykonania ajurwedyjskiego MASAŻU GŁOWY z wmasowaniem oleju sezamowego.  Na koniec dnia GŁĘBOKA relaksacja.

  13-14 dzień

  WYSPA GILI AIR: plaża

  Relaksujemy sią na pięknych plażach, bujamy w hamakach i pływamy w morzu Balijskim.
  Chętni mogą skorzystać ze sportów wodnych.

  Będziemy też mieć chwilę czasu na zgłębienie praktyki jogi. Wieczorem czeka nas sesja YIN YOGI. Poznamy najspokojniejszy trening świata. Zasady i podstawowe techniki, pracę z powięzią. Relaks sam w sobie.
  Przeprowadzimy też zajęcia warsztatowe. Poznamy zasady układania praktyki WŁASNEJ i spróbujemy taką praktykę przeprowadzić. Czas na odrobinę teorii. Omówimy YAMY I NIYAMY jako podstawę praktyki jogi. Podyskutujemy.

  15 dzień

  SANUR

  Przejście do portu i rejs powrotny łodzią do Sanur w zatoce Padang. Przejazd do hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy, próbowanie lokalnych owoców i potraw.

  Łagodna sesja jogi przy zachodzie słońca. POWITANIE KSIĘŻYCA– łagodna vinyasa. Długa relaksacja przed podróżą. Pożegnanie z jogą.

  16 dzień

  POWRÓT

  Transfer na lotnisko i wylot. Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie i zakończenie wyprawy.  Więcej o zajęciach jogi znajdziesz w zakładce INFORMACJE.

 • Cycling w Ubud

  Zwiedzanie wiejskich okolic Ubud na rowerze. Koszt około 40 USD.

  Rafting w Ubud

  Spływ pontonem po rzece Ayung. Koszt około 40 USD.

  Spotkanie z Balianem w Ubud

  Spotkanie z lokalnym uzdrowicielem. Koszt około 200 USD.

  Snorkelling

  Koszt około 15 USD.

  Nurkowanie

  Koszt około 100 USD.

 • najlepsza dobra średnia niekorzystna
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • VIII
  • IX
  • X
  • XI
  • XII
  Indonezja - Ubud
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 30 30 31 31 31 30 29 29 29 31 31 30
  średnia min. temp. °C 25 25 25 25 25 26 25 25 24 25 25 25
  dni z opadem - 20 18 17 11 7 5 3 1 1 3 8 16

   

  Indonezja - Gili Trawangan
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 29 30 31 32 33 32 32 33 34 34 33 31
  średnia min. temp. °C 25 25 25 26 26 26 25 24 24 25 25 25
  dni z opadem - 21 19 18 13 8 6 4 2 2 4 11 18

   

  Indonezja - Lombok
  miesiąc - I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
  średnia maks. temp. °C 31 31 31 32 32 31 30 31 31 32 32 31
  średnia min. temp. °C 24 24 24 24 23 22 21 21 22 23 24 24
  dni z opadem - 15 15 15 12 7 5 4 2 3 9 13 17

terminy i ceny

załóż rezerwację
CENA OBEJMUJE:
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa

 • transfery z/na lotnisko na Bali

 • 9 noclegów w hotelach wg programu w pokojach 2os.

 • 2 noclegi w homestay'u u lokalnej rodziny (skromne pokoje bez łazienek; łazienki wspólne)

 • 3 noclegi w domkach na plaży lub hoteliku przy plaży na Gili Air

 • śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas homestay'u

 • prywatny transport klimatyzowanym busem wg programu

 • bilety na łódź na i z wyspy Gili

 • wycieczkę do kompleksu świątyń Pura Besakih z przewodnikiem i lunchem

 • wycieczkę do świątyni Tanah Lot i tarasów ryżowych Jatiluwih z lunchem

 • zajęcia jogi wg programu

 • dodatkowa lekcja jogi w lokalnej balijskiej szkole

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN

 • zestaw podróżnika Kiribati Club:

  • koszulka klubowa

  • worek sportowy

  • etui na bilet

  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:
 • biletów wstępu do Małpiego Gaju i na taniec kecak, opłat wylotowych, transportu lokalnego (ryksze taxi, itp.): ok. 90 USD

 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.

 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA:
Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego, skontaktuj się z nami!

 

Podobne wycieczki

Zobacz także:

Wyprawy z pilotem

Wyprawy z pilotem

Wyjazdy indywidualne
Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy indywidualne

Wyjazdy szyte na miarę

Wyjazdy szyte na miarę

Wyprawa - Dlaczego z nami?

Partnerzy:

Płatności:

Platności

zapisz się do newslettera

x

Prawdziwe podróże

Wyjątkowe wyprawy, inspiracje
i promocje na Twojego maila.